a dozvíte se vše jako první.
14. září 2017 • 20:49

Zlín - Tiraspol 0:0. Ševci při debutu uhráli bod s moldavským mistrem

NEJ zákroky bundesligy: Pavlenka krásně vyškrábl míč v letu pod břevnem NEJ zákroky bundesligy: Pavlenka krásně vyškrábl míč v letu pod břevnem
Liberec - Slovácko: Vácha zbytečně ztratil balon a Zajíc vyrovnal na 1:1 Liberec - Slovácko: Vácha zbytečně ztratil balon a Zajíc vyrovnal na 1:1

Zlínští fotbalisté mají za sebou debut v Evropské lize. Na Andrově stadionu v Olomouci remizovali s moldavským mistrem Šeriffem Tiraspol 0:0. Více šancí na hřišti v Olomouci měli hosté, ale ve druhém poločase promarnili minimálně tři gólové příležitosti. Za dva týdny se svěřenci Bohumila Páníka představí ve druhém utkání skupiny v Moskvě na hřišti Lokomotivu.

Návrat Zlína na evropská pohárová hřiště po dvanácti letech zalily provazy vody z nebe nad Olomoucí a ve vytrvalém dešti jakoby se na Moravanech projevila i úvodní nervozita.

Silný moldavský celek demonstroval svou útočnou potenci gólově málem už v páté minutě: do centru z levé strany ze záklonu udeřil hlavou da Silva a Zlín od pohromy uchránil jen reflex brankáře Dostála, který špičkou kopačky míč vyrazil před sebe.

Tiraspol měl zejména v úvodní dvacetiminutovce poměrně zřetelnou území převahu, ale bez výraznějšího profitu kombinoval v povzdálí od zlínské branky. Domácí postupně odhazovali ostych a vyrovnávali hru a ve 41. minutě se dostali i k zajímavé situaci, ve které však Železník z malého vápna přestřelil.

720p 360p
Páník: Tiraspol nám ukazoval, jak se hraje dynamická hra

Do druhé půle Šeriff vletěl jako vichřice a během deseti minut mohl zápas rozhodnout. Dostál ale moravský tým bravurně podržel při možnostech Mugoši a De Nooijera, který pak v 55. minutě z gólové situace ještě netrefil bránu.

Domácí nejkrušnější momenty hlavně díky svému brankáři ustáli a z defenzivy málem dvacet minut před koncem smrtelně udeřili. Vukadinovič ale z brejku gólmana Mikuliče nepřekonal a na vyražený balon před prázdnou bránou těsně nedosáhl ani střídající Bartošák.

Zlín si na závěr vytvořil ještě několik standardek, ale na bezbrankovém stavu se už nic nezměnilo.

FC Sheriff Tiraspol

Domácí: S. Dostál – Holzer, Gajič, Bačo, Matejov – V. Vukadinovič, Jiráček (C), Traoré, Ekpai (68. Bartošák) – Mehanović (83. Džafić), Železník (62. Diop).

Hosté: Mikulić – Racu, Posmac, Kulušić – M. Sušić (C), Brezovec (72. Kendyš), Anton, De Nooijer, da Silva Leite – de Macedo da Silva (87. Tripić), Mugoša (80. Damascan).

Domácí: Zlámal, Diop, Beauguel, Džafić, Hnaníček, Bartošák, Kopečný

Hosté: Juric, Jardan, Oliveira, Tripić, Bordian, Kendyš, Damascan

Domácí: Ekpai

Hosté: M. Sušić, Kulušić