Muži -  ONLINE PŘENOS -  Novak Djokovič : Nick Kyrgios - 10. července 2022   15:09

Ukončeno
Novak Djokovič
Novak Djokovič
35 let  188 cm  Srbsko
3
4
6
6
73
Nick Kyrgios
Nick Kyrgios
27 let  193 cm  Austrálie
1
6
3
4
63
Přenos se aktualizuje automaticky

Vůbec posledním zápasem letošního Wimbledonu bude finále ženské čtyřhry, kde budou Barbora Krejčíková a Kateřina Siniaková usilovat o svůj pátý grandslamový titul a budou chtít navázat na wimbledonský triumf z roku 2018. Na turnaji Velké čtyřky letos zatím neprohrály.

Děkujeme za pozornost, tenisu zdar.
Djoković dnes poprvé v životě sebral set Kyrgiosovi a zaznamenal také své první vítězství v kariéře proti zmíněnému Australanovi.
Je to 86. Djokovićova výhra na Wimbledonu, už po semifinále se v této statistice dostal před Američana Connorse. Zároveň svou šňůru vyhraných zápasů na wimbledonském centrálním dvorci natáhla bývalá světová jednička na číslo osmadvacet.
Kyrgios mohl být prvním australským vítězem Wimbledonu po dvaceti letech. Naposledy ovládl travnatý grandslam Lleyton Hewitt. Jelikož se v All England Clubu letos žádné body neudělovaly, tak si čtyřicátý tenista planety žebříčkově nikterak nepolepší.
Novak Djoković je čtvrtým hráčem v open éře, který vyhrál Wimbledon čtyřikrát za sebou. Doposud se to povedlo Borgovi, Federerovi a Samprasovi.

Dnes nezačal vůbec dobře, v prvním setu Kyrgios dominoval, sršelo z něj sebevědomí. Na returnu si Srb nevytvořil vůbec nic, dohromady vyhrál jen pět výměn na příjmu. Navíc udělal na brejkbol dvojchybu.

Od druhého setu se Kyrgios začal nesmyslně vztekat, několikrát řval na svůj box. Dostal varování, když si stěžoval na to, že divačka zařvala před jeho druhým servisem a pak se pohyboval často na hraně toho, že vyfasuje trestný fiftýn. Nicméně tím, že projevoval negativní emoce a choval se naprosto šíleně, tak si sám ubližoval a pomáhal Djokovićovi. Jinak cholerický Srb byl dnes velice klidný.

Djoković srovnal na 1:1. Následně si oba tenisté šli po svých až vedl Kyrgios v devátém gamu třetí sady 40:0 při vlastním podání, ale Djoković pěti body v řadě otočil. Ve čtvrtém setu už jsme brejk neviděli. Kyrgios byl dva body od toho, aby se hrál pátý set. Nicméně vzápětí odstartoval tiebreak dvojchybou a třemi ztracenými servisy. Djokovič už šanci nepustil a po roce se dočkal svého jednadvacátého grandslamového titulu. Spravil si chuť poté, co loni prohrál finále US Open a stahuje náskok Nadala, přeskakuje Federera. Pokračování za dva měsíce v New Yorku, pokud tam tedy bude Djoković hrát...
Jestli člověk dobře slyšel, tak Kyrgios se nejprve omluvil čárovým rozhodčím a umpirovému. Opravdu to s ním neměli jednoduché na letošním Wimbledonu. Ačkoliv se zprvu zdálo, že diváci Kyrgiose vypískají, tak nakonec jej ocenili a Kyrgios publikum několikrát pobavil.

Djoković prozradil, že Wimbledon je pro něj tím vůbec nejvíce specifickým turnajem. Potvrdil, že nadále platí, že s Kyrgiosem zajde po finále na večeři a účet půjde na konto vítěze souboje o titul.
Který ale přijde za to, že si Nick Kyrgios přebral cenu pro poraženého finalistu v červené kšiltovce. Už jednou byl za to Kyrgios sankciován a evidentně opět zchudne.
Renaud Lichtenstein dostává cenu za to, že řídil dnešní finále. Čistě teoreticky by nemohl Kyrgios nic říct, kdyby vyfasoval několik trestných fiftýnů. Dnes dostal varování a pak si několikrát koledoval o další postih.
Konec zápasu
7:6
Novak Djoković zvedá ruce nad hlavu, je jednadvacetinásobným grandslamovým šampionem a sedminásobným wimbledonským vítězem!

Na mečbol jej podržel forhend a došel pro bekhendovou chybu Kyrgiose do sítě.
6-3
Eso, ale teď bude Srb dvakrát podávat.
6-2
Hned po servisu zakončuje Australan vítězným křižným forhendem zleva do protipohybu.
6-1
V opatrné výměně vyhazuje Kyrgios křižný bekhend z levé strany za základní lajnu, pět mečbolů v jednom balení! Australan kroutí hlavou.
5-1
Kyrgios napálil svůj druhý forhend z pravé strany do sítě, Djoković je momentálně mnohem koncentrovanější a Kyrgios si tohle finále prohrává úplně sám.
4-1
S Kyrgiosem to nevypadá vůbec dobře, odevzdává i třetí servis ve zkrácené hře, huláká na svůj box. Nyní podával ven z kurtu a nasměroval křižný bekhend z levé strany do pravého koridoru pro debl.
3-1
Kyrgios pálil do bekhendu, byl nepatrně lepší, ale Djoković mu všechno vrátil až Australan vyhodil křižný forhend z levé strany.
2-1
Djoković servíroval ven z kurtu a pak vyrobil forhend zprava do sítě, podíval se hlavou do oblak.
2-0
Djoković byl aktivnější, chystal si finální pozici na síti a zakončil vítězným forhendovým volejem.
1-0
Kyrgios začíná přeriskovaným druhým servisem, ještě nebyl úspěšný při využití jestřábího oka.
6:6
Dva údery Australana byly přesné, ale pak zahrál Srb šikovně k levé lajně do kolen a Kyrgios pokazil forhend zprava do sítě. Čtvrtou sadu rozhodne tiebreak. Neviděli jsme jediné ztracené podání.
40-30
Djoković měl problémy s nadhozem druhého podání, ale Kyrgios zasáhl nečistě forhendový return.
30-30
Nečistý křižný bekhendový return vrací Srb kontrabekhendem z levé strany za základní lajnu, Australana dělí dva body od pátého setu.
30-15
Djoković trefil podání do bekhendu a následoval vítězný křižný forhend zprava do protipohybu.
15-15
Druhý obranný bekhend Australana z levé strany jde do sítě.
0-15
Djoković vysvobozuje Kyrgiose v hluboké obrany, křižný čop z levé strany mu hodně uletěl a tohle byla velká chyba.
5:6
Konec přestávky, podávat bude Novak Djoković.
5:6
Následuje přestávka a výměna stran.
5:6
Ale to nebude mít na vývoj zápasu sebemenší vliv, esem ven z dvorce si totiž Australan pojišťuje tiebreak. Následně ještě debatuje s rozhodčím o situaci za stavu 40:15.
30-40
Nebylo jisté, zda byl hlášený aut při prvním podání. Nakonec musel Kyrgios přes druhý servis na téčko, načež vyhodil křižný forhend zprava do protipohybu. Přitom, když by si vzal jestřábí oko, tak míč škrtal dle televizních záběrů levou lajnu.
15-40
Kyrgios byl lepší z forhendu, umístil kraťas na pravou lajnu a Djoković udělal bekhendovou chybu křížem do pravého koridoru pro debl. V tomto gamu se Srb poprvé v zápase vzteká.
15-30
Po tvrdém druhém servisu ven z kurtu přidal Australan forhend do bekhendu a zakončil vítěznou smečí k levé lajně.
15-15
Djoković returnoval druhé podání křížem pod nohy nabíhajícího soupeře, ten kazil do sítě. Kyrgios si ještě bral jestřábí oko po prvním servisu.
0-15
Djoković se bránil bekhendem po druhém podání, Kyrgios se rozhodl pro kraťas z forhendu na pravou stranu a vynutil si chybu do sítě.
5:5
Eso ven z kurtu, Djokovič odmítá pátou sadu a poprvé půjdeme dnes v setu přes deset gamů.
40-30
Kyrgios si naskočil na vítězný bekhendový return po pravé čáře proti druhému podání.
40-15
Napotřetí hraje Kyrgios forhendem z obrany a pravé strany do sítě.
30-15
Přímý bod po levici Australana.
15-15
Kyrgios vystihl podání forhendem, zaútočil křižným bekhendem z levé strany, ale jeho první volej skončil za základní lajnou.
0-15
Dvojchyba Srba druhým podáním do sítě.
4:5
Konec přestávky, podávat bude Novak Djoković.
4:5
Následuje přestávka a výměna stran.
4:5
Přímý bod do forhendu, historie se opakovat nebude a Kyrgios je game od toho, aby poslal tohle finále do pátého setu.
30-40
Kyrgios vytahuje v důležitou chvíli eso na téčko.
30-30
Po velice dobrém forhendovém returnu trefuje Djoković vítězný křižný forhend zleva do protipohybu.
15-30
Kyrgios předvedl servis – volej, Djoković je prohodil křižným bekhendem z levé strany.
0-30
Přímý bod stejným směrem.
0-15
Eso ven z kurtu.
4:4
Dobře rozehranou výměnu zakončuje Kyrgios bekhendem z levé strany do sítě. Ve třetím setu si za stavu 4:4 prohrál servis, ačkoliv vedl 40:0. Co teď?
40-0
Eso do forhendu.
30-0
Australan útočil do bekhendu až napálil křížem z levé strany pásku, umpirový rozhodčí upozorňuje diváky, že mají být během výměny zticha.
15-0
Po dvou forhendech zahrál Kyrgios nečistým bekhendem za základní čáru.
3:4
Konec přestávky, podávat bude Novak Djoković.
3:4
Následuje přestávka a výměna stran.
3:4
Přímý bod do středu dvorce, teď už míč o pásku nezavadil a není co řešit. Kyrgios se bude snažit prorazit Djokovičův servis poprvé od pátého gamu úvodní sady.
15-40
Kyrgios protestuje, protože nevěří tomu, že páska tečovala jeho servis a nemůže tak získat bod esem na kříž. I kdyby měl momentálně Kyrgios pravdu, tak stejně výrok sudího nezmění.
15-40
Kyrgios si dvěma údery přichystal halfvolej, Djokovič míč doběhl, ale Australan jej bekhendem prohodil.
15-30
Přímý bod z druhého podání na téčko.
15-15
Dvojchyba.
0-15
Kyrgios zahajuje další hru esem na kříž.
3:3
Servis do bekhendu a k tomu vítězný forhendový volej o pásku na levou stranu. Od druhého setu podává Djoković skvěle.
40-0
Eso na pravou ruku.
30-0
Kyrgios sotva dostal křižný return přes síť, Djoković zapsal vítězný bekhend po levé lajně, Australan ještě vzal jestřábí oko.
15-0
Přímý bod do středu kurtu.
2:3
Konec přestávky, podávat bude Novak Djoković.
2:3
Kyrgios skvěle zaservíroval a vzápětí přidal vítězný křižný forhend z levé strany do protipohybu. Došel na lavičku a opět jeho ústa promluvila směrem k boxu. Je až záhadou, že zatím nedostal trestný fiftýn.
30-40
Djoković ví, že jde prorazit Kyrgiosovi servis ze stavu 0:40, nyní returnoval bekhendem, pak sáhl pro kraťas na levou stranu a soupeř chyboval do sítě. Následně opět Kyrgios pověděl vše potřebné svému boxu a ten evidentně může za každou jeho prohranou výměnu.
15-40
Kyrgios zvolil servis – volej, Djoković se ubránil a po tweeneru měl lehkou práci při vítězném voleji.
0-40
Eso na kříž.
0-30
Přímý bod na boční lajnu. Kyrgios se ale samozřejmě otočí na svůj box a něco mu poví, následně tak ironicky kýve hlavou.
0-15
Sudí nechal výměnu opakovat a teď se už na přímém bodu do bekhendu nic nezmění.
2:2
Přímý bod do bekhendu to nebude, protože Djoković bral dobře jestřábí oko a míč škrtal pravou lajnu.
2:2
Druhé podání na téčko v sobě skrývalo rotaci, posléze vyhodil Kyrgios křižný bekhend zleva do pravého koridoru pro debl – 2:2.
40-15
Eso ven z dvorce.
30-15
Kyrgios riskoval a usměrnil forhendový return druhého podání do sítě.
15-15
Djoković byl trpělivý a ačkoliv Kyrgiosova obrana nebyla vůbec špatná, tak nakonec Srb rozhodl vítězným forhendem po levé lajně.
0-15
Divákům se docela líbila Djokovićova dvojchyba.
1:2
Konec přestávky, podávat bude Novak Djoković.
1:2
Následuje přestávka a výměna stran.
1:2
Eso do forhendu, čtvrtá sada probíhá zatím bez větších emocí Kyrgiose a najednou je herní projev Australana mnohem lepší.
15-40
Kyrgiosovi se povedlo podání na téčko a následoval vítězný křižný forhend z pravé strany do protipohybu.
15-30
Kyrgios podal, dobře pracoval s tělem při křižném bekhendu zleva a umístil vítězný volej do levé poloviny kurtu.
15-15
Eso ven z kurtu.
15-0
Djokovič returnoval na základní lajnu, Kyrgios pak nevyužil šanci z forhendu a proti kraťasu chyboval zprava za základní čáru.
1:1
Djoković servíroval na boční lajnu a vzápětí trefil vítězný bekhend po levé čáře. Od druhého setu toho Kyrgios na returnu moc neměl.
40-0
Eso po levé ruce Australana.
30-0
Kyrgios tlačil forhendem Djokoviće, ale ten se bekhendem křížem dostal z nejhoršího a krátce poté udělal Australan nevynucenou forhendovou chybu za základní lajnu.
15-0
Djoković přehrával Kyrgiose bekhendem až vyšperkoval výměnu vítězným kraťasem do levé části kurtu.
0:1
Tentokráte nepřipustí Kyrgios prohraný servis ze 40:0, podal ven z kurtu a otevřel si dvorec na vítězný bekhend křížem z levé strany.
15-40
Kyrgios v podstatě dominoval forhendem, ale jeho kraťas nebyl ideální a Djokovič odpověděl vítězným míčem po pravé lajně.
0-40
V závěru svého postupného útoku nalil Srb do bekhendu Australana, ten vracel míč pod nohy nabíhajícího soupeře a Djokovič mířil do sítě.
0-30
Přímý bod do forhendu.
0-15
Kyrgios trefuje vítězný míč do levé poloviny kurtu.
0:0
Konec přestávky, podávat bude Nick Kyrgios.
0:0
Nehledě na to, že když byl Kyrgios v prvním setu zcela klidný, tak jej suverénně vyhrál, ale od druhé sady začal projevovat negativní emoce a úplně tím otočil vývoj zápasu. Djoković je mnohem klidnější.
6:4
Nick Kyrgios posílá bekhendový return druhého podání do levé výseče pro debla. Ironicky tleská svému boxu. Novak Djoković je set od svého jednadvacátého grandslamového titulu. Australan jej k tomu výrazně přibližuje svým naprosto šíleným chováním. To je až nedůstojné vzhledem k tomu o jaký zápas jde a kultura tohoto finále je kvůli Kyrgiosovi opravdu hrozná.
40-30
Djokovićův druhý servis přistál na lajně, nečistý forhendový return Kyrgiose skončil těsně v levém koridoru pro debl, setbol!
30-30
Kyrgios si oběhl servis na forhend a vypálil vítězný return křížem.
30-15
Důrazný křižný forhendový return přinesl forhendovou chybu Srba do pravého koridoru pro debl.
30-0
Kyrgios trefil forhend do bekhendu, vzápětí udělal nečistou chybu, ale teď si Australan sám sobě obrovsky ubližuje.
15-0
Eso na boční lajnu.
5:4
Kyrgios řve na svůj box a má úplně rudo před očima, Djoković podává na ukončení třetí sady.
5:4
Kyrgios ještě zuří z lavičky směrem ke svému boxu, nebo čárovému rozhodčímu. Lichtenstein se k němu naklání a tohle prostě zavání trestným fiftýnem.
5:4
Nick Kyrgios si prohrává podání na trávě ze stavu 40:0! Druhý servis trefil na boční lajnu, ale zahrál křižným bekhendem z levé strany do sítě.
A-40
Kyrgios přeriskoval druhé podání ven z kurtu a je tady dokonce brejkbol.
40-40
Djoković srovnává z 0:40 ze svého pohledu, Kyrgios couval při returnu a Srb rozhodl vítězným forhendem po levé čáře.
30-40
Vynikající servis do bekhendu, ale posléze Kyrgios špatně umístil forhend po levé lajně a pokazil první volej do sítě.
15-40
Srb nadvakrát neprohodil Australana křížem, podařilo se mu to až forhendem po pravé lajně.
0-40
Kyrgios pouštěl přímý bod do forhendu za základní lajnu, Srb ještě zkusil jestřábí oko a neměl pravdu. Vzápětí se vzteká na lajnového rozhodčího.
0-30
To samé z druhé strany.
0-15
Eso ven z dvorce na úvod deváté hry třetí sady.
4:4
Kyrgios returnoval křižným bekhendem a pak zahrál forhend zprava ven z kurtu za základní čáru – 4:4.
40-0
Přímý bod do středu kurtu.
30-0
V nedlouhé rozehře posadil Djoković vítězný forhend z pravé strany přesně na základní lajnu.
15-0
Eso Srba na boční lajnu.
3:4
Konec přestávky, podávat bude Novak Djoković.
3:4
Přímý bod ven z kurtu, nicméně neustálými diskusemi si Kyrgios vyloženě koleduje o trestný fiftýn a jakože se ještě bude hrát minimálně set a půl.
30-40
Eso do bekhendu, Djoković upadl, když chtěl returnovat dělový servis.
30-30
Vytočený Kyrgios byl podruhé v gamu úspěšný při využití jestřábího oka – eso na kříž.
30-15
Djoković čekal podání ven z kurtu a následoval jeho vítězný forhend k levé lajně.
15-15
Oba servisy skončily v autu.
0-15
S prodlevou byl zahlášený aut při servisu do forhendu, Kyrgios správně protestoval skrze jestřábí oko.
3:3
Djoković servíroval ven z kurtu a předvedl vítězný kraťas na levou stranu – 3:3.
40-15
Dvojchybu si může Srb dovolit.
40-0
Zase returnoval Australan bekhendem a posléze mu uletěl křižný forhend zprava.
30-0
Po bekhendovém returnu přeriskoval Kyrgios forhend z pravé strany.
15-0
Kyrgios se hrnul k síti, naskočil si na bekhend, ale Djoković se dobře ubránil forhendem a zakončil vítězným bekhendem z levé strany ven z kurtu.
2:3
Tak před tím varováním vadilo Kyrgiosovi, že někdo zařval z publika před jeho druhým podáním.
2:3
Konec přestávky, podávat bude Novak Djoković.
2:3
Kyrgios trefuje další eso do forhendu a samozřejmě hned následuje diskuse s umpirovým rozhodčím. Otázkou zůstává, jestli se tím Australan nevyhazuje z koncentrace.
40-A
Po esu do forhendu má Kyrgios opět, co říci rozhodčímu.
40-40
To je až nepochopitelné proč musel Kyrgios debatovat před druhým podáním s umpirovým rozhodčím, ono druhé podání pak napálil do sítě a vyfasoval varování.
30-40
Kyrgios chybuje kontrabekhendem proti returnu do sítě.
15-40
Vypadalo, že si snad Kyrgios povídal před výměnou přes síť s Djokovičem, ten mu krátce odpověděl. V rozehře pak vypálil Australan vítězný forhend do bekhendu.
15-30
Přímý bod směrem ven z dvorce.
15-15
Hodně podobná výměna, zase šel Kyrgios rychle k síti, ale byl přelobován, i tak se mu podařil tweener a při smeči měl šanci na křižný forhendový prohoz z pravé strany, nicméně zasáhl pásku.
0-15
Kyrgios musel hrát servis – volej, ale před křížem byl přehozen Djokovićem k základní lajně. Australan ale zvládl tweener zády k soupeři a ten mu daroval bod forhendovým volejem do sítě.
2:2
Kyrgios vyhazuje forhendový return – 2:2.
40-15
Kyrgios měl zprvu více ze hry z forhendu, ale nakonec výměnu ukončil Djoković vítězným bekhendem po levé čáře.
30-15
Přímý bod na kříž, Australan ještě protestoval, ale míč byl o fous v pravém koridoru pro debl.
15-15
Eso ven z kurtu.
0-15
Djokovič musel přes druhé podání, Kyrgiose podržel hlavně bekhend křížem a napodruhé u sítě zakončil.
1:2
Byl zahlášen aut při servisu, ale podle všeho z publika. Posléze pořvával onen divák něco na oba tenisty. Zejména Kyrgios se díval do hlediště s otevřenými ústy a moc nechápal, co se děje.
1:2
Konec přestávky, podávat bude Novak Djoković.
1:2
Následuje přestávka a výměna stran.
1:2
Eso do forhendu – 1:2.
40-A
Přímý bod z druhého podání na téčko, Kyrgios se před uvedením míče do hry docela zlobil a v posledních minutách projevuje hlavně negativní emoce.
40-40
Djoković donutil hrát Kyrgiose hned po dopadu a následně zakončoval vítězným křižným forhendem z pravé strany.
30-40
Dvojchyba Australana.
15-40
Kyrgios pálil forhendem tak dlouho až Djokovič kapituloval vynucenou chybou zprava do sítě.
15-30
Zase servis na kříž, pak při bekhendu z levé strany přistál míč z rakety přesně na základní lajně a Srb udělal nečistou chybu.
15-15
Vypadalo to na další přímý bod do bekhendu, ale return přece jen skončil v síti, couvající Kyrgios zkrátil výměnu, ale pak už nevrátil kontrakraťas.
0-15
Kyrgios startuje další game přímým bodem po levé ruce Djokoviće.
1:1
Kyrgios returnoval forhendem, ale vzápětí pokazil obranný bekhend z levé strany do sítě – 1:1.
40-30
Djoković předvedl několik křižných bekhendů, zahrál docela čitelný kraťas, ale Kyrgios reagoval kontrakraťasem vedle pravé lajny.
30-30
Kyrgios vyvinul tlak do bekhendu až přišla chyba Djokoviće z levé strany do sítě.
30-15
Eso na kříž.
15-15
Djoković musel přes druhé podání na téčko a následně se Kyrgios brzy pohnul a Srb trestal vítězným forhendem do levé poloviny kurtu a protipohybu.
0-15
Kratším balónem do forhendu pomohl Srb Australanovi, ten nasměroval míč do bekhendu a vítězným křižným volejem z levé strany nezaváhal, Djoković zatleskal.
0:1
Esem do středu kurtu otáčí Australan ze dvou brejkbolů, což je hodně důležité, protože jakmile by Srb prorazil servis i na úvod třetí sady, tak by se ještě více dostal na koně.
40-A
Kyrgios se rychlým křižným forhendem z pravé strany dostal z defenzivy a soupeř chyboval do pásky.
40-40
Kyrgios naznačil podání spodem, posléze servíroval do forhendu, přitáhl si soupeře k síti, ten měl na raketě uzavření výměny křižným bekhendem, ale Australan vystihl jeho úmysl vítězným míčem k levé lajně.
A-40
Djoković se ubránil bekhendu po levé lajně do protipohybu a vypálil vítězný křižný forhend z pravé strany, druhý brejkbol.
40-40
Kyrgios varioval servis, podával do bekhendu a pak si křižnými forhendy přichystal vítězný volej do levé poloviny kurtu.
40-30
Brejkbol, v přestřelce zvolil Australan kraťas, posléze prohazoval forhendem do pravé výseče pro debla.
30-30
Chuť si spravuje esem do forhendu, možná Srb lehce škrtal balón raketou.
30-15
Kratší bekhendovou výměnu zakončuje Australan nečistou chybou.
15-15
Djoković se vyhrabal z hluboké obrany z pravé strany a twenner Kyrgiose od základní lajny směřoval do sítě.
0-15
Nebylo daleko od přímého bodu z druhého podání do bekhendu, pak tvořil hru Kyrgios svým forhendem až si řekl po levé lajně o vynucenou chybu do autu.
0:0
Konec přestávky, podávat bude Nick Kyrgios.
0:0
Ale Kyrgios si může úplně sám za to, že promarnil vedení 40:0 a pak nevyužil ještě čtvrtý brejkbol.
6:3
Přímý bod směrem ven z dvorce, uvidíme ještě minimálně dva sety. Kyrgios se vzteká, něco huláká.
A-40
Djoković byl lepší a zaslouženě má setbol, bekhend po levé lajně vrátil Kyrgios forhendem do sítě.
40-40
Kyrgios bušil forhendem do bekhendu, posléze se hrálo hodně křižným bekhendem až vytáhl Srb kraťas a Australan vyrobil vynucenou chybu.
40-A
Čtvrtý brejkbol, Australan zlobil křížem zprava až hrál Srb těsně za základní lajnu. Djoković si vzal jestřábí oko, ale to potvrdilo jeho chybu. Pokud by to byl dobrý míč, tak by Srb získal bod, protože Kyrgios udělal nečistou chybu souběžně se zahlášeným autem.
40-40
Tu také zahazuje, po svých dvou forhendech kazí bekhend od základní lajny do sítě.
30-40
A následně do forhendu, Kyrgiosovi zbývá poslední možnost.
15-40
Přímý bod do středu kurtu.
0-40
Křižný forhendový return vyústil ve forhend Srba do pravého koridoru pro debl a Australan má své první brejkboly ve druhém setu.
0-30
Djoković útočil bekhendem, Kyrgios ho nalákal na síť a snažil se prohodit křížem z levé strany, Srb dobře vrátil volejem, ale Australan vystartoval pro vítězný forhend zprava ven z kurtu, Srb upadl na trávu, ale už nedosáhl na balón.
0-15
Páska odrazila druhé podání Srba do autu.
5:3
Přímý bod na téčko, Djokovič ale bude servírovat na ukončení druhé sady.
30-40
Další eso zprava do forhendu.
30-30
Kyrgios mířil spíše do bekhendu, Djokovičovi se ale povedl míč po levé lajně a Australan reagoval forhendem od základní čáry do sítě.
15-30
Eso ven z kurtu.
15-15
Kyrgios šel přes druhé podání, křižný forhend z levé strany vracel Djokovič za základní čáru.
15-0
Kyrgios zahrál v úvodu volej od základní lajny, následně působil Djokovič lepším dojmem až přetavil forhend po pravé čáře do bekhendu ve vynucenou chybu soupeře.
5:2
Konec přestávky, podávat bude Nick Kyrgios.
5:2
Následuje přestávka a výměna stran.
5:2
Djoković je gem od srovnání stavu zápasu, Kyrgios atakoval forhendem druhé podání, ale vyhodil se křižným bekhendem z levé strany za základní čáru.
40-30
To samé z pravé strany.
30-30
Přímý bod na pravou ruku Australana.
15-30
Vítězný forhendový return po pravé lajně proti prvnímu servisu.
15-15
Přímý bod z druhého podání na tělo.
0-15
Djoković byl aktivnější, ale otevřel kurt na křižný forhend soupeře z pravé strany a ten se postaral o vynucenou chybu do sítě.
4:2
Eso na boční lajnu, teď byl Kyrgios suverénní zhruba takovým způsobem jako tomu bylo před prvním brejkem Djokoviće v zápase.
15-40
Australan zvolil druhé podání na kříž a forhendem po pravé lajně si vynutil bekhendovou chybu.
15-30
Zase přímý bod na téčko.
15-15
První dvojchyba Australana ve finále.
0-15
Přímý bod do Djokovićova bekhendu.
4:1
Konec přestávky, podávat bude Nick Kyrgios.
4:1
Následuje přestávka a výměna stran.
4:1
Po svých třech úderech udeřil Kyrgios bekhendem z levé strany do pásky, Djoković potvrzuje brejk.
A-40
Dva bekhendy Australana byly v pořádku, vzápětí ale napálil křižný forhend zprava od základní čáry do sítě.
40-40
Kyrgios je zpátky v gamu, byl lepší, výborný z bekhendu, postupoval k síti, kde napodruhé zakončil vítěznou smečí na levou stranu.
40-30
Kyrgios vítězí ve druhé z posledních jedenácti výměn, když práskl do vítězného bekhendu křížem z levé strany.
40-15
Přímý bod na kříž.
30-15
Třetí dvojchyba Srba v zápase.
30-0
Eso do bekhendu.
15-0
Djoković posílá forhendový return druhého podání za základní lajnu.
3:1
První brejk při Kyrgiosově servisu a rovnou čistou hrou, bekhend křížem z levé strany od základní lajny odrazilo prasátko na polovinu Australana. Na to, že neměl Srb až doteď na příjmu vůbec nic.
40-0
Tři brejkboly, Srb byl lepší křižným bekhendem, zaútočil do protipohybu a vzápětí trefil vítězný míč k pravé lajně.
30-0
Vysoký míč vracel Australan vyhozeným forhendem za základní lajnu.
15-0
Australan servíroval ven z kurtu, poté nasměroval forhend hned po dopadu do sítě.
2:1
Konec přestávky, podávat bude Nick Kyrgios.
2:1
Následuje přestávka a výměna stran.
2:1
Kyrgios se pustil s Djokovićem do další delší výměny, což je voda na Srbův mlýn, Djoković si na konci dovolil vítězný křižný kraťas z levé strany a vede 2:1.
40-30
V nejdelší výměně zápasu o třiadvaceti úderech to bylo o tom, kdo udělá jako první chybu. Kyrgios dobře returnoval na základní lajnu, posléze nevyužil převahy z forhendu a v závěru byl donucený ke křižnému bekhendu do autu.
30-30
Srb a Australan absolvovali výměnu od základních čar po druhém podání, Djoković ji rozhodl forhendem zprava do sítě.
30-15
Přímý bod z druhého podání do forhendu.
15-15
Svým druhým bekhendem prohazuje Kyrgios po levé lajně, na vítězné míče 10:18.
15-0
Srb dobře podal a ačkoliv vystihl Australan forhend po levé lajně, tak udělal chybu do sítě.
1:1
Přímý bod na boční lajnu, Kyrgios otáčí game – 1:1.
30-40
Kyrgios pouštěl bekhendový return za sebe v domnění, že to bude přímý bod, ale míč jasně škrtal základní čáru.
15-40
I z levé strany. Když si tak člověk představí, že první zápas na trávě odehrál letos Kyrgios proti Jiřímu Lehečkovi.
15-30
Eso na kříž.
15-15
Esem ven z kurtu ale srovnává.
15-0
Kyrgios nezvládl servis – volej, chyboval z levé strany do sítě.
1:0
Eso stejným směrem, další čistá hra při Djokovićově servisu.
40-0
Přímý bod do středu dvorce.
30-0
Přímý bod po pravici Kyrgiose.
15-0
Po druhém podání postupoval Srb k síti, Australan prohazoval křižným bekhendem z levé strany za základní lajnu.
4:6
Esem do forhendu vítězí Kyrgios v prvním setu. Získal jediný brejk dvojchybou Djokoviće, nenabídl brejkbol a Srb tak stejně jako ve čtvrtfinále a semifinále prohrává úvodní dějství.
40-A
Zase přímý bod zprava na kříž, tentokráte z prvního servisu, druhý setbol!
40-40
Druhé podání letělo do forhendu, Kyrgios následně chyboval bekhendem do levé výseče pro čtyřhru a Djoković se dostal poprvé na returnu na shodu.
30-40
Kyrgios trefuje přímý bod z druhého podání do bekhendu a disponuje setbolem.
30-30
Kyrgios podával ven z dvorce, pak vyhodil náběhový volej z bekhendu za základní lajnu.
15-30
Třetí vyhraný fiftýn Srba na příjmu, křižnou výměnu utnul Australan bekhendovou chybou z levé strany do sítě.
0-30
Po docela dlouhé době se Srb dostal na příjmu do výměny, vytěžoval bekhend, ale v závěru zkazil čop do pásky.
0-15
Eso na téčko.
4:5
Konec přestávky, podávat bude Nick Kyrgios.
4:5
Následuje přestávka a výměna stran.
4:5
Kyrgios vyhnal Djokoviće, ale ten se vrátil do výměny a vypálil vítězný bekhend po levé lajně, teď ale musí sebrat servis.
40-0
Umpirový sudí opravil výrok čárového, Australan neprotestuje, platí Srbovo eso.
30-0
Přímý bod ven z kurtu, teď se moc nehraje.
15-0
Další game otevírá Australan nečistým křižným forhendovým returnem.
3:5
A pak eso do zmíněného základního úderu, tento game trval necelou minutu.
0-40
Potřetí za sebou. Z Kyrgiose srší sebevědomí.
0-30
I zleva, zatím nepustil Kyrgios Djokoviće k ničemu při svém podání.
0-15
Přímý bod do bekhendu.
3:4
Konec přestávky, podávat bude Nick Kyrgios.
3:4
Následuje přestávka a výměna stran.
3:4
Eso ven z dvorce, Srb snižuje na 3:4.
40-0
Djoković hned běžel na síť, Kyrgios mířil bekhendem zleva do sítě.
30-0
Také Djoković se rozhodl pro servis – volej, Kyrgios následně předvedl tweener, ale Srb mu odpověděl vítězným forhendovým volejem.
15-0
Djoković umístil solidní druhý servis na téčko a zakončil vítězným křižným forhendem zleva.
2:4
Zase servis – volej a vítězný míč do levé části dvorce, další čistý game Kyrgiose. Ten je zatím hodně sebevědomý.
0-40
Kyrgios si dovolil volej po druhém podání a uzavřel výměnu bekhendovým volejem na levou stranu.
0-30
Eso na pravou ruku Srba, ten je zatím na příjmu bez šance.
0-15
Vynikající servis na kříž, posléze zůstal Srb jen stát na základní lajně a následoval vítězný forhend po pravé čáře.
2:3
Konec přestávky, podávat bude Nick Kyrgios.
2:3
Následuje přestávka a výměna stran.
2:3
Novak Djoković dělá druhou dvojchybu v zápase, první servis poslal do autu, druhý do středu sítě, když chtěl podávat směrem do forhendu!
30-40
Kyrgios hezky prošel bekhendový return druhého podání do forhendu, ale Djoković vrátil míč přesně na základní lajnu a couvající Australan pokazil balón do sítě.
15-40
A to bylo hodně pomalé, Djokovič servíroval až moc na jistotu, pak se nikomu nechtělo hrát od základní lajny až si Kyrgios přitáhl soupeře před kříž a bekhendem do forhendu jej donutil k chybě do sítě, dva brejkboly.
15-30
Kyrgios bral správně jestřábí oko, páska škrtala první servis a ten dopadl do autu. Djokovič musí přes druhé podání.
15-30
Srb trefil základní lajnu, pak vyhodil čop do levé výseče pro debla.
15-15
Po svých dvou úderech sáhl Kyrgios ke kraťasu do pravé poloviny kurtu a Djoković udělal bekhendovou chybu do sítě.
15-0
Djoković začíná přímým bodem na kříž.
2:2
A potom do bekhendu, čistá hra Australana.
0-40
Eso do středu kurtu.
0-30
Australan docela riskoval druhým servisem na téčko, pak přehrál Srba křižnými bekhendy z levé strany až přišla Djokovićova chyba do sítě.
0-15
Servisem do forhendu si připravil Australan vítězný křižný bekhendový volej z levé strany.
2:1
Konec přestávky, podávat bude Nick Kyrgios.
2:1
Následuje přestávka a výměna stran.
2:1
Nečistým forhendovým returnem končí třetí game finále.
40-15
Napodruhé hraje běžící Kyrgios křižným forhendem z pravé strany a z obrany do autu.
30-15
Eso zprava na boční lajnu.
15-15
Oba tenisté se prezentovali hlavně křižným forhendem z pravé strany až Australan ukončil výměnu vítězným míčem po pravé čáře.
15-0
Djokovićovi zatím píše bekhend po levé čáře, ale s tím měl v závěru výměny problémy, Kyrgios se dostal před kříž, zahrál seknutým forhendem, ale nakonec kazil z bekhendu do sítě.
1:1
Ale vadit mu to nemusí, Kyrgiosovi zafungovalo podání, při křižném bekhendu jej sice přehodil soupeř na pravou lajnu, ale pak zkazil kraťas z levé strany do sítě.
30-40
Rychlý bekhend po levé lajně vrací Australan forhendem do sítě.
15-40
Kyrgios servíroval spodem, ale Srb byl u míče včas, Kyrgios se pak snažil prohazovat křižným forhendem, ale Djoković byl připravený vítězným stopvolejem.
0-40
Eso z druhého podání na téčko.
0-30
Srb hrál hodně do bekhendu, následně zkrátil výměnu a Australan oplácel stejnou mincí, Kyrgios vzápětí vystihl snahu o prohoz křížem vítězným volejem do levé poloviny kurtu.
0-15
Kyrgios měl kliku, když v úvodu škrtal pásku, pak byl Srb aktivnější, pomohl si po pravé lajně, ale vyhodil křižný forhend z pravé strany.
1:0
Kick z druhého podání do bekhendu, Australan returnoval za základní lajnu a Djoković si drží servis.
40-30
Srb podal zase do forhendu a přineslo mu to přímý bod.
30-30
V opatrné výměně od základních čar zrychlil Australan bekhendem po levé lajně a došel si pro vynucenou chybu z forhendu křížem do levého koridoru pro debl.
30-15
Eso ven z kurtu.
15-15
Přímý bod do forhendu.
0-15
Na rozdíl od semifinále si Srb hned vzal kšiltovku, na úvod udělal dvojchybu.
0:0
Utkání právě začalo.
Djoković začne finále na podání.
Nick Kyrgios
Nick Kyrgios je v singlovém grandslamovém finále úplným nováčkem. Čtyřicátý tenista světa začíná konečně naplňovat svůj potenciál a ukazuje, že když chce, tak umí tenis perfektně. Pryč jsou doby, kdy Kyrgios vypouštěl některé zápasy až mu vedení ATP doporučilo psychologa. Zmínit můžeme například zápas z roku 2017 v Šanghaji proti Zverevovi, kdy za svůj mírně řečeno laxní přístup vyfasoval od vedení ATP pokutu.

Kyrgios se zlepšil i, co se týče přístupu k tenisu. Ostatně během letošního Wimbledonu prozradil, že když byl v roce 2018 nasazený pro utkání druhého kola na centrální dvorec proti Nadalovi, musel jej jeho tým tahat ve čtyři ráno z hospody. S Nadalem následně prohrál 1:3.

Kyrgios na sebe na probíhajícím Wimbledonu upozornil po sportovní stránce, když se vůbec poprvé v kariéře probojoval na grandslamu mezi čtyři nejlepší a bohužel také svým nesportovním chováním. Po duelu prvního kola plivl směrem k divákovi s odůvodněním, že si žádá respekt z jeho strany. Posléze zaujal neustálými debatami s francouzským rozhodčím Dumusoisem ve vyhroceném duelu třetího kola s Tsitsipasem, kdy se dožadoval diskvalifikace soupeře za to, že napálil balón do hlediště. V průběhu Wimbledonu byl navíc obviněný z napadení své bývalé přítelkyně. Před finále si pak postěžoval, že se nedočkal gratulace od žádného z bývalých australských tenistů.

Kyrgios bude dnes útočit na svůj druhý grandslamový titul v letošní sezoně. V Melbourne překvapil v deblu s krajanem Kokkinakisem. Ať už dnešní zápas dopadne jakkoliv, Wimbledon je pro Kyrgiose životním turnajem, což tak nějak podtrhla jeho slova po postupu do semifinále, kdy Kyrgios uznal, že už vůbec nečekal, že se někdy dostane na turnaji Velké čtyřky do této fáze.
Novak Djoković
Novak Djoković má před sebou své dvaatřicáté grandslamové finále čímž překoná Rogera Federera. Toho může v případě vítězství předstihnout i v počtu grandslamových titulů. Djoković bude usilovat o svůj sedmý wimbledonský triumf. Ve finále prohrál doposud jen před devíti lety s Andym Murraym. Zároveň se může stát čtvrtým hráčem, který v open éře vyhraje Wimbledon čtyřikrát v řadě.

Srb musel jak čtvrtfinále, tak semifinále otáčet. V úterý se pošesté v kariéře vyhrabal ze stavu 0:2. V pátek přehrál domácího Norrieho, prvního britského wimbledonského semifinalistu od roku 2016. Djokovićovi jde ze sportovního hlediska dnes opravdu o hodně. Nutně potřebuje vyhrát Wimbledon, aby snížil manko na Rafaela Nadala. Jelikož absentoval v Melbourne a v Paříži se svým španělským rivalem prohrál, ztrácí momentálně dva grandslamy a otázkou zůstává, jak to bude s jeho účastí v New Yorku a příští rok v lednu v Austrálii, odkud byl letos deportován. Djokovič nadále platí za známého odpůrce očkování proti koronaviru.

V této souvislosti začala některá média upozorňovat, že Rus Medveděv má aktuálně povolen start na US Open (byť tedy pod neutrální vlajkou), zatímco podle současných nařízení Djoković do USA nemůže.
Cesta turnajem – N. Kyrgios
1. kolo – Jubb 3:2
2. kolo – Krajinović 3:0
3. kolo – Tsitsipas 3:1
Osmifinále – Nakashima 3:2
Čtvrtfinále – Garin 3:0
Semifinále – Nadal bez boje
Cesta turnajem – N. Djoković
1. kolo – Kwon 3:1
2. kolo – Kokkinakis 3:0
3. kolo – Kecmanović 3:0
Osmifinále – van Rijthoven 3:1
Čtvrtfinále – Sinner 3:2
Semifinále – Norrie 3:1
Vzájemné zápasy 0:2
Je docela vzácnost, když někdo vyhraje první dva duely v životě proti Novaku Djokovićovi. Podařilo se to jistému Jiřímu Veselému a také před pěti lety Nicku Kyrgiosovi. V případě Australana navíc bez ztráty setu. Nejprve v Acapulku 7:6, 7:5, následně v Indian Wells 6:4, 7:6. Nutno podotknout, že Djokovićova sezona 2017 nebyla zrovna dvakrát nejpovedenější. Vždyť v Melbourne vypadl ve druhém kole a v Paříži padl ve čtvrtfinále s Thiemem ve třech setech, na závěr schytal kanára. Sezonu 2017 nakonec předčasně ukončil po skreči wimbledonského čtvrtfinále proti Tomáši Berdychovi.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.

Aktuální výsledky

Tenis
Články odjinud