WTA Šen-čen - 1. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Saj-saj Čeng : Petra Kvitová - 5. ledna 2016   11:58

2

Bohužel, Petra Kvitová nedokázala potvrdit úlohu favoritky a s turnajem v Šen-čenu se loučí už v prvním kole za pouhých 42 minut. V prvním setu prohrála 2:6 a v tom druhém hned v 1. gemu za stavu 40:A odstoupila kvůli zranění. Snad se česká jednička brzy uzdraví a opět se dostane do dobré formy. Já se tímto s Vámi loučím a přeji hezký zbytek dnešního dne.
Bohužel, dnes to Petře nevyšlo! Ta kvůli zdravotním problémům skrečuje překvapivě zápas a do dalšího kola postupuje Číňanka Čeng!
A-40
Čeng má druhý brejkbol v tomto gemu po nabíhaném bekhendu do volné části dvorce.
40-40
Petra se bránila na základní čáře, jenže z forhendu poslala míček pouze do pásky.
40-A
Další přímý bod z podání a výhoda.
40-40
Ten je odvrácen po returnu Čeng do sítě.
40-30
Čeng má nakonec další brejkbol po vítězném bekhendu obouruč!
30-30
Tohle byl lepší moment české tenistky i přes nepovedený kraťas, nakonec získává fiftýn po přesném voleji na síti.
30-15
Petře dnes nevychází vůbec nic, další forhend křížem končí v autu.
15-15
Nyní Čeng returnuje z bekhendu za základní čáru.
15-0
Petra přepálila svůj forhend za základní čáru a Čeng tak vstupuje lépe i do druhé sady.
0:0
Následuje přestávka a výměna stran.
6:2
Ten je hned využit po forhendu Petry do sítě a první set tak končí za zhruba půl hodiny.
40-30
Petra pálí po druhém servisu soupeřky jen do pásky a Čeng tak má k dispozici první setbol!
30-30
Petře pomohla po forhendovém returnu páska a je tedy srovnáno.
30-15
Čeng předvedla skvělé druhé podání i následný forhend do volné části dvorce.
15-15
Následně Číňanka zaznamenal svou druhou dvojchybu.
15-0
Bekhendový return Petry končí za základní čarou.
5:2
Ošetření proběhlo v pořádku, Petra bude prozatím pokračovat.
5:2
Petra má zřejmě nějaké zdravotní problémy a musí být ošetřena.
5:2
Konec přestávky, podávat bude Saj-saj Čeng.
5:2
5:2
Čeng je zatím jasně lepší hráčkou, po dalším vítězném forhendu půjde podávat na vítězství v prvním setu!
40-15
Petra sice předvedla dobrý forhend po čáře, pak ale pokazila smeč na síti a jsou tu další dva brejkboly pro Čeng.
30-15
Vzápětí se česká jednička dopouští své první dvojchyby v utkání.
15-15
Po druhém podání Petry předvedla Čeng skvělý bekhend obouruč do volné části dvorce.
0-15
Čeng napálila svůj bekhend jen do pásky.
4:2
Přímý bod pro Čeng, ta je dva gemy od vítězství v první sadě.
40-30
Další return Petry tentokráte z bekhendové strany skončil v autu.
30-30
Petra returnuje po druhém podání jen do pásky.
15-30
Petra vypálila tvrdě z forhendu a její soupeřka odvrací do autu.
15-15
Čeng se dopustila své první dvojchyby.
15-0
Čeng pokračuje v dobré hře, teď zaznamenala další vítězný forhend.
3:2
3:2
Petra si nyní vzala pauzu na toaletu.
3:2
3:2
Petra předvedla dobrý druhý servis i následný milimetrový forhend cross a snižuje vedení Čeng.
30-40
Následně česká tenistka pokazila obouručný bekhend.
15-40
Čeng dala do forhendu příliš síly a míček skončil za základní čarou.
15-30
Petra se začíná zvedat, její bekhend po čáře byl naprosto přesný.
15-15
Následně Čeng míří z forhendové strany jen do pásky.
15-0
Petra měla soupeřku na lopatě, jenže její volej nebyl příliš razantní a tak Čeng světovou šestku prohazuje.
3:1
Petra přepálila svůj forhend křížem a je tu druhá čistá hra Čeng při jejím servisu.
40-0
Čeng hraje famózně, další její forhend spadl přesně na základní čáru.
30-0
Čeng si vzápětí pomáhá přímým bodem z podání.
15-0
Čeng teď měla velké štěstí, míček od pásky spadl na polovinu Petry.
2:1
2:1
2:1
Čeng zahrála dva fantastické bekhendy a ten druhý byl vítězný, Číňanka bere světové šestce hned v úvodu zápasu servis.
40-15
Nyní si česká jednička pomohla přímým bodem ze servisu.
40-0
Bohužel další bekhend Petry za základní čarou a Čeng má k dispozici hned tři brejkboly!
30-0
Petra se dostala pod tlak a její bekhend skončil v autu.
15-0
Petře to zatím moc nejde, po dobrém returnu soupeřky vyhazuje forhend za základní čáru.
1:1
Čistá hra pro Číňanku, nyní zahrála obouručný bekhend po čáře.
40-0
Další přímý bod pro Čeng.
30-0
Nyní Petra vyhodila svůj bekhend křížem do těsného autu.
15-0
Čeng začíná přímým bodem ze servisu.
0:1
Následuje výměna stran, podávat bude Saj-saj Čeng.
0:1
Petra těžkou situaci ustála a po druhém přímém bodu ze servisu vede.
40-A
Vzápětí česká jednička zaznamenala první přímý bod ze servisu.
40-40
Následně vyrovnává po skvělém forhendu podél čáry!
40-30
Petra si pomáhá neuvěřitelným esem z druhého servisu!
40-15
Po krásném prohozu na základní čáru má Čengová hned v úvodu zápasu dva brejkboly!
30-15
Petra míří z forhendu jen do pásky a Čeng tak opět vede.
15-15
Následně přepálila forhend od základní čáry a je srovnáno.
15-0
Čeng začíná skvělým returnem podél čáry a vede.
0:0
Vše už je připraveno, utkání za malý okamžik začne.
Já Vás ke sledování tohoto přenosu srdečně zvu a přeji příjemnou zábavu.
Pětadvacetiletá Petra je na turnaji nasazená jako číslo dva za Polkou Agnieszkou Radwaňskou. V uplynulém ročníku se utkala v semifinále na Švýcarku Bacsinszkou, se kterou vypadla ve dvou setech. Jednadvacetiletá Čengová narazila mezi nejlepší čtyřkou na Rumunku Halepovou a taktéž ji podlehla hladce ve dvou setech. Obě úterní soupeřky se spolu potkávají vůbec poprvé.
Česká tenistka Petra Kvitová vstupuje do nového roku tradičně na turnaji v čínském Šen-čenu a i tentokráte patří mezi největší favoritky. Světová šestka loni dokráčela až do semifinále a nyní svou obhajobu začne proti domácí Saj-saj Čengové, která je ve světovém žebříčku aktuálně na 72. pozici. Favoritkou určitě bude Petra, ovšem s Číňankou se také rozhodně musí počítat, loni se totiž dostala stejně jako Petra až do semifinále.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná ve 12:00.