Sledujte podpisy, trejdy, pohyby mezi farmářskými a hlavními týmy a veškeré dění kolem nejlepší hokejové soutěže světa NHL na iSport.cz ONLINE.
Zprávy ze dne 28. července 2021
Zámořská mise českého útočníka Dominika Simona v NHL proti původním očekávání nekončí. Po nepovedené sezoně v Calgary se odchovanec Sparty vrací do Pittsburghu! U Penguins, kde hrával v jedné lajně po boku Sidneyho Crosbyho, uzavřel roční dvoucestný kontrakt za 750 tisíc dolarů.
V obranných řadách Golden Knights bude nadále pokračovat zkušený americký obránce Alec Martinez. Třiatřicetiletý bek podepsal ve Vegas novou tříletou smlouvu, díky které si přijde na 15,75 milionu dolarů. Do města hazardu přišel dvojnásobný vítěz Stanley Cupu předminulou sezonu z Los Angeles.
Zprávy ze dne 12. dubna 2021
VÝMĚNA - Do Vegas míří švédský útočník Mattias Janmark a volba v 5. kole draftu 2022. Jeho bývalý zaměstnavatel Chicago za něj dostal volby v 2. kole draftu letos a ve 3. kole v roce 2022.
VÝMĚNA - Kanadský hokejový útočník Jeff Carter byl vyměněn z Los Angeles do Pittsburghu. Penguins získali dvojnásobného vítěze Stanleyova poháru s Kings (2012 a 2014) a majitele zlaté olympijské medaile ze Soči (2014) za práva výběrů ve třetím kole draftu v příštím roce a ve čtvrtém kole v roce 2023. V NHL má šestatřicetiletý centr na kontě 1080 zápasů a 751 bodů za 390 gólů a 461 přihrávek. V bojích o Stanleyův pohár absolvoval 120 utkání a zaznamenal 74 bodů za 39 tref a 35 asistencí.
Zprávy ze dne 18. března 2021
POVOLÁNÍ Z FARMY - Další Čech je blízko premiéry v NHL! Útočník Radim Zohorna byl ve čtvrtek povolán Pittsburghem, který si čtyřiadvacetiletého rodáka z Havlíčkova Brodu vytáhl z farmy ve Wilkes-Barre. V AHL odehrál někdejší hráč Mladé Boleslavi zatím 11 zápasů s bilancí 3 góly a 6 asistencí. Debut v nejslavnější hokejové soutěži světa měl na dosah již na začátku nynějšího ročníku, kdy se dlouho držel v kempu Penguins, šanci však v lednu nedostal.
Zprávy ze dne 27. ledna 2021
KONEC ANGAŽMÁ – Generální manažer hokejistů Pittsburghu Jim Rutherford nečekaně odstoupil z funkce. Jednasedmdesátiletý funkcionář, pod jehož vedením Penguins v letech 2016 a 2017 vyhráli Stanley Cup, jako důvod uvedl osobní důvody. Ve funkci ho dočasně nahradil dosavadní asistent Patrick Allvin. Rutherford působil v Pittsburghu od roku 2014. Před tím v 70. letech za Penguins několik let chytal a celkem jako brankář strávil v NHL třináct sezon. V roli generálního manažera vedl také Carolinu a Hurricanes s ním v roce 2006 získali jediný Stanley Cup v klubové historii. Předloni byl uveden do hokejové Síně slávy.
Zprávy ze dne 19. října 2020
PŘESTUP - Kanadský obránce Cody Ceci si poprvé v kariéře vyzkouší angažmá v americkém klubu. Po ročním působení v Torontu se šestadvacetiletý rodák z Ottawy upsal Pittsburghu, kde stráví příští sezonu. V dresu Penguins by si měl vydělat 1,25 milionu dolarů. Mistr světa z roku 2016 v NHL odehrál zatím 496 zápasů převážně za Senators, dalších 30 startů si připsal v play off.
The Penguins have agreed to terms with defenseman Cody Ceci on a one-year contract.
— Pittsburgh Penguins (@penguins) October 17, 2020
The contract runs through the 2020.21 season and is valued at $1.25 million.
Full details: https://t.co/JBEzSMCsOppic.twitter.com/u6yDEa8X0O
Zprávy ze dne 14. října 2020
NOVINKA - Jeden z nejlepších brankářských tandemů v NHL bude pokračovat ve stejném složení, Vegas po podpisu obřího kontraktu se Švédem Robinem Lehnerem (pět let, 25 milionů dolarů celkem) prohlásili, že dál počítají i trojnásobným vítězem Stanley Cupu Marc-André Fleurym, který je v první nováčkovské sezoně dostal až do finále. Informaci novinářům potvrdil generální manažer Golden Knights Kelly McCrimmon. „Všichni čekáme, že zápasový rozvrh příští sezony bude extrémně náročný. Mít dva spolehlivé brankáře bude důležité, našimi gólmany proto dál budou Robin a Marc-André," řekl McCrimmon a také oznámil, že Lehner podstoupí operaci ramene. Devětadvacetiletý gólman by ale měl stihnout start tréninkového kempu.
McCrimmon says LV is not trading Marc-Andre Fleury. It will be a Fleury/Lehner tandem
— Elliotte Friedman (@FriedgeHNIC) October 13, 2020
Zprávy ze dne 13. října 2020
PODPIS - Vegas Golden Knights získali jednoho z nejcennějších volných hráčů v NHL, kanadského obránce Alexe Pietrangela. S kapitánem vítězů Stanley Cupu z roku 2019 St. Louis Blues podepsali sedmiletý kontrakt na 61,6 milionu dolarů, tedy s průměrným platem 8,8 milionu na sezonu.
Třicetiletý Pietrangelo strávil v St. Louis celou dosavadní dvanáctiletou kariéru v NHL. V základní části za Blues odehrál 758 zápasů, v nichž zaznamenal 450 bodů (109+341). Při loňském tažení za Stanley Cupem byl olympijský vítěz ze Soči s 16 asistencemi nejlepším nahrávačem play off a v rozhodujícím sedmém finále s Bostonem vstřelil vítězný gól.
Podle kanadské televize TSN má Pietrangelo ve smlouvě s Vegas klauzuli, že nemůže být bez svého souhlasu vyměněn. Na této podmínce také údajně ztroskotala jeho jednání o novém kontraktu se St. Louis. Blues se ztrátou klíčového obránce počítali a v pátek podepsali na sedm let bývalého zadáka Bostonu Toreyho Kruga.
Zprávy ze dne 10. října 2020
PODPIS - Tomáš Nosek bude i nadále oblékat dres Vegas. S vedením Golden Knights uzavřel z pozice nechráněného volného hráče novou roční smlouvu s příjmem 1,25 milionu dolarů. Mírně si tak polepší, v minulé sezoně měl plat rovný milion.
The Vegas Golden Knights have re-signed forward Tomas Nosek to a one-year, $1.25 million contract. pic.twitter.com/YsikBqfPMV
— Complete Hockey News (@CompleteHkyNews) October 10, 2020