Přestupy NHL ONLINE: Dostál se dohodl s Anaheimem, podpis v Montrealu
Sledujte podpisy, trejdy, pohyby mezi farmářskými a hlavními týmy a veškeré dění kolem nejlepší hokejové soutěže světa na iSport.cz ONLINE.
Zprávy ze dne 17. července 2025
Podepsáno jest! Český brankář Lukáš Dostál upekl životní smlouvu s Anaheimem. Reprezentační jednička ze zlatého mistrovství světa v hokeji 2024 se s Ducks dohodla s předstihem, vyhne se tak nepříjemnému procesu před arbitráží. Klub oznámil novinu prostřednictvím videa s hlavním aktérem. „Ahoj fanoušci. Jsem extrémně nadšený, že zůstávám v Anaheimu dalších pět let,“ pronesl pětadvacetiletý gólman, jemuž na účet ročně přistane 6,5 milionu dolarů. Více čtěte ZDE>>>
Zprávy ze dne 16. července 2025
Útočník Jan Myšák podepsal v NHL roční dvoucestnou smlouvu s Anaheimem. Při působení v prvním týmu Ducks si podle serveru puckpedia.com vydělá 775 tisíc dolarů (téměř 16,5 milionu korun), což je v současnosti ligové minimum, na farmě 90 tisíc dolarů. Myšáka získal Anaheim loni v březnu při výměně z Montrealu, který ho do NHL draftoval v roce 2020 ze 48. místa. Po uplynulé sezoně mu skončil tříletý nováčkovský kontrakt a byl v pozici chráněného volného hráče. Tím může být i po vypršení nové smlouvy.
Zprávy ze dne 6. července 2025
Brankář Lukáš Dostál z Anaheimu je v zámořské NHL mezi jedenáctkou hokejistů, kteří se v pozici chráněných volných hráčů rozhodli kvůli novému kontraktu obrátit na arbitráž. Vypršela mu dvouletá smlouva z poloviny července 2023. Pětadvacetiletý brněnský rodák tehdy podepsal kontrakt na 1,625 milionu dolarů, který byl v první sezoně dvoucestný, ve druhé jednocestný.
V uplynulé sezoně zasáhl Dostál v dresu Ducks do 54 zápasů s průměrem 3,1 obdržené branky na utkání a úspěšností zákroků 90,3 procenta, jednou udržel čisté konto. Mužstvu pomohl jeden z největších hrdinů loňského domácího mistrovství světa k 23 výhrám. Slyšení u nezávislého soudu jsou naplánovaná na období od 20. července do 4. srpna. Hráči se však mohou do té doby na kontraktu se svými současnými kluby dohodnout.

Zprávy ze dne 3. července 2025
Potvrzeno. Nikolaj Ehlers se na 6 let upsal Hurricanes. V platovém stropu bude zabírat 8,5 mil. dolarů.
Insider Kevin Weekes přišel s informací, že Nikolaj Ehlers pravděpodobně podepíše s Hurricanes. Zatím ale nejde o potvrzenou informaci.
Blues dnes přišli o Nicka Leddyho. Což jim v platovém stropu ulevilo o 4 miliony dolarů. Nyní ale mají také volný post pro levorukého obránce v zadních řadách. A projevují velký zájem o Bowena Byrama z Buffala!
David Pagnotta očekává, že Nikolaj Ehlers dnes podepíše smlouvu. Mezi největší zájemci jsou Carolina, Utah a Washington.
Zprávy ze dne 2. července 2025
Pius Suter podepsal se St. Louis Blues. A to na dva roky za 4,125 mil. dolarů ročně.
Tyson Jost zůstává v Carolině. S Hurricanes podepsal na další rok dvoucestný kontrakt.
Nečekaný krok v tomto období. Vedení St. Louis umístilo na tzv. waiver list zadáka Nicka Leddyho. Ten má kontrakt do příštího roku a v platovém stropu zabírá 4 miliony dolarů. Ostatní týmy mají nyní 24 hodin, aby si ho stáhli do svého týmu. Blues se doposud snažili Leddyho vytrejdovat, ale nikdo neprojevil patřičný zájem.
Hurricanes podepsali smlouvu s Caydenem Primeauem na jeden rok za 775 tisíc USD.
Generální manažer Hurricanes, Eric Tulsky, prozradil, že je v kontaktu s agentem Nikolaje Ehlerse. Věří, že Carolina je na seznamu týmů, kde by dánský útočník chtěl podepsat smlouvu.
Zprávy ze dne 1. července 2025
Potvrzeno. K'Andre Miller se domluvil s Carolinou na 8letém kontraktu za 7,5 mil. dolarů ročně. Nyní čekáme na detaily výměny mezi Hurricanes a Rangers.
Carolina podepsala Mike Reillyho na jednu sezonu za 1,1 mil. dolarů.
Nového zaměstnavatele našel Mikael Granlund. Na 3 roky podepsal s Anaheimem a v platovém stropu bude zabírat 7 mil. USD.
V zámoří se stále čeká na oficiální oznámení výměny mezi Hurricanes a Rangers. Hlavní tváří transferu bude K'Andre Miller. Carolina ovšem stále jedná právě s hráčovým agentem o podobě nového kontraktu. Eric Tulsky, GM Canes, měl vystoupit před novináři už před 50 minutami. Neustále se odsouvá...
Nick Bjugstad podepsal na 2 roky kontrakt se St. Louis Blues. V platovém stropu bude zabírat 1,75 mil. dolarů.
Potvrzeno. K'Andre Miller, který je momentálně chráněným volným hráčem, byl trejdován z NY Rangers k Hurricanes. Carolina nyní s Millerem jedná o podpisu smlouvy.
K'Andre Miller bude pravděpodobně vytrejdován do Raleighu, kde posílí místní Hurricanes. Rangers právě s Carolinou o transferu jednají a jsou blízko dohody.
Máme tý výměnu! St. Louis získalo z Montrealu nadějného zadáka Logana Maillouxe. Čekáme na další detaily. Už ale víme, že ve výměně není zahrnut Jordan Kyrou, o kterého Canadiens měli zájem.
Potvrzeno. Logan Stankoven předčasně prodloužil s Hurricanes na dalších 8 sezon. V platovém stropu bude od sezony 2026/27 zabírat 6 milionů dolarů.
Blízko předčasného prodloužení smlouvy je prý i Logan Stankoven. Hurricanes ho získali v průběhu uplynulé sezony z Dallasu výměnou za Mikko Rantanena. Současný nováčkovský kontrakt Stankovenovi vyprší po následující sezoně.
Dlouhé týdny jednalo St. Louis o přestupu útočníka Jordana Kyrou. Zájem o jeho služby měli Buffalo či Montreal. K trejdu nakonec nedošlo a zřejmě už ani nedojde. Kyrouovi totiž o půlnoci začala platit klauzule, díky které může odmítnout výměnu do jakéhokoliv týmu.
Montreal vytrejdoval práva na brankáře Caydena Primeaua do Raleighu. Hurricanes za něho obětovali výběr v 7. kole draftu 2026.
Zprávy ze dne 29. června 2025
Anaheim má na soupisce sice dva české brankáře, přesto se rozhodl prodloužit kontrakt i s Ville Hussem. A to rovnou na další 2 sezony. V platovém stropu bude Husso zabírat 2,2 miliony USD.
Zprávy ze dne 28. června 2025
Brankář Petr Mrázek v NHL po čtvrt roce znovu mění tým. Detroit ho poslal do Anaheimu, za který chytá další český gólman Lukáš Dostál. Red Wings získali za Mrázka brankáře Johna Gibsona a dva výběry na draftu v příštích dvou letech. Třiatřicetiletý český gólman se vrátil do Detroitu v březnu, kdy přišel z Chicaga. Za Red Wings při druhém angažmá nastoupil nakonec jen v pěti zápasech. Veškeré dění kolem draftu a trejdů sledujte ONLINE ZDE>>>
Zprávy ze dne 24. června 2025
Zprávy ze dne 12. června 2025
Dosavadní útočník New York Rangers Chris Kreider se má brzy stát hráčem Anaheimu. Čtyřiatřicetiletý Američan podle informací zámořských reportérů odvolal právě za tímto účelem smluvní klauzuli o nevyměnitelnosti. Stane se tak mimo jiné spoluhráčem Čechů Radka Gudase či Lukáše Dostála. Dle novináře Elliotta Friedmana Ducks obětují nadaného centra Careyho Terrance, oba týmy si vymění ještě volbu v draftu.