+
Nenechte si ujít nejnovější
zprávy ze světa sportu.
Sledujte nás na Facebooku
a dozvíte se vše jako první.
###BLOK-TOP-VIDEA###

PŘÍMO Z TORONTA | Žádné schovávání, reprezentační obránce Michal Kempný po nedělní prohře s Kanadou jasně řekl: “Nebylo to z mé strany ideální.” Zároveň je odhodlaný na prohru 0:6 zapomenout a v pondělním zápase proti výběru Evropy věří ve zcela odlišný výsledek českých hokejistů.Bylo těžké v sobotu usnout?
“Bylo. A spalo se špatně. Dostali jsme lekci a ta noc nebyla jednoduchá. Pak ale přišlo ráno a člověk to musí hodit za hlavu. Máme před sebou nový zápas a je na nás, abychom ho zvládli lépe.”

Vyčítal jste si hodně situaci před třetím gólem, kdy vás obral o puk Sidney Crosby?
“Samozřejmě, ale tohle přesně jsem musel co nejrychleji dosat z hlavy pryč. Z mé strany to nebyl vůlbec ideální zápas. Nemá cenu se vymlouvat, nezvládl jsem to. Takže to musím přijmout a začít od nuly.”

Čím to, že to nevyšlo?
“Možná ten chtíč byl až moc velký. Od nás všech samozřemě. Chtěli jsme to odehrát dobře, bohužel se to nepovedlo. Nic. Je to za námi. Musíme to zjednodušit a být lepší.”

O síle Kanady se samozřejmě mluvilo, ale nebyl střet s realitou přeci jen drsnější, než jste si dokázali představit?
“Jak říkám, dostali jsme lekci. Tak to prostě je. Kvalita jejich hráčů byla obrovská, to se nedá popsat. Rychlost, šikovnost, zkušenosti. Věděli jsme, že to nebude snadné, ale dopadlo to, jak to dopadlo.”

Co se dalo ve dni volna změnit, jak jste se naladili na lepší notu?
“Trenéři nás povzbudili, abychom měli hlavy nahoře. Trénink byl intenzivní, svižný. Co se stalo už nevrátíme, ale pořád máme šanci postoupit.”

Musíte porazit výběr Evropy, viděl jste její zápas proti USA?
“Ukázali, že kvalita je tam obrovská. Ale to si tady nevyberete. Nejlepší hráči, co tu mohou být a bude to zase těžké. Ale i my máme zkušenosti, osobnosti a umíme to hrát. Je na nás, abychom to předvedli.” 

Světový pohár v ledním hokeji je mezinárodní hokejový turnaj pořádaný zámořskou NHL. Každý turnaj má svůj specifický systém, týmy jsou však rozděleny do dvou čtyřčlenných skupin, v nichž se utkávají systémem každý s každým, následuje klasické play-off. Světový pohár se hraje podle pravidel NHL.

Světový pohár se stal nástupcem Kanadského poháru, který se hrál nepravidelně mezi roky 1976-91.Zámořský turnaj se poprvé konal v roce 1996, kde čeští hokejisté skončili už ve skupině bez bodu. V roce 2004 Češi došli až do semifinále, kde v památném utkání podlehli Kanadě 3:4 v prodloužení.

Turnaje se v minulosti účastnilo Česko, USA, Kanada, Rusko, Švédsko, Finsko, Slovensko a Německo. Na Světovém poháru 2016 se nově objeví týmy Česka, USA, Kanady, Finska, Švédska, Výběru Evropy a Výběru severoamerických hráčů do 23 let. Finálová série se bude hrát na dva vítězné zápasy.

Turnaj se může pochlubit tou nejlepší sbírkou současných hokejových hvězd. V českém týmu hrají například David Pastrňák, Jakub Voráček, Tomáš Plekanec, Michal Kempný nebo Ondřej Palát.

Dresy

Stadion

Historie

Další ročníky
Ročník 2016
Další kola
Skupina B
Skupina AKlasická verze
Mobilní verze