Sledujte podpisy, trejdy, pohyby mezi farmářskými a hlavními týmy a veškeré dění kolem nejlepší hokejové soutěže světa NHL na iSport.cz ONLINE.
Zprávy ze dne 3. března 2023
Jak to vypadá s Erikem Karlssonem ze San Jose? Švédský obránce zažívá vynikající sezonu, v lize o něj podle všeho byl velký zájem. Problémem je ale jeho kontrakt. Karlsson má podepsáno až do léta 2027 s průměrným ročním příjmem 11,5 milionů dolarů. Podmínkou jiných týmů bylo, aby si Žraloci ponechali určitou část jeho platu, což zní logicky. To San Jose ale odmítají. A zároveň mají prý přehnané požadavky.
Podle posledních informací to vypadá, že Erik Karlsson se dnes stěhovat nebude. Další šance přijde v létě. Ovšem všechno se samozřejmě může ještě změnit, stačí jeden telefonát s dobrou nabídkou.
Zprávy ze dne 27. února 2023
Na konci sezony skončí u hokejistů Nashvillu David Poile, nejdéle sloužící generální manažer v historii NHL. Klub na oficiálním webu oznámil, že od července bude Predators z této pozice šéfovat bývalý trenér Barry Trotz. Třiasedmdesátiletý Poile je generálním manažerem 41. sezonu za sebou. V roce 1997 se stal prvním generálním manažerem Nashvillu v jeho historii, rok předtím, než Predators vstoupili jako nový tým do NHL. Předtím Poile 15 let působil jako generální manažer Washingtonu (1982-1997). „Jsem nesmírně pyšný na to, čeho organizace Predators během mého působení dosáhla - všechny ty výhry, postup do finále Stanley Cupu (2017) a zisk Prezidentovy trofeje (1998). Ale skoro stejně pyšný jsem na to, že jsem pomohl vytvořit ze 'Smashville' jeden z nejlepších hokejových trhů v NHL,“ uvedl Poile s prohlášení na klubovém webu.
K zajímavé výměně dochází také mezi Tampou Bay a Nashvillem. Do organizace Lightning přichází útočník Tanner Jeannot, za kterého k Predators míří obránce Cal Foote, volby v 3., 4. a 5. kole nadcházejícího draftu NHL, volba 2. kole v roce 2024 a v 1. kole v roce 2025.
Za výměnu tahouna Tima Meiera a dalších hráčů do New Jersey dostalo také San Jose balík s řadou zajímavých „položek“. K Sharks se stěhují útočníci Fabian Zetterlund s Andreasem Johnssonem a zadáci Shakir Mukhamadullin s Nikitou Okhotyukem. Tým z Kalifornie od Devils získal také volbu v 1. kole nadcházejícího draftu NHL či v 2. a 7. kole v roce 2024.
Zprávy ze dne 26. ledna 2023
Útočník Martin Kaut se v NHL stěhuje z Colorada do San Jose. 23letý brněnský rodák v této sezoně stejně jako v minulých letech působil střídavě v hlavním týmu a na farmě. Za Avalanche v NHL odehrál 27 utkání s bilancí jednoho gólu a dvou asistencí, dalších 10 duelů absolvoval v mužstvu Colorado Eagles v nižší AHL, kde si připsal osm bodů. „Martin je bývalý hráč z prvního kola draftu, jenž posílí skupinu našich mladých rozvíjejících se útočníků na úrovni American Hockey League,“ uvedl generální manažer San Jose Mike Grier. Kaut byl součástí výměny čtyř hráčů, v jejímž rámci posílili Avalanche útočník Matt Nieto a obránce Ryan Merkley. Do týmu Sharks putoval společně s Kautem obránce Jacob MacDonald.
Zprávy ze dne 14. ledna 2023
Značné zemětřesení může ještě během této sezony nastat v San Jose. Generální manažer Mike Greer potvrdil serveru The Athletic, že hned několik týmů projevilo zájem o nejproduktivnějšího obránce NHL Erika Karlssona (56 bodů) i důležitého útočníka Sharks Tima Meiera (43 bodů). O výměnu požádal rovněž zadák Ryan Merkley, který sice v tomto ročníku působí v AHL, avšak je někdejší volbou z prvního kola draftu.
Podle novináře Boba Stauffera požadují Sharks, kteří jsou momentálně na 28. místě soutěže, za Karlssona tři volby v prvním kole draftu a jsou ochotní uchovat si 18 % jeho platu. „Nebudu prozrazovat, co požadujeme, ale nemyslím si, že by to byly úplně přesné údaje,“ komentoval spekulace Greer.

Zprávy ze dne 21. července 2022
Hokejisty Nashvillu v NHL posílí Nino Niederreiter, který s Predators podepsal jako volný hráč dvouletou smlouvu. Devětadvacetiletý útočník si vydělá osm milionů dolarů. Niederreiter působil v předchozích čtyřech letech v Carolině. V dresu Hurricanes nasbíral v uplynulém ročníku 44 bodů za 24 gólů a 20 asistencí. V klubu byl třetím nejlepším střelcem.
Zprávy ze dne 19. července 2022
Finský brankář Kaapo Kähkönen se vyhne arbitráži! S vedením San Jose, kam zamířil v průběhu minulé sezony z Minnesoty, se včas stihl domluvit na nové dvouleté smlouvě. Pětadvacetiletý gólman si vydělá celkem 5,5 milionu dolarů. Kromě podpisu rodáka z Helsinek vítají Sharks novou tvář. Rovněž kontrakt na dva roky za 5,5 milionu uzavřel v San Jose útočník Luke Kunin. I čtyřiadvacetiletý Američan v minulosti působil u Wild, poslední dva ročníky ale strávil v Nashvillu.
Zprávy ze dne 15. července 2022
Finský brankář Kevin Lankinen už má po konci v Chicagu jasno o novém angažmá. Roční smlouvu za 1,5 milionu dolarů podepsal s Nashvillem. Sedmadvacetiletý mistr světa z Bratislavy 2019 tak u Predators doplní krajana Juusa Sarose. Na jednocestné smlouvě za 750 tisíc dolarů se v americkém klubu dohodl také útočník Kiefer Sherwood. Dvoucestný kontrakt s Preds uzavřeli obránci Kevin Gravel, Jordan Gross, Roland McKeown (všichni na dva roky) a také forvardi Mark Jankowski s Colem Smithem (oba roční smlouva).
Zprávy ze dne 14. července 2022
V San Jose oznámili další tři podpisy. Pod smlouvou už Sharks jsou nyní brankář Aaron Dell (roční smlouva) s útočníky Andrewem Agozzinem (dvouletá smlouva) a C. J. Suessem (roční smlouva). Třiatřicetiletý Dell se do San Jose vrací po dvou letech strávených v New Jersey a Buffalu.
Obránce Markus Nutivaara spojí své další kroky s organizací San Jose Sharks. Fin se týmu ze západní části USA upsal na rok, částku, kterou si vydělá, klub oficiálně nezveřejnil.
Po dvou letech u Nashvillu se Matt Benning rozhodl pro San Jose Sharks. S klubem ze západního pobřeží USA uzavřel čtyřletou smlouvu. Výši výplaty organizace neoznámila, spekuluje se o hodnotě 1,25 milionu dolarů ročně.
Další šampion opouští celek zpod Skalistých hor. Za Colorado už nebude nadále válčit dlouhán Nico Sturm, který tak v krátkém čase mění klub podruhé. Tři roky stráví v San Jose s platem v hodnotě šest milionů dolarů.
Zprávy ze dne 13. července 2022
V tomto týdnu ukončili Flyers smlouvu s Oskarem Lindblomem, který během působení ve Philadelphii porazil rakovinu. Bez kontraktu nevydržel dlouho. Švédského útočníka ulovilo na dvě sezony San Jose, když nabídlo 2,5 milionu dolarů ročně.
V předchozí základní části stihl Andrew Aggozino jediný zápas v NHL. Nyní bude kanadský útočník bojovat o další starty v San Jose, kam podle Chrise Johnstona míří.
Zprávy ze dne 9. července 2022
Švédský útočník Filip Forsberg se po životní sezoně NHL dohodl na pokračování kariéry v Nashvilleu a s Predators prodloužil smlouvu o osm let. Třetí nejproduktivnější hráč týmu v uplynulém ročníku se mohl stát 13. července nechráněným volným hráčem. Klub nezveřejnil finanční podmínky, podle médií ale nový kontrakt zaručí Forsbergovi příjem 68 až 70 milionů dolarů (asi 1,7 miliardy korun).
Zprávy ze dne 5. července 2022
San Jose má nového šéfa. Role generálního manažera Sharks se ujímá Mike Grier. Někdejší útočník, který v NHL odehrál celkem 1161 utkání, předtím působil jako ředitel hokejových operací u New York Rangers či jako asistent trenéra v New Jersey. Sedmačtyřicetiletý rodák z Detroitu, který mimochodem během hráčské kariéry působil tři sezony v San Jose, je navíc prvním GM tmavé pleti v historii NHL.
Zprávy ze dne 10. května 2022
NHL přichází o velkou legendu. S bohatou profesionální kariérou se totiž oficiálně rozloučil kanadský útočník Patrick Marleau. Dvaačtyřicetiletý veterán odehrál poslední ze 1779 utkání minulou sezonu za San Jose, se kterým spojil výraznou část svého působení v nejprestižnější hokejové soutěži světa. Ve sbírce má rodák ze Swift Currentu čtyři zlaté medaile (2x ZOH a 2x MS), na vytoužený Stanley Cup však dlouholetý spoluhráč Tomáše Hertla u Sharks nikdy nedosáhl.
Zprávy ze dne 19. dubna 2022
San Jose podepsalo roční kontrakt s nedraftovaným 23letým brankářem Straussem Mannem. Americký gólman do minulé sezony působil na michiganské univerzitě, v té aktuální chytal ve švédské Skelleftee. Kromě toho ale zaujal i na olympijských hrách v Pekingu, kde za Spojené státy naskočil do dvou utkání.
Zprávy ze dne 7. dubna 2022
V San Jose končí jedna velká éra. Po 19 letech se v klubu ze zdravotních důvodů loučí generální manažer Doug Wilson, který svůj konec nyní oficiálně potvrdil. „Těchto posledních 19 let, kdy jsem působil jako generální manažer San Jose Sharks, bylo pro mě privilegiem a jedním z nejvíce naplňujících a zábavných období mého života. Měl jsem neuvěřitelné štěstí, že jsem mohl pracovat pro některé z nejtalentovanějších a nejvášnivějších lidí v hokeji," řekl odcházející GM. Dočasným náhradníkem se stává Wilsonův někdejší asistent Joe Will, který za svého již bývalého šéfa zaskakoval od loňského listopadu.
Zprávy ze dne 21. března 2022
Mladý český útočník Jáchym Kondelík podepsal dvouletý nováčkovský kontrakt s Nashvillem, který ho v roce 2018 draftoval z 111. místa. Rodák z německého Hannoveru poslední čtyři sezony působil v NCAA na Univerzitě Connecticut, v aktuálním ročníku dokonce plnil roli kapitána. Po konci sezony se dohodl na smlouvě s Predators, která začne platit od příštího ročníku.
A stěhuje se i obránce Alex Biega, který míří z New York Rangers do Nashvillu. Oba kluby se dohodly na budoucím vyrovnání.
Petr Klíma v komentáři o Tomáši Hertlovi, který prodloužil smlouvu v San Jose Sharks: „Myslím, že měl změnit stáj. Dal bych přednost kratší smlouvě na dva, čtyři roky někde, kde můžou Stanley Cup vyhrát už teď. S Hertlovou pomocí, protože on je výborný hráč. Kariéra je strašně krátká. Potom skončíte, budete sedět s Dionnem a vykládat, jak to bylo skvělé, ale že vlastně nic nemáte…“ Celý komentář čtěte ZDE>>>

Po příchodu Marca-Andrého Fleuryho se z Minnesoty stěhuje brankář Kaapo Kähkönen. V rámci výměny putuje společně s volbou v 5. kole draftu do San Jose. Wild naopak získali obránce Jacoba Middletona.
Zprávy ze dne 17. března 2022
Patrik Eliáš hodnotí podpis nové smlouvy Tomáše Hertla se San Jose Sharks.

Český hokejový útočník Tomáš Hertl ukončil veškeré spekulace, které se točily kolem konce jeho stávajícího kontraktu. Zůstává tam, kde si jej vybrali v draftu v roce 2012 jako sedmnáctého v pořadí. Podepsal novou smlouvu se San Jose Sharks, s vedením klubu se dohodl na osmiletém kontraktu, který mu zajistí 65,1 milionu dolarů, v přepočtu tedy přes 1,45 miliardy korun. Více čtěte zde>>>
Zprávy ze dne 19. ledna 2022
Po velmi dlouhé době míří na trh v NHL český hokejista, který má právem punc ligové hvězdy a jemuž se blíží kontrakt ke konci. V případě Tomáše Hertla se navíc všechny potřebné ingredience spojily a samotný útočník přidal ještě hodně oblíbené koření navrch: branky a asistence. Pro týmy pokukující po Stanley Cupu je rázem osmadvacetiletý centr San Jose nejžhavější posilou před březnovou uzávěrkou přestupů. Které celky by se mohly o přízeň pražského rodáka ucházet? Více čtěte ZDE>>>

Zprávy ze dne 11. ledna 2022
Během středy dojde hned na dva české debuty v NHL. Kromě Jakuba Galvase v Chicagu, by se měl v sestavě San Jose Sharks pro utkání proti Detroitu objevit český útočník Adam Raška, z čehož mají radost i v Třinci, jejichž mládeží prošel.
Zprávy ze dne 8. ledna 2022
Působení útočníka Evandera Kanea v San Jose Sharks je u konce. Vedení klubu znovu nabídlo třicetiletého hráčem ostatním týmům NHL. Pokud si ho do 24 hodin nikdo nevezme, ukončí s ním smlouvu kvůli porušení kontraktu a opatření proti koronaviru v AHL. Kaneovi na konci listopadu vypršel trest na 21 zápasů NHL za falšování dokladů o očkování. Už tehdy byl umístěn na seznam volných hráčů, ale žádný jiný klub si ho nevzal. Bývalý hráč Atlanty, Winnipegu či Buffala poté zamířil do farmářského celku San Jose Barracuda v AHL, kde odehrál v prosinci pět zápasů.
Zprávy ze dne 5. ledna 2022
Český útočník Adam Raška byl z farmy povolán do týmu San Jose Sharks a přiblížil se premiéře v NHL. Dočkat by se měl ve čtvrtečním utkání na ledě Buffala. Dvacetiletý odchovanec Kopřivnice, jehož Sharks draftovali předloni v sedmém kole na 201. místě, loni v květnu podepsal se Sharks tříletou nováčkovskou smlouvu. „Přináší energii a vášeň,“ řekl na Raškovu adresu kouč Bob Boughner.