Sledujte podpisy, trejdy, pohyby mezi farmářskými a hlavními týmy a veškeré dění kolem nejlepší hokejové soutěže světa NHL na iSport.cz ONLINE.
Zprávy ze dne 13. dubna 2025
Trojnásobní vítězové Stanleyova poháru Alec Martinez a Patrick Maroon ukončili kariéru. Dvojice hokejistů Chicaga se s NHL rozloučila v sobotním utkání s Winnipegem, které Blackhawks prohráli 4:5 po samostatných nájezdech.
Zprávy ze dne 7. března 2025
Chicago bude mít v létě problém se dostat nad platovou podlahu, proto si pod svá křídla vzalo kontrakt legendárního zadáka jménem Shea Weber. Ten má podepsáno do léta 2026 a v platovém stropu může zabírat 7,857 milionu dolarů, když ho Chicago neumístí na listinu dlouhodobě zraněných hráčů.
Blackhawks k tomu získali Aku Ratyho a Victora Söderströma. Utah obdržel výběr v 5. kole 2026.
Ryan Donato ani Patrick Maroon nebyli vytrejdováni a zůstávají v Chicagu.
Vancouver je pro dnešek také hotov. Canucks se nedohodli na nové smlouvě s Brockem Boeserem, ale ani ho nevyměnili. Nyní mají čas do konce června, aby s ním prodloužili kontrakt. Jinak se Boeser stane nechráněným volným hráčem.
Vancouver a Brock Boeser se stále nedomluvili na prodloužení smlouvy. To zvýšilo pozornost u ostatních týmů, kteří mají o Boesera zájem. Canucks se jeho výměně za správnou cenu nebrání.
Pokud nějaký tým nepřispěchá s výrazně zlepšenou nabídkou, Ryan Donato dnes vytrejdován nebude a prodlouží kontrakt s Blackhawks.
Stěhovat by se dnes mohl Patrick Maroon. Chicago se jeho výměně nebrání.
Chicago se stále snaží vyměnit Petra Mrázka. Český brankář se stal až třetím gólmanem a trenéři s ním nepočítají. Zatím o služby Mrázka ale nikdo nejeví zájem. A to i kvůli smlouvě, která trvá do léta 2026 a 33letý muž v masce v platovém stropu zabírá 4,25 milionu dolarů.
Chicago jedná o prodloužení smlouvy s Ryanem Donatem. Pokud se ale nedomluví během dnešního dne, pravděpodobně bude Donato vytrejdován před deadlinem.
Pár nejmenovaných týmů jeví zájem o Teddyho Bluegera z Vancouveru.
Že by ještě nastal zvrat? Vancouver prý opět naslouchá nabídkám ze Eliase Petterssona. Švédský útočník má kontrakt do léta 2032 za 11,6 milionu dolarů ročně.
Zprávy ze dne 6. března 2025
Petr Mrázek byl dotázán na nynější situaci v brankovišti Chicaga. Blackhawks do konce sezony počítají s dvojicí Knight - Söderblom. „Uvidíme, co se stane v dalších dvou dnech.“ Mrázek pochopitelně narážel na uzávěrku přestupů. Výměna do jiného týmu by pro českého brankáře dávala smysl.
Několik týmů se vyptává na dostupnost Carsona Soucyho. Kanadský obránce se ve Vancouveru ocitl na okraji sestavy. Má smlouvu do léta 2026 za 3,25 milionu dolarů. Součástí je i klauzule, díky které Soucy může odmítnout jakýkoliv trejd, respektive přijmout.
Mrázkovy dny v Chicagu jsou sečtené. Anders Sörensen, hlavní kouč Blackhawks, prohlásil, že do konce sezony počítá s dvojicí Knight - Söderblom. Petr Mrázek má kontrakt do léta 2026 za 4,25 milionu dolarů. Uzávěrka přestupů proběhne v pátek ve 21 hodin SEČ.
Je nutné poznamenat, že trejdy se mohou uskutečnit i po deadlinu. Ovšem hráči, kteří jsou zahrnuti v těchto výměnách, poté nesmí nastoupit v zápasech play off.
Podle Franka Seravalliho, insidera ze zámoří, je Petr Mrázek k máni! Dávalo by to smysl poté, co Blackhawks získali Spencera Knighta. Chicago je prý ochotné vytrejdovat Mrázka v podstatě zadarmo. Problémem však může být smlouva českého brankáře. Má podepsáno do léta 2026 za 4,25 milionu dolarů ročně.
Jak už jsme v našem online přenosu informovali, v NHL je velký zájem o Ryana Donata z Chicaga. Cena je ale vysoká. Blackhawks na oplátku chtějí výběr v 1. kole draftu.
Momentálně se nezdá, že by Brock Boeser měl prodloužit kontrakt s Vancouverem před pátečním deadlinem. Vedení Canucks čeká těžké rozhodování. A moc času už nezbývá.
Zprávy ze dne 5. března 2025
Zatímco za San Jose naposledy neusedl ani na střídačku brankář Vítek Vaněček, nejbližšího utkání Chicaga se nezúčastní jiný český gólman Petr Mrázek. V zámoří zatím nepadla informace, že by to bylo za účelem výměny loňského mistra světa, nicméně už jeho absence naznačuje, že s ním Blackhawks tolik nepočítají. Není totiž znám žádný Mrázkův zdravotní problém. Nedávno do klubu přišel mladík Spencer Knight, v dalším utkání by měl nastoupit Arvid Söderblom.
Zprávy ze dne 4. března 2025
Pius Suter je dalším hokejistou, kterému na konci sezony končí smlouva. A prodloužení kontraktu momentálně není na pořadu dne vzhledem k tomu, že Suter a Vancouver mají rozdílné představy o nové dohodě.
V noci si v dresu Blackhawks odbyl debut Spencer Knight. Chicago má na soupisce momentálně 4 brankáře, tři z nich jsou zdraví. Nebylo by tedy překvapením, kdyby před páteční uzávěrkou přestupů byl vytrejdován Petr Mrázek, nebo Arvid Söderblom. Mrázek má smlouvu do léta 2026 za 4,25 milionu dolarů ročně.
Zprávy ze dne 3. března 2025
Několik klubů projevuje zájem o Ryana Donata z Chicaga, který hraje životní sezonu. V 58 zápasech vstřelil 21 gólů a na dalších 22 asistoval. Na druhou stranu by se týmy měly mít na pozoru před jeho 16% úspěšností střelby. Anomálie, které by po změně působiště mohla ihned klesnout do průměrných čísel.
Jednání mezi Vancouverem a Brockem Boeserem se zatím nijak neposunula. Požadavky obou stran jsou rozdílné. Existuje tedy šance, že americký útočník bude do páteční uzávěrky vytrejdován.
Zprávy ze dne 2. března 2025
Na konci sezony vyprší kontrakt Brocku Boeserovi. Vancouver by ho rád udržel ve svých řadách, a proto mu nabídl prodloužení smlouvy na dalších 5 sezon za 8 milionů dolarů ročně. To ovšem americký útočník odmítl, neboť žádá kontrakt na sedm až osm let.
Zprávy ze dne 21. února 2025
Krátce po turnaji nejlepších 4 Nations Face-Off oznámil Vancouver podpis s brankářem Kevinem Lankinenem, který na mezinárodní akci zasáhl do dvou zápasů v dresu Finska. Nová dohoda potrvá pět let a ročně Seveřanovi v kleci přinese 4,5 milionu dolarů. Pro příští ročník mají Canucks pod smlouvou ještě Thatchera Demka, Arturse Šilovse, ale třeba také českého brankáře z farmy Jiřího Pateru.
Zprávy ze dne 19. února 2025
Seth Jones prozradil, že s vedením Chicaga řeší potenciální trejd do jiného klubu. Je si však dobře vědom, že jeho smlouva může být problém. Má podepsáno do léta 2030 a v platovém stropu zabírá 9,5 milionu dolarů.
„Rád bych měl ještě šanci vyhrát Stanley Cup ve své kariéře. Vím, že můj kontrakt to komplikuje. Snažíme se ale najít řešení,“ řekl Jones.
Zprávy ze dne 18. února 2025
Vancouver Canucks prodloužili smlouvu s útočníkem Drew O'Connorem, kterého získali teprve nedávno z Pittsburghu. Obě strany se dohodly na dvouletém prodloužení kontraktu za 2,5 milionu dolarů ročně.
Zprávy ze dne 13. února 2025
Vancouver i po trejdu J.T. Millera nadále naslouchal nabídkám ze Eliase Petterssona. Podle posledních zpráv byl ale švédský útočník včera oficiálně stažen z listiny hráčů Canucks, kteří jsou k dispozici na trejd.
Zprávy ze dne 8. února 2025
Očekávalo se, že po výměně J.T. Millera už nedojde k výměně Eliase Petterssona. Podle posledních zpráv ze zámoří není ale ani to jisté. Vancouver Canucks nadále naslouchají nabídkám za švédského útočníka, který do konce června nemá ve smlouvě žádnou klauzuli, díky které by mohl případný trejd zamítnout.
Zprávy ze dne 6. února 2025
Švédský hokejový obránce MarcusPettersson podepsal novou šestiletou smlouvu s Vancouverem, která mu podle webu NHL zajišťuje celkový příjem 33 milionů dolarů. Osmadvacetiletý bek si tak v lize vydělá průměrně 5,5 milionu dolarů ročně. Pettersson přišel do Vancouveru minulý týden z Pittsburghu krátce poté, co Canucks vyměnili útočníka J.T. Millera do NY Rangers. Z newyorského klubu přišel do Vancouveru i český útočník Filip Chytil.
Zprávy ze dne 4. února 2025
Vancouver nabízí k výměně Carsona Soucyho. Jde o logický krok, levá strana obrany totiž nyní patří Quinnu Hughesovi, Marcusu Petterssonovi a Eliasu Petterssonovi
