Ottawa - Montreal | ONLINE | 24.2.2021 01:08 | NHL 2020/2021 | ŽIVĚ | iSport.cz

NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Ottawa : Montreal - 24. února 2021   01:08

Ukončeno
Ottawa
Ottawa
01:36' Batherson (Stepan, Zub) • 09:57' B. Tkachuk (Batherson, Stützle) • 23:41' Brännström (White, Co. Brown) • 50:11' B. Tkachuk (Norris, Chabot) • ' Stützle 
5:4
(2:1, 1:2, 1:1 - 0:0)

2:0 (SN)

Montreal
Montreal
16:03' S. Weber  (Evans, Perry) • 24:52' Drouin   • 30:06' S. Weber  (Danault, Kulak) • 48:06' Toffoli  (Danault, Edmundson)
Ottawa
Sestavy:
M. Murray (Daccord) – Chabot (A), N. Zajcev, Reilly, Zub, Brännström, Gudbranson (A) – B. Tkachuk (A), Norris, Co. Brown – N. Paul, White, Dadonov – Stützle, Stepan, Batherson – Haley, Tierney, Watson.
Rozhodčí
Pollock, Nicholson – Mills, Nansen
Canadian Tire Centre, Ottawa
Montreal
Sestavy:
Price (Allen) – Chiarot, S. Weber (C), Edmundson, Petry, Kulak, A. Romanov – Toffoli, Danault, Gallagher (A) – Drouin, Suzuki, J. Anderson – Tatar, Kotkaniemi, Armia – Byron (A), Evans, Perry.
Přenos se aktualizuje automaticky

Tímto se s Vámi pro tuto chvíli loučím. Děkuji za pozornost a přeji dobrou noc či příjemné vstávání.
Československá stopa v utkání

Tomáš Tatar – 0+0, -1 účast, 2 střely na bránu, TM 0, čas na ledě 15:47
Tři hvězdy utkání

Brady Tkachuk (OTT) 2+0
Shea Weber (MTL) 2+0
Drake Batherson (OTT) 1+1
Kdo se postavil do brankoviště?

Matt Murray (OTT) 32 zákroků, 4 OG, úspěšnost 88,9%, odchytal 65 minut
Carey Price (MTL) 35 zákroků, 4 OG, úspěšnost 89,7%, odchytal 65 minut
Statistiky
Střely na branku: 39 – 36
Zblokované střely: 14 – 14
Tresné minuty: 11 – 13
Využití: 2/4 – 0/3
Úspěšnost vhazování: 49% – 51%
Hity: 30 – 34
Ottawa i podruhé za sebou poráží Montreal, minule to bylo po prodloužení, tentokrát je to po nájezdech. Senators ale vyrovnaný stav jen tak tak udrželi, protože tři sekundy před koncem inkasovali, avšak branka nakonec po trenérské výzvě neplatila kvůli nedovolenému bránění brankáři. V prodloužení už domácí byli o něco lepší, ale do sítě cestu nenašli, což se nepovedlo ani Montrealu. První nájezdy v sezoně pak Ottawa zvládla na jedničku, Tim Stützle a Josh Norris navíc proměnili své premiérové nájezdy v kariéře, první jmenovaný tak zaznamenal vítěznou trefu a zajistil svému týmu druhý bod!
Konec zápasu.
V samostatných nájezdech zvítězil tým Ottawa Senators.
Autorem vítězné branky je TIM STÜTZLE.
Josh Norris rozhoduje o další výhře Ottawy! Z mezikruží mířil přímo do pravé šibenice a Carey Price tak nemohl zasáhnout.
Jonathan Drouin se také málem prosadil, jeho ránu však zastavila branková konstrukce!
Tim Stützle se dnes přece jen dočkal! Cestu do sítě nakonec našel skrz betony Careyho Pricea!
Corey Perry mířil mezi betony Matta Murrayho, ale ten s tím trochu počítal a tak stačil mezeru včas utěsnit.
Brady Tkachuk napoprvé není úspěšný, zkoušel mířit přímo nad beton Careyho Pricea, ale ten dokázal zareagovat vyrážečkou.
Samostatné nájezdy začínají.
Ani prodloužení o vítěze nerozhodlo, i když bylo na vidění spoustu velkých příležitostí, ale brankáři to všechno zlikvidovali a teď to na nich bude ještě více. Senators jdou do nájezdů vůbec poprvé v sezoně, Montreal pak podruhé, takže trochu ví, co očekávat. Samozřejmě ale může vyhrát úplně kdokoliv.
65:00'
Prodloužení skončilo.
64:35'
Poslední útok prodloužení podnikají Canadiens, ti se ale nemůžou k ničemu dostat, takže půjdeme nejspíš do nájezdů.
63:45'
Výborný zákrok má i Matt Murray! Tyler Toffoli na něj ujížděl úplně sám a také už zakončoval do prázdné brány, ale domácí brankář tam na poslední chvíli strčil beton!
63:19'
Tim Stützle byl tentokrát úplně sám před brankáře, kterého už měl položeného, ale jeho bekhend zablokoval Carey Price hokejkou!
62:33'
Jevgenij Dadonov zkusil rozhodnout i toto prodloužení, po zaseknutí tak mohl pálit z pozice mezi kruhy, ale úspěšný nebyl.
62:07'
Hosté v klidu kombinují na pomezí středního a útočného pásma, přičemž do zakončení se jim příliš nechce, s čímž domácí samozřejmě souhlasí.
61:21'
Tim Stützle se prostě nedočká! Po přihrávce Drakea Bathersona měl před sebou opět odkrytou klec, ale Carey Price se zase neuvěřitelně rychle přesunul a stále německého mladíka deptá!
61:08'
Sens mají kotouč pevně pod kontrolou a směrem dopředu příliš nepospíchají, protože k tomu nemají žádný důvod.
60:33'
Thomas Chabot však při kombinaci opět zbytečně chybuje, o kotouč ho obral Nick Suzuki, ale při pokusu o zakončení se trefil jen do jednoho z obránců.
60:16'
Jako první se v prodloužení dostává ke kotouči Ottawa, která se po chvíli prokombinovala do útočného pásma.
60:01'
Začalo prodloužení.
Tak po infarktovém závěru pro domácí tým nakonec je stav po základní hrací doby vyrovnaný a my půjdeme do prodloužení! Ve třetí třetině byl určitě lepší Montreal, který zde skoro vyrovnal počet střel a naprosto zaslouženě šel poprvé v zápase od vedení. Senators však rychle srovnali krok a následně už zvládli obranu, i když inkasovali popáté, ale po trenérské výzvě branka nebyla uznána!
60:00'
Třetí třetina skončila.
59:57'
Tak gól neplatí! Brendan Gallagher se sice prezentoval pěknou tečí, která skončila za brankovou čárou, ale ještě předtím zasáhl do chytání Matta Murrayho nedovoleným způsobem!
59:57'
Branka možná padla po nedovoleném bránění brankáři, to hlavní rozhodčí ještě vyšetřují u videa!
59:38'
Senators vyhrávají důležité vhazování před svým brankářem, kotouč ale následně zamířil mimo hrací plochu, takže se před Mattem Murrayem bude vhazovat ještě jednou.
59:13'
Montreal se ještě usazuje v útočném pásmu, přišla tak velmi tvrdá rána od modré čáry, která ale v síti neskončila a následně se strhla další pořádná mela.
58:38'
Ottawa má v posledních minutách navrch, Brady Tkachuk tak také útočil na zkompletování hattricku, ale Carey Price ho tentokrát vychytal.
58:05'
Mike Reilly tvrdě vypálil od modré čáry, ale smolně trefil jen clonícího Austina Watsona, takže se hosté okamžitě osvobozují.
57:32'
Jesperi Kotkaniemi vzal zodpovědnost na sebe, mezi dvěma protihráči ale mohl těžko vymyslet přesné zakončení, které tedy skončilo jen nad bránou.
57:17'
Joel Armia také selhal při zpracování pasu, ale mrzet ho to nemusí, jelikož proti domácím hokejistům se následně píská ofsajd.
56:48'
Brendan Gallagher také nezachytil přihrávku ve středním pásmu, dopředu tak následně našli cestu Sens, za které pálil Thomas Chabot, ale mířil jen mimo.
56:18'
Ottawa má pořád střelecky navrch, ale v posledních chvílích se nemůže dostat ke střele ani jeden celek, jelikož nikdo směrem dopředu už nic neriskuje.
55:43'
Mike Reilly nezvládl zpracování relativně dobré přihrávky, jeho spoluhráč tedy musel jít do souboje, který vyšel vítězně pro hosty.
55:09'
Carey Price pořád velmi často hraje za svou klecí, tam to ale velmi jistě zvládá, protože ještě ani jednou nepokazil svou přihrávku.
54:35'
Senators se díky dobrému napadání opět dostávají ke kotouči, vzápětí přišlo nahození od modré čáry, které skončilo jen těsně vedle brány.
54:06'
Matt Murray už si nemůže dovolit inkasovaní další branky, nebezpečnou ránu Joela Armii tak jistě kryje a následně raději přerušuje hru.
53:21'
Josh Norris je první u nahozené kotouče a následně ho dostal na modrou čáru, odkud přišlo nahození, po kterém pálil Connor Brown, ale nebyl úspěšný.
52:55'
Joel Edmundson s další rozehrávkou hodně dlouho váhá, vzápětí pak přichází jen další nahození, které není moc úspěšné.
52:20'
Jonathan Drouin protečoval kotouč do útočného pásma, kde ale společně se spoluhráči nezvládl následný souboj a musí rychle spěchat zpátky.
51:43'
Montrealu se aktuální stav vůbec nelíbí, protože před chvílí vedli. Směrem dopředu jsou tak pořád dost aktivní, ale jejich útočné snažení zastavuje jistým zákrokem Matt Murray.
50:11'
Ottawa právě vstřelila branku!
Opět máme bleskově srovnáno, pomalu tak míříme do prodloužení! BRADY TKACHUK byl měl určitě střílet častěji, protože cestu skrz Careyho Pricea našel dnes již podruhé. Na pravé straně ho tak vybídl k zakončení Josh Norris a nejlepší střelec Ottawy jednou rukou překonal brankáře soupeře ránou mezi betony. Asistence: Josh Norris, Thomas Chabot.
49:18'
Nyní už si hosté nenechali kotouč vzít při rozehrávce, následně navíc prošli do útočného pásma, kde i přes tvrdý hit Jake Evans udržel puk.
48:46'
Také Colin White má dnes velkou smůlu, protože díky dobrému napadání byl v další dobré příležitosti, ale branku přestřelil!
48:06'
Montreal právě vstřelil branku!
Canadiens dokonávají obrat a poprvé v zápase jdou do vedení! TYLER TOFFOLI se o to postaral pěknou individuální akci, při které nejprve obešel Erika Brännströma a následně zaskočil Matta Murrayho střelou pod lapačku. Asistence: Phillip Danault, Joel Edmundson.
47:13'
Shea Weber si chce připsat hattrick, další rána od modré čáry mu ale příliš nesedla, protože nebyla tak prudká a hlavně se nevešla mezi tři tyče.
46:43'
Hosté už pomalu střelecky dotahují soupeře, aktuálně ztrácí už jen devět pokusů, které vzhledem ke své aktivitě mohou v klidu dohnat.
46:25'
Josh Anderson se z levé strany protáhl až před gólmana, kterého ale nedostal z ideálního postavení a tak nakonec mohl pálit jen do jeho rukavice!
45:43'
Domácí se okamžitě po konci oslabení tlačí dopředu, kde nakonec od modré čáry pálil Arťom Zub, následně přišli i dorážky, ale Carey Price počtvrté neinkasuje.
45:05'
Ottawa toto oslabení asi zvládne, protože Nikita Zajcev svým nahozením našel Connora Browna, který tak může v útočném pásmu získávat čas.
44:29'
Jeff Petry měl spoustu prostoru na pravé straně, tam si tedy ještě vylepšil pozici a mířil ke vzdálenější tyči, ale Matt Murray si připsal důležitý zákrok vyrážečkou!
44:00'
Austin Watson výborně vystihl přihrávku Jonathana Drouina a bez váhání tak kotouč poslal mimo vlastní třetinu.
43:29'
Vyloučení v týmu Ottawa Senators (Josh Norris – 2 min., hákování).
43:09'
Montreal je v závěrečné části zatím o něco nebezpečnější, chybí tomu ale nějaké nebezpečné šance, protože Matt Murray zatím nemusel řešit nic složitého.
42:18'
Erik Brännström na sebe za vlastní brankou natáhl dva protihráče a následně šikovně rozehrál, díky čemuž Sens mohli bez problémů přejít do útočného pásma.
41:43'
Mike Reilly nedokázal zkrotit skákající kotouč, to se povedlo až dojíždějícímu spoluhráči, který tak dostal kus gumy z nebezpečné pozice.
41:12'
Carey Price raději přeruší hru po nahození soupeře, následovat bude buly po jeho pravé ruce.
40:37'
Brendan Gallagher se z dálky chystal ke gólovému zakončení, jenže mu do ní sáhl jeden z obránců, který ji tedy dost zpomalil a byl z toho snadný zákrok pro Matta Murrayho.
40:13'
Shea Weber při zpracování přihrávky po hrazení srazil kotouč od protihráče mimo kluziště, takže získal buly v útočném pásmu.
40:01'
Začala třetí třetina.
Utkání se pořád odehrává ve velmi vysokém tempu, navíc se hraje velmi tvrdě, takže oko hokejového diváka plesá. Ottawa je pořád o něco lepším týmem, na začátku periody tak opět utekla na rozdíl dvou branek, ale kvůli zbytečné chybě Thomase Chabota Montreal rychle snížil a vzápětí i vyrovnal, i když má na kontě výrazně menší počet střel. Carey Price je však pro svůj tým oporou a pokud bude pokračovat ve velmi dobrém výkonu, mohou Canadiens pomýšlet na vítězství.
Další třetina začne přibližně ve 2:59.
40:00'
Druhá třetina skončila.
39:43'
Shea Weber byl jako poslední obránce, takže na něj najeli dva domácí hráči, kteří doufali v únik, což se jim ale nepovedlo.
39:03'
Nick Paul sbírá v oslabení mnoho sekund, v útočném pásmu na sebe dokonce natáhl tři protihráče, kterým dlouho trvalo získání puku.
38:43'
Austin Watson dostal při vyvezení kotouče příliš mnoho prostoru, s pokusem o zakončení tak vůbec neváhal, ale stejně skončilo jen na pozorném brankář hostů.
38:07'
Corey Perry je první u nahozeného puku a získává tak pásmo, po jeho následná ráně skákal kotouč i před bránou, ale odtud ho rychle dostali domácí hokejisté.
37:39'
Vyloučení v týmu Ottawa Senators (Thomas Chabot – 2 min., hákování).
37:25'
Tim Stützle u nahození nebude první, souboj o puk ale rozhodně nevzdal, takže protihráči alespoň uštědřil tvrdý hit.
36:48'
Tim Stützle se individuálně pokoušel o další zakončení z levé strany, ale při něm mu kotouč sjel z hole, takže kus gumy zamířil jen za bránu.
36:12'
Mike Reilly se pokoušel o přesné nahození, které se ale nedostala přes bránící hráče až k bráně.
35:56'
Colin White zůstal zapomenut obranou soupeře v levém kruhu, čehož si dokonale všiml Brady Tkachuk, ale Carey Price se opět přesunul a stále deptá střelce Ottawy!
35:29'
Josh Anderson si našel prostor mezi třemi protihráči a švihem mířil pod horní tyč, ale trefil se jen do plexiskla.
34:47'
Nick Paul dnes podává také velmi solidní výkon, z pravé strany dostal kotouč až před branku, kam si najel Josh Norris, který ale z bezprostřední blízkosti brankáře nepřekonal!
34:14'
Colin White chtěl něco vymyslet za pomoci pěkné zadovky, ta se mu ale vůbec nepovedla a skončila jen u protihráče, který zbytečně poslal puk jen na zakázané uvolnění.
33:47'
Tim Stützle nadějně kličkoval mezi dvěma protihráči, ale nakonec stejně přišel o kotouč, takže hosté okamžitě mířili do protiútoku.
33:04'
I Matt Murray musí vytahovat několik důležitých zákroků, ty teď budou rozhodovat o potencionálním vítězi.
32:05'
Josh Norris výborně zpracoval vysoký kotouč a následně málem překvapil Careyho Pricea, který šel při zákroku na špatnou stranu, ale stejně zasáhl!
31:40'
Nick Paul i po nepřesné střele udržel kotouč pod kontrolou, takže následně mohl pálit i Jevgenij Dadonov, ale toho už vychytal brankář.
31:06'
Montreal je na tom díky comebacku samozřejmě o něco lépe, nyní ale nezvládl rozehrávku, což hosté nemohli potrestat kvůli ofsajdu.
30:06'
Montreal právě vstřelil branku!
Canadiens nakonec dotáhli dvoubrankovou ztrátu díky dvěma gólům svého kapitána! Tentokrát to byl pro SHEA WEBERA čistý průstřel, který od modré čáry zaplaval do pravé šibenice, Matt Murray byl bez šance. Asistence: Phillip Danault, Brett Kulak.
29:53'
Tyler Toffoli mohl zajistit vyrovnání, jenže kotouč mu utekl až k domácímu brankáři, který ho okamžitě srazil do rohu kluziště.
29:09'
Hraje se ve velmi vysokém tempu, do úniku se tak dostal Colin White, ale ten Careyho Pricea nepřechytračil a nakonec tak mířil jen do jeho lapačky!
28:43'
Nick Suzuki šel do souboje jeden na jednoho, při kterém nechtěl nic vymýšlet, takže prostě vystřelil, což se mu málem vyplatilo, protože rozezněl brankovou konstrukci!
28:16'
Domácím se také daří při napadání, přihrávku tak vystihl Josh Norris, který ale o kus gumy přišel při následné kličce.
27:38'
Canadiens nechtějí při bránění nic riskovat, co nejdříve tak dostali kotouč z pásma, protože Sens jsou při útočení opravdu dost nebezpeční.
27:03'
Drake Batherson mohl mít třetí bod v utkání, jeho skákající přihrávku ale Tim Stützle nedokázal zpracovat.
26:43'
Nakonec hosté pokazili kombinaci a Thomas Chabot nyní úspěšně zakládá útočnou akci, která ale skončila po přechodu modré čáry.
26:15'
Montreal si díky snížení začíná více věřit a po delší době se usazuje v útočném pásmu, kde ale zatím jistě chytá Matt Murray.
24:52'
Montreal právě vstřelil branku!
Hosté ve druhém dějství nic neměli, zničehonic ale snižují! Thomas Chabot totiž upadl při pokusu o rozehrávku, čehož dokonale využil JONATHAN DROUIN, který mu sebral kotouč a následně překvapil Matta Murrayho rychlou střelou po ledě! Bez asistence.
24:16'
Domácí zůstávají při chuti i za stejného počtu hráčů, další střelu si připsal Thomas Chabot a Nikita Zajcev, ale ani jeden brankáře příliš neohrozil.
23:41'
Ottawa právě vstřelila branku!
Senators nakonec přece jen přesilovku využívají a vrací se do dvoubrankového vedení! ERIK BRÄNNSTRÖM si navíc připisuje první gól v NHL, který vstřelil naprosto zaslouženě. Z dálky sice nepálil příliš tvrdě, ale zato opravdu přesně, protože cestu do sítě našel skrz betony Careyho Pricea! Asistence: Colin White, Connor Brown.
23:07'
Shea Weber už si odpykal polovinu svého trestu, který i nadále trvá díky výborné práce Careyho Pricea, který nedovolil gól ani Nicku Paulovi!
22:36'
Canadiens už jsou z nejhoršího venku, stále se však musí bránit, což jen tak tak zvládají díky výborným zákrokům svého gólmana.
21:58'
Timu Stützlemu to tam prostě nepadne! Jeho tvrdou ránu dobře vyrazil Carey Price, i když za sebou nechal odkrytou klec. Následně opět pálil německý hráč, ale ten tentokrát nastřelil jednoho z obránců!
21:25'
Ottawě chyběla při kombinaci rychlost, díky čemuž se hosté nakonec osvobodili a získali tak spoustu času.
20:59'
Oddechový čas pro Ottawu, kterou čeká minutová přesilovka pět na tři.
20:59'
Vyloučení v týmu Montreal Canadiens (Shea Weber – 2+2 min, vysoká hůl).
20:42'
Tim Stützle je dnes střelecky aktivní, opět pálil ze své pozice na levé straně, ale ani tentokrát se gólu nedostal.
20:16'
Montreal hned po vhazování kotouč posílá za branku soupeře, Ottawa ale stejně rychle našla cestu dopředu.
20:01'
Začala druhá třetina.
Máme za sebou opravdu zajímavou první periodu, ve které jsme viděli tři branky. Účet zápasu otevřela Ottawa, která se prosadila hned z prvního útoku díky bekhendovému blafáku Drakea Bathersona. Senators následně pokračovali v aktivitě, díky čemuž získali přesilovku, ve kterou na soupeře pořádně zatlačili a nakonec našel cestu do sítě Brady Tkachuk. Montreal se pak následně chvíli dostával do hry, ale nakonec se mu to povedlo, protože našel kontaktní gól díky svému kapitánovi, takže se stále drží ve hře. Druhou část však bude začínat v oslabení, tak uvidíme, jestli tuto početní nevýhodu ubrání.
Další třetina začne přibližně ve 2:05.
20:00'
První třetina skončila.
20:00'
Vyloučení v týmu Montreal Canadiens (Josh Anderson – 2 min., hrubost).
19:19'
Hosté se přece jen ještě dostali do šance, Paul Byron byl po šikovné přihrávce až před brankářem, ale v této pozici se ještě rozhodl pro přihrávku, která však už přes obránce neprošla!
18:57'
Ottawa si s dalším založením útočné akce dává na čas, do přestávky už rozhodně nechce nic riskovat.
18:18'
Domácí pořád napadají velmi solidně, nyní z toho mohl těžit Drake Batherson, který už hledal najíždějícího Tima Stützleho, ale nakonec trefil jen hůl jednoho z obránců.
17:34'
Shea Weber si při bránění Colina Whitea pomohl hraničním zákrokem, ale ten u rozhodčích prošel, takže se pokračuje ve hře.
17:07'
Jevgenij Dadonov po delší době zahájil domácí útok, před branku následně servíroval kotouč Colin White, ale ten nenašel správného adresáta.
16:03'
Montreal právě vstřelil branku!
Canadiens v posledních minutách na soupeře zatlačili a přece jen se dočkali úvodní trefy, i když trochu se štěstím! SHEA WEBER dvakrát netrefil branku a nepovedlo se mu to ani napotřetí, avšak jeho kotouč směřující do brankoviště si nešťastně do vlastní sítě srazil bruslí Nikita Zajcev. Asistence: Jake Evans, Jeff Petry.
15:39'
Jake Evans šikovně pronikl až za branku, kde už však schytal tvrdý hit, takže puk neudržel.
15:10'
Montreal se dokáže usadit v útočném pásmu a také umí vyprodukovat nebezpečné rány, ale žádná stále nekončí v síti.
14:39'
Matt Murray musel řešit první složitější situaci, protože v krátké chvíli na něj letěly rovnou dvě střely, ale s oběma si jistě poradil.
14:08'
Brendan Gallagher nejprve zkoušel štěstí z úhlu, ale brankáře nepřekonal. Následně mohl k zakončení vybídnout Jeffa Petryho, který okamžitě pálil příklepem, ale ten už nastřelil jen obránce.
13:56'
Současné vyloučení:
Vyloučení v týmu Montreal Canadiens (Ben Chiarot – 5 min., bitka).
Vyloučení v týmu Ottawa Senators (Brady Tkachuk – 5 min., bitka).
13:35'
Senators naprosto bez problémů přežili první oslabení, což jen potvrzuje jejich převahu v prvním dějství.
13:12'
Další útočné snažení Habs zastavují rozhodčí, kteří pískají ofsajd a bude tedy následovat buly ve středním pásmu.
12:48'
Montreal marně hledá cestu k nějakému náporu, další nepřesný pas končí u Mikea Reilly, který ho posílá přes všechny čáry až za branku hostů.
12:05'
Chris Tierney šikovně vypíchl přihrávku a měl před sebou volný prostor až k bráně, ale nedokázal vyvinout dostatečnou rychlost, takže ho obránce předjel a donutil ho ke zpětnému pasu.
11:28'
Vyloučení v týmu Ottawa Senators (Drake Batherson – 2 min., nedovolené bránění).
11:28'
Je tu nemalá rána pro Senátory, protože Derek Stepan ihned po souboji opouští ledové kluziště a míří do kabin. Snad to nebude nic vážného.
10:48'
Ottawa stále nemá dost a další branku zkouší přidat za pomoci napadání, Canadiens tak museli dopředu nahodit, aby nic neriskovali.
09:57'
Ottawa právě vstřelila branku!
Domácí soupeře totálně přehrávají, využívají tak první přesilovku! Opět to bylo hned po přechodu modré čáry, a to když po přihrávce Drakea Bathersona dostal příliš mnoho prostoru BRADY TKACHUK, který překonal Careyho Pricea střelou mezi jeho ruku a tělo. Asistence: Drake Batherson, Tim Stützle.
09:36'
Thomas Chabot naznačil zakončení a na druhé straně kluziště našel Tima Stützleho, který měl před sebou odkrytou klec, do které taky mířil, ale Carey Price ho dokázal vychytat!
09:13'
Montreal se sice následně osvobodil, ale moc času na odpočinek nedostal.
08:43'
Hned po začátku přesilovky se do výborné střelecké pozice dostal Tim Stützle, který sice překonal brankáře, ale kotouč poslal jen do boční sítě!
08:32'
Vyloučení v týmu Montreal Canadiens (Jesperi Kotkaniemi – 2 min., napadení).
08:05'
Po nejistém zákroku Matta Murrayho raději Chris Tierney vyhodil kotouč až na zakázané uvolnění, nyní se tak bude muset předvést při vhazování.
07:44'
Carey Price ukazuje své rychlé reakce na nahození soupeře, protože za svou klecí chytá i další puk a bleskově rozehrává.
07:20'
Hosté se konečně dostali z pásma a následně po pravé straně ujel Josh Anderson, který ale pod tlakem pálil jen do betonu brankáře.
06:53'
Brady Tkachuk pořád operuje v předbrankovém prostoru, kde párkrát kotouč nebezpečně tečoval, ale ani jednou neuspěl. Nyní se dostal i do střelecké pozice, ale branku přestřelil.
06:28'
Senators drží soupeře pod velkým tlakem, vůbec mu nedovolují osvobození a navíc se čas od času dostanou do zakončení.
06:05'
Erik Gudbranson šikovně udržel útočné pásmo, díky čemuž mohl z úhlu zkoušet štěstí Brady Tkachuk, ale místo toho našel Erika Brännströma, jenž mířil přímo do náruče brankáře.
05:40'
Další cílem domácí tvrdé hry byl Tomáš Tatar, jehož čistým způsobem sestřelil Brady Tkachuk.
05:09'
Ottawa velmi aktivně napadá, přitom tak schytal tvrdý hit Alexandr Romanov, který ale o kotouč samozřejmě nepřišel.
04:40'
Carey Price vyjíždí za svou branku, takže Drakea Bathersona připravil o možnost hry. Hosté tak mohou zakládat útočnou akci.
04:16'
Arťom Zub není s asistencí spokojený a nyní se pokoušel o přidání branky, jednoho protihráče obešel, ale druhý už mu vystavil stopku.
03:53'
Colin White jen tak tak udržel útočné pásmo, následně z toho může těžit Nick Paul, ale ten už souboj nezvládl.
03:25'
Sens zvládli další nápor a následně raději osvobozují čistým nahozením, protože potřebovali vystřídat.
02:56'
Jake Evans nakonec vzal zodpovědnost na sebe a z pravé strany se odvážil k zakončení z úhlu, ale brakář Ottawy měl dobře pokrytý prostor u tyče.
02:34'
Canadiens jsou trošku otřesení z úvodní branky, pořád ale velmi aktivně hledají cestu k zakončení, což jim ale příliš nevychází.
01:36'
Ottawa právě vstřelila branku!
Senators se dostává do vedení hned ze svého prvního útoku! Derek Stepan najel do útočného pásma po levé straně, kde se na něj dost nepochopitelně vrhli dva obránci. Domácí útočník tak skrz ně dostal kotouč před branku, kam si najel DRAKE BATHERSON, jenž překonal Careyho Pricea dokonalým bekhendovým blafákem! Asistence: Derek Stepan, Arťom Zub.
00:57'
Nick Suzuki vyhrává vhazování v útočném pásmu, díky čemuž mohl od modré čáry nebezpečně vypálit Joel Edmundson, ale na Matta Murrayho si nepřišel.
00:24'
Montreal jako první zamířil do útočného pásma, kde však dostal kotouč pouze k hrazení a tam o něj rychle přišel.
00:01'
Utkání právě začalo.
Úvodní sestavy:

Ottawa Senators: M. Murray (Daccord) – Chabot (A), N. Zajcev, Reilly, Zub, Brännström, Gudbranson (A) – B. Tkachuk (A), Norris, Co. Brown – N. Paul, White, Dadonov – Stützle, Stepan, Batherson – Haley, Tierney, Watson.

Montreal Canadiens: Price (Allen) – Chiarot, S. Weber (C), Edmundson, Petry, Kulak, A. Romanov – Toffoli, Danault, Gallagher (A) – Drouin, Suzuki, J. Anderson – Tatar, Kotkaniemi, Armia – Byron (A), Evans, Perry.

Rozhodčí: Pollock, Nicholson – Mills, Nansen.
Československá stopa v utkání

Tomáš Tatar (MTL)
Montreal Canadiens
Montrealu se naopak po skvělém začátku sezony přestává dařit, pomalu se dokonce dostává z pozic zajišťující play off. V rámci Severní divize je totiž na čtvrtém místě a na páté Calgary už má jen dvoubodový náskok. Rozhodně za to může špatná forma v poslední době, jelikož Canadiens mají na kontě čtyři porážky z poslední pěti zápasů. V těch dvakrát nestačili na Toronto, jednou pak podlehli Edmontonu a Ottawě. Jediné vítězství v poslední době zaznamenali proti Maple Leafs, což je už skoro deset dní zpátky. Montreal tak zase potřebuje začít bodovat, navíc bude chtít odčinit předchozí zaváhání proti Ottawě.

Poslední tři utkání
Ottawa vs. Montreal – 3:2pp
Montreal vs. Toronto – 3:5
Toronto vs. Montreal – 1:2

Nejproduktivnější hráči
Tyler Toffoli 16 bodů (11+5)
Jeff Petry 16 bodů (6+10)
Nick Suzuki 13 bodů (4+9)
Ottawa Senators
Ottawa se pomalu začíná sehrávat a tak už se dostává z posledního místo celé NHL. Na předposlední Detroit totiž ztrácí už jenom dva body, které dnes může na domácím ledě proti Montrealu určitě získat. Senators totiž svého dnešního soupeře v posledním utkání zdolali po prodloužení, z posledních pěti zápasů pak vyhráli rovnou tři. Pro tým z kanadského hlavního města se tak začíná blýskat na lepší časy. Uvidíme, jestli to potvrdí i dnes.

Poslední tři utkání
Ottawa vs. Montreal – 3:2pp
Toronto vs. Ottawa – 7:3
Toronto vs. Ottawa – 2:1

Nejproduktivnější hráči
Brady Tkachuk 13 bodů (6+7)
Josh Norris 11 bodů (4+7)
Drake Batherson, Connor Brown 10 bodů (4+6)
Dobré brzké ráno u zámořského hokeje! Dnes nás čeká opět trochu chudší program, na vidění bude jenom šest duelů, ale nezoufejte, pořád to určitě bude zajímavé. Ottawa se tak určitě pokusí o další překvapení proti Montrealu. Tímto jste k utkání srdečně zváni a přeji příjemnou počtenou.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.
Aktuální zápasy
Články odjinud