Tipsport Extraliga - Základní část - 23. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Brno : Plzeň - 28. listopadu 2023   18:00

Ukončeno
Brno
14:04' Gazda (Zbořil, Pospíšil) • 24:37' Moses (Pospíšil) • 37:08' Gazda (Okál, Ekrt) • 58:45' Zaťovič (Kučeřík)
4:1
(1:0, 2:1, 1:0)
Plzeň
29:56' Zámorský  (Mertl)
Brno
Sestavy:
Lukeš (Kavan) – Ščotka (A), Lintuniemi, Kučeřík, Holland, Ďaloga, Gazda, Kaňák – Pospíšil, Cingel, Moses – Zaťovič (C), Ekrt, Flek – Vincour, Marcinko (A), Kos – Okál, Zbořil, Kohout.
Rozhodčí
Pražák, Květoň – Zíka, Blažek
Winning Group Arena
6420 diváků
Plzeň
Sestavy:
Hlavaj (Pavlát) – Laakso, Zámorský, Piskáček (A), Jiříček, Dujsík, Kvasnička, Malák – Schleiss (C), Mertl, Holešinský – Söderlund, Indrák, Lev (A) – Rekonen, Jansa, Šiler – Pour, Straka, Matýs.
Přenos se aktualizuje automaticky

Je dobojováno! Brněnský tým vítězí i v pátém narozeninovém utkání a v měsíci listopadu na domácí půdě nepoznal hořkost porážky. Kometa ve třetí třetině kontrolovala dvoubrankový náskok, v závěru se však dostavila komplikace, když předčasně do sprch putoval Jan Ščotka. Plzeň obléhala brněnskou branku, početní výhodu umocnila i odvoláním brankáře, ale poslední slovo v duelu měl domácí kapitán Martin Zaťovič, který domácí tým uklidnil a pečetil výhru Brňanů. Z mé strany je to pro dnešek vše, děkuji vám za pozornost při sledování přenosu a z jihu Moravy vám přeji příjemný zbytek večera.

Nejlepšími hráči byli vyhlášeni:

Petr Zámorský (PLZ)

Daniel Gazda (KOM)
Konec zápasu.
59:41'
Flek ještě vyzval ke skórování Marcinka, ten však ve velké rychlosti branku minul.
59:12'
Ďaloga vyhodil puk, mezitím jsou Brňané kompletní.
58:45'
Kometa právě vstřelila branku!
Kometa se výrazně přiblížila ke tříbodovému zisku, když puk vyhodil z obranného pásma Kučeřík, ke kotouči rychle dobruslil domácí kapitán MARTIN ZAŤOVIČ a dopravil jej do odkryté branky Plzně. Asistence: Radek Kučeřík.
58:23'
Zámorskému přeskočil puk čepel hole, hosté musí vyklidit útočné pásmo.
58:00'
Ohlášeny poslední dvě minuty třetí třetiny.
57:30'
Plzeň posílá do hry šestého hráče!
56:56'
Střelu Laaksa dorážel bekhendem Holešinský, Lukeš se včas přemístil a drtivý tlak Plzně kontaktní brankou zatím nekončí!
56:12'
Zaťovič vystihl kombinaci hostů a osvobozuje brněnský tým.
55:54'
Matýsova střela skončila mimo, Plzeň drží puk v útočném pásmu a kombinuje.
55:14'
Tim Söderlund si vylepšil pozici na pravém kruhu a orazítkoval tyčku brněnské branky! Velké štěstí pro Lukeše!
54:56'
Kometa vyhodila.
54:12'
Vyloučení v týmu HC Kometa Brno:
Jan Ščotka – 5 min., nedovolený zásah do hlavy nebo krku,
Kristián Pospíšil – 5 min., bitka.

Vyloučení v týmu HC Škoda Plzeň:
Jakub Pour – 5 min., bitka.
54:12'
Jedná se o plzeňského mladíčka Adama Jiříčka, kterého atakoval Jan Ščotka, plzeňský hráč za pomoci spoluhráčů míří do kabin, stejně tak i brněnský obránce, pro kterého dnešní duel skončil!
54:12'
Na ledě se ihned po vhazování přiostřilo a k vidění je hromadná bitka! Vše se odehrálo po zákroku na plzeňského hráče, který zůstává otřesen ležet na ledové ploše!
54:06'
Dnešní utkání sleduje 6420 diváků.
54:06'
Kometa si v poklidu hlídá dvoubrankové vedení, po úmyslném ofsajdu hostů následuje další komerční přestávka.
52:40'
Ďaloga opět předvedl svou vysokou rychlost v bruslení, díky čemuž se dostal do palebné pozice na levém kruhu, mířil na vzdálenější tyč, ale o pár centimetrů svou rychlojízdu přesně nezakončil.
52:01'
Až nyní se to hostům povedlo, ale pouze za cenu zakázaného uvolnění.
51:51'
Kometa neúnavně svírá hostující tým, ten se nemůže vymanit ze sevření brněnského celku.
50:57'
Gazda se po návratu z trestné lavice ihned zapojil do hry, Kometě se podařilo usadit před Hlavajem a Gazda se pokusil i o hattrick, Hlavaj jeho pokus vyrazil, ale Kometa stále útočí s pukem na holích.
50:36'
Kometa hraje v plném počtu.
50:08'
Brno se brání velmi dobře, hosté se ještě nedostali ani ke střele, nyní vyhodil puk Zaťovič.
49:38'
Další skvělá práce Hollanda znamená osvobození pro Brno.
48:59'
Holland znovu vyhazuje.
48:49'
Kometa dostala puk z obraného pásma.
48:36'
Plzeň má jedinečnou příležitost usilovat o kontaktní branku, zákrok Daniela Gazdy na plzeňského hráče ve středním pásmu vyhodnotil hlavní rozhodčí jako nedovolené bránění a domácí obránce už míří na trestnou lavici. Přesilová hra hostů začne po komerční přestávce.
47:58'
Kometa se ubránila jen za cenu zakázaného uvolnění.
47:43'
Pokus Piskáčka skončil na zadním mantinelu, stále je ale puk ve hře pro pokračování plzeňské kombinace.
47:04'
Plzeň se přeci jen snaží zařadit vyšší rychlostní stupeň a její hráči bojují o prostor před Lukešem.
46:34'
Zmatků před brněnskou brankou mohl po přihrávce Kvasničky využít Holešinský, ale kličkou do bekhendu neuspěl, Lukeš vyrazil a domácí odpalují puk na zakázané uvolnění.
45:53'
Nahození Poura zablokoval Moses, vhazovat se bude před Lukešem.
45:34'
Kometa hraje chytře, nyní už se tolik přímočaře nežene k Hlavajovi, ale sbírá cenný čas s pukem na holích, naopak Plzeň se nemůže dostat do tempa a zatím to nevypadá na zdramatizování duelu.
44:08'
Naopak se dá tvrdit, že více práce má ve třetí třetině opět Samuel Hlavaj, který teď vyrážel pokus z hole Jakuba Fleka.
43:41'
Plzeň se marně pokoušela usadit před Lukešem, obrana Brna byla pozorná a neumožňuje hostům tvorbu kombinace.
42:53'
Lukeš pohotově zareagoval lapačkou proti střele Adama Jiříčka.
42:33'
Obrovská příležitost Komety k navýšení skóre! Nejprve postupoval osamocen na Hlavaje Moses, jeho úmysl zamířit mezi betony plzeňský brankář vystihl, ze druhé vlny se ještě ke střele dostal Pospíšil, ale branku přestřelil!
42:15'
Mertl nahazoval na branku Komety, Lukeš měl výheld zakrytý, ale i tak úspěšně zasáhl.
41:38'
Zdeněk Okál napřáhl na levém křídle, jeho rána měla potřebnou razanci, ale scházelo ji pár centimetrů.
41:13'
Kometa bleskově vyrazil z obranného pásma do přečíslení 3 na 2, Flekův plán na uvolnění mladíčka Ekrta však nevyšel a puk si pohlídal Hlavaj, který jej přikryl pod lapačku.
40:35'
Ščotka uvolnil ke střele ve slotu Marcinka, domácí útočník trefil tyčku plzeňské branky!
40:16'
Brno se ihned hnalo do útočného pásma, Plzeň reaguje vyhozením puku na zakázané uvolnění.
40:01'
Začala třetí třetina.
Stejně jako první třetinu tak i tu druhou vyhrál brněnský tým. Na Plzni bylo znát, že chce po výměně stran zabrat, ale domácí drželi tempo a v čase 24:37 navýšil skóre na rozdíl dvou branek pro Brno Steve Moses. Západočeši se mohli vrátit do hry díky dvěma vyloučeními na straně domácího týmu, přesilovou hru sice 5 na 3 Škodovka nevyužila, ale z následného náporu se přeci jen prosadil Petr Zámorský. Jenže pak si hosté zkomplikovali situaci vyloučením Piskáčka na 4 minuty. Brno podobně jako jeho soupeř v početní výhodě neuspělo, ale následný tlak vedl k návratu domácích do dvoubrankového vedení, když se podruhé v utkání prosadil Daniel Gazda. Podaří se ještě Plzni duel zdramatizovat? Třetí třetina odstartuje v 19:50.
40:00'
Druhá třetina skončila.
39:55'
Kometa mohla mít ještě jednu tutovou příležitost, Ekrt se snažil v přečíslení uvolnit Kohouta, ale finální přihrávku zablokoval Zámorský.
38:55'
Po delší době se do šance dostala Plzeň, ke střele se dostal na pravé straně Mertl, Lukeš byl připraven připsat si další úspěšný zásah.
37:51'
Kometa byla blízko tříbrankovému trháku! Přihrávku do slotu poslal Moses na Cingela, jeho okamžitou koncovku však tentokrát včas zneškodnil Hlavaj!
37:28'
Komerční přestávka.
37:08'
Kometa právě vstřelila branku!
Nyní už se brněnská Winning Group Arena raduje, po přihrávce Okála překonal Hlavaje podruhé v utkání nechytatelnou střelou DANIEL GAZDA a tato spolupráce zlínských odchovanců v barvách Komety vrací domácímu týmu dvoubrankové vedení. Asistence: Zdeněk Okál, Jan Ekrt.
36:22'
Po přihrávce Gazdy se před brankou Plzně ocitli zcela osamoceni Zaťovič s Kohoutem, druhý jmenovaný obdržel finální přihrávku, ale na Hlavaje nevyzrál, tutová šance Komety tak zůstala nevyužita!
36:11'
Plzni se podařilo vyhodit a domácí v následné snaze o rychlý návrat do pásma končí v ofsajdu.
35:47'
Moses si teď najel na osu hřiště mezi kruhy, pomazlil se s pukem, ale přesně nezamířil.
35:15'
Vincour se snažil ve slotu vylepšit pozici pro Cingale, hostující obránce ale finální přihrávku zablokoval a Hlavaj hru přerušil.
34:31'
Zbořil dostal nabídku na volej, Hlavaj byl znovu připraven zasahovat a pokus brněnského útočníka z pravého kruhu krotit.
33:50'
Plzni se podařilo osvobodit.
33:22'
Marcinko si zpracoval puk ve slotu a okamžitě pálil, Hlavaj možná ani netušil jak, ale dokázal puk vyrazit, Kometa ale stále drží pásmo.
32:54'
Gazda byl odzbrojen a hosté vyhazují puk až k Lukešovi.
32:43'
Tentokrát si přesilovou hru zahraje domácí tým, s důrazem v obranném pásmu o přepískl Jan Piskáček, který nedovoleně atakoval Lukáše Cingela. Hostující zadák je potrestán na 2+2 minuty za vysokou hůl.
32:05'
Zakázané uvolnění plzeňského týmu.
31:50'
Obraně Komety se teď podařilo úspěšně bránit vstup do vlastní třetiny.
30:32'
Brněnský protiútok nyní zakončil Marcinko, jeho pokus z pravého kruhu Hlavaj vyrazil a Západočeši opět svižným tepem míří vpřed.
30:21'
Indrák bleskově poslal puk na pravé křídlo, kde se příklepem prezentoval Jakub Lev, plzeňský odchovanec pořádně protáhl Lukeše, ale brněnský brankář nakonec kotouč zpacifikoval, následuje komerční přestávka.
29:56'
Plzeň právě vstřelila branku!
Západočechům se podařilo navázat na tlak plynoucí z předcházejících přesilových her. Tentokrát už se od modré čáry dokázal hostující hráč prosadit, když se do kotouče opřel PETR ZÁMORSKÝ a prostřelil Lukeše. Asistence: Tomáš Mertl.
29:06'
Kohout se natlačil před Kvasničku a snažil se z hranice brankoviště zakončit, neměl však už dostatek času, a tak si po delší odmlce sáhl na kotouč i brankář Hlavaj.
28:43'
Kometa je z nejhoršího venku a hraje v plném počtu.
28:34'
Marné obléhání brněnské branky ze strany hostů pokračuje, z pravého kruhu vypálil Rekonen, ale jeho střela byla přizvednuta do ochranné sítě.
28:04'
Lukeš spolehlivě drží domácí tým, nyní zlikvidoval prudkou ránu od modré čáry v podání Holešinského.
27:25'
Lev pálil po výzvě od Zámorského, před Lukešem ještě clonil Mertl, i tak ale brněnský brankář svůj tým podržel.
27:04'
Kometa ve čtyřech.
26:45'
Ihned po vhazování se Brňanům podařilo vyhodit.
26:43'
Mimořádná příležitost pro Plzeň, která si po dobu 21 vteřin zahraje v pěti proti třem. Viníkem této situace je Zdeněk Okál, který nafasoval menší trest za podrážení.
26:12'
Plzeň rozjela doslova střelnici v obranném pásmu domácích, ale ani prudké pokusy Jiříčka a následně i Zámorského nevedly ke zmírnění brněnského náskoku.
25:44'
Jakub Lev obdržel puk na volej ve slotu, Lukeš jeho snahu o kontaktní branku zneškodnil.
25:04'
Vyloučení v týmu HC Kometa Brno:
Kristián Pospíšil – 2 min., hrubost.
24:56'
Plzeň bude mít k dispozici přesilovou hru, probíhá výhoda hostujícího celku.
24:37'
Kometa právě vstřelila branku!
Další brněnský protiútok už však končí druhou brankou domácího týmu v dnešním utkání. Puk obdržel na pravý kruh STEVE MOSES a prostřelil plzeňského brankáře mezi betony skrz bránícího hráče Plzně. Asistence: Kristián Pospíšil.
24:12'
Nyní ale měl další slibnou palebnou pozici brněnský hráč, konkrétně Kohout, který však z levého kruhu nezamířil přesně.
23:44'
Plzni se podařilo eliminovat útočný nápor Komety, sama se snaží být do ofenzívy mnohem aktivnější než v závěru prvního dějství.
22:43'
Jakub Flek předvedl svou rychlost, v útočném pásmu obkroužil branku Plzně a z levého kruhu zakončil, po zákroku Hlavaje skončil puk mimo ledovou plochu.
22:06'
Gazdovu přízemní střelu tečoval Marcinko, Hlavaj byl na místě a pokus brněnských hráčů zneškodnil.
21:15'
Plzeňští přidali na pohybové aktivitě, domácí se ale snaží držet krok.
20:20'
Plzeň se snaží do druhé třetiny vstoupit aktivně a ihned se nastěhovala do útočné třetiny, od modré čáry nahazoval puk Laakso, Lukeš vyrazil.
20:01'
Začala druhá třetina.
První třetina je za námi. Úvodní minuty nabídly vyrovnanou a celkem opatrnou bitvu. Škoda mohla pomýšlet na otevření skóre v přesilové hře, ale úspěšná nebyla. Pak přišla chvíle pro Kometu, ta sice první vyloučení Plzně nepotrestala, ale v další přesilové hře už dlouhý nápor přetavila ve vedoucí branku, když Hlaveje propálil Daniel Gazda. Plzeň byla nadále nedisciplinovaná a v úvodním dějství čelila třem přesilovým hrám domácím, což ji určitě sebralo potřebné síly. Kometa byla nadále aktivní, ale navýšení skóre se zatím domácí tým nedočkal. Druhá třetina odstartuje v 18:53.
20:00'
První třetina skončila.
19:58'
Okál se snažil prodrat skrz obranný val plzeňské obrany, vystřelit se mu sice nepodařilo, ale od mantinelu z levé strany to zkusil Zbořil, Hlavaj byl připraven úspěšně zasáhnout a ještě se bude vhazovat před brankou hostů.
19:04'
Na startu poslední minuty první třetiny je hra znovu v obranném pásmu Plzně, nahození Lintuniemiho však skončilo mimo.
18:33'
Plzeň se ještě snaží otupit aktivitu Komety, ale nahozené kotouče sbírá obrana brněnského týmu.
17:30'
Západočeši se zatím nemohou dostat do tempa, Kometa využívá energie, kterou nabila díky první vstřelené brance a nadále aktivně doléhá na branku hostů.
16:42'
Tentokrát se Plzeň ubránila a hraje v plném počtu.
16:19'
Nyní už se Plzni podařilo osvobodit a snaží se posbírat cenné vteřinky.
15:43'
Brňané znovu svírají oslabenou Plzeň, Flekovou přihrávku si srazil bránící hráč do tyčky vlastní branky!
14:47'
Kometa se ihned usadila v pásmu a k prudké ráně z voleje se dostal Flek, branku hostů těsně minul.
14:42'
Vyloučení v týmu HC Škoda Plzeň:
Jakub Šiler – 2 min., příliš mnoho hráčů na ledě.
14:42'
Komerční přestávka nyní přerušila hru, ale po jejím uplynutí čeká na Brno další přesilová hra.
14:04'
Kometa právě vstřelila branku!
Nakonec se přeci jen raduje brněnský obránce DANIEL GAZDA, který v početní výhodě předvedl velkou vůli po otevření brankového účtu zápasu, jeho přesnému pokusu ještě předcházela další střela mimo, ale nyní už se Hlavaj nestačil přemístit na jeho přesnou bombu k tyči. Asistence: Adam Zbořil, Kristián Pospíšil.
13:45'
Kometa utahuje šrouby, další střela Zbořila však skončila mimo, Plzeň už by nutně potřebovala střídat.
13:30'
Další prudká rána v podání Gazdy, tentokrát branku brněnský obránce minul.
12:56'
Parádní semafor teď předvedl Hlavaj, když sebral brankovou radost Gazdovi, brněnský zadák mířil do pravého růžku plzeňské klece, ale lapačka hostujícího brankáře byla opravdu pohotová!
12:29'
Střelu Ščotky vyrazil Hlavaj pouze před sebe, ve slotu se k dorážce dostal Marcinko, plzeňský brankář úspěšně zasáhl i napodruhé a podržel svůj tým!
12:06'
Plzeň se náporu Brna nakonec ubránila jen za cenu faulu. Hříšníkem je Jakub Lev, který si odjíždí sednout za hákování.
11:28'
Domácím se podařilo otočit hru a nyní i sevřít hosty v obranném pásmu, po výzvě od Ďalogy pálil Cingel, Hlavaj akci svých krajanů zneškodnil, ale nadále musí být v pohotovosti, Kometa je v náporu.
10:33'
Plzeň se ve čtyřech usadila v útočném pásmu, nahození Dujsíka Lukeš vyrazil, ale hosté stále drží puk.
10:14'
Vyloučení v týmu HC Kometa Brno:
Tomáš Vincour – 2 min., hrubost.

Vyloučení v týmu HC Škoda Plzeň:
Adam Jiříček – 2 min., hrubost.
10:14'
Kučeřík se teď pokusil zaskočit Hlavaje pokusem z ostrého úhlu, plzeňský brankář si prostor ve své brance pohlídal, následně se strhla před brankou hostů menší potyčka.
09:32'
Holešinský kombinoval se Zámorským, který to zkusil na bližší tyč z pravého kruhu, Lukeš vyrazil a poradil si i s pokusem ze druhé vlny v podání Mertla.
08:46'
Ani Kometě se nepodařilo přesilovou hru využít, hosté hrají v plném počtu.
08:22'
Indiáni vyhazují.
08:03'
Ščotka poslal puk na volej Mosesovi, rána nejproduktivnějšího hráče Komety skončila nad brankou Plzně.
07:42'
Zbořil vystřelil puk od modré čáry, na dorážku se ještě natahoval po zákroku Hlavaje Zaťovič, ale hostující brankář se stačil včas orientovat a dostal puk pod kontrolu.
07:02'
Plzeň vyhazuje.
06:46'
Po komerční přestávce si první přesilovou hru v utkání vyzkouší také domácí tým. Menším trestem za vysokou hůl se provinil Ondřej Matýs.
06:00'
Kometa první oslabení v utkání zvládla a nyní již hraje v plném počtu.
05:09'
Prudkou střelou se prezentoval Zámorský, ale ani on nedokázal přesně zamířit, následně se Brnu podařilo vyhodit.
04:28'
Jakub Lev prudce vypálil z vrcholku levého kruhu, prudká rána nakonec skončila nad brankou Lukeše, hosté stále v držení kotouče.
04:04'
Kometa ihned vyhazuje puk z obranného pásma.
04:00'
Plzeň bude mít příležitost přesilové hry, menším trestem podrážením se v útočném pásmu provinil domácí útočník Tomáš Marcinko.
03:06'
Lintuniemi vrazil na ofenzivní výlet, k zakončení se nedostal, ale díky jeho zavezení puku do útočného pásma si následně najel na pravý kruh Pospíšil, jeho pokus však skončil nad brankou Hlavaje.
02:33'
V úvodu utkání sledujeme svižnou hru bez zbytečných přerušení, zároveň se ale zatím ani jednomu z týmů nepodařilo dostat do přímého ohrožení soupeřovy branky.
01:28'
Domácí útočník Kos teď aktivně napadal rozehrávku Plzně, hostujícím obráncům nadělal problémy, ale k hrubé chybě je nepřinutil.
00:37'
Schleiss se snažil připravit pozici pro svého spoluhráče Mertla, dobře ale hru četl bránící Kaňák.
00:07'
Zámorský ihned po vhazování nahazoval kotouč do obranné pásma domácích, puk byl sražen do ochranné sítě.
00:01'
Utkání právě začalo.
Úvodní sestavy:

HC Kometa Brno: Lukeš (Kavan) – Ščotka (A), Lintuniemi, Kučeřík, Holland, Ďaloga, Gazda, Kaňák – Pospíšil, Cingel, Moses – Zaťovič (C), Ekrt, Flek – Vincour, Marcinko (A), Kos – Okál, Zbořil, Kohout.
Trenér: Modrý

HC Škoda Plzeň: Hlavaj (Pavlát) – Laakso, Zámorský, Piskáček (A), Jiříček, Dujsík, Kvasnička, Malák – Schleiss (C), Mertl, Holešinský – Söderlund, Indrák, Lev (A) – Rekonen, Jansa, Šiler – Pour, Straka, Matýs.
Trenér: Kořínek

Rozhodčí: Pražák, Květoň – Zíka, Blažek.
BRNO vs PLZEŇ

Hezký den z Brna! Tipsport extraliga pokračuje vloženým úterním 23. kolem, ve kterém domácí Kometa vyzve hostující Škodu Plzeň. Moravané budou chtít v domácím prostředí vítězné zakončit oslavy 70. narozenin klubu a navázat na předchozí listopadové triumfy před domácím publikem. Plzeň má naopak motivaci navázat na úspěch z neděle, kdy ve Vítkovicích otočila nepříznivý stav a připsala si na své konto potřebné dva body. Překazí domácím závěr narozeninových oslav?
HC Škoda Plzeň:

Plzeň zvládla bodovat v posledních třech duelech proti soupeřům, kteří jsou v tabulce v blízkém okolí západočeského mužstva. Nejprve oplatila porážku Kladnu z domácího ledu a na půdě Rytířů slavila zisk tří bodů po výhře 4:2. Následovala domácí ztráta s Olomoucí, duel s moravským celkem dotáhla Škoda do samostatných nájezdů, kde se však radoval soupeř. Úctyhodný obrat se Plzni podařilo v neděli na ledě Vítkovic, proti Ostravanům ztráceli Západočeši 0:2, přesto utkání dovedli do prodloužení, kde vybojovali i bonusový bod navíc. Díky tomu se Plzeň osamostatnila na 11. místě tabulky, ale ztráta na 10. Olomouc je pouze dvoubodová. Indiáni pak díky úspěchům ze vzájemných konfrontací drží v bezpečné vzdálenosti soupeře ze chvostu tabulky, Vítkovice, Kladno i Mladá Boleslav ztrácí na indiány sedm bodů, je ale jasné, že pokud se na západě Čech chtějí vyhnout barážovým starostem, budou k upevnění pozic v postupové dvanáctce potřebovat delší bodovou a nejlépe vítěznou sérii.

Mužstvo trenéra Kořínka trápí produktivita, Plzni zatím schází více střelců typu odchovance Jakuba Lva, který po svém návratu do mateřského klubu vstřelil 8 branek. Díky přesným asistencím vede týmovou produktivitu obránce Petr Zámorský (4+11), jedna z jeho branek vedla i k plzeňskému poslednímu vítězství ve Vítkovicích, kde právě on utkání v prodloužení rozhodl. Trojici nejproduktivnějších indiánu tvoří také slovenský forvard Andrej Holešinský (5+9).

Plzni se nedaří v přesilových hrách, momentálně je druhým nejhorším týmem ve využívání početních výhod, co se týče hry v oslabení, tam je Plzeň průměrná, ale určitě by si měl dát pozor na disciplínu, neboť se 253 trestnými minutami patří mezi čtyři nejčastěji vylučována mužstva. V brankovišti zatím Plzeň dělí porci zápasů rovnoměrně mezi dva muže, kteří už letos získali i důvěru reprezentačních trenérů. Dominik Pavlát zasáhl do 12 zápasů a úspěšnost zákroků má na hodnotě 92.93 %, což je momentálně nejvyšší hodnota v extralize. Slovenský brankář Samuel Hlavaj odchytal pouze o dvě utkání méně s úspěšností zákroků 90.71 % a průměrně inkasoval 3.04 branky na zápas
HC Kometa Brno:

Brněnský tým po třech vítězných duelech v řadě cestoval v neděli do nedaleké Olomouce. V moravském derby trenéři šetřili brankáře Dominika Furcha a po delší době dostal důvěru Štěpán Lukeš. Ten nejprve sledoval úspěšnou akci svých spoluhráčů, kdy přihrávku Jakuba Kose dokonale zužitkoval Tomáš Vincour a zaznamenal už 6. branku v sezoně. Bohužel otevření skóre ve prospěch Komety se zároveň ukázalo jako posledním zápisem do střelecké listiny. Hanáci skóre otočili a doma si všechny body ponechali.

Kometa bude chtít doma navázat na předchozí triumfy nad zvučnými soupeři Pardubic či Sparty, ještě před tím si Brno poradilo pod Špilberkem také s Kladnem a Mladou Boleslaví, nyní bude chtít oslavy zakončit úspěchem nad plzeňskými indiány, kteří v Brně prohráli posledních pět duelů v řadě. První letošní měření sil také vyznělo lépe pro Kometu, která na západě Čech uhájila vedení 2:1 až do závěrečné sirény. Kdo se bude radovat v odvetném střetnutí?
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.


Tabulka 2023/2024
Z V VP PP P Skóre B
1. Pardubice 52 33 8 6 5 203:115 121
2. Sparta 52 32 6 3 11 172:119 111
3. Třinec 52 25 9 6 12 172:132 99
4. Brno 52 21 9 5 17 160:139 86
5. Litvínov 52 23 5 4 20 163:165 83
6. Č. Budějovice 52 23 2 10 17 147:149 83
7. Liberec 52 24 3 4 21 174:165 82
8. Mountfield 52 16 8 11 17 135:137 75
9. Vítkovice 52 18 5 8 21 132:138 72
10. Olomouc 52 16 7 6 23 123:155 68
11. K. Vary 52 14 8 3 27 128:146 61
12. Plzeň 52 14 6 4 28 130:155 58
13. M. Boleslav 52 12 6 6 28 106:154 54
14. Kladno 52 7 4 10 31 120:196 39
  • Generali Play-off
  • Předkolo Generali Play-off
  • Baráž
Články odjinud