CELÝ SESTŘIH: Sparta - Boleslav 3:0. Domácí slaví po drtivém úvodu

Autor: iSport.cz
0
Bořil v ofsajdu? Asi ano, ale žádný záběr není stoprocentní. Nejasná ČK pro Petráka
SESTŘIH: Boston - Toronto 2:3. Pastrňák dal první gól v play off, rozhodl ale Matthews

Vítězná tečka. Fotbalisté Sparty zakončili nepovedený podzim vítězstvím v 16. kole HET ligy 3:0 nad Mladou Boleslaví. V základní sestavě klubu z Letné se po delší době objevili i Eldar Čivič a Srdjan Plavšič. Prvně jmenovaný otevřel skóre, když si jeho centr srazil do vlastní brány brankář hostů Martin Jedlička. Další branky přidala Sparta ještě v prvním poločase, po centrech Bodgana Vatajela se trefili Ondřej Zahustel a Josef Šural. Domácí tak přezimují na 5. místě, Mladá Boleslav začne jarní část na 11. pozici.

Sparta byla od začátku aktivnější a už ve 12. minutě se ujala vedení. A hned byl v hlavní roli videorozhodčí Roman Hrubeš, který hlavnímu sudímu Karlu Hrubešovi potvrdil, že míč byl celým objemem za brankovou čárou. Čivičův centr totiž přeletěl Jedličku, od tyče se odrazil do gólmana a od ligového debutanta pak do branky. Rozhodčí gól okamžitě uznal a zhruba po dvaceti sekundách po poradě s kolegou verdikt potvrdil.

O dvě minuty později se domácí prosadili podruhé a postaral se o to bývalý hráč Boleslavi Zahustel, který hlavou tečoval přímý kop Vatajelua. A protože Boleslav nekladla vůbec žádný odpor, prosadila se Sparta do přestávky ještě potřetí. Ve 36. minutě se po dalším Vatajeluově centru trefil Šural.

CELÝ SESTŘIH: Sparta - Mladá Boleslav 3:0. Jasná výhra, úvodní gól potvrdilo video

Po přestávce hra výrazně upadla a před nejnižší návštěvou na Letné v dosavadním průběhu ligové sezony už moc šancí k vidění nebylo. Hostující Magera střílel z přímého kopu těsně nad a Přikryl poté neuspěl sám před brankářem, ani s volejem z hranice vápna.

Sparta vítězstvím zakončila nepovedený podzim, ve kterém hned v úvodu vypadla z evropských pohárů a následně nezvládla ani domácí pohár. V tabulce letenskému celku patří páté místo s odstupem čtyř bodů na třetí Olomouc i druhou Slavii. Od první Plzně dělí Spartu propastných 18 bodů.

Zavedení videorozhodčího zaručí spravedlnost během utkání, shodují se Čivič se Stronatim

Mladá Boleslav, které stejně jako v minulém kole chyběl nemocný trenér Dušan Uhrin mladší, se naopak nebezpečně přiblížila boji o záchranu. Od předposlední Ostravy dělí středočeský celek šest a od poslední Jihlavy sedm bodů.

Domácí: 12. Civič, 16. Zahustel, 36. Josef Šural

Hosté:

Domácí: Dúbravka – Zahustel, Hovorka (89. Kaya), Štetina, Civič – Plavšić, Mavuba, M. Frýdek, Vatajelu (73. Ben Chaim) – V. Kadlec (C) (62. Rosický) – Josef Šural.

Hosté: Jedlička – Pauschek, Stronati, Chaluš, Fabián (76. Novák) – Hubínek, J. Rada (89. Jánoš) – Mingazov (46. Magera), Matějovský (C), Fleišman – Přikryl.

Klíčové momenty utkání

Sparta - Mladá Boleslav: Magera se položil do střely u tyče, trefil jen boční síť

Sparta - Mladá Boleslav: Přikryl mířil k tyči, Dúbravka byl na zemi včas

Sparta - Mladá Boleslav: Magerův přímák letěl jen centimetry nad břevno

Sparta - Mladá Boleslav: Kadlec jen o kousek nedosáhl na Zahustelův centr

Sparta - Mladá Boleslav: Šural ve velké šanci hlavičkoval zbytečně za sebe

Sparta - Mladá Boleslav: Plavšič vypálil z úhlu, Jedlička balon vytáhl na roh

Sparta - Mladá Boleslav: Vatajelu posadil míč na hlavu Šuralovi a Sparta vede 3:0

Sparta - Mladá Boleslav: Mingazov byl sám před Dúbravkou, zastavil ho praporek asistenta

Sparta - Mladá Boleslav: Vatajelův centr lízl hlavou Zahustel a Sparta vede 2:0

Sparta - Mladá Boleslav: Video poprvé v akci! Čivičův centr spadl za čáru, Jedlička vyškrábl míč za čarou

Sparta - Mladá Boleslav: Kadlec ve velké šanci trefil jen boční síť

Sparta - Mladá Boleslav: Mavuba vypálil z voleje na hranici vápna, bránu přestřelil

1. Plzeň 30 20 6 4 55:23 66
2. Slavia 30 17 8 5 50:19 59
3. Jablonec 30 16 8 6 49:27 56