Přestupy NHL ONLINE: Rutta míří do Švýcarska. Lucic to po skandálu zkouší v St. Louis
13:25Sledujte podpisy, trejdy, pohyby mezi farmářskými a hlavními týmy a veškeré dění kolem nejlepší hokejové soutěže světa na iSport.cz ONLINE.
Zprávy ze dne 3. března 2023
• VÝMĚNA
Český útočník Radim Zohorna byl vytrejdován z Calgary Flames do Toronta Maple Leafs! Opačným směrem putuje Dryden Hunt. Výměna hráč za hráče.
Několik týmů oslovilo Floridu a tázalo se na dostupnost Radka Gudase! Českému obránci na konci sezony vyprší smlouva a stane se volným hráčem bez omezení. Panteři ale stále bojují o účast ve vyřazovacích bojích. Bude zajímavé sledovat, jak se situace okolo Gudase vyvine.
Zprávy ze dne 1. března 2023
Comeback po 11 letech. Obránce Luke Schenn bude znovu hrát za Toronto. Třiatřicetiletého Kanaďana, kterého Maple Leafs draftovali jako pátého hráče v roce 2008, přivedl klub z Vancouveru výměnou za volbu v třetím kole letošního draftu NHL. V minulosti hrál majitel stříbrné medaile z mistrovství světa 2009 také za Philadelphii, Los Angeles, Arizonu či Tampu Bay, se kterou vyhrál dvakrát Stanley Cup. Přidá v dobře známé kolébce hokeje další triumf?
Zprávy ze dne 27. února 2023
Toronto ohlásilo další posilu před startem play off. Přichází obránce Jake McCabe z Chicaga, Blackhawks si nechají polovinu jeho platu. Zároveň přichází útočník Sam Lafferty. Maple Leafs na oplátku nabídli dvojici útočníků Joey Anderson a Pavel Gogolev. Součástí přestupního balíku jsou i volby v draftu.
Zprávy ze dne 18. února 2023
Zprávy ze dne 5. listopadu 2022
Český hokejový obránce Filip Král se po devíti dnech v prvním mužstvu Toronta Maple Leafs vrátil zpět na farmu do týmu Toronto Marlies do nižší soutěže AHL. Třiadvacetiletý odchovanec Komety Brno si odbyl premiéru v NHL, sehrál dva zápasy a nebodoval.
Zprávy ze dne 26. října 2022
Obránce Filip Král v posledních dnech strávil dost času na cestách. Důvodem jsou přesuny z farmy do hlavního týmu a zase zpět. Teď se znovu přiblížila šance českého zadáka na debut v NHL. Minulý čtvrtek dělal v utkání proti Stars jen zdravého náhradníka a Maple Leafs jej následně znovu poslali do AHL. Jenže stav klíčového obránce Jakea Muzzina (zranění krku) se nelepší a Král by tak mohl konečně vklouznout do sestavy Toronta pro ostrý duel.
Zprávy ze dne 23. října 2022
Český hokejový obránce Filip Král se z týmu Toronto Maple Leafs vrátil v sobotu na farmu do Toronto Marlies do nižší AHL. Třiadvacetiletý odchovanec Komety Brno byl v kádru Maple Leafs tři dny a premiéry v NHL se nedočkal.
Zprávy ze dne 21. října 2022
Veterán s 1293 starty v NHL Eric Staal dostává ještě jednu šanci na návrat. Roční smlouvu s ním uzavřela Florida, útočník se tak sejde se svým bratrem Marcem, jehož v úvodu sezony při krásné gólové akci obehrál David Pastrňák.
Staal se naposledy v nejlepší lize světa objevil coby hráč Montrealu, se kterým vloni vystoupal až do finále. Jenže ani tento týmový úspěch mu místo mezi elitou nezajistil. Člen Triple Gold Clubu v předchozím ročníku stihl jen devět zápasů, když se v AHL připravil na olympiádu. Za Kanadu pak zvládl v pěti kláních čtyři body.
Zprávy ze dne 19. října 2022
Přiblížila se šance pro obránce Filipa Krále, kterž se přesunul zpět z farmy do prvního týmu Toronta. V kádru Maple Leafs zaujme místo Jakea Muzzina, který si poranil krk a vedení ho zapsalo na seznam zraněných hráčů.
Zprávy ze dne 10. října 2022
Český obránce Filip Král se při závěrečném zúžení nevešel do kádru týmu Toronto Maple Leafs a zamířil na farmu do celku Toronto Marlies. Dvaadvacetiletého odchovanec Komety Brno čeká v AHL třetí sezona a má na kontě už i zápasy v české reprezentaci.
Zprávy ze dne 29. září 2022
Rasmus Sandin se konečně dočkal. Před startem nové sezony NHL podepsal mladý švédský obránce novou dvouletou smlouvu s Torontem. Dvaadvacetiletý šikovný bek, kterého si Maple Leafs vybrali v 1. kole draftu 2018, si přijde celkem na 2,8 milionu dolarů.
Zprávy ze dne 27. září 2022
Florida podepsala velký brankářský talent Spencera Knighta, který si dělá zálusk na pozici jedničky týmu. Jednadvacetiletý brankář dostal tříletý kontrakt s průměrným platem 4,5 milionu dolarů. Zatím stihl v základní části 36 utkání s úspěšností zákroku 90,1 %. V nové sezoně znovu vytvoří dvojici se Sergejem Bobrovským.
Zprávy ze dne 17. července 2022
Poté, co byl Michael Del Zotto vykoupen ze zbytku smlouvy v Ottawě, čeká zkušeného obránce nová šance. O místo v sestavě zabojuje kanadský bek s italským pasem na Floridě. S Panthers se dvaatřicetiletý rodák ze Stouffville dohodl na roční dvoucestné smlouvě za 750 tisíc dolarů.
Zprávy ze dne 15. července 2022
V Torontu dostanou příležitost dva zkušenější obránci. O místo v sestavě Maple Leafs se poperou kanadští zadáci Jordie Benn (34) a Victor Mete (24). Oba hráči, kteří v minulosti společně nastupovali za Montreal, v klubu podepsali roční smlouvu za 750 tisíc dolarů.
Zprávy ze dne 14. července 2022
Zámořská mise Rudolfse Balcerse pokračuje. Lotyšský útočník se po vykoupení ze smlouvy v San Jose dohodl na novém ročním kontraktu s Floridou. Někdejší parťák Tomáše Hertla si u Panthers přijde na 750 tisíc dolarů.
Zprávy ze dne 13. července 2022
Podle informací Kevina Weekese se do Toronta přesouvá Švýcar Denis Malgin. Jedná se o jeho comeback z domácí soutěže poté, co NHL opustil v sezoně 2019/20, kdy u Maple Leafs odehrál pouhých osm utkání.
Bratři Staalové by se mohli na sklonku svých kariér senzačně potkat v jednom dresu. Obránce Marc získal u Panthers roční smlouvu na 750 tisíc dolarů, jeho sourozenec Eric bude usilovat o comeback do NHL skrze profesionální zkoušku.
Za minimální peníz podepisuje v Torontu Adam Gaudette. Bojovník do čtvrté formace musí vedení přesvědčit během ročního angažmá.
Člen kádru posledního vítěze Stanley Cupu Nicolas Aube-Kubel míří do Toronta, kde si vydělá za rok jeden milion dolarů. Maple Leafs zveřejnili informaci na svém Twitteru.
Podle renomovaného serveru The Athletic skutečně podepsali ruského brankáře Ilju Samsonova zástupci Toronta Maple Leafs. Roční kontrakt by měl mít hodnotu 1,8 milionu dolarů.
Novou brankářskou dvojici v Torontu by společně s Mattem Murraym mohl vytvořit dosavadní parťák Čecha Vítka Vaněčka ve Washingtonu Ilja Samsonov. Podle informací Arthura Stapla směřuje ruský gólman právě do kanadského klubu, za který dosud chytal Jack Campbell a ostravský rodák Petr Mrázek (ten během draftu zamířil do Chicaga).
Velká kuriozita. Toronto Maple Leafs si pojistili brankáře, kterého si vybrali teprve minulý týden v draftu, a to dokonce až ve čtvrtém kole. Jde o vůbec prvního podepsaného hráče z letošního výběru mladíků. Dennis Hildeby získal tříletou nováčkovskou smlouvu.
Zprávy ze dne 12. července 2022
Po trejdu Petra Mrázka shánělo Toronto gólmana, situaci má vyřešit Matt Murray z Ottawy.
Zprávy ze dne 11. července 2022
Český útočník Ondřej Kaše zřejmě odejde z Toronta. Podle zámořského hokejového experta Franka Seravalliho mu Maple Leafs nepředloží kvalifikační nabídku, čímž se z něj stane nechráněný volný hráč a bude k dispozici dalším týmům.
Zprávy ze dne 7. července 2022
Další dva kluby NHL obsadily post asistenta generálního manažera ženami. V Torontu bude tuto funkci zastávat čtyřnásobná olympijská vítězka Hayley Wickenheiserová, v New Jersey pak Kate Madiganová. Členka Síně slávy Wickenheiserová pracuje v klubu Maple Leafs od roku 2018, dosud dohlížela na rozvoj hokejových dovedností. Devils ve středu povýšili Madiganovou, která bude spolupracovat s generálním manažerem Tomem Fitzgeraldem. První asistentky generálního manažera se letos objevily ve Vancouveru, který v lednu do této funkce jmenoval Émilii Castonguayovou a v únoru pak i Cammi Granatovou. V červnu následovala Meghan Hunterová v Chicagu.
Zprávy ze dne 4. července 2022
Jen několik dnů před startem draftu NHL 2022 by se mohl upéct zajímavý trejd na trase Toronto – Chicago. Blackhawks s novým GM Kylem Davidsonem budují tým na příští sezonu a jedním z klíčových bodů by měl být i brankář, neboť smlouva končí Kevinu Lankinenovi i Collinu Deliovi. Podle zámořských expertů Marka Lazeruse a Scotta Powerse, kteří mají blízko k Chicagu, se v klubu z „Windy City“ uvažuje o Petru Mrázkovi. Zkušený český brankář má u Maple Leafs platnou smlouvu ještě na dva roky (ročně 3,8 milionu dolarů), kanadský tým včele s Kylem Dubasem by ale výměna za případné volby v draftu mohla zajímat. Ostatně se už v průběhu minulého ročníku rodáka z Ostravy, kterého trápily zdravotní problémy, pokoušel vytrejdovat. Nyní navíc Toronto potřebuje uvolnit místo pod platovým stropem.

Zprávy ze dne 22. června 2022
Hokejisty Floridy, kteří v uplynulé sezoně získali Prezidentovu trofej za vítězství v základní části NHL, bude trénovat Paul Maurice. Pětapadesátiletý kanadský kouč je podle TSN s vedením Panthers blízko dohody na tříleté smlouvě. Floridu většinu minulého ročníku vedl Andrew Brunette. Trenérský nováček vystřídal na konci října zkušeného Joela Quennevillea, jenž odstoupil po sedmi zápasech sezony kvůli svému podílu na ututlání skandálu se sexuálním obtěžováním hráče.
Zprávy ze dne 29. května 2022
Zkušený kanadský útočník Jason Spezza ukončil kariéru. Zůstane v organizaci Toronto Maple Leafs, kde přijal roli Speciálního asistenta GM.
Zprávy ze dne 31. března 2022
Český obránce Filip Král se přibližuje k premiéře v NHL! Dvaadvacetiletý zadák byl vedením Toronta povolán do hlavního týmu společně s parťákem Macem Hollowellem a brankářem Michaelem Hutchinsonem. Maple Leafs tak reagují na zranění beků Justina Holla a Ilji Ljubuškina a gólmana Petra Mrázka. Král v nynějším sezoně AHL odehrál za Marlies zatím 51 zápasů a připsal si 20 kanadských bodů za tři góly a 17 asistencí.