Challenger Praha -  ONLINE PŘENOS -  Philipp Kohlschreiber : Michael Vrbenský - 19. srpna 2020   10:35

Philipp Kohlschreiber
36 let  178 cm  Německo
0
Michael Vrbenský
20 let  170 cm  Česká rep.
1

V dalším kole může Michael Vrbenský narazit na krajana Tomáše Macháče, případně Švéda Eliase Ymera. I tento souboj můžete na Onlajnech sledovat, stejně jako zápasy Zdeňka Koláře a Jiřího Lehečky.
Na duel mezi Philippem Kohlschreiberem a Michaelem Vrbenským nakonec nedojde! Německý tenista z turnaje odstoupil. Vrbenský se tak stává v Praze prvním čtvrtfinalistou.
Oba tenisté se spolu utkají poprvé. Za velkého papírového favorita je sázkovými kancelářemi považován Philipp Kohlschreiber.
Michael Vrbenský se v žebříčku nachází na 402. příčce jen sedm míst za svým dosavadním maximem. Dvacetiletý Čech je vítězem čtyř podniků kategorie ITF, v koronavirem přerušené sezóně pak sbíral úspěchy na domácí půdě. Na konci května překvapivě vyhrál turnaj O pohár prezidenta ČTS, když postupně porazil krajany Veselého, Lehečku a Koláře. Zkraje srpna pak slavil titul znovu, když ovládl liberecký Svijany Open. Ve finále tehdy přehrál Jonáše Forejtka. V Praze má za sebou Vrbenský dvě utkání a zatím neztratil ani sadu. Na úvod zdolal dvakrát 7:5 Němce Masura, následně nezaváhal ani s Kanaďanem Diezem (7:5, 6:3).
Philipp Kohlschreiber je bývalým šestnáctým tenistou světa. Momentálně se šestatřicetiletý Němec nachází na 74. pozici žebříčku ATP. Majitel osmi singlových trofejí z profesionálního okruhu je schopen zahrát dobře na všech typech povrchů, nejvíce v oblibě má ale přeci jen antuku. Sezónu načal Kohlschreiber titulem v Canbeře, kde vyhrál challenger. V Praze pak měl čtvrtý nejvýše nasazený účastník v úvodním kole volno, v tom druhém pak porazil krajana Matse Morainga 6:1 a 7:6(3).
Příjemné středeční dopoledne. Pražský challenger má dnes na Štvanici na programu osmifinálová utkání. Dění na malém centrálním kurtu otevře souboj mezi zkušeným Němcem Philippem Kohlschreiberem a domácí nadějí Michaelem Vrbenským.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 10:30.