11. března 2017 • 17:58

CELÝ SESTŘIH: Zlín - Slovácko 1:1. Beauguel zařídil domácím bod

0
Speciál o Slovácku. Co kouč a kádr? Svědík do Baníku či Plzně? Posunul se, říká Nguyen
SESTŘIH: NY Islanders - Carolina 2:3. Nečas asistencí přiblížil Hurricanes k postupu

Fotbalisté Zlína remizovali ve 20. ligovém kole v moravském derby se Slováckem 1:1. Oba celky tak ukončily svoji jarní sérii bez vstřeleného gólu. Vedoucí branku Slovácka dal v 16. minutě Jan Navrátil, vyrovnávací trefu zaznamenal v 41. minutě Jean-David Beauguel. Zlín už šest kol nevyhrál a může přijít o čtvrté místo v tabulce. Slovácko naopak pošesté za sebou neprohrálo a na jaře i ve čtvrtém duelu remizovalo.

Trenér Levý, který se vrátil po vypršení disciplinárního trestu opět na lavičku Slovácka, se musel obejít bez nemocného útočníka Koného a jen mezi náhradníky byl lehce zraněný Tetteh.

Zlín propásl už v desáté minutě příležitost ukončit dlouhou bezgólovou sérii. Po faulu Šumulikoského na Traorého těsně před pokutovým územím Gajič z přímého kopu netrefil branku.

CELÝ SESTŘIH: Zlín - Slovácko 1:1. Domácí protrhli jarní čekaná na gól

Aktivněji hrající Slovácko vytěžilo z územní převahy v 16. minutě úvodní branku. Havlíkův centr z levé strany domácí stoper Gajič přizvedl hlavou, brankář Dostál stačil míč jen vyrazit před Navrátila, který jej pohotově vrátil do sítě a dal první gól po zimním příchodu do Slovácko. Tým z Uherského Hradiště skóroval v lize po 294 minutách.

Po inkasované brance upadl Zlín do herního útlumu. Jen s obtížemi se prosazoval ve středu pole a do šancí se dlouho nemohl dostat. Až ve 25. minutě zahrozil Holík, jeho střela ale mířila přímo do rukou brankáře Heči.

Teprve v závěru poločasu se Zlín probral. Po Pazderově centru z pravé strany Beauguel hlavou vyrovnal a ukončil dlouhou sérii "Ševců" bez vstřelené branky, která trvala 491 minut.

Po změně stran mělo více ze hry Slovácko. Těžilo z přesnější kombinační souhry, která ale končila před soupeřovým vápnem. Zlín se herně trápil, doplácel na nepřesnosti ve středu pole a měl jen záblesky rychlých protiútoků.

Teprve v závěrečných deseti minutách měli domácí dvě gólové šance. Obě založil aktivně hrající obránce Pazdera. Po jeho centrech z pravé strany nejdříve zcela volný Beauguel hlavičkoval vedle a vzápětí Fantišovu hlavičku Heča stačil akrobatickým zákrokem vyrazit. Navzdory závěrečnému tlaku už Zlín vítězství na svou stranu nestrhl.

Hosté: 16. Navrátil

Domácí: S. Dostál – Pazdera, Jugas (C), Gajič, Matejov – V. Vukadinovič, Živulić, Traoré, Holík (79. Kopečný) – Beauguel, Diop (79. Fantiš).

Hosté: Heča – Reinberk, S. Hofmann, Břečka, Civič – Daníček, Šumulikoski (C), Havlík – Navrátil, Zajíc (90+2. T. Rada), Machalík (87. Biolek).

Domácí: Švenger, Hubáček, Štípek, Janíček, Fantiš, Hnaníček, Kopečný

Hosté: Daněk, Tetteh, Rada, Biolek, Rezek, Šimko

Domácí: Pazdera, Gajič

Hosté: Šumulikoski, Civič, Zajíc

Klíčové momenty utkání:

Zlín - Slovácko: Traoré mířil moc vysoko

Zlín - Slovácko: Další neúspěšná zlínská hlavička, Matějovu střelu Heča vyškrábl

Zlín - Slovácko: Beauguel ve velké šanci hlavou neuspěl

Zlín - Slovácko: Civič upadl na hranici vápna, Civičův přímý volný kop vyrazil Dostál

Zlín - Slovácko: Vukadinovič vystřelil slabě kvůli těsné obraně

Zlín - Slovácko: Domácí fanoušci oblékli pláštěnky v klubových barvách

Zlín - Slovácko: Důraznou střelu Civiče zlikvidoval Dostál

Zlín - Slovácko: Zlín prolomil střeleckou smůlu, Beauguel vyrovnal, 1:1

Zlín - Slovácko: Holík mířil doprostřed brány, kde byl připraven Heča

Zlín - Slovácko: Dostál neudržel centr, Navrátil toho využil a Slovácko dává první branku

Zlín - Slovácko: Gajič z přímého volného kopu netrefil bránu

Zlín - Slovácko: Dostál zachytil střílený centr Havlíka

1. Slavia 30 20 9 1 65:22 69
2. Plzeň 30 20 7 3 47:21 67
3. Sparta 30 16 9 5 47:26 57
4. Ml. Boleslav 30 13 10 7 47:37 49
5. Teplice 30 13 9 8 38:25 48
6. Zlín 30 11 8 11 34:35 41