+
Nenechte si ujít nejnovější
zprávy ze světa sportu.
Sledujte nás na Facebooku
a dozvíte se vše jako první.
Ondřej Němec
1. března 2017 • 19:00

DostálLIVE: Olympijský obr vysílal ŽIVĚ ze zákulisí tréninku v USA

TOP VIDEA
SESTŘIH: Kvitová slaví! V Birminghamu ovládla finále a došlo i na slzy SESTŘIH: Kvitová slaví! V Birminghamu ovládla finále a došlo i na slzy
Češi z NHL o Nečasovi po draftu: Je to teprve začátek, ať se daří, hlásí Voráček a spol. Češi z NHL o Nečasovi po draftu: Je to teprve začátek, ať se daří, hlásí Voráček a spol.
VŠECHNA VIDEA ZDE

Život špičkového sportovce zblízka. Josef Dostál, nejúspěšnější český rychlostní kajakář, na svých facebookových stránkách vysílal živě z Kalifornie, kde aktuálně trénuje. Chtěl tak dát fanouškům možnost poznat co nejlépe průběh příprav.Nejvýraznější persona české rychlostní kanoistiky Josef Dostál se už pilně připravuje na letošní sezonu. V současnosti je trojnásobný olympijský medailista v americkém městě Chula Vista na jihu Kalifornie, odkud zahájil první živé vysílání prostřednictvím své facebookové stránky. Nabídl tak fanouškům možnost nahlédnout do jeho pracovního procesu a na cokoliv se přitom zeptat. V přenosech hodlá pokračovat i v budoucnu, proto vedle tradičního hashtagu #DostalStyle zavedl nový #DostalLIVE.

„Místo abych jen sestřihal další video s hudebním podkresem, rozhodl jsem se zkusit lidem v detailu ukázat, jak tady makáme,“ vysvětlil dvoumetrový kajakář. „A neangažovaným fanouškům chci celkově představit, co je to vlastně za sport.“

První závod Dostála čeká začátkem května, bude se jednat o domácí kvalifikaci. Vrcholem sezony však bude mistrovství světa na konci srpna, které se navíc odehraje v České republice, a to znovu po padesáti devíti letech. Přípravy ale Josef Dostál zahájil už v listopadu na Havaji. Pak se přesunul na několik týdnů do Kalifornie. V prosinci a lednu absolvoval vysokohorské tréninky na běžkách v italském Livignu.

Nejen dřina, ale i relax je třeba. Takhle si Josef Dostál užívá odpočinku mezi tréninky v Kalifornii
Nejen dřina, ale i relax je třeba. Takhle si Josef Dostál užívá odpočinku mezi tréninky v Kalifornii

Do svého života, nechává sympatický hrdina českého sportu často nahlédnout fanoušky prostřednictvím sociálních sítí. Na fotkách, které sdílí je občas vidět v oblečení s logem přilbice, což je odkaz na tým Barbaři, který založil Ben Cristovao, aby motivoval lidi ke sportu. Josef Dostál tuto myšlenku podporuje, a proto je i aktivním patronem aplikace Superlife, kde přidává příspěvky se skvělými fotografiemi.  

VIDEO: Nový motivační hit Barbarů "Výheň"

Josef Dostál

Narodil se 3. března 1993 (23 let) v Praze

Výška: 203 cm

Je majitelem široké sbírky medailí. Mezi ty nejcennější patří dvě zlaté z MS v roce 2014 v Moskvě, které získal na singlkajaku a jako člen čtyřkajaku na kilometrové trati, bronzová medaile z olympiády v Londýně v roce 2012 (čtyřkajak, 1 000 metrů) a dvě medaile z olympiády v Riu 2016: stříbrná (singlkajak, 1 000 metrů), bronz (čtyřkajak, 1 000 metrů).

Studuje na Vysoké škole chemicko-technologické, obor potravin. Jak sám říká, velmi rád jí, ale jeho největším koníčkem je jednoznačně rybaření. Je velmi aktivní na sociálních sítích (facebook, instagram), kde se často snaží své fanoušky pobavit.