Československá stopa v utkání:
Michal ROZSÍVAL (CHI) 0+0, 0 střel, čas na ledě 15:31
Marian HOSSA (CHI) 1+2, 5 střel, čas na ledě 19:23
Michal HANDZUŠ (CHI) 0+0, 0 střel, čas na ledě 12:58
Hosté tak i v této sérii prohrávají první zápas, stejně jako v sérii s Coloradem, což ovšem nic neznamená. Zítra totiž čeká oba týmy další zápas, který začíná od nuly a stát se může cokoliv!
Je konec! Chicago v prvním semifinále této série poráží Minnestou 5:2, ovšem nelze říci "jasně poráží", neboť po brance na 4:2 již hosté vsadili vše na jednu "kartu" a zkoušeli to bez brankáře, čehož využil k zpečetění vítězství Bickell, který trefil prázdnou bránu ze středního pásma.
60:00
59:33
Crawford má puk ve své lapačce a nyní si užívá skandování publika.
59:22
Prosser nahazuje puk do třetiny Chicaga, ale hostům již nezbývá čas na to, aby s výsledkem něco udělali.
59:00
Ohlášena poslední minuta dnešního utkání.
58:08
Bollig bojuje o puk za vlastní brankou a je úspěšný, Rozsíval může rozehrát.
57:42
Na brance Bickella si připsal asistenci i Marian Hossa, který tak dnes zažívá tříbodový večer!
57:42
Komerční přestávka.
57:30
Konečné skóre bude trochu zkreslující, protože Minnesota rozhodně nebyla horším mužstvem. Hosté doplatili na neproměňování svých šancí.
57:19
Chicago právě vstřelilo branku!
Hosté to zkusili bez brankáře, se šesti hráči v poli, BRYAN BICKELL se ze středního pásma trefuje přesně, je rozhodnuto! Asistence: Jonathan Toews a Marian Hossa.
56:47
PATRICK KANE se dokázal prosadit tečí na levé straně, když střelu Smitha od modré již v mezikruží tečoval Sharp, puk zamířil přímo na hůl Kaneho, který usměrňuje do odkryté branky. Asistence: Ben Smith a Patrick Sharp.
56:02
B. Smith má puk na své holi a snaží se o přechod přes střední pásmo, bez úspěchu, hrají domácí.
55:25
M. Koivu si hledá pozici před brankou Chicaga, ale puk se k němu nedostal a hosté musí z útočného pásma.
55:00
Poslední pětiminutovka třetí třetiny, M. Koivu v ofsajdu na útočné modré, rozhodčí přerušují hru, následuje komerční přestávka.
54:18
Blackhawks nepřesně rozehrávají, puk míří na zakázané uvolnění, hra se stěhuje před Crawforda.
54:05
Crawford musí zasahovat proti střele Prossera z pravé strany.
53:22
Ve statistice počtu střel mají stále hosté výraznou převahu (29:18), ale důležité je, kdo dal více gólů, a to se zatím podařilo domácím, kteří hájí těsné vedení.
52:49
Jenže Chicago neudrželo útočné pásmo, hrát mohou hosté. Niederreiter vyváží do střední třetiny.
52:32
Bickell drží puk za brankou soupeře do té doby, než jeho tým prostřídá.
52:08
Hokej konečně zase nabral obrátky, už opět sledujeme parádní hokej!
51:31
Velká šance domácích, Kane a Sharp postupují na branku, druhý jmenovaný zakončuje z pravé strany, fantastický zákrok Bryzgalova!
50:32
A nakonec musí zasahovat Bryzgalov, který neriskuje a raději přerušuje hru. Následuje komerční přestávka.
50:15
Spurgeon nahazuje puk do útočného pásma, tam ale zachytává bránící Oduya, který vrací zpět do středního pásma.
50:00
Poslední desetiminutovka třetí třetiny, hosté mají puk a snaží se zaútočit po levém křídle.
48:49
No vida! Domácí opět vedou, čeká nás velmi zajímavá druhá polovina třetí třetiny!
48:22
PATRICK KANE vzal na sebe odpovědnost v útočném pásmu, kde sám prošel mezi dvěma obránci Wild a z pravé strany, povedenou bekhendovou střelou, překonává Bryzgalova, který byl proti jeho střele "pod víko" bezmocný. Asistence: Patrick Sharp a Brent Seabrook.
48:08
Koivu se snaží z levé strany překonat Crawforda, nepodařilo se, zaútočit mohou domácí.
47:50
Jak zareagují domácí na to, že v průběhu třetí části ztratili dvoubrankový náskok?
47:38
Zakázané uvolnění Chicaga, vhazovat se bude před Crawfordem.
46:56
Minnesota právě vstřelila branku!
KYLE BRODZIAK dostal přesnou přihrávku od Hauly před branku, kde dokázal puk pohotově zasunout do branky, Crawford se nestihl přemístit a je vyrovnáno. Asistence: Erik Haula a Dany Heatley.
46:15
Hossa napadá rozehrávku soupeře, Suter však zvládl rozehrát.
45:27
A hosté opět pouze vyhazují na zakázané uvolnění.
45:10
Hjalmarsson rozehrává na Bickella, ten v středním pásmu hledá Toewse, domácí se dostávají do útočného pásma.
44:09
Hosté se nyní osvobozují pouze za cenu vyhození puku přes všechny čáry, odpískáno zakázané uvolnění, hra se stěhuje před Bryzgalova.
43:56
Chicago v útočném pásmu, Rozsíval udržel puk na pravé straně.
42:43
Zajímavý vstup do třetí třetiny, každopádně hodně nadějný pro Minnesotu, která se dostala soupeři "na dostřel".
42:19
A rozhodčí O'Halloran, po komunikaci s videocentrem, rozhodl, že gól platí, puk tam těsně přešel brankovou čáru a gól je připsán CLAYTONU STONEROVI, hosté tak snižují na rozdíl jediného gólu. Asistence: Zach Parise a Jason Pominville.
42:19
Ano, je to tak, opět se komunikuje s videocentrem, zda puk nepřešel brankovou čáru.
42:19
Po střele Pariseho z levé strany se musel na brankové čáře hodně činit Crawford, kterému ještě pomáhal bránící Odyua, navíc tam Pominville se snažil dorážet na hranici brankoviště, rozhodčí přerušují hru a zřejmě budou celou situaci komunikovat s videocentrem.
41:16
40:47
Ještě půl minuty se budou hosté bránit při vyloučení za špatné střídání.
40:01
Sledujte i dál náš onlajn přenos, třetí třetina začíná přibližně v 5:45 hodin.

Michal HANDZUŠ (CHI) 0+0, 0 střel, čas na ledě 8:47
Druhá třetina u konce, také v této části jsme zaznamenali jeden gól, který padl do sítě hostů, když se ve 32. minutě, znovu v přesilové hře, prosadil Hossa. Minnesota doplácí na špatnou koncovku a když už přece jenom jde o nadějnou situaci, podrží domácí tým skvěle chytající Crawford.
40:00
39:29
Trest odpyká za svůj tým Niederreiter. Chicago v útočném pásmu.
39:16
Minnesota tentokrát hrála v šesti a hosté nyní budou pykat za špatné střídání, přesilová hra Chicaga.
39:00
Ohlášena poslední minuta druhé třetiny.
38:31
Zásah střídačky hostů, rozhodčí přerušují hru a nařizují vhazování po levici Crawforda.
38:03
Hru v posledních minutách trochu poznamenala série nepřesností na obou stranách.
37:17
Puk letí do hlediště, rozhodčí přerušují hru, vhazovat se bude ve třetině Wild.
36:50
Povedená kombinace Wild, z pravé strany, z dobré pozice, pálí Zach Parise, skvělý zákrok Crawforda, který nyní podržel svůj tým!
36:21
Hossa ztroskotal ve středním pásmu na M. Koivu, hosté mohou zaútočit.
35:50
Hosté přitvrdili, hrají více "do těla", souboje dohrávají.
35:25
Jenže po levé straně to zkouší Heatley, kterého však Keith nepustil ke střele.
35:08
Brodziak se nedostal k puku v útočném pásmu a hrát tak mohou domácí.
34:09
Ofsajd hostů, v útočném pásmu se "zapomněl" Niederreiter, následuje komerční přestávka.
33:47
33:17
Spurgeon ale nepřesně přihrává a Kruger znovu dostává puk ze třetiny.
33:00
Hosté v přesilovkovém rozestavení.
32:34
Heatley nachází na modré čáře Pominvilleho, který je nejčastěji střílejícím hráčem Wild ve druhé třetině, ani tentokrát však puk z jeho hole cestu za záda Crawforda nenašel.
32:15
Kruger dostává puk ze třetiny a domácí mohou prostřídat.
31:58
Pominville pálí z levé strany, ale levým betonem Crawford dokázal puk vytěsnit mimo.
31:47
Nyní ale vylučují sudí na straně Chicaga, Leddy tam fauluje Heatleyho a dostává dvě minuty, přesilová hra pro Minnesotu.
31:38
Chicago tak využívá druhou přesilovou hru v zápase!
31:21
Skvěle to v útočném pásmu udělal Saad, který se proháčkoval z levé strany na pravou, tím na sebe navázal dva bránící hráče a odkryl prostor pro MARIANA HOSSU, kterého našel přesnou zpětnou přihrávkou a pro slovenského "snajpra" již nebylo těžké zakončit před odkrytou brankou, nad pravý beton Bryzgalova. Asistence: Brandon Saad a Nick Leddy.
30:27
M. Koivu dokázal dostat puk ze třetiny, domácí rozehrávají zpoza vlastní branky.
30:09
30:09
A opět se bude vylučovat, na trestnou lavici za nebezpečnou hru vysokou holí míří Jonas Brodin, který tentokrát dostává "jen" dvě minuty.
29:38
Toews drží puk ve třetině soupeře. Ale Scandella nakonec vybojoval puk a osvobozuje svůj tým.
29:13
28:25
Keith vyhazuje puk ze třetiny, domácí zatím zvládají své oslabení na jedničku.
27:32
Hosté se drží od úvodních vteřin ve třetině soupeře. Střelu Pominvilleho, od modré, Crawford chytá a přerušuje hru.
27:13
To vše ale až po komerční přestávce.
27:13
Domácí hráli na chvíli v šesti, za špatné střídání tak bude lavička Chicaga pykat, hosté si zahrají přesilovou hru.
26:30
Vhazování po levici Bryzgalova, domácí získávají puk, ale ke střele se nedostávají, Parise nakonec odpálil puk do středního pásma.
25:38
Střelu Saada zachytil Haula, který bleskově rozehrává. Postup hostů však zastavil odpískaný ofsajd na útočné modré.
25:10
A tak tomu i zůstalo, puk za brankou Crawforda, domácí rozehrávají. V útočném pásmu se ve druhé části zatím domácím nedaří.
24:50
Kane vrací za branku Sharpovi, je to ale o soubojích u mantinelu.
24:27
Zblokovaná střela Smitha, Chicago drží útočné pásmo.
23:18
Chicago zatím pod tlakem soupeře, úvod druhé třetiny jasně ve prospěch hostů, kterým se ale ještě nepodařilo vyrovnat.
22:10
Brodziak vybruslil zpoza branky Blackhawks a z pravé strany zkouší překonat Crawforda, ten vyráží.
21:12
Domácí vše "ustáli" a sami útočí, po pravé straně najíždí před Bryzgalova Hossa, jenž jeho střelu se štěstím vyráží.
20:50
Až nyní mohou domácí prostřídat, ale bleskově, protože se na Crawforda valí další útok Wild.
20:25
Vstup do druhé třetiny zatím pro hosty, kteří ještě nepustili soupeře z jeho třetiny.
20:01
Sledujte i dál náš onlajn přenos, druhá třetina začíná přibližně ve 4:48 hodin.

Michal HANDZUŠ (CHI) 0+0, 0 střel, čas na ledě 3:10
První třetina je u svého konce a spokojeněji mohou do kabin odcházet domácí, kteří díky brance Bickella z 15. minuty vedou 1:0. Hosté nehrají špatně, ale zatím toho domácí příliš svému soupeři nedovolili. Až na nájezd Pariseho při vlastním oslabení, který předcházel zatím jedinému gólu. I s ním si ale zatím bezchybný Crawford dokázal poradit. Sledujeme výtečný hokej, doufejme, že tomu tak bude i v dalším průběhu.
20:00
19:47
Ještě odpískáno zakázané uvolnění Chicaga, vhazovat se bude před Crawfordem.
19:21
Hossa ztrácí puk ve středním pásmu, domácí se do útočného pásma soupeře v poslední minutě již neženou.
19:00
Poslední minuta první třetiny.
18:50
Seabrook byl již s pukem těsně za modrou čárou, ve středním pásmu, rozhodčí přerušují hru. Navíc tam ještě Seabrook musel strpět "ránu" od M. Koiva, za což se na něho velmi zle podíval.
18:29
Po přihrávce Kaneho pálí z levé strany, od modré, Keith, ale Bryzgalov vyráží.
17:50
Suter nahazuje puk do útočného pásma, tam se snaží prosadit Niederreiter, který ale ztroskotal na bránící Oduyaovi.
17:16
Rozhodčí nakonec rozhodl, že puk nepřešel přes brankovou čáru a hokejisté Minnesoty si tak mohou oddechnout, platí stav 1:0 pro Chicago.
17:16
Rozhodčí ještě komunikuje s videocentrem.
17:16
Chicago se drží v útočném pásmu. Závar před brankou Bryzgalova, Nordström se tam snažil dostat puk do branky, ale byl tvrdě sražen k zemi bránícím Koivem, následovala "trma-vrma" v brankovišti, důležité je, kde je puk, ten je kdesi ve výstroji brankáře.
16:48
Bryzgalov ukrývá před Bickellem puk ve své lapačce a raději přerušuje hru, následuje komerční přestávka.
16:23
Rozhodčí přerušují hru v útočném pásmu Chicaga a nařizují vhazování po levici Bryzgalova.
16:03
Brodziak dostává puk ze třetiny a hosté to musí zkoušet znovu.
15:41
Ofsajd Chicaga, vhazovat se bude ve středním pásmu, do konce oslabení Wild zbývá osmašedesát vteřin.
15:29
Hosté mohou pouze litovat neproměněného nájezdu Pariseho, který předcházel prvnímu gólu zápasu.
15:13
Navíc stále pokračuje přesilová hra Chicaga, kritická situace pro Minnesotu.
14:48
Střelu Seabrooka od modré dokázal těsně před Bryzgalovem jemně tečovat BRYAN BICKELL a puk končí v bráně, domácí využívají svou první přesilovou hru. Asistence: Brent Seabrook a Marian Hossa.
14:40
Blackhawks opět v útočném pásmu.
14:19
Až nyní, dokonce je tu nájezd Pariseho, skvělý zákrok Crawforda!
14:02
Střelu Toewse Bryzgalov vyráží, ale hosté se nedokázali osvobodit.
13:48
Ne, ani tentokrát se hostům nepodařilo dostat puk ze třetiny.
13:25
To bude dlouhé oslabení hostů, Chicago od úvodních vteřin před Bryzgalovem.
13:09
Opět se vylučuje, tentokrát za nebezpečnou hru vysokou holí dostává čtyřminutový trest hostující Jonas Brodin.
12:52
Zasahovat musí Bryzgalov, před nímž se zjevil B. Smith, který ale nedokázal střelou z pravé strany rozvlnit síť za zády ruského gólmana.
12:34
Na druhé straně Heatley spěchá za pukem, ale situaci zvládla obrana Blackhawks.
12:03
Marian Hossa se probíjí v útočném pásmu za nahozeným pukem, ten ovšem končí v lapačce Bryzgalova, který raději přerušuje hru. Čas pro další komerční přestávku.
11:52
Brodziak drží puk za brankou soupeře, nakonec dokázal vybruslit z pravé strany a vystřelit, Crawford vyráží a domácí mohou zaútočit.
11:25
B. Smith hledá před brankou Wild Sharpa, ale přihrávku zachytil bránící Coyle.
10:50
Hokej opět nabírá obrátky, oba týmy v pohodě přechází přes střední pásmo.
10:20
Prosserovo střelu od modré Crawford skvělým zákrokem vyráží mimo svou branku, domácí se osvobozují.
09:44
Parise přenechává na pravé straně Pominvillemu, který pálí, ale puk končí v ochranné síti. Vhazování před Crawfordem.
09:18
Ve třetině Blackhawks neprošel Niederreiter přes bránícího Rozsívala.
08:55
Vhazování po pravici Bryzgalova, domácí úspěšnější.
08:32
Brodziak s Heatleym dostávají puk ze třetiny, ale ne dál, než do středního pásma.
07:22
Hossa vybojoval puk v útočném pásmu, následná střela od modré ale posílá puk do ochranné sítě, rozhodčí přerušují hru, vhazování po levici Bryzgalova.
06:07
Stoner vyhazuje puk až nad plexisklo, ovšem vylučovat se nebude, rozhodčí ukazuje, že to bylo s tečí některého z domácích hráčů, hra přerušena, následuje komerční přestávka.
05:27
I když se hosté neprosadili, sehráli svou přesilovou hru velmi dobře a v podstatě nepustili soupeře z jeho třetiny.
05:13
04:53
A dvacet vteřin před návratem vyloučeného Shawa vyhazuje Toews přes všechny čáry.
04:33
Hosté zůstávají v útočném pásmu, další střelecký pokus, tentokrát Pariseho, nepřesný.
04:09
Pominville dostává přihrávku od Sutera, pálí z levé strany, z kruhu pro vhazování, ale netrefuje branku.
03:38
Bránící čtveřice Blackhawks se osvobozuje vyhozením puku ze třetiny.
03:22
Od úvodních vteřin hosté v útočném pásmu.
03:13
První vyloučení v zápase, za faul na M. Koiva dostává domácí Shaw dvouminutový trest za podražení. Hosté si zahrají přesilovou hru.
02:54
Shaw zavezl puk do útočného pásma, ale domácí se ke střele nedostali a hrají hosté.
02:23
"Jiskří" to na obou stranách, v úvodu sledujeme velmi dobrý a rychlý hokej.
01:48
O puk se bojuje ve třetině Wild, hosté úspěšnější a mohou zaútočit.
01:18
Crawford po střele Granlunda svírá puk ve své lapačce a raději přerušuje hru, vhazuje se po jeho levici.
00:25
Kaneho střelu od modré zablokoval bránící Brodziak, hosté dostávají puk do středního pásma.
00:01

Chicago Blackhawks: Crawford (Raanta) – Keith, Seabrook, Oduya, Hjalmarsson, Leddy, Rozsíval – Bickell, Toews, Hossa – Sharp, B. Smith, Kane – Saad, Kruger, Shaw – Bollig, Handzuš, Nordström

Minnesota Wild: Bryzgalov (Kuemper) – R. Suter, Brodin, Spurgeon, Scandella, Prosser, Stoner – Moulson, M. Koivu, Coyle – Parise, Granlund, Pominville – Niederreiter, Haula, Heatley – McCormick, Brodziak, Veilleux

Rozhodčí: O'Halloran, Sutherland – Driscoll, Miller.
Vítejte u onlajn přenosu 1. utkání semifinále Západní konference, v němž Chicago Blackhawks přivítá na svém ledě Minnesota Wild.
Předpokládané sestavy:

Chicago Blackhawks: Crawford (Raanta) – Keith, Seabrook, Oduya, Hjalmarsson, Leddy, Rozsíval – Bickell, Toews, Hossa – Sharp, B. Smith, Kane – Saad, Kruger, Shaw – Bollig, Handzuš, Vertseeg.

Minnesota Wild: Kuemper (Bryzgalov) – R. Suter, Brodin, Spurgeon, Scandella, Prosser, Stoner – Parise, M. Koivu, Coyle – Moulson, Granlund, Pominville – Niederreiter, Haula, Heatley – McCormick, Brodziak, Veilleux.
                  CHICAGO BLACKHAWKS

________________________________________

Obhájci titulu vstupovali do play-off "až" z páté pozice Západní konference po základní části a za soupeře tak "vyfasovali" St. Louis Blues, tedy třetí tým konference! Navíc se Blackhawks dostali do velmi nepříjemné situace, kdy po prvních dvou zápasech na ledě soupeře prohrávali 0:2 na zápasy! Letošní play-off NHL je ale ve znamení skvělých obratů (viz. Kings proti Sharks), což se povedlo i Chicagu! Třetí a čtvrtý duel obhájce na své ledě zvládl a po čtyřech zápasech se tak začínalo "od nuly". Zlom v sérii pak přišel v pátém zápase, kdy St. Louis prohrálo na svém ledě 2:3 v prodloužení a Chicago tak získalo důležitý třetí bod. Navíc se série stěhovala na led United Center a obhájce titulu vycítil šanci! Šesté utkání se však nevyvíjelo příliš dobře pro Blackhawks, po dvou třetinách byl stav nerozhodný 1:1, navíc hosté měli v počtu střel jasnou převahu! Pak však přišla gólová smršť, domácí dali ve třetí části čtyři góly a definitivně tak zpečetili svůj postup do semifinále konference!
Nejproduktivnějším hráčem Blackhawks je Jonathan TOEWS, který nasbíral sedm bodů za tři góly a čtyři asistence což v aktuálním pořadí kanadského bodování znamená osmé místo. Druhým nejproduktivnějším hráčem Chicaga je Duncan KEITH, který má na svém kontě také sedm bodů za dva góly a pět asistencí, aktuálně mu patří dvanácté místo v bodování play-off.
MINNESOTA WILD

Wild se v prvním kole play-off střetli s favorizovaným Coloradem, tedy druhým nejlepším týmem Západní konference po základní části. Navíc po prvních dvou zápasech na ledě Avalanche prohrávali 0:2, což rozhodně nebyla dobrý výchozí pozice! Navíc dramatický třetí duel dospěl až do prodloužení a pokud by zvítězili hosté, bylo by to asi již hodně složité pro Minnesotu. V 65. minutě však "zlatou" trefou rozhodl o vítězství 1:0 po pr. Mikael Granlund a Wild slavili první vítězství v sérii. Také čtvrtý zápas byl vyrovnaný, ale i v něm slavili domácí těsné vítězství 2:1. Série se stěhovala do Colorada, které svou úlohu favorita zvládlo a Minnesotu porazilo 4:3 po prodloužení. Stejně se vedlo i Minnesotě v šestém zápase, kdy soupeře porazila 5:2 (průběh zápasu ale byl hodně vyrovnaný, Wild navýšili své skóre v závěrečných minutách při hře hostů bez brankáře). Rozhodnout tedy musel až sedmý zápas, který nakonec rozhodl gól Nino Niederreitera v prodloužení, byť domácí Colorado v zápase pokaždé vedlo!
Nejproduktivnějším hráčem Minnesoty v play-off je Zach PARISE, který nasbíral deset bodů za tři góly a sedm asistencí, což v aktuálním pořadí kanadského bodování znamená třetí místo. Druhým nejproduktivnějším hráčem Wild je Mikko KOIVU, který má na svém kontě šest bodů za jeden gól a pět asistencí, aktuálně mu patří devětadvacáté místo v bodování play-off.