29. prosince 2017 • 20:00

Kompletní informace o Mistrovství světa v hokeji 2018 v Dánsku

Autor:
Reklama
TOP VIDEA
SESTŘIH: Sparta - Trenčín 4:2. Výhru zařídil Stanciu, trefil se i Ristič SESTŘIH: Sparta - Trenčín 4:2. Výhru zařídil Stanciu, trefil se i Ristič
Český hokej mění design. Co je za tím? Kdo ho vymyslel? Český hokej mění design. Co je za tím? Kdo ho vymyslel?
VŠECHNA VIDEA ZDE

Pět let bez medaile. Od bronzového Stockholmu 2012 jezdí čeští hokejisté ze světových šampionátů s prázdnou, tak dlouho ještě nikdy v historii na cenný kov nečekali. Letos by svěřenci kouče Josefa Jandače čekání rádi zlomili. MS v hokeji 2018 se uskuteční od 4. do 20. května v Dánsku, hostit ho budou města Kodaň a Herning. Češi budou hrát ve skupině A s Ruskem, Švédskem, Švýcarskem, Běloruskem, Slovenskem, Francií a Rakouskem. Přinášíme vám vše, co potřebujete o šampionátu vědět!Reprezentační hokejová sezona 2017/2018 má dva vrcholy. Prvním jsou únorové olympijské hry v jihokorejském Pchjongčchangu, kde se poprvé od roku 1998 nepředstavili hráči z NHL a český tým skončil bez medaile na čtvrtém místě.

Hvězdní hokejisté z NHL by naopak mohli mít chuť na světový šampionát v květnu.

MS v hokeji 2018: Poprvé v Dánsku

Dánsko je nejvýše postavenou zemí žebříčku IIHF, kde se ještě nekonalo mistrovství světa hlavní divize. Hokej v zemi Lega v posledních letech vyletěl vzhůru, od postupu v roce 2002 se Dánové drží v elitní skupině, dvakrát si zahráli i čtvrtfinále. Jejich hráči se čím dál více prosazují i v zámořské NHL, úspěšné roky zažívá i tým do 20 let na juniorských šampionátech.

O pořádání turnaje v Dánsku se rozhodlo v roce 2014, jediným konkurentem bylo Lotyšsko. Turnaj se bude hrát v Royal Areně v Kodani, která pojme 12 a půl tisíce diváků, a v dvanáctitisícové Jyske Bank Boxen v Herningu, které se může směle považovat za dánské Kladno, jelikož se zde narodila řada dánských hvězd jako Frans Nielsen, Frederik Andersen nebo Oliver Bjorkstrand.

Účastníci MS 2018: Korejský debut

Poprvé v historii se v elitní skupině mistrovství světa představí Jižní Korea. Ta si postup zajistila v posledním zápase loňského turnaje divize 1A, když v samostatných nájezdech přetlačila Ukrajinu.

Korejský tým je posílen o několik naturalizovaných zámořských hráčů v čele s brankářem Mattem Daltonem. Na rozdíl od skupiny na olympiádě by se český tým s Koreou neměl setkat, jelikož je ve druhé skupině.

Skupina A: Rusko, Švédsko, ČESKO, Švýcarsko, Bělorusko, Slovensko, Francie, Rakousko

Tabulka, rozpis zápasů a výsledky skupiny A »

Skupina B: Kanada, Finsko, USA, Německo, Norsko, Lotyšsko, Dánsko, Jižní Korea

Tabulka, rozpis zápasů a výsledky skupiny B »

Systém turnaje

Systém turnaje se od změny v roce 2012 nemění. Šampionátu se účastní 16 zemí, které jsou rozděleny do dvou skupin po osmi. Ve skupině hraje každý s každým, nejlepší čtyři týmy postupují do play off, poslední tým skupiny sestupuje do divize 1A. Sestoupit nemůže tým, který příště mistrovství světa pořádá (nyní Slovensko).

Ve čtvrtfinále se týmy utkají křížem – první se čtvrtým ze druhé skupiny, druhý se třetím, třetí s druhým a čtvrtý s prvním. Vítězové čtvrtfinále postupují do semifinále, poražení podle výsledků v základních skupinách obsadí páté až osmé místo. Poražení semifinalisté si zahrají o třetí místo, vítězové o zlato.

Postupový klíč MS 2018

Při nerozhodném výsledku ve skupině se hraje pětiminutové prodloužení se třemi hráči na každé straně. V play off je prodloužení desetiminutové a hraje se ve čtyřech, ve finále se prodlužuje 20 minut, pokud nepadne zlatý gól, následují samostatné nájezdy. V nich začne pět různých hráčů z obou týmů, případně se pak pokračuje po jednom s tím, že už může pokračovat kdokoliv.

V případě rovonosti bodů dvou týmů v základní skupině rozhoduje o pořadí vzájemný zápas. Pokud má stejný počet bodů více týmů, vytvoří se jejich minitabulka a spočítají se body jen ze zápasů zúčastněných týmů. Dál případně rozhoduje rozdíl ve skóre a počet vstřelených gólů. Pokud i nadále zůstanou tři týmy, srovnají se analogicky jejich výsledky s nejlépe postaveným týmem mimo jejich minitabulku.

Program českých hokejistů na MS 2018

Sobota 5. května 20:15 ČESKO - Slovensko ONLINE zde >>
Neděle 6. května 16:15 ČESKO - Švédsko ONLINE zde >>
Úterý 8. května 20:15 ČESKO - Švýcarsko ONLINE zde >>
Čtvrtek 10. května 20:15 ČESKO - Rusko ONLINE zde >>
Pátek 11. května 20:15 ČESKO - Bělorusko ONLINE zde >>
Neděle 13. května 16:15 ČESKO - Francie ONLINE zde >>
Pondělí 14. května 20:15 ČESKO - Rakousko ONLINE zde >>
Čtvrtek 17. května 16:15/20:15 čtvrtfinále ONLINE zde >>
Sobota 19. května 15:15/19:15 semifinále ONLINE zde >>
Neděle 20. května 15:45/20:15 finále/o 3. místo ONLINE zde >>

 

Mistrovství světa ve fotbale 2018 v Rusku

Program a výsledky Systém turnaje Stadiony a města Vstupenky Fantasy k MS Nominace Kvalifikace Los Informace

Mistrovství světa ve fotbale 2018 se hraje od 14. června do 15. července 2018 v Rusku. Závěrečný turnaj, na který fanoušci čekají vždy čtyři roky, hostí 11 ruských měst a 12 stadionů, finále se odehraje v Moskvě na stadionu Lužniki.

Skupina A * Skupina B * Skupina CSkupina D * Skupina E * Skupina F * Skupina G * Skupina H

Soupisky favoritů MS:
Anglie * Agentina * Belgie * Brazílie 
Francie * Německo * Portugalsko * Španělsko 
Klasická verze
Mobilní verze