NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Chicago : Winnipeg - 30. března 2018   02:40

Chicago
Chicago
03:44' P. Kane  • 17:17' Saad (P. Kane, Schmaltz) • 24:26' Jurčo (Anisimov) • 31:13' Jurčo (E. Gustafsson, C. Murphy) • 37:27' E. Gustafsson (DeBrincat, Sikura) • 42:11' DeBrincat (Sikura, Ejdsell)
6:2
(2:0, 3:2, 1:0)
Winnipeg
Winnipeg
34:24' Little  (Byfuglien, Morrow) • 38:51' Scheifele  (Connor)
Chicago
Delia (46. Foster) – Seabrook (A), Keith (A), C. Murphy, E. Gustafsson, Rutta, Oesterle – P. Kane (A), Sharp, Saad – DeBrincat, Ejdsell, Sikura – Martinsen, Anisimov, Jurčo – Hinostroza, Kämpf, Schmaltz.
O'Rourke, Rehman – Mills, Smith
United Center, Chicago
21 839 diváků
Winnipeg

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji dobrou noc a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou.

Trestné minuty: 2:4
Utkání je u konce a domácí tým se raduje z vysoké výhry 6:2. V poslední třetině padl jediný gól, ve 43. minutě se z vrcholu kruhu prosadil tvrdou střelou Alex DeBrincat. Nuda ale v této části nebyla, v hlavní roli byli gólmani Chicaga. Collin Delia si při jednom ze zákroků přivodil zranění a do branky tak musel narychlo povolaný a podepsaný Scott Foster. Ten si připsal sedm úspěšných zákroků, za svá záda nepustil ani jeden puk a při svém debutu v 36 letech byl zvolen první hvězdou utkání.
59:25'
Foster se nyní rychle přemístil ke své levé tyčce a nedopustil, aby byla jeho velká chvíle pokažena inkasovanou brankou.
58:17'
Mohutný aplaus nyní Foster sklidil po zákroku proti Myersově střele, svůj debut si určitě náležitě užívá.
57:42'
Arénou zní jméno domácího gólmana, diváci skandují Fosterovo jméno.
57:11'
Hraje se dlouho bez přerušení, domácí celkem v poklidu hlídají svůj náskok.
56:39'
Armia po mantinelu poslal spoluhráče do útoku, akce hostů však skončila hned na útočné modré čáře.
55:25'
Oba týmy jsou již v plném počtu.
55:10'
Comrie jel proti puku do rohu, kde ale tvrdě bodyčekoval rozhodčího Rehmana. Ten vypadá otřeseně, pokračuje se ale ve hře bez přerušení.
54:24'
A v tuto chvíli začala zkrácená přesilovka Winnipegu.
54:07'
Více prostoru na ledě zatím o trochu více vyhovuje hostům, ti se celkem hravě dostali do útočného pásma, kde nyní budují případnou šanci na skórování.
53:25'
Bude se opět vylučovat a je po přesilovce domácího týmu. Dvě minuty za nedovolené bránění obdržel Arťom Anisimov.
52:24'
Druhá přesilovka pro Chicago. Dvouminutový trest za sekání dostal Blake Wheeler.
52:06'
Hosté se snaží překvapit Fostera, nyní to byl Copp, narychlo povolaná náhrada za zraněného Forsberga ale zatím chytá bezchybně.
51:29'
Ve velmi dobré pozici byl domácí Sharp, byl volný před Comriem, gólman Winnipegu ale vytáhl jeden z těch opravdu dobrých zákroků a další pohromu tak nedopustil.
50:58'
Kämpfova individuální akce středem skončila kousek za modrou čárou, ke střele se český útočník nedostal.
50:21'
Několik chybných rozehrávek na obou stranách. Puk pouze putoval okolo mantinelu.
49:08'
Na levé straně měl prostor pro zakončení Saad, jeho tvrdý pokus skryl Comrie mezi svými chrániči.
48:41'
Vyhození domácích přes všechny čáry nebylo čárovým posouzeno jako zakázané uvolnění, hra tak pokračuje.
48:20'
Tanevova střela byla zblokována, Foster zasahovat nemusel.
47:48'
Kämpf nahodil puk do útočného pásma a okamžitě se za ním vydal. Nyní probíhá souboj za Comrieho brankou.
46:58'
A už má za sebou i první úspěšný zákrok.
45:59'
Collin Delia už zmizel v útrobách arény, do branky se tak staví Scott Foster, pro kterého je to také debut v NHL. Do dnešního utkání byl dopsán na poslední chvíli, když se na rozbruslení zranil Anton Forsberg.
45:59'
Potíže domácích. Po akci hostů a střele Taneva se zranil Collin Delia a svůj debut tak nedochytá.
45:44'
Na druhé straně předvedl dobrý zákrok Comrie, z levého kruhu na něj pálil Hinostroza.
44:59'
Nakonec z toho Laine vykouzlil akci, kdy si z levé strany sjel mezi kruhy, na Deliu si ale nepřišel.
44:53'
Poolman za vlastní brankou založil akci Winnipegu, hosté se ale zatím prokousávají dopředu velice těžce.
43:38'
Domácí Murphy se pokusil vyhodil puk po plexi, hosté jeho záměr vystihli, puk srazili k ledu, byla z toho ale přihrávka rukou.
42:11'
Chicago právě vstřelilo branku!
A teď už to s hosty vypadá opravdu zle. Na pravém kruhu zůstal volný puk, k němu si nabruslil ALEX DEBRINCAT a nekompromisní ranou z první poslal za Comrieho šestý puk. Asistence: Dylan Sikura, Victor Ejdsell.
41:45'
Stále stejná písnička, vypadá to, že hosté dnes svou úspěšnou sérii neprodlouží.
40:58'
Třetí třetina je zatím poklidná, Chicago si hlídá svůj náskok.

Trestné minuty: 0:2
Máme za sebou čtyřicet minut hry a sledujeme opravdu akční hokej. Domácí tým se ve druhé třetině dostal do náskoku 4:0, který dvěma góly zajistil Tomáš Jurčo a vypadalo to na jasnou záležitost Chicaga. Pak se ale ke slovu dostali i hosté, tečí Byfuglienova nahození skóroval Bryan Little a na trefu Erika Gustafssona pak reagoval Mark Scheiffele. Do kabin se tak jde za stavu 5:2 pro Chicago.
40:00'
39:40'
Domácí drží puk v útočném pásmu, snaží se o ještě jednu akci.
38:51'
Winnipeg právě vstřelil branku!
Přestřelka pokračuje. Domácí branku bleskově objel Connor, přihrál na číhajícího MARKA SCHEIFELEHO a ten střelou z první nedal přemisťujícímu se Deliovi šanci na zákrok – 5:2. Asistence: Kyle Connor.
38:21'
Comrie je pod velkým tlakem, nyní na něj doráželi Kane a Saad, gólman Winnipegu musel přerušit hru.
37:27'
A už je to zase o čtyři branky. Domácí předvedli rychlou kombinaci, DeBrincat vysunul do sóla ERIKA GUSTAFSSONA, ten zamíchal pukem a poté vystřelil pod horní tyčku. Comrie byl bez šance a je to 5:1. Asistence: Alex DeBrincat, Dylan Sikura.
36:44'
Sharp se snaží hru trochu uklidnit a vyváží puk do středního pásma.
35:59'
Vstřelený gól hosty trochu nabudil, opět se snaží o nápor a případné další snížení.
34:24'
Nulu nakonec gólman Delia neudrží. Od modré totiž nahodil Byfuglien a BRYAN LITTLE na vrcholu kruhu předvedl úspěšnou teč, na kterou gólman Chicaga nezvládl zareagovat – 4:1. Asistence: Dustin Byfuglien, Joe Morrow.
33:39'
Wheeler předvedl v rohu opravdu tvrdý hit, k ledu poslal Gustafssona. Bylo to ale čisté, pokračuje se ve hře.
32:39'
Hrát se bude zase před Comriem, jeho spoluhráči totiž vyhodili na zakázané uvolnění.
31:13'
A už je to 4:0! Gustafsson se na modré čáře neunáhlil, místo střely si sjel k brance, přihrávkou našel volného TOMÁŠE JURČA a ten pak zblízka pohodlně zakončil pod horní tyčku Comrieho branky. Asistence: Erik Gustafsson, Connor Murphy.
30:08'
Saad se s pukem na holi výtečně obtočil kolem svého strážce, následný bekhendový pokus ale nebyl přesný. Hosté mohou vyrazit do protiútoku.
29:27'
Pěkný pokus vystřihl Oesterle, Comrie musel opět do práce. Zvládl to a připsal si další zákrok.
29:06'
Chicago opět přebírá otěže zápasu, hosté jsou poněkud zakřiknutí a v obraně chvílemi nestíhají.
28:25'
Hinostroza posunul puk na modrou čáru, odkud přilétla tvrdá střela. Comrie ji pouze kontroloval, rána šla těsně mimo.
27:11'
Delia stále odolává, nyní pořešil i Morrisseyho nahození od levého mantinelu.
26:27'
Dlouhý pas Kane nezachytil, u pravého mantinelu byl atakován a k puku se nedostal.
25:41'
Obrana domácích rychle přistupuje k hráčům soupeře, touto aktivní hrou tak velmi pomáhá Deliovi v brance. Ten tak i nadále drží čisté konto.
24:26'
Domácí unikají do tříbrankového náskoku. Po akci levou stranou posunul Anisimov na TOMÁŠE JURČA, ten se dostal do záporného úhlu, ale bekhendovou zadovkou trefil Comrieho brusli, od které se střela dostala za brankovou čáru. Asistence: Arťom Anisimov.
23:37'
Murphyho střelu od modré čáry Comrie pro jistotu skryl ve svých chráničích, přerušil hru a dal spoluhráčům možnost vystřídat.
21:38'
A Winnipeg je už v plném počtu.
20:59'
Přesilovka domácích pokračuje bez většího vzruchu, Chicago se nemůže udržet v pásmu.

Hity: 6:24
Je za námi první třetina a domácí zatím překvapují aktivní hrou, za kterou byli dvakrát střelecky odměněni. Jako první se ve čtvrté minutě prosadil Patrick Kane, když svou akci zakončil střelou mezi Comrieho betony. Druhý gól přišel v 18. minutě, Schmaltz vystihl rozehru hostů, puk se dostal na hůl Brandona Saada a ten zblízka upravil na současných 2:0. Winnipeg měl dobrý úvod, několikrát prověřil Deliu, ale recept na něj zatím nenašel.
20:00'
19:48'
Už to ale vypadá, že další braky se nedočkáme.
19:38'
Chicago si zahraje přesilovku, dvě minuty za podražení dostal Mathieu Perreault.
18:54'
Chicago je dvěma úspěchy hodně povzbuzeno a i nadále nadšeně útočí.
17:17'
Hosté tropí chyby v rozehrávce a po další takové podruhé inkasovali. Schmaltz vystihl Morrowův pas, přihrál na BRANDONA SAADA, ten si rozpohyboval gólmana a bekhendem zasunul za brankovou čáru. Asistence: Patrick Kane, Nick Schmaltz.
17:10'
Nenápadnou střelu z otočky vyslal domácí Sharp, Comrie ale na brankové čáře zareagoval právě včas a svým zákrokem zasáhl.
16:14'
Nahození od modré Delia skryl v lapačce, neúspěšný pokus si připsal Myers.
15:17'
Kane dostal parádní pas od Keithe a řítil se na Comrieho. Gólman Winnipegu ale další pokus o jeho prostřelení vystihl a puk srazil mimo brankoviště.
14:15'
Od pravého mantinelu vystřelil Byfuglien, Delia vyrazil ramenem a puk se obloučkem snesl k horní síťce. Gólman tuto ošemetnou situaci nakonec vyřešil a poradil si i s dorážkou Morrowa.
13:26'
Sikura dobrým napadáním donutil hosty k rozehře naslepo, akce Winnipegu skončila u modré čáry.
12:58'
Pokus o dlouhé přenesení hry nebyl ze strany Chicaga přesný, hosté už šturmují do protiútoku.
11:49'
Domácí vybojovali u mantinelu ve svém pásmu puk a pozvolna se chystají do protiakce. U puku je dnešní oslavenec, Brent Seabrook.
10:31'
Trochu volnější pasáž utkání, hraje se převážně ve středním pásmu.
09:06'
Gustafsson si šteloval puk na ránu od modré čáry, Comrie ale měl dobrý výhled a poradil si.
08:48'
Delia byl dobře přitisknutý u své pravé tyčky a vyplatilo se mu to. Svým postavením vyřešil nepříjemnou střelu.
07:04'
Kaneova slabá střela nemohla Comrieho ohrozit, puk byl sražen mimo brankoviště.
06:30'
Hraje se teď ve vysokém tempu a ve stylu nahoru dolů. Jen těch střel není tolik, kolik by se k takovému stylu hodilo.
05:24'
Protiakce Chicaga. Levou stranou postupoval Sikura, jeho svižnou ránu Comrie našel ve svých chráničích.
04:54'
Hosté by nejraději co nejrychleji vyrovnali, opět jsou usazeni v útočném pásmu a kombinují.
03:44'
Domácí jdou do vedení. PATRICK KANE si ve vlastním pásmu vybojoval puk a po levém křídle založil kontr tři na dva. Rozhodl se pro samostatné zakončení a střelou mezi Comrieho betony otevřel skóre tohoto utkání. Bez asistence.
03:32'
Další bomba od modré, nyní pálil Byfuglien. Ani on se ale netrefil.
02:59'
Coppova rána od modré šla vedle, Winnipeg ale i nadále pokračuje v tlaku.
02:18'
Laineho pokus skryl Delia v lapačce a pro jistotu přerušil hru.
01:54'
Hosté jsou hned od úvodu aktivnější, tlačí se do útočného pásma a napadají rozehrávku Chicaga.
00:43'
Scheifele vystihl Keithovu rozehrávku od mantinelu a rázem byl v nájezdu na Deliu. Saad se ale na poslední chvíli zvládl k útočníkovi hostů stáhnout a zabránit mu v plnohodnotném zakončení.
00:01'

Chicago Blackhawks: Delia (Foster) – Seabrook, Keith, C. Murphy, E. Gustafsson, Rutta (A), Oesterle – P. Kane, Sharp, Saad – DeBrincat, Ejdsell, Sikura – Martinsen, Anisimov, Jurčo – Hinostroza, Kämpf, Schmaltz.

Winnipeg Jets: Comrie (Hellebuyck) – T. Myers, Morrissey, Byfuglien (A), Morrow, Chiarot, Poolman – Wheeler (C), Scheifele (A), Connor – Laine, Stastny, Ehlers – Little, Copp, Perreault – Armia, Lowry, B. Tanev.

Rozhodčí: O'Rourke, Rehman – Mills, Smith.
Před zápasem probíhá ceremonie, středem pozornosti je Brent Seabrook, který dnes zasáhne do svého tisícího utkání v NHL.
Zápas začne s menším zpožděním, rozhodně ale nikam neodcházejte.
Zápas v United Center začne ve 2:30, takže si nastavte budíky a buďte u našeho přenosu. Jste k němu všichni zváni.