NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Anaheim : Kings - 18. února 2023   03:00

Anaheim
Anaheim
25:52' Shattenkirk (Kulikov, Vatrano) • 42:28' McTavish (Fowler, Zegras) • 53:10' Vatrano (Fowler)
3:6
(0:1, 1:2, 2:3)
Kings
Kings
14:22' Lizotte  (Iafallo, Fiala) • 32:56' Arvidsson  (Moore) • 37:53' Kempe  (Kopitar, Doughty) • 49:44' Kopitar  (Fiala, Doughty) • 55:30' Arvidsson  (Durzi, Danault) • 58:47' Fiala  (Iafallo, Lizotte)
Anaheim
S. Kozari, D. O´Rourke – M. Cormier, D. Nansen
Honda Center, Anaheim
17 272 diváků
Kings
Copley (40. Quick) – Doughty (A), M. Anderson, M. Roy, Durzi, Se. Walker, Edler – Kempe, Kopitar (C), Byfield – Arvidsson, Danault (A), Moore – Iafallo, Lizotte, Fiala – Kaliyev, Kupari, Vilardi.

A to je z tohoto klání vše, děkuji za pozornost, přeji dobré ráno a hezký den.

Česká a slovenská stopa
Do tohoto utkání žádný český ani slovenský hokejový zástupce nezasáhl.

Tři hvězdy utkání
1. Anže Kopitar (LAK) 1+1
2. Mason McTavish (ANA) 1+0
3. Kevin Fiala (LAK) 1+2
Po první třetině to bylo jen o jeden gól a na nějaké gólové hody to opravdu nevypadalo, ovšem opak byl pravdou, v druhém dějství padly tři a v tom třetím jich bylo víc, než v předchozích dvou dohromady. Anaheimu se v závěrečné periodě povedlo dostat se dvakrát na dostřel, ovšem vyrovnání mu nebylo přáno, soupeř vždy vzápětí odskočil a v závěru pečetil své vítězství gólem do prázdné branky.
59:28'
John Gibson ještě zasahuje, když střelu protihráče chytá do lapačky.
58:47'
Los Angeles právě vstřelilo branku!
O vítězi je definitivně jasno. Po kombinaci se puku zmocnil v útočném pásmu KEVIN FIALA a nejproduktivnějšímu hráči Kings nedělalo nejmenší problém trefil prázdnou bránu.
Asistence: Alex Iafallo a Blake Lizotte.
58:22'
Opět se píská icing, ovšem v tomto případě trochu přísný.
58:00'
Přesně dvě minuty před třetí sirénou je přerušeno po icingu Los Angeles. Anaheim to zkouší v šesti bez gólmana.
57:30'
Kevin Shattenkirk střílel z pravé strany mimo tři tyče.
56:34'
Cam Fowler střílenou přihrávkou hledal někoho ze spoluhráčů v útočném pásmu, našel však jen hokejku soupeře.
55:30'
Gólové hody pokračují, hosté využívají druhou početní výhodu a jsou k vítězství blíž. VIKTOR ARVIDSSON si řekl o přihrávku podél levého kruhu, poté popojel trochu blíž k bráně a z ostrého úhlu zamířil přesně švihem pod horní tyč nad rameno brankáře.
Asistence: Sean Durzi a Phillip Danault.
54:45'
Nyní John Gibson raději ukrývá puk pod lapačku a přerušuje hru.
54:33'
Králové si zatím nevypracovali pořádnou možnost, Kačeři opět posílají puk do bezpečí.
Anaheim právě vstřelil branku!
Dramatický mač pokračuje. FRANK VATRANO byl u odraženého puku jako první a rychle jej doklepl do prázdné brány před sebou.
Asistence: Cam Fowler.
52:47'
Nepříjemný odraz puku od zadního mantinelu nadělal hostujícímu gólmanovi nemalé potíže, přesto stačil Jonathan Quick zasáhnout a být u své levé tyče včas.
52:03'
Kevin Fiala se dostal s pukem před brankáře, kde byl však čistě odzbrojen a zakončit se mu nepovedlo.
51:26'
Gabriel Vilardi střílel bez přípravy, zblokovaný puk však letí ven z hrací plochy.
49:44'
Hosté vedou znovu o dva góly. Po vyhraném buly následovala pěkná kombinace na jeden dotek, na jejíž konci střílel ANŽE KOPITAR ke vzdálenější tyči, kde bylo dost volného místa.
Asistence: Kevin Fiala a Drew Doughty.
49:30'
Derek Grant – 2 min., sevření puku rukou.
48:50'
Kevin Fiala si najel s pukem až před brankářem, zblízka jej překonat nedokázal.
48:14'
Phillip Danault před odkrytou bránou netrefil letící puk, kdyby se mu to povedlo, mohlo to být zase o dva góly.
47:51'
Střelu z dálky brankář hostů lapil a hned rozehrál.
46:53'
Hosté drží puk za svou brankou, odkud budou rozehrávat.
45:57'
Ofsajdem se nakonec provinili jen o chvíli později domácí hokejisté.
45:52'
Králové nemohli pokračovat v útoku, neboť by byla situace posouzena jako úmyslný ofsajd.
44:36'
Nyní jsou v plném počtu.
44:03'
Hosté vyhazují a situace pro ně začíná vypadat příznivě.
43:22'
Mason McTavish střílel znovu z pravého kruhu, v tomto případě minul bránu.
42:51'
Derek Grant – 2 min., hrubost.

Vyloučení v týmu Los Angeles Kings:
Blake Lizotte – 2 min., nedovolené bránění.
42:28'
Domácím se daří snížit, navíc jejich přesilovka dál pokračuje. MASON MCTAVISH nic nevymýšlel a po přihrávce do pravého kruhu pálil tvrdě bez přípravy pod horní tyč.
Asistence: Cam Fowler a Trevor Zegras.
41:40'
Hostům se daří osvobozovat a vyhazovat puky do bezpečí.
40:01'
Zdálo se, že zápas se ponese v celkem slušném poklidném tempu, jenže závěr ukázal, že tomu tak asi nebude. Ještě v 37. minutě bylo ve statistikách tohoto utkání jediné vyloučení, pak byli domácí vyloučeni podruhé, hosté přesilovku využili, ovšem druhá třetina směřovala standardně ke svému konci. V její poslední minutě však byli diváci svědky velké bitky, po kterém se vylučovalo už více a hra tím byla zdržena. Tak uvidím, co přinese třetí dvacetiminutovka.
Další třetina začne přibližně v 5:04.
40:00'
39:36'
Pheonix Copley – 2 min., opuštění brankoviště v průběhu šarvátky brankářem + 5 min., nesportovní chování.
Střídání v týmu Los Angeles Kings:
ze hřiště odchází Pheonix Copley, přichází Jonathan Quick. Hostující brankář dostává trest, po kterém hned musel z ledu.
Dva hráči plus brankář Los Angeles šli tři proti jedinému soupeři, to mi nepřipadá moc férové.
39:36'
A máme tu velkou šarvátku před bránou Los Angeles. Bude se vylučovat.
39:02'
Běží poslední minuta druhé třetiny.
38:55'
Max Jones byl blízko snížení, jeho tvrdá rána buď neprošla přes obránce, případně zasáhl gólman Los Angeles. Tak či tak, gól to není.
37:53'
Druhou početní výhodu hosté využívají a vedou už o dva góly. Po kombinaci se k puku v pravém kruhu dostal ADRIAN KEMPE, ten si zpracoval a poté zamířil přesně ke vzdálenější tyči nad pravý beton strážce domácí svatyně.
Asistence: Anže Kopitar a Drew Doughty.
37:23'
Domácí vyhazují přes všechny čáry.
36:57'
Drew Doughty střílel tvrdě od modré, domácí brankář vyráží puk betony.
36:45'
Trevor Zegras – 2 min., nedovolené bránění.
36:36'
Domácí se dostali do slibné možnosti, ovšem jeden z hráčů v dobré střelecké pozici ve snaze o ránu bez přípravy promáchl a gólman hostů tak zasahovat nemusel.
35:12'
Viktor Arvidsson se dostal do samostatného nájezdu, jenže v útočném pásmu byl dříve než puk.
34:47'
Domácí se v útoku příliš nezdrželi a už musí hodně rychle zpátky.
32:56'
A tak přichází gól na druhé straně. V protiútoku přihrál Moore VIKTORU ARVIDSSONOVI do levého kruhu, odkud druhý zmíněný borec pálil tvrdě bez přípravy a překonal přesouvajícího se domácího brankáře, neboť puk ještě smolně tečoval pod břevno domácí obránce Shattenkirk. Proti této teči byl John Gibson bez šance.
Asistence: Trevor Moore.
32:44'
Simon Benoit vyjel zpoza brány a snažil se rychlým zakončením překvapit brankáře Kings, to se mu však nepovedlo.
31:49'
Blake Lizotte byl v souboji o puk hodně tvrdě naražen na mantinel, vše však bylo čisté.
31:15'
Sean Walker adresoval svůj pokus od modré hezky mezi betony gólmana a ten měl co dělat, aby kotouč vyrazil.
30:24'
Adam Henrique byl už o něco úspěšnější, jenže svůj pokus zápěstím adresoval vedle bližší tyče.
30:10'
Trevor Zegras si nedokázal pořádně zpracovat puk v útočném pásmu, ke střele se tak nedostal.
28:53'
Další možnosti Kings, ovšem John Gibson nejprve vyrazil střelu protihráče betony a poté skončila dorážka vedle jeho brány.
27:52'
Trevor Moore mohl poslat svůj tým zpět do vedení, bekhendem však zakončoval po ledě vedle vzdálenější tyče.
25:52'
Znenadání máme srovnáno. KEVIN SHATTENKIRK nahazoval kotouč z dálky na bránu a čistý průstřel nakonec skončil v jejím vzdálenějším horním rohu. Před gólmanem se sice ještě snažil o teč jeden z hráčů, ovšem byla to čistá trefa.
Asistence: Dmitrij Kulikov a Frank Vatrano.
24:33'
Cam Fowler střílel po buly, ale i jeho pokus byl sražen mimo bránu.
24:29'
Mason McTavish pálil tvrdě pouze do protihráče před sebou, puk letí mimo hrací plochu.
23:22'
Domácí jsou kompletní.
23:10'
Jakob Silfverberg se ve vlastním oslabení vydal do útoku, ovšem svou střelu adresoval mimo tři tyče.
22:49'
Drew Doughty nahazoval z levé strany mimo vzdálenější tyč.
22:11'
Domácím se dvakrát za sebou povedlo vyhodit.
21:41'
Arthur Kaliyev střílel na vzdálenější tyč, kde bylo volné místo, ovšem minul.
21:22'
Trevor Zegras – 2 min., sekání.
20:08'
Hned po pár vteřinách se hosté provinili icingem.
20:01'
Máme za sebou první třetinu, ve které byli hosté nebezpečnější, jednu svou možnost využili a do kabin si odnáší těsné vedení. Domácí toho směrem dopředu moc nepředvedli, brankáři ohrozili jen pěti střelami, zatímco soupeř mířil mezi tři tyče hned v patnácti případech.
Další třetina začne přibližně ve 4:03.
20:00'
19:52'
Ještě před koncem první části přichází zakázané uvolnění hostů.
19:01'
Běží poslední minuta první třetiny.
18:45'
Domácí vyhazují za bránu soupeře a nebude to icing.
17:15'
Adam Henrique střílel z pravého kruhu jen do připraveného gólmana Los Angeles, který dosud mnoho práce neměl.
17:00'
Tečovaný puk končí kdesi v hledišti, vhazovat by se mělo v obranném pásmu Anaheimu.
16:18'
Trevor Moore se ke střele dostal, avšak adresoval ji vedle brány.
15:38'
Arthur Kaliyev byl blízko navýšení skóre, ovšem ke střele se po přihrávce od zadního mantinelu nedostal, neboť byl od puku odstaven.
14:55'
Boj o puk nyní probíhá za bránou Anaheimu, u zadního mantinelu.
14:22'
Do třetice se už Králové dočkali. Iafallo nahodil kotouč před bránu, kde jej šikovně tečoval BLAKE LIZOTTE a v tomto případě toho John Gibson už nemohl moc dělat.
Asistence: Alex Iafallo a Kevin Fiala.
14:06'
Alex Iafallo nyní střílel tvrdě bez přípravy a i on nadělal strážci domácí svatyně nemalé potíže, ten však opět dokázal zasáhnout.
13:14'
Viktor Arvidsson střílel v útočném pásmu švihem hodně nepříjemně do horní části brány Anaheimu a gólman Duck měl co dělat, aby se mu kotouč povedlo vyrazit. Tohle byla dobrá možnost.
11:52'
Anže Kopitar střílel v tísni z levé strany, domácího brankáře nijak neohrozil.
10:22'
Trevor Moore pálil od levého mantinelu útočného pásma přesně do připravené lapačky gólmana Kačerů.
09:13'
Střelu od pravého mantinelu brankář hostů dobře viděl a puk vyrazil.
08:48'
Adrian Kempe střílel v útočném pásmu do hokejky protihráče, od níž se kotouč odrazil do ochranné sítě.
07:20'
Cam Fowler střílel z mezikruží mezi betony, ty však brankář Králů k sobě dal v pravý okamžik.
06:15'
Sean Walker pálil bez přípravy tvrdě, ovšem gólmana Kačerů neohrozil.
05:40'
Do útoku se vydali na chvíli domácí hráči, ovšem žádnou možnost si nevypracovali a o puk přišli.
04:19'
Phillip Danault si zpracoval přihrávku už za modrou lajnou a je pískán ofsajd.
03:45'
Drew Doughty si zpracoval puk a nahodil jej od modré na bránu, černý kus gumy skončil na zadním plexiskle.
03:40'
Poprvé je přerušeno, Kačeři vyhodili na icing.
02:50'
Hosté si v útočném pásmu špatně přihráli a po delším obléhání o kotouč přišli.
02:25'
Alexander Edler pálil na druhé straně od modré jen do protihráče.
01:49'
Hostující brankář nyní trochu zaváhal s rozehrávkou u zadního mantinelu, nechybělo moc a poslal soupeře do šance.
01:10'
Pheonix Copley poprvé zasáhl, když hokejkou vyrazil nepříliš prudkou střelu protihráče do rohu kluziště.
00:01'

Anaheim Ducks: Gibson (Dostál) – Kulikov, Fowler (A), Klingberg, Colt. White, Shattenkirk, Benoit – R. Strome, Zegras, Grant – Vatrano, McTavish, Henrique (A) – Silfverberg (A), Lundeström, Max Jones – Carrick, Jays. Megna, Leason.
Trenér: D. Eakins.

Los Angeles Kings: Copley (Quick) – Doughty (A), M. Anderson, M. Roy, Durzi, Se. Walker, Edler – Kempe, Kopitar (C), Byfield – Arvidsson, Danault (A), Moore – Iafallo, Lizotte, Fiala – Kaliyev, Kupari, Vilardi.
Trenér: T. McLellan.

Rozhodčí: S. Kozari, D. O´Rourke – M. Cormier, D. Nansen.

Los Angeles Kings – Anaheim Ducks 4:2

Jak je patrné, Los Angeles vyhrálo ve čtyřech z posledních pěti vzájemných utkání.
Los Angeles Kings

Hosté mohou být přeci jen spokojenější, ve stejné konferenci jsou pátí s 67 body na kontě. Mimo svůj stadion odehráli Králové osmadvacet střetnutí a přivezli si třiatřicet bodů díky čtrnácti výhrám a pěti porážkám v prodloužení nebo na nájezdy, skórovali v jednadevadesáti případech a o osm branek více inkasovali. V posledním venkovním klání podlehli 4:5 v prodloužení Carolině.
S 55 body (18+37) vede tabulku produktivity svého mužstva Švýcar Kevin Fiala.
Anaheim Ducks

Domácímu mužstvu se nedaří, v Západní konferenci mu náleží předposlední příčka s čtyřiceti body. Na svém ledě si z pětadvaceti duelů odnesli jen devatenáct bodů za devět výher a jednu porážku v prodloužení, vstřelili pouhých jednašedesát branek, což je průměr zhruba 2,5 gólu na zápas, zato sto dva gólů inkasovali. Z posledních dvou mačů před svými fanoušky si odnesli bilanci dvou proher, nula bodů a skóre 6:13.
Nejproduktivnějším hráčem týmu je Trevor Zegras s 46 body (14+27).
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 03:00.