+
Nenechte si ujít nejnovější
zprávy ze světa sportu.
Sledujte nás na Facebooku
a dozvíte se vše jako první.
Ondřej Kuchař
27. července 2017 • 15:10

Jágr do extraligy? Pořád jen teorie. Za rok se ale Třinec klidně dočkat může

TOP VIDEA
Slávisté si spravili chuť po prohře s Libercem, převzali klíč města Prahy Slávisté si spravili chuť po prohře s Libercem, převzali klíč města Prahy
NEJ zákroky bundesligy: Hrádecký vychytal Dortmund, gólman Hoffenheimu lapil penaltu NEJ zákroky bundesligy: Hrádecký vychytal Dortmund, gólman Hoffenheimu lapil penaltu
VŠECHNA VIDEA ZDE

Vede jednání s několika kluby NHL. Finální dohodu ale Jaromír Jágr stále ne a ne uzavřít. I měsíc po otevření trhu s volnými hráči je stále k mání. A na to v minulosti nebyl zvyklý. Bez smlouvy už byl několikrát, ale nikdy takhle dlouho. Proto je logické, že s ubývajícími listy na trhacím kalendáři možnost mít legendu ve svém týmu zvedá tep snad všem extraligovým manažerům.Sám Jaromír Jágr přiznává, že nabídek z NHL má hned několik. Pokud se s nikým nedomluví, jeho druhou volbou by zřejmě bylo Rusko. Rubly by mohly chodit rovnou na účet kladenských Rytířů a zajistily by chod klubu na dlouhou dobu.

Až třetí variantou schovanou vzadu za giganty je Česko. Návrat na Kladno jednou nejspíš přijde. Že by to ale bylo hned letos, není příliš pravděpodobné. Za rok se tak klidně stát může.

A pak se třeba snového hostování dočká i Třinec, který se nyní jako první otevřeně vyjádřil ve smyslu, že pro Jágra připravuje konkrétní nabídku. 

Inu Jan Peterek nechodí (na rozdíl od některých jiných GM) okolo horké kaše. Jágr je nejlepší hráč české historie, stojíme o něj. Tak proč to neříct? Pětačtyřicetiletý útočník má na Oceláře navíc silné vazby.

Jeho obdivovatelem je šéf Třineckých železáren, ocelářský magnát a miliardář Tomáš Chrenek. Jágra navíc zastupuje agentura podnikatele Miroslava Černoška Česká sportovní, jejíž akce železárny štědře dotují.

Pod Beskydami by se měl JJ68 jako v bavlnce. Zázemí jako slezský klub nemá v tuzemsku nikdo jiný. Na záruku maximálního komfortu by mohl slyšet. Zároveň, pokud mu Oceláři opravdu pošlou nabídku, nedovolí si navrhnout nějakou trapnou almužnu. Vedení sice avizovalo škrty, ale v tomto případě by jistě rádo udělalo výjimku.

Nabídkám z NHL či KHL by zřejmě konkurovat nemohla, ale i tak by malá nebyla. Pro Kladno by to znamenalo další tolik potřebné kačky. Překážkou by mohla být pouze vzdálenost mezi oběma městy. Tam a zpět přes 800 kilometrů. Řešením by mohl být snad jen tryskáč na trase Praha-Ostrava. I to je možné.

Brankář Ocelářů Šimon Hrubec už dokonce Jágrovi připravil místo v šatně. I kdyby jeho příchod neklapl letos, do dalšího roku mu skřínku jistě ohlídají. Zájemců o služby české osmašedesátky bude ale spousta. Stejně jako letos. Lovecká sezona s cílem „ulov Jágra“ ještě nenapsala poslední díl.

Jágr o budoucnosti: Když nebudu mít nabídku, odjedu a vrátím se příští rok

Dřina a úsměvy! Jaromír Jágr trénoval s kladenskými Rytíři

 Klasická verze
Mobilní verze