NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Detroit : Florida - 31. ledna 2021   23:00

Detroit
Detroit
04:12' D. Larkin (Smith) • 58:12' Mantha (B. Ryan, Hronek)
2:3
(1:0, 0:2, 1:1)
Florida
Florida
22:03' Hörnqvist  (Huberdeau, Yandle) • 35:04' Ekblad  (Yandle, Huberdeau) • 48:09' Verhaeghe  (Barkov, Nutivaara)
Detroit
Ghislain Hebert, Jean Hebert – Kovachik, Gibbons
Little Caesars Arena, Detroit
Florida

Florida bodovala i v šestém svém utkání v sezoně a celkem už popáté vyhrála. Dnes sice už od 5. minuty prohrávala po gólu Dylana Larkina, ale obrat nastal ve druhé třetině. Góly z přesilových her totiž vstřelili Patric Hörnqvist a Aaron Ekblad. Panteři své vedení navýšili ve třetí třetině, kdy se prosadil Carter Verhaeghe po krásné přihrávce Barkova. Detroit si ale v závěru vytvořil velký tlak. Radoval se z gólu na 2:3, který vsítil Anthony Mantha, ale další úspěch už nepřišel. Florida vítězí 3:2 a po dnešku poskočila na 11 bodů. Filip Hronek si dnes připsal jednu asistenci.

Z mé strany je to vše. Děkuji vám za pozornost a nezapomeňte, že program NHL dnes v noci ještě pokračuje. Na počtenou!

59:56'
Detroit se poté chvíli trápil s přechodem do pásma. Florida to zkusila přes všechny čáry, ale 4 sekundy před třetí sirénou přichází další zakázané uvolnění.
59:24'
Djoosova zajímavá střela od modré čáry skončila na rameni hostujícího gólmana. O chvíli později střílel i Hronek, ale nepřesně.
59:13'
Přichází oddechový čas Red Wings. Domácí šestice hráčů si radí, jak sehrát následující situaci.
59:04'
Domácí znovu přitopili pod kotlem a velmi dobrou pozici na levém kruhu měl Filip Hronek, který ale zařízení o chlup minul. Následoval odpal hostů na zakázané uvolnění.
58:12'
Detroit právě vstřelil branku!
Je sníženo! Po Hronkově přihrávce se ke kotouči těsně u brankoviště dostal Ryan. Posílal jej před bránu a v tomto prostoru si obránce Weegar nepočínal vůbec dobře. Touš měl na čepeli, ale poslal jej pouze k ANTHONYMU MANTHOVI. Útočník Red Wings dorážel do poloprázdné brány. 2:3. Asistence: Bobby Ryan a Filip Hronek.
58:03'
Vyhození hostů míří na icing. Necelé dvě minuty před koncem třetí třetiny se bude vhazovat po pravici Chrise Driedgera.
57:41'
Bromé byl rychle v obležení hned tří hráčů Floridy. Detroit ale udržel útočné pásmo.
57:15'
Frank Vatrano jen o kousek minul při vyhození ze středního pásma odkrytou bránu. Nechybělo moc a bylo by rozhodnuto.
56:48'
Chris Driedger musel dvakrát za sebou do zákroku. S oběma pokusy domácích hráčů si ale poradil.
56:28'
Už nyní to při vhazování v útočné třetině zkouší domácí v šesti. Greiss je na střídačce.
56:16'
Darren Helm překvapivě vypálil zleva a Driedger se ohlédl za sebe. Nevěděl, kde kotouč je, ale nakonec měl štěstí. Do branky totiž nezamířil.
55:23'
DeKeyser si musel dojet vyhození hostů do středního pásma. Domácí se opět nadechli a před chvílí předvedli dobré střídání.
54:44'
Ryan posunul na Manthu, který si všiml najetého Larkina v předbrankovém prostoru. Kapitán Red Wings ale vypálit nedokázal, neboť byl rychle dostoupen.
54:17'
Florida brání svůj náskok bez větších problémů. Detroitu ubíhá čas opravdu velmi rychle.
53:35'
Troy Stecher ukázal, že je ofenzivně laděný obránce. V mezikruží se chtěl rychle otočit ke střele, ale obránce Yandle mu klepl do hokejky, čímž jej vyrušil.
53:01'
Vatrano vydoloval kotouč pod obráncem Detroitu a jakmile se objevil na červené čáře, tak nahodil puk do útočného pásma.
52:12'
Anton Strälman napřáhl hned po přihrávce Huberdeaua z prvního doteku. Greiss si ale z brány povyjel a perfektním zákrokem svůj celek udržel ve hře.
51:43'
Filip Hronek dobře vyjel s kotoučem na hokejce z nepříjemné pozice před svou bránou.
51:09'
Barkov jen postrčil kotouč do střední třetiny. Moc dobře ví, že Florida už více nepotřebuje.
50:33'
Valtteri Filppula se jen ohlédl ke stropu haly, protože moc dobře ví, že z této situace mohl vytěžit více. Po střele od modré čáry Driedger pouze vyrážel před sebe, ale zkušený Fin si nepočínal moc šikovně.
50:12'
Troy Stecher si musel dělat prostor už ve vlastním pásmu, neboť aktivita hostů při napadání byla velká.
49:47'
Greiss raději přikryl střelu Weegara ve své lapačce. Domácí Detroit potřeboval nutně hru přerušit.
49:26'
Hosté jsou při chuti a své soupeře pořádně zmáčkli. Thomas Greiss ale v tuto chvíli úspěšně odolává.
48:09'
Florida právě vstřelila branku!
Florida přidává třetí branku. Měla k dispozici ponechanou výhodu, ale k přesilovce se ani nedostala. Aleksander Barkov si přidržel kotouč na levé straně útočného pásma a poté přesně nabídl přihrávku CARTERU VERHAEGHEOVI k teči. Bývalý útočník Tampy se prosadil, když kotouč posunul za Greisse. 1:3. Asistence: Aleksander Barkov a Markus Nutivaara.
47:38'
Hronkovo nahození od modré čáry bylo adresováno k teči, avšak žádná z hokejek domácích hráčů touš nezasáhla.
46:58'
Anthony Mantha si postrčil puk před sebe, dostal se do rychlosti a nakonec vystřelil z pravého kruhu. Trefil však pouze Driedgerův znak.
46:46'
Ve třetí třetině jsme zatím viděli jednu větší šanci Detroitu, ale jinak se hraje celkem opatrný hokej. Jde vidět, že Florida se už chce soustředit hlavně na defenzívu.
46:19'
Ofsajd tentokrát přišel na druhé straně. Radko Gudas se dostal do lehké potyčky s Givanim Smithem, ale nic velkého z ní nevzniklo.
45:36'
Jakmile Aaron Ekblad přejel útočnou třetinu, tak se střelou neváhal. Thomas Greiss vyrazil vyrážečkou puk nad sebe.
45:12'
Hru máme přerušenou kvůli ofsajdu. Bude se vhazovat pochopitelně ve střední třetině.
44:48'
Hronek si vyměnil puk s Glendeningem. Český zadák následně nahodil k mantinelu a touš si také dojel.
44:07'
Důsledný Verhaeghe získal puk v útočném pásmu, ale spoluhráči se mu k případné přihrávce nenabídli.
43:24'
Manthova zadovka nebyla moc přesná. Zadáci hostů si dokázali poradit a poté kotouč nahodit za Greissovu bránu.
42:33'
Třetí formace Floridy získala klid, neboť zabojovala v útočném pásmu. První minuty třetí třetiny ale ukázaly, že Pantery rozhodně snadná cesta k bodům nečeká.
42:07'
Vladislav Naměstnikov snad třikrát v řadě dorážel střelu od modré čáry, která se odrazila od betonu hostujícího gólmana. Ruský útočník ale nedokázal propálit pravý beton, který Driedger šikovně nachystal.
41:39'
Detroit velmi kvalitně napadal a díky tomu získal vhazování v útočném pásmu. Utahaná pětice v bílých dresech totiž vyhodila na zakázané uvolnění.
40:58'
První útočná akce hostům ve třetí třetině nevyšla. Kotouč si nepředali zrovna nejlépe.
40:14'
Nepřesnou rozehrávku Floridy přečetl Rasmussen, který okamžitě z otočky pálil. Chris Driedger si ale mezírku mezi betony stačil pohlídat.
40:01'
Ve druhé třetině dokázala Florida překlopit vývoj utkání na svou stranu. V prostředním dějství byla lepším celkem a pomohla si dvěma přesilovými hrami. Jako první se do listiny střelců ze strany hostů zapsal Patric Hörnqvist, který si poradil na brankovišti s ležícím Greissem. Ve 36. minutě se Panteři radovali podruhé díky druhému gólu v sezoně z hole Aarona Ekblada. Před třetí periodou tak Florida vede 2:1.
Střely na bránu po 2. třetině: 22 – 23
40:00'
39:51'
Eetu Luostarinen si jednou rukou dělal prostor a tou druhou si držel kotouč. Následně černou gumu nabral na bekhend, ale jeho pokus se s přesností nepotkal.
39:31'
Po nečekaném odrazu kotouč skončil mimo hrací plochu. Vhazování bude ještě obstaráno v neutrální zóně.
39:19'
Red Wings nedokázali protečovat puk do útočného pásma, takže k vidění bylo odpískání zakázaného uvolnění. Hra se stěhuje před Greisse.
38:42'
Christian Djoos rozjel akci domácích, která pokračovala přes Larkina. Kapitán Detroitu ještě hledal lépe postaveného Smithe, avšak celá akce už byla lehce překombinovaná.
38:07'
Počet střel na bránu se srovnal a aktivita teď patří hostům. Hokejisté v bílých dresech znovu před Greissem kombinují.
37:32'
Je nutno říct, že Panteři ve druhé části rozhodně zabrali. Potvrdil to teď i střílející Tippett, který hledal mezírku v postavení domácího gólmana.
37:09'
Po delší době je hra přerušena. Thomas Greiss ukryl nahození ve své lapačce, aby jeho kolegové mohli prostřídat.
36:23'
Nyní se převážně hrálo ve střední třetině. Ani jeden celek si moc dobře nepředal kotouč do jízdy.
35:04'
Florida využívá druhou početní výhodu v tomto zápase ze čtyř dosud nabídnutých. V průběhu druhé třetiny obrací vývoj utkání. Trefuje se AARON EKBLAD, který si na vrcholu levého kruhu počkal na přihrávku spoluhráče Yandleho od modré čáry a zároveň vstřelil svou druhou branku v sezoně. 1:2. Asistence: Keith Yandle a Jonathan Huberdeau.
34:38'
Vyloučení v týmu Detroit Red Wings (Darren Helm – 2 min., sekání).
34:31'
Panthers mají ponechanou výhodu. Za pár sekund je čeká další přesilovka, dnes již čtvrtá.
33:49'
Duclair si prostrčil puk pod bruslemi obránce Detroitu, ale vypálit už nedokázal. Akce ale pokračovala přes Nutivaaru, který vystřelil do vyrážečky německého brankáře.
33:19'
Florida pokračovala ve velmi dobrém napadání a znovu se dostala do nebezpečných pozic.
32:32'
V útočném pásmu se naopak usadila i první lajna Floridy. Hlavně Barkov byl hodně vidět, nicméně finální pas Ekblada před brankoviště byl Greissovou holí vyražen.
31:33'
Důslednost elitní lajny Detroitu ovoce zatím nepřinesla. Larkin sice vší silou získal kotouč, ale následná Hronkova střela mezi tři tyče nezamířila.
30:46'
Po vhazování ve střední třetině a po komerční přestávce se už pokračuje ve hře.
30:16'
Givani Smith to v souboji u mantinelu neměl jednoduché. Od soupeřů nedostal ani trochu prostoru. Pomoc spoluhráčů navíc neměl, takže se není co divit, že o puk přišel.
29:23'
Markus Nutivaara je zpět na ledě. Začala nám probíhat 30. minuta utkání, ve které svítí na světelné tabuli nerozhodné skóre 1:1.
29:12'
Filip Hronek se musel vracet do vlastního pásma, neboť jeden z hráčů Floridy ujížděl po levém křídle vpřed.
28:27'
Bobby Ryan zpracoval přihrávku Hiroseho a poté se rychle vytáčel s tím, že kotouč chtěl zasunout k zadní tyči. V šanci ale klec hostů o pár centimetrů minul.
27:41'
Se střelou Manthy měl Driedger velké potíže. Puk vyrazil před Ryana, jenž se ale v předbrankovém prostoru nezorientoval nejlépe.
27:23'
Vyloučení v týmu Florida Panthers (Markus Nutivaara – 2 min., nedovolené bránění).
27:05'
Hra se přerušuje po zákroku Thomase Greisse, který raději ukryl v lapačce nahození hostů z červené čáry. Situaci ale předcházela zajímavá možnost Detroitu, když Bromé nezpracoval touš těsně u zadní tyče.
26:35'
Duclairovi v útočném pásmu nevyšla klička, zadáci domácích si poradili.
26:00'
Anton Strälman si zpočátku střelu rozmyslel, ale nakonec obkroužil bránu a zastrkával touš pouze na beton Greisse. Následoval rychlý protiútok Red Wings, který ale Mathias Bromé nevyřešil dobře. Z nejlepší možné pozice se vyhostil a nedokázal trefit klec.
25:22'
Frank Vatrano po přistrčení Acciariho ztratil puk v útočném pásmu. Po vyrovnání zápasu je ale Florida rozhodně aktivnější.
24:46'
Thomas Greiss musel dávat pozor proti nebezpečnému střídání druhé lajny hostů. Hörnqvist společně s Huberdeauem nadělali obraně Red Wings pořádné vrásky.
24:13'
Marc Staal uklidnil hru na vlastní modré čáře, přihrávku na rozjetého Hiroseho ale nenačasoval zrovna ideálně.
23:36'
DeKeyser už mohl zleva pálit, ale nakonec si nabruslil za bránu, zpoza které už přihrát nedokázal.
22:54'
Florida se znovu tlačila dopředu, ale detroitská obrana dokázala tuto situaci vyřešit.
22:03'
Panthers z přesilové hry vyrovnávají skóre! Jonathan Huberdeau poslal před bránu šikovnou žabičku na hůl PATRICA HÖRNQVISTA. Švédský útočník si nabral puk na bekhend a dokázal jej poslat pod beton ležícího Greisse. 1:1. Asistence: Jonathan Huberdeau a Keith Yandle.
21:44'
Keith Yandle našel na pravém kruhu Duclaira, jehož rychlá střela skončila na pravém betonu Thomase Greisse.
21:10'
Huberdeau následně adresoval přihrávku Barkovovi, který se ale ke kotouči nedostal, neboť jeden z domácích hráčů do této přihrávky vložil hůl.
20:41'
Florida rozjela svou další přesilovku, kterou načal střelou z levé strany Jonathan Huberdeau.
20:25'
Vyloučení v týmu Detroit Red Wings (Michael Rasmussen – 2 min., naražení zezadu + 2 min., hrubost).
Vyloučení v týmu Florida Panthers (Aaron Ekblad – 2 min., hrubost).
20:25'
Hra je přerušena. K vidění byl velmi ostrý hit, když si Rasmussen našel obránce hostů Weegara. Poté se ve středním pásmu strhla mela, kterou museli rozdělovat rozhodčí.
20:16'
Michael Rasmussen se snažil vydolovat kotouč u mantinelu, ale obránci Floridy byli pohotovější.
20:01'
První třetina souboje mezi Detroitem a Floridou je u konce. Do utkání vstoupili lépe rozhodně domácí, kteří se po zásluze ujali vedení už v 5. minutě díky gólu svého kapitána Dylana Larkina. První střela Floridy přišla až v 9. minutě, od té doby jsme viděli celkem vyrovnaný hokej, ale za aktivní vstup do střetnutí si Red Wings vedení zaslouží.
Střely na bránu po 1. třetině: 13 – 6
20:00'
19:54'
Patrik Nemeth vyslal úplně poslední střelu v této třetině. Driedger ji dokázal vyrazit.
19:32'
Hronkova pobídka od modré čáry hledala hůl útočníka Rasmussena, jenž si sjížděl před brankoviště. Včas byl ale zastaven Markusem Nutivaarou.
18:56'
Heponiemi po vhazování v pásmu Floridy dostal rychle kotouč na útočnou polovinu. Vatrano ale v souboji o pár sekund později nepřitlačil.
18:34'
Acciari nedostal u mantinelu od Djoose ani centimetr prostoru. Zadák Red Wings pak s pomocí DeKeysera dokázal dostat kotouč ze zóny před bránou.
17:47'
Radko Gudas nabral obrovskou rychlost ve střední třetině, když si kotouč nahodil na zadní mantinel a poté jej také s přehledem dobruslil. Český zadák ukázal, že umí být pořádně rychlý.
17:09'
17:00'
Hosté se vlastní nepřesností vymanili z útočné třetiny. Za chvíli se Larkin vrátí na led.
16:27'
Detroit ale hraje své oslabení moc dobře pozičně. Hraje jej i poměrně aktivně, takže Floridu zatím do větších příležitostí nepouští.
15:52'
Patric Hörnqvist zkusil štěstí střelou z pravé strany, avšak bránu Greisse o pár centimetrů trefit nedokázal.
15:16'
Aaron Ekblad chtěl znovu přebrat režisérskou úlohu na modré čáře, ale kotouč mu utekl za modrou čáru.
15:09'
Vyloučení v týmu Detroit Red Wings (Dylan Larkin – 2 min., podrážení).
14:41'
Po komerční přestávce se bude vhazovat po levici hostujícího gólmana.
14:18'
Noel Acciari se dostal ke střele z levého kruhu, v celkem dobré pozici ale zamířil pouze do hrudi Thomase Greisse. Jednalo se o teprve čtvrtý pokus Floridy přímo na bránu.
13:46'
Marc Staal vystartoval z trestné lavice a málem se dostal do brejku, kotouč si ale zkušený zadák nezpracoval ideálně.
13:25'
Carter Verhaeghe chtěl posouvat puk po mantinelu, ale ten skončil v ochranné síti. Došlo ale k teči z hokejky domácího hráče, takže se bude vhazovat před Greissem.
13:00'
Po vyhození Filipa Hronka z vlastního pásma puk zamířil na střídačku. Proto se tedy vylučovat nebude.
12:24'
Patric Hörnqvist jen o kousek nedokázal tečovat nahození od modré čáry. Greiss si ani tentokrát zákrok nepřipsal.
11:54'
Ekblad tvrdě vypálil od modré čáry. Kotouč se od zadního mantinelu odrazil k Huberdeauovi, který sice měl před sebou poloprázdnou bránu, ale jinak už střílel z ostrého úhlu. Svatyni domácích tak netrefil.
11:41'
Vyloučení v týmu Detroit Red Wings (Marc Staal – 2 min., vysoká hůl).
11:36'
Anthony Duclair nabral po křídle rychlost, aby mohl vracet puk před brankoviště. Nakonec přesným způsobem svého spoluhráče ale nevybídl.
11:14'
Florida se znovu dostala pod mírný tlak, ale šikovným obloučkem černou gumu vyhodila do střední třetiny.
10:33'
Vladislav Naměstnikov krásně načasoval přihrávku na Manthu, který pálil z levé strany pouze do vyrážečky vybrusleného Driedgera.
09:49'
Aaron Ekblad nerozehrál moc dobře, svým přistrčením na útočnou modrou čáru našel pouze hůl Filipa Hronka.
09:02'
Detroit mnohem lépe bruslí a získává téměř každé kotouče v soubojích u mantinelu. To se mu povedlo i nyní a domácí už míří vpřed.
08:47'
Do zákroku musel na druhé straně i brankář Driedger, který však pohotově přikryl touš pod svou lapačkou.
08:18'
Juho Lammikko zkoušel dorážet z ostrého úhlu, domácí brankář si ale přední tyč dobře pokryl.
07:28'
Až teď zřejmě hosté zapsali svůj první střelecký pokus na bránu. Jonathan Huberdeau si totiž nabruslil do nepřehledné pozice, ze které protáhl Greisse.
06:38'
Luke Glendening pálil bekhendem hned po otočce. Rána domácího útočníka s číslem 41 na dresu ale nebyla nikterak důrazná.
06:12'
Yandle je zpět na ledě. Panteři také druhé své oslabení ubránili.
05:54'
Mathias Bromé se uvolnil na levé straně, aby mohl zápěstím zkusit vypálit. S jeho pokusem ale brankář Chris Driedger neměl větší potíže.
05:36'
Bobby Ryan nyní musel míchat s kotoučem pouze na středovém kruhu, protože bránící čtveřice Floridy jej vysoko napadala.
05:02'
Úvod další přesilovky se sice Detroitu povedl, neboť domácí vystřelili, ale nyní se už Florida ubránila vyhozením přes všechny čáry.
04:12'
Vyloučení v týmu Florida Panthers (Keith Yandle – 2 min., nesportovní chování).
04:12'
Red Wings se po zásluze ujímají vedení, neboť úvodní minuty byly z jejich strany výborné. Givani Smith po tom, co o kotouč obral Tippetta, mířil do útoku středem kluziště. Následně přihrál rychlému DYLANU LARKINOVI, jenž zvolil zakončení do bekhendu. Brankář hostů se natahoval marně. 1:0. Asistence: Givani Smith.
03:52'
Aktivně hrající Detroit zachytil rozehrávku obránce Yandleho. Následně se ale hrálo ve středním pásmu.
03:08'
Hronek propasíroval puk na Glendeninga, který pouze nahodil k zadnímu mantinelu. Do tohoto prostoru už dobruslili hostující beci.
02:28'
02:21'
Teď už domácí přechod přes útočné pásmo nevymysleli. V úvodních minutách ale už třikrát vystřelili mezi tři tyče.
01:45'
Hirose vybídl Djoose, jehož střela od modré čáry skončila na rameni Driedgera. Poté se Florida osvobodila vyhozením přes všechny čáry.
01:16'
Záhy přišla střela z levé strany. Úvod přesilovky nehrají Red Wings vůbec zle.
00:54'
Chris Driedger dokázal skvěle zasáhnout. Rychlou akci domácích táhl Ryan, který těsně před brankovištěm vyzval Larkina k teči. Domácí kapitán ale z blízkosti nepropálil brankáře Panthers.
00:28'
Vyloučení v týmu Florida Panthers (Carter Verhaeghe – 2 min., sekání).
00:19'
Darren Helm se uvolnil na pravé straně útočného pásma. Hned zkusil vystřelit, ale jeho pokus až k bráně Floridy nedoputoval.
00:01'
V Detroitu je vše připraveno ke startu dnešního utkání mezi Red Wings a Panthers. Za chvíli padne úvodní buly. Sluší se dodat, že domácí budou hrát v červeném a hosté v bílém.

Detroit Red Wings: Greiss (Pickard) – Hronek, Nemeth, Stecher, M. Staal, Djoos, DeKeyser – B. Ryan, D. Larkin (C), Bromé – Mantha, Naměstnikov, Hirose – Rasmussen, Glendening (A), Helm – Nielsen (A), Filppula, Smith.

Florida Panthers: Driedger (Bobrovskij) – Weegar, Ekblad, Strälman, Nutivaara, Gudas, Yandle (A) – Verhaeghe, Barkov (C), Duclair – Hörnqvist, Wennberg, Huberdeau (A) – Tippett, Luostarinen, Vatrano – Heponiemi, Lammikko, Acciari.

Rozhodčí: Ghislain Hebert, Jean Hebert – Kovachik, Gibbons.
Češi a Slováci

Filip Hronek (DET) – 9 zápasů, 0 gólů, 5 asistencí
Radko Gudas (FLA) – 5 zápasů, 0 gólů, 1 asistence
Vzájemný zápas

31. 1. 2021 Detroit – Florida 2:3 v prodloužení
Detroit Red Wings

Domácí Detroit zatím nemůže být se vstupem do nového ročníku NHL spokojený. Detroit odehrál devět zápasů, ve kterých získal šest bodů a zatím mu patří poslední osmá pozice v Centrální divizi. Na Chicago a Nashville ale nemá příliš velkou ztrátu. Z posledních pěti zápasů však získal jen dva body za porážky v prodloužení.
Florida Panthers

Hostující Florida zatím prožívá vynikající ročník. Florida odehrála pět zápasů, ve kterých získala devět bodů a drží druhou pozici Centrální divize za vedoucím Columbusem. Ten ale odehrál o čtyři zápasy více. Florida se pyšní skvělou defenzivou. Dosud inkasovala jen čtrnáct branek. Z pěti zápasů dokázala zvítězit hned čtyřikrát, z toho třikrát v prodloužení.
Dobrý den všem fanynkám a fanouškům fotbalu! Vítejte u sledování textového přenosu z utkání NHL mezi Detroitem a Floridou.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 23:00.