+
Nenechte si ujít nejnovější
zprávy ze světa sportu.
Sledujte nás na Facebooku
a dozvíte se vše jako první.
Ondřej Němec
1. března 2017 • 19:00

DostálLIVE: Olympijský obr vysílal ŽIVĚ ze zákulisí tréninku v USA

TOP VIDEA
RENTGEN SPECIÁL: Hlavní pilíře úspěchu Liberce? Obránce centruje, obránce zakončuje RENTGEN SPECIÁL: Hlavní pilíře úspěchu Liberce? Obránce centruje, obránce zakončuje
SESTŘIH: Mönchengladbach – Hamburk 3:1. Zářili Raffael s Hazardem SESTŘIH: Mönchengladbach – Hamburk 3:1. Zářili Raffael s Hazardem
VŠECHNA VIDEA ZDE

Život špičkového sportovce zblízka. Josef Dostál, nejúspěšnější český rychlostní kajakář, na svých facebookových stránkách vysílal živě z Kalifornie, kde aktuálně trénuje. Chtěl tak dát fanouškům možnost poznat co nejlépe průběh příprav.Nejvýraznější persona české rychlostní kanoistiky Josef Dostál se už pilně připravuje na letošní sezonu. V současnosti je trojnásobný olympijský medailista v americkém městě Chula Vista na jihu Kalifornie, odkud zahájil první živé vysílání prostřednictvím své facebookové stránky. Nabídl tak fanouškům možnost nahlédnout do jeho pracovního procesu a na cokoliv se přitom zeptat. V přenosech hodlá pokračovat i v budoucnu, proto vedle tradičního hashtagu #DostalStyle zavedl nový #DostalLIVE.

„Místo abych jen sestřihal další video s hudebním podkresem, rozhodl jsem se zkusit lidem v detailu ukázat, jak tady makáme,“ vysvětlil dvoumetrový kajakář. „A neangažovaným fanouškům chci celkově představit, co je to vlastně za sport.“

První závod Dostála čeká začátkem května, bude se jednat o domácí kvalifikaci. Vrcholem sezony však bude mistrovství světa na konci srpna, které se navíc odehraje v České republice, a to znovu po padesáti devíti letech. Přípravy ale Josef Dostál zahájil už v listopadu na Havaji. Pak se přesunul na několik týdnů do Kalifornie. V prosinci a lednu absolvoval vysokohorské tréninky na běžkách v italském Livignu.

Nejen dřina, ale i relax je třeba. Takhle si Josef Dostál užívá odpočinku mezi tréninky v Kalifornii
Nejen dřina, ale i relax je třeba. Takhle si Josef Dostál užívá odpočinku mezi tréninky v Kalifornii

Do svého života, nechává sympatický hrdina českého sportu často nahlédnout fanoušky prostřednictvím sociálních sítí. Na fotkách, které sdílí je občas vidět v oblečení s logem přilbice, což je odkaz na tým Barbaři, který založil Ben Cristovao, aby motivoval lidi ke sportu. Josef Dostál tuto myšlenku podporuje, a proto je i aktivním patronem aplikace Superlife, kde přidává příspěvky se skvělými fotografiemi.  

VIDEO: Nový motivační hit Barbarů "Výheň"

Josef Dostál

Narodil se 3. března 1993 (23 let) v Praze

Výška: 203 cm

Je majitelem široké sbírky medailí. Mezi ty nejcennější patří dvě zlaté z MS v roce 2014 v Moskvě, které získal na singlkajaku a jako člen čtyřkajaku na kilometrové trati, bronzová medaile z olympiády v Londýně v roce 2012 (čtyřkajak, 1 000 metrů) a dvě medaile z olympiády v Riu 2016: stříbrná (singlkajak, 1 000 metrů), bronz (čtyřkajak, 1 000 metrů).

Studuje na Vysoké škole chemicko-technologické, obor potravin. Jak sám říká, velmi rád jí, ale jeho největším koníčkem je jednoznačně rybaření. Je velmi aktivní na sociálních sítích (facebook, instagram), kde se často snaží své fanoušky pobavit.

Vše o zimních olympijských hrách 2018 najdete zde >>

 Klasická verze
Mobilní verze