NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Edmonton : Rangers - 18. února 2023   03:00

Edmonton
Edmonton
07:52' Nugent-Hopkins (Hyman, McDavid) • 12:11' Barrie (Foegele, Janmark) • 12:30' Ryan (Hyman, Puljujärvi) • 18:27' Draisaitl (McDavid, Nugent-Hopkins)
4:5
(4:1, 0:1, 0:2 - 0:0)

1:2 (SN)

Rangers
Rangers
13:36' Kreider  (Zibanejad, Panarin) • 26:26' Kreider  (Fox, R. Lindgren) • 41:36' Lafreniere  (Kakko) • 53:10' Zibanejad  (Fox, Panarin) • ' Lafreniere
Edmonton
Charron, Blandina – Galloway, Jackson
Rogers Place, Edmonton
18 347 diváků
Rangers

Utkání je u konce a my byli svědky dokonaného obratu ve skóre. Ve třetí třetině se hosté z New Yorku snažili o dorovnání dvoubrankové ztráty a byli úspěšní. Na rozdíl jediné branky snížil Alexis Lafreniere a o vyrovnání se v 54. minutě postaral Mika Zibanejad. Jelikož pak už ani jeden z celků nedokázal nerozhodný stav zvrátit na svou stranu, šlo se do docela divokého prodloužení, ve kterém měly oba týmy několik opravdu slušných šancí. Ale ani nastavená pětiminutovka nerozhodla a na řadu tak přišla poslední kapitola tohoto zápasu – samostatné nájezdy. Hned v první sérii se trefili domácí Nugent-Hopkins a hostující Kakko, ale pak, jako když utne. Na další trefu se čekalo až do šesté série a v té dokonal otočku ve skóre hostující Alexis Lafreniere. Hosté tak zvítězili 5:4 a zaznamenali už sedmou výhru v řadě. Edmonton je po této porážce na čtvrté příčce Pacifické divize s 67 body, NY Rangers jsou v Metropolitní divizi na třetím místě a mají 74 bodů.

Edmonton se v dalším utkání představí už v neděli od 21:00 na ledě Colorada, hráči NY Rangers budou hrát taktéž v neděli, ale od 4:00 v Calgary.

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji hezké sobotní ráno a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou.

Střely na bránu: 29 – 38 | Přesilová hra: 2/4 – 2/4 | Trestné minuty: 8 – 8
V samostatných nájezdech zvítězil tým New York Rangers.
Rozhodující nájezd zápasu proměnil hostující ALEXIS LAFRENIERE a v šesté sérii svým bekhendovým blafákem rozhodl o dokonání obratu hostujícího celku. NY Rangers vítězí 5:4!
A je rozhodnuto. Alexis Lafreniere předvedl zamíchání pukem a poté jen bekhendem pustil mezi Campbellovy betony. Hosté vítězí!
Yamamoto nenašel mezírku mezi Šesťorkinovými betony.
Neproměnil ani Chytil, Campbell zastavil puk betonem.
Ryan minul po rychlém nájezdu, branku přestřelil.
Tarasenko mířil mezo betony, Campbell vyrazil.
Barriemu nevyšel bekhendový blafák.
Zibanejad minul střelou těsně mad ledem.
Draisaitl nedal svým nekompromisním golfákem.
Panarin svou střelou branku netrefil.
McDavid zkusil pomalou kličku, Šesťorkin jej vybruslil.
Kakko okamžitě srovnal po dokonale provedeném bekhendovém blafáku.
Nugent-Hopkins se po rychlém nájezdu trefil střelou na Šesťorkinovu vyrážečku
Samostatné nájezdy začínají.
65:00'
Prodloužení skončilo.
64:47'
McDavid si počkal na nejlepší okamžik, přihrál doleva na Barrieho, ten ale z dobré pozice netrefil!
64:09'
Hosté vyhazují přes všechny čáry.
63:59'
Domácí tým si dá v závěru prodloužení přesilovku čtyři na tři, dvě minuty za podrážení totiž dostal Mika Zibanejad.
63:21'
Nugent-Hopkins se blýskl v obraně, máchnutím holí totiž zastavil brejk hostů dva na jednoho.
62:29'
Hosté nezvládli ideálně střídání, jenže Edmonton tono nedokázal využít. Přihrávka na McDavida byla příliš dlouhá.
61:53'
Pokračuje nastavení v pekelném tempu, Campbell nyní vleže vyrazil Tarasenkovu skrytou střelu, která obloučkem padala k brankové čáře.
61:12'
Kreiderova střela přes obránce byla sražena mimo branku, Campbell mohl zůstat v klidu.
60:28'
Oba gólman už museli vytáhnout pohotové zákroky proti přečíslení dva na jednoho. Jak Edmonton, tak i hosté z New Yorku pojali úvod prodloužení velmi aktivně.
60:01'
60:00'
59:50'
Nurseho střela od modré čáry byla zablokováno, tohle půjde do prodloužení.
59:14'
Tak teď měli hosté štěstí, neboť Lindgrenovo vyhození přes mantinel škrtlo o plexi a tak se nejednalo o moment, kdy by se vylučovalo.
58:29'
Hrdinou se mohl stát domácí Foegele, když se po rychlém výpadu Edmontonu dostal puk před brankoviště, jenže on z bekhendu nemířil přesně!
57:47'
Panarin přenechal puk Trocheckovi, ten vyslal nepříjemný pokus z levého kruhu a Campbell si chviličku nebyl jistý, kde má puk. Nakonec ovšem dokázal hru přerušit.
57:02'
Po buly se puk dostal na modrou čáru, kde se do něj opřel Trouba, jeho dělovka ale letěla velký kus nad Campbellovu branku.
56:56'
Hosté trochu divoce střídali, vypadalo to na příliš mnoho hráčů na ledě, sudí ovšem zůstali ledově klidní a nechali pokračovat ve hře.
55:40'
Tvrdá Veseyho rána skončila vedle, NY Rangers i nadále pokračují v útočném náporu.
54:53'
Je to tak, oba celky již zase hrají v plném počtu.
54:45'
Edmonton vyhazuje přes všechny čáry, přesilovka hostů se blíží ke svému konci.
54:10'
Samozřejmě pokračuje klasická přesilovka a domácí měli ve čtyřech velké štěstí, neboť za Campbellem po Zibanejadově ráně z levého kruhu právě zazvonila tyčka!
53:10'
Rangers právě vstřelili branku!
Je vyrovnáno! Přesilovka o dva muže hostům vyšla na výbornou, po několika výměnách puku přihrál Fox za kruhy na volného MIKU ZIBANEJADA a ten ranou nad Campbellovo rameno upravil na 4:4! Asistence: Adam Fox, Artěmij Panarin.
52:53'
Tak nakonec změna a vylučuje se! Dvě minuty za zdržování hry dostal Derek Ryan a je tu přesilovka hostů pět na tři!
52:53'
Hosté nyní reklamovali vyhozený puk přes mantinel, čároví však hned ukazovali, že to bylo s tečí. Každopádně ještě probíhá konzultace s hlavními sudími.
52:45'
Campbell se blýskl proti tvrdé ráně Miky Zibanejada z vrcholu levého kruhu, proti bombě vytáhl povedený semafor.
52:16'
Je tu přesilovka pro NY Rangers! Dvě minuty za hákování dostal Mattias Janmark.
51:33'
Na opačné straně vystřelil od mantinelu Trouba, Campbell měl dobrý výhled a tento pokus vyrazil pravým betonem.
50:58'
Z pravého kruhu to zkoušel Draisaitl, puk byl sražen ještě před Šesťorkinem, ten tak zasahovat nemusel.
50:25'
Hosté buší na útočnou modrou čáru, tentokrát jim to ale nevyšlo, Zibanejad byl zastaven při svém individuálním průniku.
49:34'
Tvrdý hit u mantinelu, odnesl to domácí Hyman, ten při nárazu přišel o helmu. Dle sudího to bylo v pořádku, pokračuje se ve hře.
49:20'
Pouze nahozený puk do pásma Edmontonu, hosté potřebují vystřídat.
48:44'
Panarin a Vesey nyní táhnou ofenzívu NY Rangers, po jejich dalším výpadu byl puk sražen mimo led a vhazuje se po Campbellově pravici.
47:54'
Draisaitl neudržel útočné pásmo, puku se zmocnil Mikkola, ale ani hosté se nedostali daleko.
46:47'
Z pravého kruhu mířil na zadní tyčku McDavid, o kousíček ale branku minul!
46:22'
Další pokus domácích z dálky, tentokrát plachtící puk skončil vedle Šesťorkinovy branky.
45:25'
Několikrát tečovaná střela domácího Ceciho skončila u Šesťorkina, ten předvedl dobré reflexy.
44:45'
NY Rangers pokračují ve své snaze srovnat skóre, od domácích dostávají i nadále dost prostoru pro útočné kombinace.
43:57'
Mezi dvěma obránci se prodíral Trocheck, odvážnou myšlenku ale nedotáhl ke střele, obranou byl vytlačen až takřka k mantinelu.
42:58'
Dvoubrankový náskok mohl domácím vrátit Puljujärvi, toho ale vychytal povyjetý Šesťorkin a puk srazil k mantinelu.
41:36'
A už je to jen o jedinou branku! Po buly po Campbellově levici se od zadního mantinelu dostal puk před brankoviště, kde byl připravený ALEXIS LAFRENIERE a pohotovou střelou překonal domácího gólmana – 4:3. Asistence: Kaapo Kakko.
41:30'
Panarin posunul z levé strany puk na Veseyho, jeho okamžitou střelu pokryl připravený Campbell.
40:38'
Jak se dalo čekat, tak hosté vstoupili do třetí třetiny aktivně a jsou natlačeni před Campbella.

Trestné minuty: 4:6
Čtyřicet minut hry je za námi a výsledek je otevřený. Edmonton nedokázal navázat na skvělou první třetinu, v útoku se dost trápil a navíc nechal soupeři dost prostoru na vlastní výpady. No a New York toho dokázal alespoň jednou využít, když ve vlastním oslabení snížil Chris Kreider. Hosté mohli v závěru přidat další góly, jenže v brance Edmontonu vytáhl proti Chytilovi a Veseymu dva vynikající zákroky gólman Campbell a udržel tak stav 4:2.
40:00'
39:17'
Opět výborný Campbell! Nyní se před ním zjevil Vesey, a gólman Edmontonu vytáhl další skvělý zákrok vleže, tentokrát betonem!
38:22'
Kulakův pokus od modré čáry k Šesťorkinovi neprošel, obrana New Yorku jej srazila.
37:31'
O malou chvíli se Chytil už dostal přímo před branku, trefil ale ležícího Campbella pouze do masky a ten tak udržel svému celku dvoubrankový náskok.
37:02'
Chytil se neodvážil jít samostatně do zakončení a přihrával raději na Kakka. Ten ovšem už narazil na obranu.
36:08'
Šesťorkin si po delší době připsal úspěšný zákrok, puk po střele z křídla vyrazil a podílel se na vzniku protiútoku svých spoluhráčů.
35:41'
A další vyhození domácích přes všechny čáry. New York začíná přidávat na tempu a Edmonton si neví rady.
34:48'
Fox si vybruslil na střed a po rychlé otočce se snažil o střelu. Campbell byl připraven a puk vyrazil do rohu.
34:35'
Hodně nepovedená rozehrávka Edmontonu, dlouhý pas skončil na zakázaném uvolnění a vše se vrací před Campbella.
33:30'
Domácí se dostali do rychlého protiútoku, přihrávku na střed mezi kruhy dostal McLeod a i když nezpracoval zrovna ideálně, tak se mu povedlo vystřelit a jeho rána cinkla o horní tyčku Šesťorkinovy branky.
33:14'
Edmonton je už v plném počtu, Yamamoto se zapojil do hry.
32:39'
Puk je zase ve středním pásmu, domácím se skvěle daří držet newyorkské na uzdě.
32:16'
Tvrdou ránu z vrcholu levého kruhu vyslal Zibanejad, trefil přemisťujícího se Campbella.
31:48'
Po krátkém tlaku hostů se Edmonton osvobodil po Ceciho vyhození do středního pásma.
31:14'
Přesilová hra tentokrát pro New York, dvě minuty za nedovolené bránění dostal Kailer Yamamoto.
30:35'
Lafreniere kombinoval s Chytilem, tato spolupráce pro tuto chvíli skončila u mantinelu bez střeleckého vyjádření.
30:05'
Chytil se chtěl prosmýknout kolem obránce do útočného pásma, při kličce však o puk přišel.
29:21'
Sledujeme urputné souboje o puk v pásmu New Yorku, hráči v bílém nyní brání opravdu na výbornou.
28:24'
Pryč je lehkost hráčů Edmontonu, v posledních minutách se na každou útočnou akci dost natrápí a v útočném pásmu dělají domácí dost chyb.
27:55'
New York přečkal oslabení, Lafreniere je opět na ledové ploše.
27:10'
Edmonton samozřejmě touží po další využité přesilovce, jenže Šesťorkin je v této třetině zatím k nepřekonání a drží svůj tým ve hře.
26:26'
Hosté udeřili ve vlastním oslabení! McDavidovi nevyšla střela, hráči New Yorku dostali dlouhým pasem hru do středního pásma, CHRIS KREIDER chtěl přihrávat na najíždějícího spoluhráče, puk se k němu ale vrátil a on bekhendem překonal přemisťujícího se Campbella – 4:2. Asistence: Adam Fox, Ryan Lindgren.
25:55'
Třetí přesilovka pro Edmonton, dvě minuty za držení dostal Alexis Lafreniere.
25:31'
Hraje se dlouho bez přerušení, hra se nám přelévá ze strany na stranu.
24:38'
Přečíslení hostů, to zakončoval Zibanejad, byl už ale trochu z úhlu a Campbell jej dokázal vybruslit a střelu vyrazit.
23:58'
Navýšit náskok mohl Yamamoto, tomu ale scházely centimetry a pouze trefil Šesťorkinovu tyčku!
23:46'
Po rychlé akci Edmontonu vystřelil přes obránce Hyman, dopadl ovšem naprosto přesně, jako před chvílí na opačné straně Trouba.
23:15'
Lépe už dopadl Trouba, ten po Panarinově přiklepnutí vystřelil zápěstím, ale přesně do Campbellova postoje.
22:42'
Kakko sice vybojoval puk pro New York, jenže sám skončil už ve středním pásmu.
21:34'
Musí si ale dávat pozor na ztráty puku. K tomu se dostal McDavid, jako vítr se přehnal kolem obránce a ráze tu bylo přečíslení. To vzal na sebe, mířil na Šesťorkinovu lapačku, pátý gól svého celku ovšem nepřidal.
20:50'
Úvod druhé části si hosté hlídají, drží puk na svých holích a snaží se přejít do útoku.

Trestné minuty: 2:4
Je za námi první třetina, která sice měla pomalejší rozjezd, oba celky se trápily v koncovce, pak se ale vše zlomilo a my viděli pět gólů, z toho tři v přesilových hrách. Domácí otevřeli skóre v osmé minutě, kdy se právě v početní výhodě prosadil Ryan Nugent-Hopkins a poté přišly hned dva údery v minutě třinácté – to se trefili Tyson Barrie a Derek Ryan. Až poté si slovo vzali i hosté a v přesilovce snížil Chris Kreider. Poslední slovo v této třetině měl ale Edmonton, v další přesilové hře se z pravého kruhu do listiny střelců zapsal Leon Draisaitl a uzavřel tak skóre této dvacetiminutovky na 4:1.
20:00'
19:23'
Edmonton nemá dost, znova se hraje v pásmu před Šesťorkinem, New York má co dělat, aby tyto výpady zastavoval.
18:27'
Edmonton právě vstřelil branku!
Nakonec je ale přesilovka opět využitá. McDavid sice se svou střelou na gólmana nevyzrál, ale pak sám zpoza branky přihrál na pravý kruh na LEONA DRAISAITLA a ten ranou ke vzdálenější tyčce Šesťorkina překonal – 4:1. Asistence: Connor McDavid, Ryan Nugent-Hopkins.
17:36'
Zato přesilovka je v trochu pomalejším tempu, Barrieho pokusu scházela razance, Šesťorkin si připsal snadný zákrok.
16:55'
Domácí si zahrají další přesilovku, neboť K'Andre Miller vyhodil puk přes plexi a dostal dvě minuty za zdržování hry.
16:10'
Od modré čáry napřáhl ke golfáku Barrie, jeho dělovka byla zablokována ještě dříve, než dolétla k Šesťorkinovi.
15:35'
Šesťorkin si pokryl svou pravou tyčku při výpadu domácích, Edmonton ale pokračuje ve svém tlaku.
14:45'
Rázem sledujeme hokej nahoru a dolů, po snižující brance se nám probrali i hosté z New Yorku.
13:36'
Přesilovka je poměrně rychle využitá a hosté se vrací do hry. V útočném pásmu jsme viděli kombinaci na jeden dotyk, obrana Edmontonu byla doslova rozebrána a CHRIS KREIDER to měl se sklepnutím z brankoviště jednoduché – 3:1. Asistence: Mika Zibanejad, Artěmij Panarin.
13:08'
Hosté budou moci zareagovat v přesilovce, dvě minuty za sekání totiž dostal Darnell Nurse.
12:30'
A hned je tu další úder domácích. Ti se po buly natlačili do útočného pásma, po vyjetí zpoza branky přišla křížná přihrávka na pravý kruh, kde byl DEREK RYAN a ten ranou na lapačku překonal Šesťorkina – 3:0. Asistence: Zach Hyman, Jesse Puljujärvi.
12:11'
No a ta přináší druhý gólový úspěch. McLeod ještě z dobré pozice neuspěl, když z bekhendu mířil nad břevno, akce ale pokračovala, zpoza branky se puk dostal mezi kruhy, kde si najel TYSON BARRIE a ten už mířil přesně – 2:0. Asistence: Warren Foegele, Mattias Janmark.
11:40'
Akce hostů nyní končí na hokejkách soupeře, Edmonton má na ledě poměrně slušnou územní převahu.
09:45'
Hosté se samozřejmě snaží o co nejrychlejší srovnání skóre, zatím ale naráží na dobře chytajícího Campbella.
08:01'
Pro Connora McDavida druhá asistence znamená stý bod v kanadském bodování v této sezóně!
07:52'
Přesilovka je bleskově využitá a domácí vedou. Po kombinaci v útočném pásmu se před Šesťorkinem snažil o zakončení Hyman, první pokus skončil na brankáři, druhý se od tyčky odrazil na hůl RYANA NUGENT-HOPKINSE a ten zblízka doklepl za brankovou čáru – 1:0. Asistence: Zach Hyman, Connor McDavid.
07:36'
Je tu první vyloučení, přesilovku si zahraje domácí Edmonton. Dvě minuty za nedovolené bránění dostal Vincent Trocheck.
06:40'
NY Rangers v protiakci, z pravého křídla vystřelil Trouba, ale pouze do připraveného Campbella. Ten svým zákrokem přerušil hru.
06:01'
Goodrow pouze posunul puk z vlastního pásma k protější modré, Edmonton už rozjíždí další postupnou akci.
05:19'
Zatím tomuto zápasu chybí vyšší tempo, střely a tím pádem i šance. Oba celky si dávají v obraně opravdu velký pozor.
04:50'
Nahození domácích od modré čáry skončilo u Šesťorkina, tem si musel dávat velký pozor na případnou teč!
04:21'
Vesey už vystřelil, jeho pokus z mezikruží však letěl poměrně dost nad Campbellovo břevno.
03:25'
Zibanejad přenechal puk do jízdy Tarasenkovi, ten se zprava prodral k brankovišti, v plné rychlosti však na Campbella nic nevymyslel.
02:26'
Přihrávka rukou v podání domácího celku, vhazuje se ve středním pásmu.
01:55'
Domácí Kane potáhl akci pravým křídlem, chyběla mu však podpora spoluhráčů při jeho následném nahození na Šesťorkina.
01:19'
Draisaitl sice vystihl kombinaci hostů v útočném pásmu, jenže poté se jeho spoluhráči dopustili chyby a pískalo se zakázané uvolnění.
00:35'
První okamžiky se odehrály ve středním pásmu, zatím čekáme na první výpad a střelu na branku.
00:01'

Edmonton Oilers: Campbell (S. Skinner) – Ceci, Nurse (A), Barrie, Kulak, Bouchard, Broberg – Hyman, McDavid (C), Nugent-Hopkins – Yamamoto, Draisaitl (A), E. Kane – Janmark, R. McLeod, Foegele – Puljujärvi, Ryan.
Trenér: Jay Woodcroft

New York Rangers: Šesťorkin (Halák) – Fox, R. Lindgren, Trouba (C), K. Miller, B. Schneider, Mikkola – Tarasenko, Zibanejad, Kreider (A) – Vesey, Trocheck, Panarin (A) – Kakko, Chytil, Lafreniere – Gauthier, Leschyshyn, Goodrow.
Trenér: Gerard Gallant

Rozhodčí: Charron, Blandina – Galloway, Jackson.
Oba celky jsou již na ledové ploše, máme za sebou i hymny, zápas může začít.
Zápas v Rogers Place začne ve 3:00, takže si nastavte budíky a buďte u našeho přenosu. Jste k němu všichni zváni.