Muži -  ONLINE PŘENOS -  Novak Djokovič : Stefanos Tsitsipas - 13. června 2021   15:14

4

To už je z letošního Roland Garros vše. Děkuji i za kolegy, že jste nás v průběhu turnaje četli a brzy u bílého sportu opět na počtenou!
Nyní už přichází chvíle Novaka Djokoviće, který si podruhé potěžká trofej pro vítěze Roland Garros!
Památeční plaketu si odnesla umpirová rozhodčí a nyní už zmíněné legendy tenisu předaly cenu také Stefanosovi Tsitsipasovi – poraženému finalistovi Roland Garros.
Na dvorec přicházejí tenisové legendy Jim Courier a Björn Borg, kteří budou součástí ceremoniálu.
Na kurtu se už chystá slavnostní vyhlášení, kde jsou připraveny ceny pro oba finalisty a také rozhodčí.
Novak Djoković už dává první pozápasový rozhovor, hovoří francouzsky. Poděkoval divákům za to, že přišli a následně také rodině a svému týmu.
Novak Djoković už zdraví diváky! Získává své 19. grandslamové vítězství, ale teprve podruhé uspěl na Roland Garros. Zde si v semifinále odklidil z cesty místního krále Rafaela Nadala, ale ani ve finále to neměl vůbec snadné. Naopak. Stefanos Tsitsipas byl vynikajícím soupeřem a vedl 2:0 na sety. Djoković se však nadechl k famóznímu obratu. Rozehrál se, od třetího setu převzal otěže utkání do svých rukou a nakonec zaslouženě vítězí. Tsitsipas sedí na své lavici, hlavu má schovanou v tričku. Tuhle prohru bude pochopitelně těžko kousat.
Konec zápasu
6:4
Novak Djoković končí utkání smečí a dotáhl tak do úspěšného konce skvělý obrat ze stavu 0:2 na sety!
A-40
Hodně dlouhá výměna! V jejím závěru si vytvořil převahu Djoković, jenž má po forhendovém winneru druhý mečbol!
40-40
Tsitsipas se udržel ve hře a trefil fantasticky úder po lajně! Ještě je v zápase!
40-30
Djoković šel po servisu na síť a křížným bekhendem si zajistil mečbol!
30-30
Bekhend Djokoviće byl moc dlouhý, už předtím servis Srba byl hraniční... Třicet oba!
30-15
Ve výměně od základní čáry přišel nečistě trefený úder Tsitsipase. Djoković je dva míčky od výhry...
15-15
Volej Djokoviće končí na síti. Ozývají se fanoušci Tsitsipase.
15-0
Ve výměně od základní čáry si Djoković počkal na chybu soupeře, která přišla z forhendu.
5:4
Konec přestávky, Novak Djoković jde podávat na vítězství na French Open!
5:4
Následuje přestávka a výměna stran.
5:4
Přímý bod! Stefanos Tsitsipas ještě žije a Djoković si to musí doservírovat!
40-A
Tsitsipas zahrál bekhend na boční lajnu a má výhodu!
40-40
Půjde se přes shodu...
30-40
Tsitsipas s pomohl servisem, který Djoković returnoval za základní čáru.
30-30
Pěkný kraťas Novaka. Třicet oba.
15-30
Tsitsipas si pomohl servisem.
15-15
Djoković dokázal rozběhat Tsitsipase a uspěl v této výměně. Utkání trvá už čtyři hodiny.
0-15
Nepovedený return Djokoviće.
5:3
Ten získal čistou hrou a je jediný gem od svého 19. grandslamového vítězství!
40-0
A Djoković směřuje k zisku tohoto gemu.
30-0
Paráda! Tsitsipas byl včas u kraťasu a ještě balónek dobře umístil na boční lajnu. Tam se ale vrátil Djoković, obraným lobem se vrátil do hry a následně sám zakončoval forhendem do volné části kurtu.
15-0
Výměna od základní čáry. Páska zastavila úder Tsitsipase.
4:3
Konec přestávky, podávat bude Novak Djoković.
4:3
4:3
Stefanos Tsitsipas v tomhle gemu odolal, odvrátil dva brejkboly a ještě drží naději na obrat!
40-A
Bekhend Djokoviće vylétl do autu. Tsitsipas má výhodu!
40-40
Tsitsipasovi byl zahlášen aut, ale rozhodčí na umpiru opravila čárového. Výměna se opakuje, čemuž se diví Djoković.
40-40
Shoda! Tsitsipas uspěl ve výměně od základní čáry, kdy přetlačil Djokoviće forhendovými údery.
40-30
Tsitsipas ale ještě zůstává ve hře! V dlouhé výměně se dostal na síť a odvrátil první brejkbol.
40-15
Vypadalo to na eso Tsitsipase, ale umpirová rozhodčí viděla aut! Řek musí na druhý servis.
40-15
Tsitsipas pokazil křížný forhend a čelí dvěma brejkbolům na 2:5!
30-15
Dvojchyba Tsitsipase. Následovala lekce nespisovného řeckého jazyka.
15-15
Djoković se dostal do výměny a v té byl poté lepším hráčem.
0-15
Tsitsipas si došel na síť pro vítěznou smeč.
4:2
Novak Djoković ukončil výměnu forhendem do rohu dvorce a dva gemy mu schází k triumfu!
40-15
Tsitsipas ani teď nedostal míček po servisu soupeře do hry.
30-15
Kvalitní servis a další fiftýn pro Djokoviće.
15-15
Djoković to ale vzápětí dokázal napravit.
0-15
Djoković zahrál moc dlouhý forhend. Chyba z kategorie nevynucených.
3:2
3:2
3:2
Kvalitní servis, který Djoković nevrátil do kurtu. Tsitsipas tedy snižuje.
30-40
Tsitsipas se přeci jen dostává k možnosti gembolu.
30-30
Djoković dokázal z bekhendu vyškrábnout křížný forhend soupeře a následný pokus Tsitsipase o kraťas skončil na síti.
15-30
Djoković zahrál forhendový prohoz a snížil stav gemu.
0-30
Djoković zahrál do autu. Další fiftýn pro řeckého hráče.
0-15
Tsitsipas nyní dobře rozhazoval údery a forhendem k boční lajně výměnu ukončil.
3:1
Eso po servisu na téčko! Djoković snadno potvrdil předchozí brejk.
40-0
Bekhendový úder Tsitsipase se snesl za základní čáru. Tři gemboly Noleho.
30-0
Djoković utnul výměnu dropshotem a dává soupeři najevo, že to má pod kontrolou.
15-0
Tsitsipas poslal return na druhý servis soupeře jen do autu.
2:1
2:1
2:1
Novak Djoković bere soupeři v pátém setu servis a tohle začíná vypadat pro Stefanose Tsitsipase už špatně! Srb své podání neztratil od konce druhé sady.
A-40
Djoković od základní čáry přetlačil soupeře a má brejkbol!
40-40
Kraťas Řeka. Ten Djoković doběhl a forhendem umístil míč mimo dosah soupeře. Shoda!
40-A
Jde se přes výhodu Tsitsipase.
40-40
Djoković se dostává na shodu.
30-40
Tsitsipas opět zkusil kraťas. Jelikož Djoković poslal prohoz do autu, jednalo se tentokrát o dobré rozhodnutí
30-30
Tsitsipas následně zabodoval ze servisu.
30-15
Dropshot Tsitsipase, který Djoković téměř zázračně doběhl a téměř od země ještě míček vytáhl křížem k boční lajně. Neskutečný úder!
15-15
Djoković to ale vzápětí napravil a ozývají se také jeho příznivci.
0-15
Po Djokovićově bekhendu byl zahlášen aut. Míček zřejmě dopadl za základní čáru.
1:1
Dobrý servis Novaka a moc dlouhý return Tsitsipase. Gem pro Srba.
40-30
Tsitsipas uspěl na síti a ještě se drží v tomto gemu.
40-15
Výměna od základní čáry. Nakonec moc dlouhý úder Tsitsipase.
30-15
Djoković teď poslal forhend až do deblové části kurtu.
30-0
Další fiftýn pro Djokoviće.
15-0
Djoković rozběhal svého soupeře. Byť z téčka nezakončil winnerem, obranný úder Tsitsipase do kurtu nezamířil.
0:1
Publikum je spíše na straně Tsitsipase. Jeho část fanoušků je velmi hlučná.
0:1
Tsitsipas si na úvod páté sady uhrál gem na servisu. Co na to Djoković?
40-A
Tsitsipas použil taktiku servis – síť. Udělal dobře.
40-40
Forhend Tsitsipase končí v koridoru pro debl. Shoda.
40-A
A výborný servis!
40-40
Tsitsipas si všiml, kam se Djoković rozbíhá a adresoval mu forhend do protipohybu. Dobré řešení.
40-30
Nyní ale řecký tenista příliš přepálil bekhendový úder. Brejkbol pro Djokoviće!
30-30
Tsitsipas zahrál dva skvělé forhendy a ten druhý už mířil do protipohybu soupeře.
30-15
Řekovou odpovědí je eso.
30-0
Tsitsipas musel na druhý servis a následnou výměnu vyhrál Djoković.
15-0
Do páté sady vstupuje fiftýnem Djoković.
0:0
Ve čtvrtém setu Djoković dominoval a pokračuje tak v obratu tohoto finále. Uvidíme, zda to v pátém setu dokoná, nebo se přeci jen bude radovat Tsitsipas, jenž utkání tak dobře rozehrál?
6:2
Djoković podal ven z kurtu a bekhendem po lajně už pak nedal soupeři šanci! Finále Roland Garros rozhodne až pátý set!
40-30
Djoković to zatím neukončil. Svůj finální forhend poslal za základní čáru.
40-15
Výborný servis na téčko, po němž Tsitsipas míč jen škrtnul. Dva setboly pro Noleho!
30-15
Dobrý return Tsitsipase. Djoković se po něm vyhodil.
30-0
A také výborný servis.
15-0
Djoković vytáhl ze zásobníků svých úderů nechytatelný bekhend po lajně.
5:2
5:2
5:2
Eso Tsitsipase, které také uzavřelo tenhle gem. Djoković si to tedy musí dopodávat.
15-40
Djokovićův return dolétl mimo vymezené území.
15-30
Djoković zahrál při přechodu na síť jen do pásky.
15-15
Djoković to sehrál velmi dobře a zakončil forhendem po lajně.
0-15
Tsitsipas si nyní otevřel kurt a z bekhendu toho využil.
5:1
Čistá hra pro Novaka Djokoviće, který je krůček od zisku čtvrté sady.
40-0
Djoković z bekhendu prohodil Tsitsipase.
4:1
Stefanos Tsitsipas koriguje skóre sady čistou hrou.
0-40
Tsitsipas už nemá ve čtvrtém setu co ztratit a tak se tlačí do rychlého ukončování výměn. Hned po returnu Djokoviće zahrál křížný forhend – vítězný.
0-30
Tsitsipas zaútočil na forhend Djokoviće. Ten vracel po lajně do autu.
0-15
Tsitsipas začal servírovací gem přímým bodem.
4:0
Až teď jsme viděli výměnu. Z té se Tsitsipas vyhodil forhendem a čtvrtý set se mu už velmi vzdaluje.
40-0
Tsitsipas poslal return do autu.
30-0
A další bodík pro světovou jedničku.
15-0
Djoković začal gem na servisu ziskem fiftýnu.
3:0
3:0
3:0
Dropshot par-excellence z bekhendu Djokoviće! Nole tedy vede už o dva brejky!
A-40
Djoković zahrál bekhend po lajně. Poté pouštěl lob Tsitsipase do autu, což se mu málem nevyplatilo. Míček skončil v autu jen těsně.
40-40
Moc dlouhý forhend Djokoviće. Tohle je další maratónský gem...
40-A
Tsitsipas skvěle zarervíroval a má výhodu.
40-40
Po dlouhém bekhendu Djokoviće se bude i nadále bojovat o tento gem.
A-40
A brejkbol pro Djokoviće!
40-40
Djoković se ale vrací na shodu.
40-A
Tsitsipas nejprve zkrátil hru. Djoković míček doběhl a ještě ho vrátil tak, že se jeho soupeř ocitl v těžké pozici. Tsitsipas ho však i z těžkého úhlu ještě vyškrábl do dvorce a má výhodu!
40-40
Tsitsipas trefil z forhendu jen pásku. Shoda.
40-A
Tsitsipas si pomohl servisem a následným křížným úderem. Obranný lob Djokera spadl těsně mimo kurt.
40-40
Zatím ne. Djokovićův return končí na síti.
40-30
Djoković si vydřel brejkbol. Tak uvidíme, za se mu podaří náskok ještě navýšit...
30-30
A třicet oba!
30-15
Tsitsipas teď ale zaznamenal eso.
30-0
Djoković dokonale přečetl servis soupeře. Tsitsipas se jen otočil za další returnem.
15-0
A další výborný return srbského hráče.
2:0
Djoković přidal vítězný bekhend a teď na kurtu vládne.
40-15
Djoković přetlačil Tsitsipase a míří za potvrzením brejku.
30-15
Tsitsipas zahrál až za základní čáru.
15-15
Další forhend byl naopak naprosto přesný. Skončil v rohu kurtu.
0-15
Djokovićův forhend vylétl mimo vymezené území.
1:0
Novak Djoković bere soupeři na úvod čtvrtého setu servis a je vidět, že se dostal do svého živlu!
40-15
Tsitsipas přepálil úder a Novak Djoković startuje set dvěma brejkboly!
30-15
Teď už si Tsitsipas dokázal servisem pomoci.
30-0
Djoković se dostal do tempa. Výtečnými returny trápil v pátek Nadala a teď i Tsitsipase.
15-0
Djoković získal první fiftýn ve čtvrtém setu.
0:0
Tsitsipas je už připraven a jde servírovat.
0:0
Stefanos Tsitsipas si vyžádal lékařské ošetření. Na start čtvrtého setu tedy ještě musíme čekat.
0:0
Novak Djoković ve třetím setu konečně nalezl recept na svého houževnatého soupeře a snížil skóre utkání na 1:2. Uvidíme, co nám přinese čtvrtá sada.
6:3
Novak Djoković hned první setbol využil a snižuje skóre zápasu!
40-30
Skvělý forhend Djokoviće, na který dokázal Tsitsipas dobře zareagovat. Pak měl trochu smůly, když jeho obranný úder skončil těsně za základní čarou. Setbol!
30-30
Dvojchyba! Ještě šance pro Tsitsipase zabjovat.
30-15
Tsitsipasův forhend spadl přesně na boční lajnu.
30-0
Opět agresivní hra Novaka. Výměnu ukončil křížný forhend.
15-0
Djoković nyní dlouho bušil do obrany svého soupeře. Nakonec ji přetlačil bekhendovým stopbolem!
5:3
Stefanos Tsitsipas tenhle gem získává a ještě zůstává ve třetím setu.
30-40
Skvěle! Djoković dobíhal stopbol. Balónek dokázal vrátit křížem, ale to doběhl zase Tsitsipas, který pak byl na místě i při dalším Djokovićově úderu. To už jen nastavil raketu a usměrnil míček do volného kurtu.
30-30
Tsitsipas zatím nepřipouští setboly. Křížným forhendem vymetl roh dvorce.
30-15
Tsitsipas dobře zvolil kraťas, kterým s soka natáhl k síti. Pak ho prohodil.
30-0
Djoker se nám rozehrál. Tsitsipas útočil do jeho forhendu, ale Srb to přečetl a po lajně uklízel do volného dvorce.
15-0
Výtečný return Djokoviće.
5:2
5:2
5:2
Novak Djoković svůj servis uhájil a je jediný gem od zisku třetí sady.
40-30
Skvělý bekhendový dropshot Djokoviće! Tsitsipas tam byl už příliš pozdě.
30-30
Tentokrát byl úspěšnější Djoković. Tsitsipas se už ocitl v těžké pozici a zahrál do autu.
15-30
Ve výměně od základní čáry uspěl Tsitsipas. Z Djokovićovy rakety nakonec přišla chyba.
15-15
Tsitsipasův příliš dlouhý return na druhý servis soupeře.
0-15
Tsitsipas velmi dobře returnoval a Djoković pak odehrál míček až za základní čáru.
4:2
Další přímý bod Tsitsipase, který se i podle řeči těla potřeboval takto nastartovat.
30-40
Moc dlouhý úder Djokoviće.
30-30
Nyní si ale pomohl přímým bodem a vítězně zatnul pěst.
30-15
Co se to s Řekem děje? Stefanos Tsitsipas dělá druhou dvojchybu v řadě.
15-15
Dvojchyba Tsitsipase. Teprve druhá v zápase.
0-15
Výborný servis Tsitsipase ven z kurtu. Djoković míček jen lehce škrtl raketou.
4:1
Konec přestávky, podávat bude Stefanos Tsitsipas.
4:1
4:1
Novak Djoković poměrně s přehledem potvrdil brejk a třetí set má rozehraný dobře.
40-15
Tentokrát Djoković podal tak, že Tsitsipas balón nevrátil do kurtu.
30-15
Tsitsipas trefuje vítězný return!
30-0
Opět vítězný bekhend Djokoviće. Nole to trefil hezky křížem.
15-0
Djoković umístil bekhend do rohu kurtu. Tsitsipas byl bez šance.
3:1
Výborný return, po kterém zahrál Tsitsipas bekhend za boční lajnu! Obrovsky důležitý gem pro Novaka Djokoviće!
A-40
Novak Djoković opravdu tvrdě útočí na zisk tohoto gemu. Má v něm už čtvrtý brejkbol!
40-40
Gem pokračuje! Djoković byl úspěšnější ve výměně od základní čáry.
40-A
Stefanos Tsitsipas trefil výborný servis a má výhodu!
40-40
Djoković si Tsitsipase připravil a měl na raketě brejk! Finální forhend, kdy měl odkrytý kurt, však poslal za boční lajnu. Velká chyba.
A-40
Djoković na to ale tlačí a zase má dispozici brejkbol!
40-40
Skvělý servis a bekhend po lajně! Řek opět odvrátil brejkbol.
A-40
Tsitsipas vyhodil forhend do deblového koridoru a opět je pod tlakem brejkbolu soupeře!
40-40
Tsitsipas se ocitl na síti a smeč zvládl! Další shoda. Tenhle gem může být klidně klíčový.
A-40
Vynikající forhendový return Djokoviće! Ten má další brejkbol.
40-40
Stefanos Tsitsipas si natáhl Djokoviće na síť kraťasem a pak ho křížným forhendem prohodil! Shoda.
A-40
Tsitsipas nedostal forhend po lajně do kurtu a Novak Djoković má brejkbol! To je důležitý moment!
40-40
Výměna od základní čáry. Tsitsipas na její závěr zahrál do sítě a najednou jsme na shodě
30-40
Djoković se ale ještě udržel. Na jeho bekhend po lajně nestačil soupeř zareagovat.
15-40
Tsitsipas zatím směřuje za ziskem gemu.
15-30
Tsitsipas mohl po servisu tlačit a výměnu ukončil forhendem po lajně. Navíc do protipohybu Djokoviće.
15-15
Míček získává Djoković.
0-15
Tsitsipas zahrál bekhendový kraťas, na který už Novak nezareagoval.
2:1
2:1
2:1
To dokázal díky kvalitnímu servisu a následnému forhendu křížem.
40-30
Djoković zatím nepřipouští komplikace a má šanci ukončit gem.
30-30
Tsitsipas se dostal na stav třicet oba.
30-15
Djoković vyhnal Tsitsipase přípravným forhendem ven z kurtu a pak hrál do jeho protipohybu.
15-15
Tsitsipas srovnal stav gemu.
15-0
Práce pro umpirovou rozhodčí, která osobě kontrolovala, kam dopadl úder Djokoviće. Byla to lajna a tutíž fiftýn pro Srba.
1:1
Stefanos Tsitsipas zavřel gem esem a vyrovnává třetí sadu.
15-40
Tsitsipas má k dispozici dva gemboly.
15-30
Tsitsipas zasáhl míček po returnu soupeře rámem a podle toho to i dopadlo.
0-30
Eso!
0-15
Tsitsipas postupně přešel až na síť, kde zakončoval z forhendu.
1:0
Světová jednička opět byla dostatečně agresivní. Finálním úderem byl křížem hraný forhend.
40-15
Následně to ale Djoković zakončil vítězným úderem.
30-15
Forhendový úder Djoković umístil těsně za boční lajnu, tedy do autu.
30-0
Opět dobrý servis. Pak následoval i kvalitní forhend a Tsitsipas se neubránil.
15-0
Novak zahájil přímým bodem ze servisu.
0:0
Novak Djoković se šel převléknout do útrob areálu. Už se vrátil v suchém oblečení a třetí sada začne za malou chvíli.
0:0
Druhý set byl poměrně jednoznačnou záležitostí pro Stefanose Tsitsipase. Ten tedy vede už 2:0 a nachází se jedinou získanou sadu od vítězství na Roland Garros!
2:6
Tsitsipas ukončil druhý set esem a má to rozehrané opravdu výborně!
15-40
Stefanos Tsitsipas výtečně zaservíroval a má dva setboly!
15-30
Djoković vyhodil return mimo kurt.
15-15
Tsitsipas si pomáhá servisem.
15-0
Djoković vytáhl nepříjemný return, který spadl na čáru. To k údivu Tsitsipase uznala i umpirová rozhodčí, která si přišla zkontrolovat stopu po dopadu.
2:5
2:5
2:5
Ten už Tsitsipas proměnil a půjde servírovat na zisk druhého setu!
40-A
Skvělá kombinace bekhendu a forhendu Tsitsipase. Po prvním úderu se Djoković vracel do středu kurtu a forhend Řeka přilétl do jeho protipohybu. Ještě jeden brejkbol!
40-40
Tsitsipas zahrál do pásky, od které se míček odrazil mimo kurt. Shoda.
30-40
První Nole odvrací.
15-40
Stefanos Tsitsipas má dva brejkboly! Velké problémy pro Djokoviće.
15-30
Stefanos Tsitsipas doběhl kraťas Djokoviće a ještě ho zvládl prohodit!
15-15
Stefanos Tsitsipas trefil z forhendu vítězný return!
15-0
Křížným bekhendem dostal Djoković Tsitsipase pod tlak. Vyběhl na síť a tam už to měl snadné.
2:4
Stefanos Tsitsipas ukončil gem esem!
0-40
Djoković se pokoušel prohazovat Tsitsipase, který šel na síť. Míček ale zahrál do autu.
0-30
Moc dlouhý return Novaka.
0-15
Djoković pokazil dropshot. Míček spadl jen na síť.
2:3
2:3
2:3
Čistá hra srbského hráče.
40-0
Výměna od základní čáry. Z té vyšel jako vítěz Djoković.
30-0
Eso Novaka.
15-0
Djoković mohl po servisu tlačit na Tsitsipase a postupným přechodem dopředu si vynutil zisk fiftýnu.
1:3
Stefanos Tsitsipas si servis udržel a nadále tak může těžit z výhody brejku.
15-40
Řek dobře servíruje. Djoković nyní nedostal return do kurtu.
15-30
15-15
Djoković si dobře načasoval přechod na síť, kde už mu stačilo pouze usměrnit míček kousek za ni. Tsitsipas se nacházel u základní čáry.
0-15
Djoković hrál křížný forhend až za boční lajnu a daroval fiftýn soupeři.
30-15
Díky dobrému returnu se prosadil také Tsitsipas.
30-0
Djoković doběhl Tsitsipasův stopbol a poslal míček mimo dosah soupeře.
15-0
Novak Djoković servíroval přesně na čáru.
0:2
Stefanos Tsitsipas zakončil výměnu úderem hned po returnu soupeře a potvrzuje brejk z prvního gemu!
40-A
Djoković byl nyní příliš dlouhý a výhodu má Tsitsipas.
40-40
Tsitsipas hrál z forhendu až za základní čáru. Shoda.
30-40
Tsitsipas zaservíroval ven z kurtu a byl z toho přímý bod.
30-30
Tsitsipas odpověděl forhendovým winnerem do rohu dvorce.
30-15
Nádhera! Djoković dostal Tsitsipase na síť kraťasem a pak zahrál krásný lob.
15-15
Tsitsipas předvedl výtečnou obranu! Djoković ji neprorazil ani od sítě a smečí a poslední volej už srbský hráč nasměroval jen do sítě.
15-0
Djoković zahrál nepříjemný return a Tsitsipas se následně vyhodil z kurtu.
0:1
Stefanos Tsitsipas ale vstupuje do druhého setu brejkem! Využil takové to momentum, které mu dal vyhraný tiebreak.
15-40
Tsitsipas přepálil úder až za základní čáru gem tak ještě pokračuje.
0-40
Tsitsipas dobře rozhazoval údery a finální forhend uklidil k boční lajně. Má tři brejkboly!
0-30
Djoković se vyhodil a daroval soupeři další fiftýn.
0-15
Tsitsipas zahájil dobře druhý set.
0:0
První sada je minulostí! Přinesla napínavou bitvu. Djoković nejprve odvrátil setbol, poté sebral soupeři servis a servíroval na zisk sady, kterou ale ukončit nedokázal. Rozhodoval tedy až tiebreak, v němž se Srb zmátořil ze stavu 0:4 a dokonce si vytvořil setbol. Také Stefanos Tsitsipas ale krizový moment přežil a nakonec byl ve zkrácené hře úspěšnější právě on.
6:7
Stefanos Tsitsipas získává první set! Novak Djoković rozhodně narazil na důstojného soupeře.
6-7
Přelévá se to ze strany na stranu! Djoković zahrál do autu a setbol má Tsitsipas.
6-6
Tsitsipas výtečně zaservíroval a pak zahrál vítězný úder po lajně. Djoković uznale zatleskal.
6-5
Velký obrat Noleho v tiebreaku! Rázem má setbol!
5-5
Djoković opět na síti a opět mu to vyšlo! Tsitsipas měl šanci na prohoz, ale hrál jen do sítě.
4-5
Djoković si došel pro další bodík k síti. Navíc bude podávat.
3-5
Djoković přitlačil a donutil Tsitsipase k obrannému lobu, který Srb zahrál až za základní čáru.
2-5
Tsitsipas zahrál výtečný forhend po lajně a přibližuje se zisku první sady!
2-4
Djoković zabodoval stopbolem. Možná kalkuloval i s tím, že Tsitsipasovi se po předchozím pádu nebude chtít jít do maximálního sprintu.
1-4
Djoković hrál na síti volej do protipohybu soupeře. Tsitsipas ve snaze změnit směr běhu nepříjemně upadl. Něco podobného už dnes potkalo Djokoviće, také tady se to obešlo bez zranění.
0-4
Stefanos Tsitsipas zatím dominuje ve zkrácené hře!
0-3
V další výměně diktoval tempo Tsitsipas. Rozhodl ji bekhendem po lajně, který už Djoković nedokázal vrátit do kurtu. Tsitsipas vede o dva minibrejky!
0-2
Djoković udělal dvojchybu!
0-1
Tsitsipas kvalitně zaservíroval. Djoković netrefil return do kurtu.
6:6
Stefanos Tsitsipas si bere zpátky ztracený servis a první sada jde do tiebreaku!
15-40
Djokovićovi asi pomohla páska, která tečovala úder jeho soupeře tak, že Djoković mohl pálit forhend z téčka. Řek už pak hrál pod tlakem jen do sítě.
0-40
Stefanos Tsitsipas má k dispozici tři brejkboly!
0-30
Na servisu Djokoviće to nebude formalita. Tsitsipas vyhrál i další výměnu!
0-15
Tsitsipas odvrací konec setu. Začal dobře.
6:5
6:5
6:5
Ten je využit! Tsitsipas totiž zahrál křížný forhend do autu. Djoković v minulém gemu odvrátil brejkbol a následně naopak využil svou šanci!
40-30
Djoković se přiblížil k síti a bekhendem dostal pod tlak Tsitsipase. Ten už zahrál bekhendem jen do sítě a čelí brejkbolu!
30-30
Djoković ale srovnal stav gemu.
15-30
Také tato výměna od základní čáry vyzněla pro Tsitsipase.
15-15
Tsitsipas si další míček vybojoval.
15-0
Opět delší výměna. Tsitsipas nakonec zahrál za boční lajnu.
5:5
Djoković pod tlakem ukázal, že je velký hráč a dokázal průběh gemu otočit. je vyrovnáno!
A-40
Tsitsipasovi byl ohlášen aut. Řek se šel přesvědčit, kam míček dopadl. Nakonec výrok čárového akceptoval.
40-40
Hodně dlouhá výměna! Oba hráči drželi míč ve hře. Djoković v závěru přeci jen přitvrdil a donutil svého soupeře k chybě. Shoda!
30-40
Tsitsipas zaútočil na forhend Djokoviće, který se neubránil. Je tu setbol!
30-30
Djoković ale odpověděl esem, což velcí tenisté umějí.
15-30
Djoković začíná mít problémy! Tsitsipas našel na jeho servis protizbraň a drží zajímavý stav.
15-15
Tentokrát byl Djoković na síti úspěšný. Soupeře si připravil a smečí zakončil.
0-15
Djoković pokazil snadno vypadající smeč! Tu zahrál jen do sítě.
4:5
4:5
4:5
Čistá hra pro Tsitsipase, který zakončil výměnu forhendem kros přes šířku sítě. Tenhle úder měl neskutečný úhel!
0-40
Tsitsipas se dostal na síť, kde hrál úspěšně bekhendový volej.
0-30
Tsitsipas tentokrát ukončil výměnu úderem hned po returnu soupeře.
0-15
Eso!
4:4
Djoković to už dále neprodlužoval a zase vyrovnal.
40-30
Tsitsipas se ještě drží v gemu a vidí, že může bodovat i proti Djokovićově servisu.
40-15
Servis do jednoho rohu kurtu a následně hrál Djoković vítězný forhend do druhého.
30-15
Djoković si dobře připravil pozici a forhendem na síti zahrál do protipohybu Tsitsipase.
15-15
Djoković zahrál do autu a Tsitsipas získal svůj první fiftýn na returnu!
15-0
Djoković nadále zůstává na svém servisu stoprocentní.
3:4
3:4
3:4
Stefanos Tsitsipas ukončil gem esem a opět drží vedení.
15-40
Ano. Djoković se u své lavice otřel ručníkem a vrací se na dvorec.
15-40
Tsitsipas teď rozběhal Djokoviće takovým způsobem, že Srb ve snaze doběhnout míček zakopl a zůstal ležet vedle kurtu. Snad ale bude v pořádku.
15-30
Djoković ale snižuje stav gemu.
0-30
Tsitsipas zkrátil hru a vydal se na síť. Djoković mu tam přihrál míč na bekhend a řecký hráč přesným volejem zakončil.
0-15
Eso vytáhl i Tsitsipas.
3:3
Eso! Novak Djoković tak odservíroval čistě i teď.
40-0
Tsitsipas stále čeká na svůj první fiftýn proti servisu soupeře. Nyní returnoval do autu.
30-0
Přímý bod ze servisu Noleho.
15-0
Djoković ukončil výměnu bekhendovým kraťasem.
2:3
2:3
2:3
Z výměny od základní čáry se Djoković vyhodil. Stefanos Tsitsipas tak drží své podání.
30-40
Tsitsipas si nyní pomohl esem!
30-30
Další pokažený forhend Tsitsipase. Řek napálil míč až za koncovou čáru.
15-30
Výměna od základní čáry. Tsitsipas měl problémy s míčkem, který spadl na základní čáru a následný forhend tak pokazil.
0-30
Djokovićův return zamířil do koridoru pro debl.
0-15
Výborná hra Tsitsipase, který se postupně ostal až na síť, kde zakončoval smečí.
2:2
Novak Djoković i podruhé odpodával bez ztráty gemu.
40-0
Opět kvalitní hra Djokoviće z forhendu. Ten přibil soupeře do jednoho rohu kurtu a pak zakončoval do toho volného.
30-0
Djoković dostal soupeře pod tlak kvalitními forhendy. Tsitsipas nakonec poslal za základní čáru obranný lob.
15-0
Djoković výtečně zaservíroval ven z kurtu.
1:2
1:2
1:2
Řek ale ukončil gem esem!
15-40
Čistá hra to nebude, Djoković ještě zabojoval.
0-40
Tsitsipas si dokázal ve výměně od základní čáry odkrýt křížným forhendem kurt a následně Djokoviće proměnil do role diváka.
0-30
Teď si Řek pomohl servisem.
0-15
Tsitsipas nejprve rozběhal Djokoviće a pak se dostal na síť, kde svou práci dokončil. Výborně sehrané.
1:1
Novak Djoković srovnává skóre prvního setu čistou hrou.
40-0
Výtečný servis Djokoviće. Přímý bod.
30-0
Djoković byl úspěšný na síti, kam se dostal po dropshotu soupeře.
15-0
Výměna od základní čáry. Tsitsipas nakonec zahrál míč do deblového koridoru.
0:1
Stefanos Tsitsipas ukončil gem ještě jedním esem! Teď mu přišly tři parádní servisy.
40-A
Druhé eso v řadě!
40-40
Stefanos Tsitsipas ale odpověděl prvním esem zápasu!
A-40
Djoković se dobře bránil. Hrál do bekhendové strany soupeře a ten nakonec chyboval. Druhý brejkbol pro Noleho!
40-40
Tentokrát si Tsitsipas na return soupeře počkal a zahrál vítězný míč.
A-40
Djoković si dokonale poradil se servisem do svého forhendu a balónek vrátil nechytatelným způsobem k protější boční lajně!
40-40
Řek udělal nevynucenou chybu. Ještě se šel podívat na dopad míčku, ale ten byl v autu.
40-A
Půjde se ale přes výhodu Tsitsipase.
40-40
Djoković se ale drží v úvodním gemu.
30-40
Vítězný forhend Tsitsipase, který má gembol.
30-30
Tsitsipas si pomohl podáním ven z kurtu. Poté to forhendem rozdal na druhou stranu a Djoković už vracel jen do sítě.
30-15
Forhend Tsitsipase zamířil až za boční lajnu. Fiftýn pro Djokoviće.
15-15
Djoković nyní neúspěšně returnoval.
15-0
Na podání začal Tsitsipas. Ten udělal dvojchybu.
0:0
Oba tenisté už jsou na kurtu, kde probíhá rozehrávka.
Vzájemná bilance hovoří v poměru 5:3 pro Djokoviće. Po prvních pěti duelech přitom vedl v tomto ohledu 3:2 Tsitsipas. Srb ale vyhrál v posledních třech případech. Naposledy letos ve čtvrtfinále antukového turnaje v Římě, kde vydoloval výhru 4:6, 7:5, 7:5. Loni spolu oba tenisté sehráli pětisetový boj v semifinále Roland Garros. Djoković získal první dvě sady, ovšem Řek zabojoval a jít se tak muselo až do rozhodujícího pátého dějství. To už opanoval srbský hráč výsledkem 6:1.
Vítám tu všechny tenisové milovníky! Roland Garros vyvrcholí finálovým zápasem mužského singlu. O triumf na antukovém Grandslamu si to rozdají světová jednička Novak Djoković a Řek Stefanos Tsitsipas. Djoković v semifinále vyřadil zdejšího krále Rafaela Nadala a do utkání půjde v roli papírového favorita. Také Tsitsipas si ale vede v Paříži velmi dobře. Trochu to navíc připomíná situaci z roku 2015, kdy Djoković porazil Nadala již ve čtvrtfinále a od té chvíle byl všemi tipován za za jasného vítěze turnaje. Ve finále ale narazil na Stana Wawrinku, který ho o triumf připravil.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.