Přestupy NHL ONLINE: Rutta míří do Švýcarska. Lucic to po skandálu zkouší v St. Louis
13:25Sledujte podpisy, trejdy, pohyby mezi farmářskými a hlavními týmy a veškeré dění kolem nejlepší hokejové soutěže světa na iSport.cz ONLINE.
Zprávy ze dne 13. června 2024
Na Martina Nečase se údajně dotazovala téměř celá NHL, nyní se ale zdá, že vážný zájem projevilo pouze pět celků. Podle The Athletic jimi jsou Winnipeg Jets, Chicago Blackhawks, Montreal Canadiens, Calgary Flames a Boston Bruins.
Zprávy ze dne 28. května 2024
V Seattlu v úterý představí nového trenéra. Nástupcem Dava Hakstola u nejmladšího klubu NHL se podle zámořských médií stává Dan Bylsma. Třiapadesátiletý kouč naposledy vedl farmu Krakena v Coachella Valley. V roce 2009 dovedl Pittsburgh ke Stanley Cupu. Na hlavní hokejovou scénu se vrací po třech letech.

Zprávy ze dne 19. května 2024
Hokejisty Caroliny, mezi které patří i český útočník Martin Nečas, povede i nadále trenér Rod Brind'Amour (53), který měl s klubem podepsat novou pětiletou smlouvu. „Od chvíle, kdy k nám před 24 lety přišel, byl ztělesněním toho, co znamená být Hurricane. Chceme, aby u nás strávil celou kariéru,“ řekl generální manažer klubu Don Waddell o Brind'Amourovi, který v Carolině ukončil hráčskou dráhu.
Zprávy ze dne 4. května 2024
Carolina se zbavila prostřednictvím listiny volných hráčů ruského křídla Alexandra Pašina, který měl v klubu platnou smlouvu. Zámořskou misi nicméně vzdal po jediném ročníku v AHL za Chicago Wolves. Celý předchozí ročník už odehrál v dresu Spartaku Moskva.
Zprávy ze dne 29. dubna 2024
Seattle vyhodil kouče Davea Hakstola, prvního trenéra klubu od jeho vstupu do NHL v roce 2021. Pětapadesátiletý Kanaďan doplatil na nevydařenou sezonu, v níž nejmladší tým ligy zaostal za předchozím výsledkem. „Taková rozhodnutí nejsou nikdy jednoduchá, ale cítíme, že to je nutný krok k tomu, abychom pomohli týmu zlepšovat se a rozvíjet. Dave je dobrý kouč a skvělý člověk a přejeme mu jen to nejlepší,“ uvedl generální manažer Seattlu Ron Francis a dodal, že okamžitě začíná s hledáním Hakstolova nástupce.
Zprávy ze dne 8. března 2024
Seattle naopak pro dnešek už skončil.
Potvrzeno. Útočník Jordan Eberle dnes vytrejdován nebude! Dohodl se totiž na nové smlouvě se Seattlem. Upsal se na další 2 roky a v platovém stropu bude zatěžovat 4,75 mil. USD.
Jordan Eberle a Seattle údajně pokročili v jednání o nové smlouvě (dobrým směrem).
A nyní už potvrzeno. Jevgenij Kuzněcov se stěhuje do Raleighu, přičemž Washington získává výběr ve 3. kole draftu 2025. Jako součást trejdu si Capitals ponechávají 50 % Kuzněcova platu ve svých řadách. Ruský útočník bude tak zatěžovat platový strop obou týmu o 3,9 mil. dolarů do léta 2025.
Zatím to není 100% potvrzeno, dolaďují se poslední detaily. Ale ano, Jevgenij Kuzněcov bude brzy hráčem týmu Carolina Hurricanes!
Podle Franka Sevaralliho jsou dnes skutečně možné pouze dva scénáře s Jordanem Eberlem. Buďto prodlouží kontrakt se Seattlem, nebo bude vytrejdován.
Po další posile se poohlíží Hurricanes. Carolina má prostor více než 5 mil. USD pod platovým stropem.
Jak už jsme avizovali předchozí dny, dnešní den bude klíčový pro Seattle a Jordana Eberleho. Pokud se obě strany nedohodnou na prodloužení kontraktu, který končí na konci června, Eberle bude pravděpodobně dnes vytrejdován. Momentálně jde o jednoho z nejlepších útočníků na trhu.
V tuto chvíli už jsou jasné veškeré detaily přestupu Jakea Guentzela. Jedno z největších jmen letošní uzávěrky přestupů míří do Caroliny spolu s někdejším velkým obranným talentem Devils Tyem Smithem, který byl draftovaný jako celkově sedmnáctý v roce 2018. Hurricanes navíc budou platit jen 75 % z Guentzelova kontraktu na šest milionů dolarů - 1,5 milionu si ponechal Pittsburgh.
Penguins zároveň získávají za jednoho z nejlepších střelců zkušeného útočníka Michaela Buntinga, jednadvacetiletého ruského centra Vasilije Ponomareva, devatenáctiletého křídelníka ze čtvrtého kola draftu Cruze Luciuse a jen o rok starší, zato talentovanější finské křídlo Villeho Koivunena. Součástí balíčku jsou ještě podmíněné volby v druhém a pátém kole příštího draftu. Druhé kolo se stane prvním, pokud Canes s novou posilou udělají finále, bonus v podobě pátého výběru Pens dostanou pouze v případě, kdy by Carolina ovládla letošní vydání NHL.

Potvrzeno. Jake Guentzel byl vytrejdován k Hurricanes! Součástí trejdu je i Michael Bunting, jak jsme avizovali. Čekáme na další detaily.
Že by?! Jake Guentzel míří k Hurricanes! Čekáme na potvrzení.
Dá se předpokládat, že důvodem posazení Michaela Buntinga na tribunu jsou jednání s Pittsburghem. Pokud by Hurricanes získali Jake Guentzela, Bunting velmi pravděpodobně bude součástí protihodnoty.
Tohle je překvapení! Michael Bunting do dnešního zápasu Hurricanes nenastoupí, neboť Carolina ho plánuje vytrejdovat.
Zprávy ze dne 7. března 2024
Carolina by ráda získala útočníka do prvních dvou útoků. O Hurricanes je však známé, že nechtějí platit příliš velkou cenu za hráče, kterým končí po sezoně smlouva a měli by takové hráče jenom na play off.
Na nepříliš významném trejdu se dohodli Hurricanes a Maple Leafs.
Frederik Andersen je zotaven. Carolina ho právě uvolnila z listiny zraněných hráčů.
Jordan Eberle před pár minutami v potréninkovém rozhovoru zopakoval, že by rád zůstal v Seattle. Ovšem přiznal, že je nervózní, neboť ví, že výměna je ve hře. Zkušenému útočníkovi na konci června vyprší stávající kontrakt a stane se nechráněným volným hráčem.
A dnešní tzv. waiver list je bohatý! Hned tři hráče na něj umístila Carolina. Konkrétně Tonyho DeAngela, Brendana Lemieuxa a Antti Raantu. Že by si Hurricanes dělali místo pro Jake Guentzela? Dalšími hráči na waiveru jsou William Lagesson (Toronto), Jordan Oesterle (Calgary), Boris Katchouk (Chicago), Evan Cormier (Florida) a Tobias Bjornfot (Vegas).
Některé zdroje uvádí, že Carolina Hurricanes jsou momentálně největším favoritem na zisk Jake Guentzela.
Podle posledních informací to nevypadá, že by se Seattle a Jordan Eberle měli dohodnout na prodloužení smlouvy. To by znamenalo, že Eberle by mohl být vytrejdován.
Zprávy ze dne 6. března 2024
Několik týmů se vyptávalo na dostupnost obránce Adama Larssona. Nevypadá to však, že by se Seattle chystal Larssona trejdovat.
Žádné překvapení. Útočník Alex Wennberg nenastoupí ani do dnešního utkání, ve kterém se Seattle utká s Winnipegem.
Zprávy ze dne 5. března 2024
Stěhování čeká Alexe Wennberga. Ten vynechal pondělní trénink i zápas, neboť Seattle ho bude trejdovat. Momentálně největším favoritem na zisk švédského útočníka jsou New York Rangers.
Doplnění k Vladimiru Tarasenkovi. Útočník ve službách Ottawy před sezonou odmítl nabídku Caroliny, kde by se nyní ovšem mohl dostat v rámci přestupu. Ve hře je i Florida.
Hurikáni jsou ochotni vyměnit zadáka Tonyho DeAngela, kterému se v aktuální sezoně příliš nedaří. I proto jeho cena není vysoká. Carolina si je ochotna nechat 50 % jeho platu ve svých rukách (tedy 837 500 $) a žádá za něj výběr až v 5. kole draftu.