Challenger Praha 2 -  ONLINE PŘENOS -  Zdeněk Kolář : Evan Furness - 9. května 2023   15:10

6

Za 1,5 hodiny je dohráno, z vítězství a postupu se raduje francouzský tenista, který byl v každém setu vždy o něco lepší, než jeho český protivník. Celkově se českým tenistům dnes vůbec nedařilo.

V dalším kole vyzve Evan Furness Němce Dominika Koepfera, který se v souboji s Portugalcem Gastaem Eliaem vůbec nezapotil, duel trval jen deset minut a po skreči hráče z Pyrenejského poloostrova byl ukončen.
Konec zápasu
3:6
Je konec, český hráč udeřil míček až příliš silně a ten doputoval do zámezí.
15-40
První odvrací, když křižný úder Furnesse končí v síti.
0-40
Kolář přetáhl svůj forhend za základní lajnu a čelí třem mečbolům, navíc při podání soupeře.
0-30
Další fiftýn pro Francouze, kterému schází dva míčky.
0-15
Furness si pomohl podáním a pak prudkým volejem od sítě výměnu ukončil.
3:5
Evan Furness je blízko vítězství. Podruhé prolamuje ve 2. setu soupeřův servis a půjde podávat na celkovou výhru.
30-40
Furness získává důležitý míček poté, co Kolář trefuje síť. Český hráč je pod tlakem.
30-30
Přesný forhend Furnesse podél postranní lajny přináší srovnání.
30-15
Kolář napodobil soupeře a úderem od sítě trefil pravý roh kurtu.
15-15
Furness si naběhl k síti, počkal na vhodný moment a prudkým volejem zahrál míček k bližší postranní lajně.
15-0
Furness špatným úderem odehrál míček do autu.
3:4
Konec přestávky, podávat bude Zdeněk Kolář.
3:4
Následuje přestávka a výměna stran.
3:4
Hra u sítě Kolářovi nyní nevyšla a Furness si své podání udržel.
40-A
Bodem z podání získává výhodu.
40-40
Furness však brejkbol vzápětí likviduje a dává na shodu.
40-30
Zdálo se, že Kolář zahrál do autu, ale míček se zřejmě otřel o lajnu a skončil v kurtu. Štěstí na straně českého hráče.
30-30
Furness doslova daroval fiftýn soupeři, za takový úder, jaký právě předvedl, se asi nyní hodně stydí.
15-30
Bod z podání pro Furnesse, return Kolář letí ven z kurtu.
15-15
Francouzský hráč v těžké pozici přetáhl svůj úder za základní lajnu.
0-15
Po krátké výměně zahrál Furness přesně forhendem k pravé postranní čáře.
3:3
Furness se na sebe hodně zlobí, když svůj křižný úder až zbytečně přetáhl a trefil aut.
A-40
Furness však vzápětí přetáhl svůj return a míček odehrál do autu.
40-40
Výborný stopball ze strany Furnesse a máme shodu.
40-30
Kolář rychlým náběhem na síť vybojoval gembol.
30-30
Furness nebyl připraven na prudký úder soupeře a míček zahrál jen do sítě.
15-30
Kolář musel přes druhé podání, soupeř toho nevyužil a returnoval do autu.
0-30
Křižný bekhend českému hráči nevyšel a míček končí v síti.
0-15
Kolář poslal svůj úder pouze za základní lajnu.
2:3
2:3
2:3
Furness si protihráče rozběhal a poté využil správného momentu k úderu na bližší stranu, kde bylo dost volného místa a kam už Kolář nemohl doběhnout včas.
40-A
Francouz si spravil chuť vzápětí, kdy prudkým forhendem do volné části dvorce nedal soupeři šanci.
40-40
Křižný úder Furnessovi nevyšel, míček letí do sítě.
40-A
Furness zahrál ukázkové prasátko, soupeři se omluvil.
40-40
Furness přetáhl svůj úder do zámezí, je tu shoda.
30-40
Je tu gembol po nepřesném úderu českého hráče.
30-30
Drama pokračuje, Kolář srovnává.
15-30
Další dobrý úder francouzského tenisty.
15-15
Furness si ztracený bod bere vzápětí zpět.
15-0
Fiftým pro Koláře.
2:2
Furness se hodně rychle vrací zpět do hry o druhý set, soupeře dokázal dostat do těžké pozice a ten chybuje.
15-40
První odvrací, když protihráč trefuje aut.
0-40
Furness dobrým fiftýnem přinutil Koláře k chybě a má tři brejkboly.
0-30
Vzápětí pro změnu přetáhl svůj forhendový úder a ztrácí dva fiftýny.
0-15
Český hráč odehrál svůj forhend do sítě.
2:1
2:1
2:1
Druhý už nikoliv, prudký return protihráče odvrátil mimo hrací plochu.
40-15
Furness prudkým volejem od sítě první brejk odvrací.
40-0
První dvojchyba Francouze přichází v ne zrovna vhodnou dobu.
30-0
Furness je nyní tím, kdo ztrácí a to už dva fiftýny.
15-0
Kolář opět naběhl k síti a z voleje zahrál míček do volné části dvorce.
1:1
Furness slabým úderem trefil pouze síť, nevyužil tak velkou možnost a naopak soupeř díky jeho chybě srovnává.
A-40
Furness nyní přetáhl svůj úder a zahrál těsný aut.
40-40
Kolář naběhl na síť, i se štěstím se mu povedlo vybojovat fiftýn a dát zpět na shodu.
40-A
Čtvrtá možnost pro Furnesse, Kolář přetáhl svůj úder za základní lajnu.
40-40
Další shoda, Furness poslal svůj prudký bekhendový úder jen do sítě.
40-A
Třetí brejkbol, Koláře možná trochu překvapil úder protivníka a míček následně poslal jen do sítě.
40-40
Český hráč měl velké štěstí, když po jeho prudkém úderu od sítě míček škrtl o postranní čáru.
30-40
Kolář první odvrací prudkým volejem od sítě.
15-40
Dva brejkboly, Furness poslal svůj úder podél bližší postranní čáry.
15-30
Furness zahrál těsný aut, což jej může mrzet, neboť Kolář vzápětí poslal míček do sítě.
0-30
Znovu Francouz předváděl velmi dobrou hru u sítě a přinutil Koláře k chybě.
0-15
Furness nyní zahrál nemožné údery, při tom posledním doběhl míček u sítě a prudkým forhendem do volné části kurtu získal první fiftýn.
0:1
Dramatický první gem druhé sady je u konce, Kolář netrefil míček plnou silou a ten doputoval do pásky.
40-A
Furness odehrál míček přesně k postranní čáře, Kolář se ještě šel na místo dopadu podívat, ale vše bylo v pořádku.
40-40
Kolář se sice snažil co mohl, ale fiftýn se mu vybojovat nepovedlo a je tu další shoda.
A-40
Třetí brejkbol, Furness trefil síť.
40-40
Dlouhý gem pokračuje, Kolář odehrál míček forhendem do pravého rohu kurtu.
40-A
Furness si pomohl dobrým podáním, po returnu Koláře si počkal a pak prudký, úderem do volného kurtu získal třetí fiftýn v řadě.
40-40
Ani druhý brejkbol Kolář nevyužívá, špatným úderem zahrál míček mimo kurt.
40-30
Furness si pomáhá esem.
40-15
Dva brejkboly, Furness sice stačil úder za síť odvrátit, ovšem na ten následující byl už krátký.
30-15
Českému hráči se nevyvedl return, míček plachtí ven z kurtu.
30-0
Dlouhou výměnu ukončila chyba Furnesse, jenž zahrál pouze do sítě.
15-0
První fiftýn druhého setu získává Kolář.
4:6
Kolář zkoušel úderem forhendem k levé postranní lajny, ovšem tu těsně minul.
30-40
Slabý úder Koláře končí v síti a je tu nejen brejkbol, ale především setbol.
30-30
Furness nyní zahrál přesně do bližšího rohu kurtu a máme srovnáno.
30-15
Kolářovi vyšel forhend do protipohybu soupeře.
15-15
Po krátké výměně se úder vydařil Kolářovi, jenž tak po pěti fiftýnem získává ten šestý pro sebe.
0-15
Kolář musel přes druhé podání, čehož soupeř využil a dobrým returnem získal první fiftýn této hry.
4:5
4:5
4:5
Druhá čistá hra pro francouzského tenistu, který je tak výhře v prvním setu blíž.
0-40
Kolář zamířil forhendem ven z kurtu.
0-30
Bod z podání pro Furnesse.
0-15
Kolář zkoušel úder do protipohybu, ten mu ale nesedl.
4:4
Furness míček špatně zasáhl a zahrál pouze do autu.
40-30
Důležitý míček získává Kolář, jenž má gembol.
30-30
Nepřesným úderem se prezentoval český tenista.
30-15
První eso českého tenisty.
15-15
Český hráč poslal nyní svůj forhend ven z kurtu a je srovnáno.
15-0
Fiftýn pro českého hráče.
3:4
3:4
3:4
Francouzský hráč těžkou pozici zvládl, Kolář špatně provedeným úderem posílá míček mimo kurt.
40-A
Výhoda nyní na straně Furnesse.
40-40
Kolář ale trochu zbytečně returnoval pouze do sítě a je tu shoda.
40-30
Kolář si trpělivě počkal na chybu soupeře a ta přišla v podobně těsného autu. Brejkbol.
30-30
Hodně podobná situace, Furnerss zkoušel křižný forhend, ale přes síť míček nepřehodil.
15-30
Nyní nepřál úder Francouzi, jenž trefil síť.
0-30
Kolář přetáhl v těžké pozici svůj křižný forhend a míček odehrál mimo hrací plochu.
0-15
Fiftýn pro Furnesse.
3:3
Return francouzského tenisty putuje přímo do sítě.
40-15
Další fiftýn pro českého hráče.
30-15
Kolář zahrál těsně za síť, Furness už nestačil doběhnout míček včas.
15-15
Furness nyní přetáhl svůj úder a poslal míček za základní lajnu.
0-15
Slabý Kolářův bekhendem letí jen do sítě.
15-30
Zahlášen dobrý míček francouzskému hráči, který je tak zpět ve vedení.
15-15
Furness zkoušel štěstí u sítě, tentokrát se mu nevedlo dobře.
0-15
Pátý fiftýn v řadě pro Furnesse.
2:2
Kolář tuhle výměnu absolutně nezvládl, nyní až příliš přetáhl svůj úder forhendem a Furness zaznamenává čistou hru. Navíc si bere ztracené podání zpět.
0-40
Kolář hodně podcenil úder protivníka, poté už dokázal míček poslat jen do sítě. Tři brejkboly.
0-30
Další nepovedený úder českého tenisty, který ztrácí dva fiftýny.
0-15
Furnessův prudký úder odvrátil Kolář jen do sítě.
2:1
2:1
2:1
Kolář ustál těžkou situaci, míček se mu povedlo vrátit zpět na stranu soupeře, tomu se naopak úder moc nepovedl, čehož český hráč využil, naběhl na síť a prudkým křižným úderem do volné části kurtu bere protihráči podání.
A-40
Francouzi nevyšel forhendový úder do protipohybu a bude čelit prvnímu brejkbolu.
40-40
Dlouhá výměna, tentokrát to na síti zkoušel Kolář a vyplatilo se.
30-40
Furness nepočítal s returnem Koláře, míček následně odvrátil do zámezí.
15-40
Furness si naběhl na síť a úderem z voleje nedal českému soupeři šanci.
15-30
Furness v těžké pozici odvrátil míček jen do sítě.
0-30
Vzápětí další, Kolář zahrál forhendem jen do autu.
0-15
1:1
Return Francouze zastavuje síť.
40-30
Přetažený úder Furnesse a Kolář má gembol.
30-30
Nyní se ale francouzskému hráči nepovedlo vrátit míček zpět na stranu soupeře.
15-30
Furness zahrál přesně na základní lajnu.
15-15
Prudký forhend Koláře podél postranní lajny a je srovnáno.
0-15
Dlouhou výměnu ukončil český hráč úderem do sítě.
Vzájemné zápasy

Dnešní protivníci se spolu dosud utkali jednou, a sice 29. dubna loňského roku v Ostravě a po velké bitvě trvající téměř tři hodiny se z vítězství 2:1 na sety radoval hráč ze země galského kohouta.

Český hráč na tomto turnaji ještě nestartoval, v žebříčku ATP se nachází na 206 pozici a do tohoto utkání půjde v roli favorita. Na antuce se mu poměrně daří, z posledních osmi utkání jich vyhrál sedm.

Francouzský hráč se už na rozdíl od soupeře turnaje zúčastnil dvakrát, v roce 2021 došel až do čtvrtfinále, o rok později skončil v osmifinále. V žebříčku ATP. se nachází o sedm pozic za českým tenistou a na antuce se mu v posledních duelech moc nedaří, z posledních pěti prohrál čtyři.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 14:30.