NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Buffalo : Tampa - 1. ledna 2020   01:00

Buffalo
Buffalo
19:01' Sheary (Lazar) • 22:12' Ma. Johansson (Sheary) • 28:12' Vesey (Ma. Johansson, Sheary) • 29:56' Eichel
4:6
(1:0, 3:3, 0:3)
Tampa
Tampa
27:00' Palát  (T. Johnson, Sergačjov) • 33:57' Killorn  (B. Point, Kučerov) • 36:55' T. Johnson  (McDonagh) • 46:20' Shattenkirk  (T. Johnson, Cirelli) • 48:08' Killorn  (Maroon, Paquette) • 59:57' Cirelli
Buffalo
Brenk J. a Nicholson K
KeyBank Center, Buffalo
Tampa

V dnešním utkání jsme viděli deset branek. Buffalo vstoupilo do utkání rozhodně aktivněji, ve druhé třetině dokonce mělo tříbrankový rozdíl, který ještě v téže třetině nedokázali udržet. Tampa svůj dokonalý obrat provedla ve třetí třetině, když vstřelila dvě rychlé branky, tři sekundy před poslední sirénou zpečetil výhru Tampy Anthony Cirelli.
59:57'
Tampa právě vstřelila branku!
ANTHONY CIRELLI se dostal ke střele z beprostřední blízkosti a do zcela odkryté brány vyslal puk, který tak zpečetil výhru Tampy v dnešním utkání.
Asistence:
59:42'
Hostům se i teď povedlo vyhodit, díky skvělému zákroku Sergačjova.
59:01'
Probíhá poslední minuta třetí třetiny.
58:45'
Kucherov drží puk v obranném pásmu Sabres.
58:12'
Tampě se povedlo vyhodit puk do bezpečí, aniž by následovalo vhazování před bránou Vasilevského.
57:40'
Oddechový čas pro domácí.
57:38'
Domácí to zkoušejí v šesti lidech v poli.
57:11'
Hosté dokázali vyhodit puk do bezpečí, domácí Sabres budou muset začít od začátku.
56:30'
Skvělá rána Jacka Eichela byla zblokována na poslední chvíli bránicím obráncem, u puku ovšem stále domácí.
55:42'
Vyloučení v týmu Tampa Bay Lightning (Nikita Kučerov – 2 min., vysoká hůl).
54:48'
Domácí Sabres si nedokáží vytvořit gólovou příležitost, zatím krouží okolo brány Vasilevského.
54:07'
53:24'
Tampa i tentokrát dokázala vyhodit puk do bezpečí a vystřídat kompletní čtyřku.
52:47'
Domácí Buffalo se snaží využít přesilovou hru a vyrovnat stav utkání, hráči Tampy ovšem brání velice kvalitně a nepouští soupeře do žádné větší šance.
52:07'
Vyloučení v týmu Tampa Bay Lightning (Cédric Paquette – 2 min., podrážení).
51:34'
Stamkosova střela mířila příliš vysoko nad bránu Buffala, následuje vhazování.
50:11'
Killorn nedokázal projít skrz Millera, který tak získává puk zpátky do moci domácích Sabres.
49:32'
Schennova střela od modré prověřila Ullmarka, který vyráží puk ke svým spoluhráčům, konkrétně k Larssonovi.
48:46'
Dahlin zastavil skvělým obranným zákrokem rozvíjející se akci hostující Tampy.
48:08'
ALEXANDER KILLORN se dokázal uvolnit před bránou soupeře a pohotovou střelou posílá puk za záda Ullmarka.
Asistence: Patrick Maroon + Cedric Paquette
46:20'
KEVIN SHATTENKIRK se dokázal uvolnit, vzal to na sebe a nepříliš prudkou střelou vyrovnává stav dnešního utkání. Asistence: Tyler Johnson a Anthony Cirelli.
46:02'
Nikita Kucherov se po individuální akci dostal k zakončení, které ovšem bravurním zákrokem zneškodnil Ullmark.
45:29'
Palát si poradil s Dahlinem, jeho střela ovšem nijak neohrozila bránu Ullmarka, jelikož mířila vedle.
44:51'
Stamkos se nedokázal dostat přes Ristolainena, který jej s přehledem zastavil.
44:02'
Domácí hokejisté teď zesílili tlak na bránu soupeře, ale nejsou schopni dostat se do finální šance, která by vedle ke vstřelení branky.
43:25'
Střela Jacka Eichela byla jistě nebezpečná, ale skvělý Vasilevskij si s ní poradil.
42:58'
Hráči hostujícího celku zakládají postupným útokem akci od své vlastní brány.
42:18'
Ullmark chytá střelu z beprostřední blízkosti, následuje vhazování před jeho svatyní.
41:47'
Larrsonovu střela bez větších problémů kryje Vasilveskij.
41:14'
Hráči domácího celku drží puk za svou brankou a snaží se přehrát obranu soupeře.
40:34'
Reinhart nedokázal najít svého spoluhráče, proto jeho přihrávka končí u bránicího obránce.
40:01'
Druhou třetinu bych rozdělil na dvě poloviny. V té první jasně dominovalo domácí Buffalo, které si dokázalo vytvořit třígólový náskok, který následně v druhé polovině ztratilo. Tampa si dokázala vytvořit hned několik gólových šancí a tím opět dorovnala náskok Buffala o pouhý gól.
40:00'
39:44'
Ullmark vytasil další zákrok proti střele Killorna, následuje vhazování.
39:01'
Probíhá poslední minuta druhé třetiny.
38:31'
Buffalo se nedokáže dostat skrz obranu soupeře, Tampa teď hraje opravdu skvěle.
37:59'
Reinhart se nedokázal dostat přes pozorného Schenna, který tak získává puk pro svůj tým a odjíždí na střídačku.
37:26'
Point se dostal do menší potyčky s Olofssonem, rozhodčí je ovšem zastavil včas, vylučovat se tedy nebude.
36:55'
TYLER JOHNSON se po skvělé individuální akci dokázal dostat do samostatného úniku ve kterém s přehledem překonal gólmana soupeře. Asistence: Ryan McDonagh.
35:51'
Střela Braydena Pointa mířila mimo bránu Ullmarka.
35:08'
Nikita Kucherov společně se Stevenem Stamkosem sice převezli obranu soupeře, ale nepovedlo se jim to s Ullmarkem, který jejich pokus chytá.
34:32'
Stamkos se skvěle uvolnil po individuální parádě, jeho střela ovšem mířila příliš vysoko nad bránu soupeře.
33:57'
Spolupráce tohoto trojlístku znamená snížení stavu utkání. Ke střele se dostal Killorn, kterého ještě stihl vychytat Ullmark, na dorážku ALEXANDERA KILLORNA již ovšem neměl šanci. Asistence: Brayden Point a Nikita Kučerov.
33:47'
Hráči hostujícího celku drží puk na svých hokejkách a snaží se o překvapivou akci, která by mohla ohrozit bránu soupeře.
32:59'
Vyloučení v týmu Buffalo Sabres (Marcus Johansson – 2 min., hákování).
31:58'
Buffalo ve své vlastní přesilové hře nikam nespěchá a nechce udělat chybu, která by nabídla Tampě šanci.
31:06'
Vyloučení v týmu Tampa Bay Lightning (Tyler Johnson – 2 min., nedovolené bránění).
30:44'
Tak tohle byla pro Tampu řádná sprcha, hosté se snaží o rychlé snížení, bohužel pro ně, zatím marně.
29:56'
Sabres právě vstřelili branku!
JACK EICHEL se ve vlastním oslabení fantasticky uvolnil, obehrál hned několik protihráčů a sám zavěsil do odkryté brány soupeře. Bez asistence.
28:34'
Vyloučení v týmu Buffalo Sabres (Jake McCabe – 10 min. osobní trest, bitka).
Vyloučení v týmu Tampa Bay Lightning (Michail Sergačjov – 5 min., bitka).
28:17'
Steven Stamkos i tentokrát vyhrál vhazování ve svůj prospěch, rozhodčí ovšem signalizuje opakování.
28:12'
JIMMY VESEY se parádně opřel do střely a propálil vše, co mu stálo v cestě, včetně gólmana soupeře. Asistence: Marcus Johansson a Conor Sheary.
27:47'
Jack Eichel se dokázal dostat ke střele, Vasilevskij jeho záměr ovšem přečetl a bez větších problému chytá puk do své lapačky.
27:00'
Po skvělé přihrávce Tylera Johnsona se k pohotové střele dostal ONDŘEJ PALÁT a snižuje stav dnešního utkání. Asistence: Tyler Johnson a Michail Sergačjov.
25:18'
Vyloučení v týmu Buffalo Sabres (Henri Jokiharju – 2 min., podrážení).
24:39'
Stamkos sice vyhrál vhazování, ale k puku se rychle dostal jeden z domácích hráčů, který vyhodil míč do bezpečí.
24:02'
Tampa se snaží vytvořit si tlak na bránu Ullmarka, zatím ovšem bez jakékoliv šance.
23:21'
Vyloučení v týmu Buffalo Sabres (Kyle Okposo – 2 min., zdržování hry / zašlapování puku).
22:59'
Kucherov si dokázal narazit se Stamkosem, jeho následná střela ale minula bránu soupeře.
22:12'
K odraženému puku se dostal MARCUS JOHANSSON a svou překvapivou ránou z poměrné daleké vzdálenosti překonal gólmana soupeře. Asistence: Conor Sheary.
21:01'
Nikita Kucherov dokázal přebruslit svého soupeře, dostal se k puku první, ale již nedokázal zakončit.
20:08'
Vyloučení v týmu Tampa Bay Lightning (Luke Schenn – 2 min., hrubost).
Vyloučení v týmu Buffalo Sabres (Jake McCabe – 2 min., hrubost).
20:08'
Domácí hned v úvodu utkání vyhazují puk na zakázané uvolnění.
20:01'
V první třetině si Buffalo vytvořilo hned několik gólových situací, a proto po zásluze se ke konci první třetiny ujali vedení po střele Conora Shearyho. Tampa si nedokázala vytvořit žádnou příležitost, která by dokázala ohrozit bránu Ullmarka.
20:00'
19:34'
Ullmark vytasil perfektní obranný zákrok proti střele Kučerova, následuje vhazování u brány Sabres.
19:01'
Puk se dostal k zcela osamocenému CONORU SHEARYMU, který nezaváhal a svou střelou propálil Vasilevského. Asistence: Curtis Lazar.
19:01'
Začíná poslední minuta první třetiny.
17:57'
I Ondřej Palát byl zastaven pozornou obranou soupeře, puk v držení Sabres.
17:12'
Nikita Kucherov byl zbaven puku, když se pokusil o drzou kličku na Dahlina.
16:31'
Eichel svou střelou z úhlu prověřil pozorného gólmana Tampy.
15:58'
Vasilevskij si dobruslil pro puk za vlastní bránu a pomohl svým spoluhráčům s rozehrávkou.
15:17'
Teď pro změnu hosté drží míč na svých hokejkách a snaží se o pomalou kombinaci, kterou by si dokázali vytvořit první větší šanci v zápase.
14:42'
Ondřej Palát skvěle zachytil rozehrávku domácích obránců, ale nedokázal využít této příležitosti.
14:11'
Buffalo zakládá útok od své vlastní brány.
13:28'
Sergačjov svým skvělým obranným zákrokem zamezil finální přihrávku domácích.
12:57'
Jack Eichel z bezprostřední blízkosti přestřelil zcela odkrytou bránu Vasilevského, to byla velká šance pro domácí celek.
12:29'
11:07'
Tyč zazvonila Ullmarkovi za zády, puk ovšem stále v útočné třetině hostujícího celku.
10:48'
Domácím se povedlo vyhodit puk, Tampa to tedy bude zkoušet znovu.
10:29'
Vyloučení v týmu Buffalo Sabres (Henri Jokiharju – 2 min., sekání).
9:42'
Steven Stamkos se ani napodruhé nedokázal dostat skrz pozornou obranu domácího celku a ztrácí kotouč.
9:00'
Hráči Buffala drží puk na svých hokejkách a snaží se o rychlou kombinaci, kterou by překvapili hostující celek.
8:26'
Teď se chvíli hra přelévala ze strany na stranu, nakonec Vasilevskij zastavil hrací čas, následuje vhazování před jeho svatyní.
7:49'
Ullmarkovi spadla helma z hlavy, hra je tedy přerušena.
7:11'
Stamkos se nedokázal dostat skrz, dobře bránicího obránce, puk v držení Sabres,
6:37'
Vasilevskij musel předvést parádní zákrok, když chytil puk do své lapačky.
6:03'
5:24'
Buffalo si nedokázalo vytvořit ani tentokrát šanci, jeden z bránicích hráčů hostujícího celku zachytil přihrávku a poslal puk do bezpečí.
4:47'
Domácí kombinují v útočné třetině, ale nejsou schopni vytvořit si finální šanci, kteoru by ohrozili bránu Tampy.
4:03'
Vyloučení v týmu Tampa Bay Lightning (Steven Stamkos – 2 min., držení).
3:21'
Střela od modré nijak neohrozila bránu hostujícího celku.
2:39'
Reinhart zkazil finální přihrávku, u puku tedy hokejisté Tampy.
1:58'
Tampa se teprve teď dostává k bráně Ullmarka.
1:15'
Reinhart se dostal do skvělé příležitosti, když se ocitl v bezprostřední blízkosti k bráně soupeře, nadvakrát jej vychytal Vasilevskij.
00:42'
Domácí hokejisté se hned v úvodu zápasu usídlili v útočné třetině.
00:01'

Buffalo Sabres: Ullmark (C. Hutton) – Ristolainen, McCabe, Jokiharju (C), Montour, C. Miller, Dahlin – Okposo, Eichel, Olofsson – S. Reinhart, Jo. Larsson, Ma. Johansson – Rodrigues, Lazar, Girgensons – Sheary, Asplund, Vesey.

Tampa Bay Lightning: Vasilevskij – Hedman, L. Schenn, McDonagh, Černák, Sergačjov, Shattenkirk – Palát, B. Point, Kučerov – Killorn (C), Cirelli, Stamkos – Joseph, T. Johnson, Gourde – Maroon, Paquette, Stephens..
Československá stopa v utkání:
Vladimír Sobotka -Buffalo Sabres(16 zápasů) 1+2 – zranění
Ondřej Palát – Tampa Bay Lightning(37zápasů) 11+11
Erik Černák – Tampa Bay Lightning(34zápasů) 2+3
Vzájemné zápasy v letošní sezóně:
26.11. Tampa Bay Lightning – Buffalo Sabres 5:2
09.11. Tampa Bay Lightning – Buffalo Sabres 5:3(ve Stockholmu)
08:11 Buffalo Sabres – Tampa Bay Lightning 2:3(ve Stockholmu)
TAMPA BAY LIGHTNING
Hostující Tampa rozhodně nezažívá sezónu jako v loňském roce, kdy suverénně ovládla ligu. Tampa ovšem vyhrála poslední tři zápasy v základní hrací době, se skóre 13:6. Nejlepší hráč Tampy – Nikita Kucherov se svými 40 KB se nachází na 18. místě v tabulce kanadského bodování.
BUFFALO SABRES
Domácí celek zažívá krizi, kdy v posledních 7 utkání dokázal uhrát pouze tři body, díky prohře po prodloužení s New York Islanders (3:2) a výhře nad Los Angeles Kings (3:2). Buffalo táhne mladičký kapitán Jack Eichel, který se svými 24 vstřelenými góly se dělí o třetí místo s Alexanderem Ovechkinem v tabulce střelců.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.