NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Chicago : Dallas - 10. května 2021   01:00

Chicago
Chicago
06:23' Entwistle (Hardman, P. Kane) • 10:31' Hagel (D. Kubalík, Kurashev) • 18:24' DeBrincat (P. Kane, Hagel) • 56:48' DeBrincat (Suter, C. Murphy)
4:2
(3:1, 0:0, 1:1)
Dallas
Dallas
09:40' Gurjanov  (Ja. Benn) • 42:16' Pysyk  (Faksa)
Chicago
Lankinen (Delia) – C. Murphy (A), Stillman, Kalynuk, Zadorov, Regula, Beaudin, Mitchell – P. Kane (A), Suter, Gaudette – Hagel, Kurashev, DeBrincat (A) – Hinostroza, Kämpf, D. Kubalík – Entwistle, Hardman.
StLaurent, O'Rourke – Berg, Daisy
United Center, Chicago
3820 diváků
Dallas
Chudobin (Oettinger) – J. Klingberg (A), Lindell, Heiskanen, Oleksiak, Sekera, Harley, Pysyk – Gurjanov, Ja. Benn (C), Robertson – Pavelski, Dickinson, Kiviranta – Comeau (A), Gardner, Cogliano – Faksa, Kero.

Andrej Sekera (DAL) 0+0, +2 účast, 1 střela na bránu, TM 0, čas na ledě 15:15
Je konec! Chicago Blackhawks nakonec tento zápas dokázalo zvládnout a vítězí tak poměrem 4:2. Do třetí třetiny lépe vstoupil Dallas, kterému se v předbrankovém prostoru přeci jenom povedlo dotlačit kotouč za záda domácího brankáře. Najednou to bylo pouze jednu branku a domácí celek se tak musel strachovat. Dallas přesto v závěru zápasu inkasoval, bylo to znovu o dvě branky a Stars nepomohla ani hra bez brankáře.
59:57'
DeBrincat o vlásek minul prázdnou branku!
59:25'
Oddechový čas pro hosty.
59:25'
Rána přes celé kluziště nakonec minula branku.
59:11'
Benn to posléze zkoušel vzít na sebe, jenomže z pravého kruhu trefil pouze tyč.
58:37'
Pavelski nabízel kotouč k pravému kruhu, kde se nacházel Robertson. Ten se až při druhém pokusu dostal do zakončení, které ale poslal pouze vedle branky.
57:40'
Dallas je v šesti!
57:29'
Dallas znovu rychle nahazoval na druhou stranu, kde ovšem moc dlouho nevydržel a Kalynul protlačil puk ven ze třetiny.
56:48'
Chicago právě vstřelilo branku!
O vítězi tohoto zápasu se zdá být rozhodnuto! Chicago podniklo jeden z mála útočných výpadů, který po levém křídle táhl Suter. Jeho nástřel do levého betonu se odrazil na volného ALEXE DEBRINCATA, kterému se povedlo trefit odkrytou branku Dallasu.
Asistence: Pius Suter, Connor Murphy.
56:27'
Oleksiak se jednoduše dostal na druhou stranu. Jeho celek pořádně sevřel domácí tým, který se nyní pouze brání. Chicago ale soupeře nepouští do zakončení.
56:21'
Na hraně ofsajdu se Dallasu povedlo vstoupit do pásma, kde ovšem dlouho nevydržel. Domácí se snaží hrát maximálně opatrně, proto znovu vyhodili ven z pásma.
55:07'
Dallas má v posledních minutách tlak. Klingberg nyní nebezpečně pálil od modré čáry, přičemž ještě jeden z kolegů tečoval střelu, avšak pouze do Lankinena.
54:01'
Hagel pouze zametl kotouč pod hostujícího brankářem, který se na jistotu rozhodl přerušit hru. Vhazovalo se po levici Chudobina, úspěšnější byl forvard Suter.
53:17'
Hvězdy si daly pozor na přesnost kombinace a nakonec se dostaly na druhou stranu. Tam ovšem číhal pozorný Murphy, který odpaloval puk do bezpečí.
52:11'
Chicago Blackhawks dokázalo jednoduše vyhodit kotouč ven z pásma, jenomže měl k němu hodně daleko Kane, který přesto zkoušel atakovat Dickinsona.
51:30'
Střely na branku: 22 – 32.
51:01'
V posledních minutách nesledujeme zrovna plynulou podívanou, nyní je tu další přerušení a na pořadu dne tak bude předposlední komerční přestávka zápasu.
50:00'
Do konce řádné hrací doby zbývá už jen poslední desetiminutovka. Chicago Blackhawks stále vede o jednu branku, což je zároveň hodně ošemetné vedení.
49:05'
Nástřel v podání Klingberga se svezl až na hokejku Benna, který operoval za brankou soupeře. Lankinen špičkou hokejky nakonec vypíchl kotouč do bezpečí.
48:11'
Kubalík nabral rychlost ve středním pásmu a povedlo se mu za modrou čárou najít Kurysheva. Tomu sice vyšel manévr do forhendu, přesto rychle narazil.
47:02'
Druhá přesilová hra domácího celku nakonec nebyla úspěšná. Chudobin měl přesto celkem dost práce, hodně mu pomohla obrana, která pracovala zodpovědně.
46:10'
Ven z branky posléze vyrazil domácí brankář Lankinen, kterému se povedlo rozehrát podél mantinelu. Chicago Blackhawks ovšem narazilo u opačné modré čáry.
45:06'
Krátce po vhazování to na sebe vzal velezkušený Kane, který se pokoušel ohrozit brankáře Chudobina. Ruský brankář si ovšem se svižnou střelou poradil včas.
44:35'
Vyloučení v týmu Dallas Stars (Tanner Kero – 2 min., hákování).
44:35'
Kämpf měl hodně prostoru na zakončení, jenomže na Chudobina nevyzrál.
44:15'
Po zakázaném uvolnění jsme sledovali nahrávku na levou stranu, kde se nabídl Stillman. Ten se sice dostal do opačného pásma, kde ovšem zakročil soupeř.
43:21'
Najednou to bude hodně zajímavé, rázem je to totiž o jednu branku. Chicago Blackhawks na chvíli přesto hrát a soupeř to dokázal potrestat rychlou trefou.
42:16'
Dallas právě vstřelil branku!
Hosté přeci jenom snižují! Dallas zavezl kotouč do pásma, kde jsme sledovali nahrávku před branku na volného Faksu, který trefil pouze brankáře. Od něj se kotouč příhodně odrazil na MARKA PYSYKA, kterému se povedlo trefit prázdnou branku domácích.
Asistence: Radek Faksa.
42:03'
Nečekanou nabídkou před branku to zkoušel Hinostroza, kterému se sice povedlo najít některého ze svých spoluhráčů, avšak ten zakončoval pouze vedle branky.
41:06'
Chicago Blackhawks rovněž zaznamenalo svůj první atak směrem kupředu, domácí celek ovšem narazil do pozorné obrany soupeře, která založila protiútok.
40:10'
Úvodní vhazování třetí třetiny dopadlo lépe pro hostující celek, který se bleskově pokoušel o rozehrávku, jenž přinesla nástřel podél hrazení až do pásma.
40:01'
Střely na branku: 14 – 27.
Máme za sebou také druhou třetinu, která nám již tolik branek nenabídla. Chicago Blackhawks přesto udrželo své dvoubrankové vedení a stále má lepší pozici do třetí třetiny. Nyní jsme sledovali podívanou bez výraznějších šancí, jednalo se o pouhé náznaky. Dallas byl přesto směrem dopředu o něco málo aktivnější, na brankáře Lankinena si dnes zatím přišel pouze jedinkrát.
40:00'
39:11'
Chicago se dostalo do pásma soupeře, kde ovšem nahrálo nepřesně.
39:00'
Minuta do konce druhé třetiny.
38:26'
Hvězdy nyní musely spěchat dozadu, kam plachtil nahozený kotouč. Klid na rozehrávku posléze měl obránce Oleksiak, kterému se povedlo najít Dickinsona.
37:12'
Chicago se znovu dostává pod tlak, jenomže Dallasu se v koncovce vůbec nedaří. Kurjanov nyní operoval za brankou, po nahrávce nahazoval Heiskanen.
36:30'
Kane se daleko na druhou stranu nedostal a hostující celek dokázal bleskovým způsobem přejít kupředu, kde pronikl do šance Robertson, který nezakončil.
35:12'
Hinostroza dokázal v tandemu najít svého kolegu Hagela, který se nakonec dostal do prostoru pro zakončení, se kterým si brankář Chudobin dokázal poradit.
34:27'
Dallas se nyní dostal do přečíslení, zablokovaná rána se snesla vedle domácí branky.
34:02'
Na druhou stranu se tak vydal domácí Kubalík, který si potáhl kotouč až k zadnímu mantinelu, kde v souboji s Faksou nakonec přišel o puk a hra se otáčí.
33:25'
Posléze se k volnému kotouči dostal domácí Suter, který ho nabízel do tandemu na Kanea. Ten se po nahrávce natahoval, avšak na ní neměl šanci dosáhnout.
32:06'
Oleksiak to zkoušel spíše pouze nahozením, se kterým si domácí brankář dokázal poradit. Chicago Blackhawks se dostalo pod menší tlak, který je minulostí.
31:05'
Za volným kotoučem jako první přispěchal hostující Lindell, který byl zahnán do složité situace. Chicago Blackhawks vybojovalo kotouč a pálil tak Stillman.
30:00'
Máme za sebou přesnou polovinu řádné hrací doby, která nám zatím nabídla čtyři přesné zásahy. Druhá perioda zatím nabídla pouze jednu vyloženou šanci.
29:15'
Dallas se znovu propracoval na druhou stranu, kde měl málo času na práci s kotoučem hostující Comeau, který ho nakonec prodlužoval zpět za domácí branku.
28:03'
Kurashevova formace uspěla na vhazování a mohla pokračovat v aktivitě. Kalynuk po ztrátě kotouče znovu nahazoval na druhou stranu, kde vyjel Chudobin.
27:10'
Heiskanen se s pukem dostal k levému kruhu, odkud prudkým způsobem nabízel kotouč do předbrankového prostoru, kde nikdo ze spoluhráčů na něj nedosáhl.
26:40'
Pysyk si sjel před branku, kde ovšem nadvakrát nepřekonal Lankinena.
26:13'
Mitchell nabízel kotouč před hostující branku, kde ovšem na nahrávku nedosáhl jeden ze spoluhráčů. Posléze se přeci jenom do zakončení dostal Gaudette.
25:02'
Heiskanen je dnes střelecky hodně aktivní a znovu se mu povedlo vypálit směrem na domácí branku, kde se ovšem nacházel připravený brankář Lankinen.
24:15'
Hvězdy pobývaly v útočném pásmu, kde si střeleckou pozici dokázal najít obránce Oleksiak. Ten to spíše zkoušel ještě na teč, Faksa byl ale od ní hodně daleko.
23:30'
Comeau se přes levé křídlo nakonec dokázal protáhnout až do zakončení, se kterým si domácí brankář Lankinen dokázal poradit a puk vyrazil do bezpečí.
23:12'
Ven z branky posléze musel právě domácí brankář Lankinen, který rozehrál podél hrazení pouze na Faksu.
22:04'
Po dalším zakázaném uvolnění se znovu vhazovalo před brankářem Lankinenem. U modré čáry si našel prostor pro nahození Heiskanen, jenž trefil soupeře.
21:04'
Najednou se do zajímavého prostoru do zakončení dostal hostující Lindell, který ovšem nedokázal ideálně vypálit, neboť mu kotouč sjel z připravené hokejky.
20:10'
Úvodní vhazování druhé třetiny dopadlo lépe pro domácí celek, který se jako první vydal s pukem do obranného pásma, na icing ale rozehrál Murphy.
20:01'
Střely na branku: 9 – 17.
Máme za sebou první třetinu tohoto zápasu, která nám přinesla hned čtyři přesné zásahy. Jako první se do vedení dostalo Chicago Blackhawks, které bylo aktivnější, jenomže jsme sledovali vyrovnávací branku. Nerozhodný výsledek ovšem moc dlouho nevydržel, domácí celek se totiž bleskovým způsobem dostal zpět do vedení, které v koncovce ještě navýšil.
20:00'
19:00'
Minuta do konce první třetiny.
18:24'
Domácím se povedlo využít přesilovou hru! Chicago rozjelo kombinaci, při které měl hodně času Kane, kterému se u levého kruhu povedlo najít volného ALEXE DEBRINCATA, kterému se z jedničky podařilo trefit poloodkrytou hostující branku.
Asistence: Patrick Kane, Brandon Hagel.
18:02'
Vyloučení v týmu Dallas Stars (Mark Pysyk – 2 min., faul kolenem).
18:00'
Znovu se tedy vhazovalo po levici Lankinena. Dallas use povedlo prosadit se, načež to objetím branky zkoušel Comeau, který nahrnul kotouč pod lapačku.
17:23'
Klingberg nahazoval na branku, kde ovšem zasahoval brankář Lankinen.
17:04'
Puk se před malým momentem dostal na domácí střídačku a pochopitelně byla hra přerušena. Navíc na pořadu dne byla další komerční přestávka první třetiny.
16:12'
Hvězdy se pokoušely ohrozit branku soupeře, což ovšem nevyšlo. Málem se do střelecké pozice dostal Gaudette, který ale narazil pouze do hole soupeře.
15:01'
Chybu domácího celku se pokoušel využít hostující Cogliano, který měl před brankářem hodně prostoru, jenomže trefil pouze do připraveného betonu.
14:06'
Kubalíkovi to nevyšlo nahrávkou na vedle postaveného Hinostrozu, s čímž hostující celek počítal a po zisku kotouče se mu povedlo vyrazit do rychlého protiútoku.
13:13'
Chicago Blackhawks zůstalo u kotouče a sledovali jsme nahození na druhou stranu. Tam vybojoval puk domácí Hinostroza, který o něj ale bleskově přišel.
12:04'
Hostující obrana se hodně pozdě vracela a najednou měl hodně prostoru domácí DeBrincat, kterému zakončení moc nevyšlo a Chudobin nemusel zasahovat.
11:27'
V krátkém časovém sledu jsme tedy sledovali hned dva přesné zásahy a vyrovnaný výsledek nám moc dlouho nevydržel a Chicag tak znovu vede o jednu branku.
10:31'
Domácí si berou vedení zpět! BRANDON HAGEL dostal nahrávku za obranu a hnal se sám na Chudobina. Střelu poslal do ruky brankáře, od které se odrazila do brankové konstrukce a vysokým obloučkem hodně překvapivě do hostující branky.
Asistence: Dominik Kubalík, Philipp Kurashev.
09:40'
Hostující celek rychle srovnává krok a začínáme opět od začátku! Zmatek před domácí brankou dokázal vyřešit hostující DENIS GURJANOV, který se dostal ke kotouči na přední tyči a poté ho švihem poslal za bezmocného brankáře Lankinena.
Asistence: Jamie Benn.
09:30'
Máme za sebou polovinu první třetiny, která nám zatím přinesla jednu branku. Tu před malým momentem vsítilo Chicago Blackhawks, které je stále aktivnější.
09:05'
Dallas nyní rozehrál hodně kostrbatě, což nakonec nepřineslo nic nebezpečného. Na druhé straně to na sebe vzal Gaudette, který narazil do hole protihráče.
08:12'
Hagel měl daleko k puku a na druhou stranu se tak vydával hostující Oleksiak. Za jeho nahozením spěchal Kiviranta, který nabízel puk k modré čáře.
07:44'
Entwistle tak před malým momentem zaznamenal svůj první zásah v NHL, Chicago Blackhawks tak jde do vedení a soupeř to bude mít nyní hodně složité.
06:23'
Domácí celek se dostává do vedení! Chicago Blackhawks se rychlým způsobem dostalo do pásma soupeře, kde to fantastickým způsobem provedl Hardman, kterému se na zadní tyči povedlo najít MACKENZIHO ENTWISLA, před kterým číhala prázdná hostující branka.
Asistence: Mike Hardman, Patrick Kane.
06:05'
Lindell byl jako první za vlastní brankou, kde se mu povedlo rozehrát před napadajícím protihráčem. Dallas se tentokrtáe sotva dostal až k modré čáře.
05:15'
Kubalík dostal nahrávku před Chudobina a měl hodně času na zakončení, které přesto poslal pouze do připraveného brankáře.
04:23'
Hodně prostoru měl Robertson, který nabízel kotouč na zadní tyč, kde ovšem promáchl Benn.
04:07'
U červené čáry si o nahrávku řekl hostující Comeau, který nahazoval na druhou stranu. K odraženému puku se dostal Heiskanen, který prověřil Lankinena.
03:02'
Kubalíkova formace pouze nahazovala kotouč do rohu kluziště, kde to ovšem zvládl vracející se Heiskanen, kterému se povedlo rozehrát před soupeřem.
02:21'
Kane nabízel kotouč do tandemu na kolegu Sutera, který se obtáčel kolem své branky. Chudobin si připsal druhý zákrok, kotouč znovu zachytil do lapačky.
01:11'
Chicago Blackhawks se prodralo na opačnou stranu, odkud to nahozením od modré čáry zkoušel Zadorov. Jeho pokus ovšem trefil před ním stojícího hráče.
00:10'
Úvodní vhazování tohoto zápasu dopadlo lépe pro domácí celek, který se jako první vydal do svého obranného pásma, odkud rozehrával Stillman.
00:01'

Chicago Blackhawks: Lankinen (Delia) – C. Murphy, Stillman, Kalynuk, Zadorov, Regula, Beaudin, Mitchell – P. Kane, Suter, Gaudette – Hagel, Kurashev, DeBrincat – Hinostroza, Kämpf, D. Kubalík – Entwistle, Hardman.

Dallas Stars: Chudobin (Oettinger) – J. Klingberg, Lindell, Heiskanen, Oleksiak, Sekera, Harley – Pavelski, Hintz, Kiviranta – Seguin, Ja. Benn, Robertson – Comeau, Faksa, Cogliano – Gurjanov, Dickinson, Kero..
Chicago Blackhawks

Hokejisté Chicaga se dva kola před koncem základní části nacházejí na šesté pozici centrální divize a na postup do vyřazovacích bojů to stačit nebude. Indiáni totiž ztrácejí na postupové pozice již deset bodů a v tabulce se navíc nemohou posunout. Chicago v minulém kole dokázalo ukončit poměrně dlouhou sérii bez výhry, letošní pětadvacátá výhra se totiž konala na ledě vedoucí Caroliny, která si tak připsala druhou porážku v řadě. Chicagu se nejprve povedlo srovnat krok tři minuty před koncem řádné hrací doby, v prodloužení po Kubalíkově nahrávce rozhodl DeBrincat.

Dallas Stars

Na opačné straně stojí Dallas, který se naopak nachází na páté pozici, jenomže ani on se nepodívá do vyřazovacích bojů. Stars totiž na čtvrtý Nashville ztrácejí čtyři body a právě páté místo bude pro ně tím finálním. Dallas také v minulém kole dokázal přeseknout poměrně dlouhou sérii bez výhry, poměrně překvapivě se mu totiž povedlo uspět na ledě třetí Tampy, která si připsala porážku poměrem 2:5. Dallas je šestým nejlepším venkovním týmem své konference, doposud odehrál šestadvacet venkovních duelů, během kterých se mu povedlo získat čtyřiadvacet bodů.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.