zprávy ze světa sportu.
Sledujte nás na Facebooku
a dozvíte se vše jako první.
Dominik Simon je připraven vtrhnout do NHL.
CELÝ SESTŘIH: Sparta - Teplice 3:0. Zářil dvougólový Václav Kadlec CELÝ SESTŘIH: Sparta - Teplice 3:0. Zářil dvougólový Václav Kadlec
Laver Cup byl úspěšnou akcí, protože jej tenisté vzali vážně, říká Federer Laver Cup byl úspěšnou akcí, protože jej tenisté vzali vážně, říká Federer

Přeřazením na farmu se neužíral. Dominik Simon si sice na hokej v AHL dva zápasy zvykal, nebodoval a v hodnocení +/- měl -2, ale pak se rozjel. Nyní je po šesti zápasech, ve kterých dal dvě branky a na dalších pět nahrál, druhý v týmovém bodování rezervy Pittsburghu Penguins hrající ve Wilkes-Barre.

„Hokej tady není jednoduchý, ale pomalu se do toho dostávám,“ říkal po třetím duelu, ve kterém dal gól, přidal tři asistence a výrazně se podepsal pod obrat z 0:3 na 6:4.

Naposledy rozhodl víkendové střetnutí gólem v prodloužení na 3:2. Před brankou okradl soupeře o puk a rychlou střelou bekhendem určil vítěze. „Je to zábava,“ řekl o prodloužení třech hráčů proti třem. „Musíte hrát chytře. Držet puk a vytvářet si šance. Pak se jistě rozhodujícího gólu dočkáte,“ řekl.

Simonovi se tak na farmě daří. „Hlavní je, že jsme vyhráli jako tým,“ pravil. Ale důkazem je i to, že do něj trenér Mike Sullivan vkládá důvěru. Právě Simon byl s parťákem Kühnhacklem poslán na první střídání nastaveného času. „Byl to instinkt,“ usmál se kouč. „Ve třetí třetině v sobě měli jiskru, navíc zařídili vyrovnání. Tak jsem se rozhodl, že nejlepší je začít prodloužení s nimi a vyplatilo se,“ popsal Sullivan.

Kanadské bodování Wilkes-Barre:
1. Wilson - 8 bodů (4+4)
2. Simon - 7 bodů (2+5)
3. Kostopoulos - 6 bodů (3+3)
4. Pouliot - 6 bodů (1+5)
5. Sheary - 5 nodů (1+4)

Simon je jedním z lídrů rezervy Penguins. Nastupuje i v přesilových hrách, a pokud v takové formě bude pokračovat, může časem pomýšlet na befél shora. Pittsburghu se totiž příliš nedaří, v konferenci mu patří až desátá příčka a nezkušení borci jako Sprong či Rust jen tápou. Farnham už dokonce uvolnil místo na soupisce, když byl odeslán na farmu a z waiver listu si ho stáhlo New Jersey.

Témata:  sport, hokej, nhl, ahl, pittsburgh, simon