Pavouk Muži - US Open 2019 - program a výsledky | Tenis | iSport.cz

US Open je posledním ze čtyř grandslamových tenisových turnajů v sezoně. Koná se v Národním tenisovém centru Billie Jean Kingové v newyorské čtvrti Queens, podle přilehlého parku se mu také říká Flushing Meadows.

V roce 2019 probíhá tenisové US Open od 26. srpna do neděle 8. září. US Open už se může také pochlubit dvěma kurty se zatahovací střechou - po největším tenisovém kurtu světa Arthur Ashe Stadium (22 547 diváků), získal zastřešení i Louis Armstrong Stadium (14 069 diváků).

Za největší favority v mužské dvouhře jsou považováni obhájce titulu Novak Djokovič, Rafael Nadal, Roger Federer či Alexander Zverev. Dvouhru naopak vynechá Andy Murray, který se ve Flushing Meadows představí v deblu a smíšené čtyřhře. Mezi ženami obhajuje triumf aktuální světová jednička Naomi Osakaová, velké šance se dávají i Sereně Williamsové. Překvapit mohou i Češky Petra Kvitová, Karolína Plíšková či objev z Toronta Marie Bouzková. Ve čtyřhře žen je pak pozornost upřena na Barboru Strýcovou nebo pár Barbora Krejčíková / Kateřina Siniaková.

Vítězové mužské a ženské dvouhry si na US Open vydělají 3,85 milionu dolarů (přes 84 milionů korun). Celková dotace turnaje v betonovém království je 57 milionů dolarů, US Open jako první turnaj srovnalo finanční odměny pro ženy i muže.

Články odjinud


Články odjinud