Dnes Česko vstupuje do kvalifikace na EURO 2016: Nekoukejte do análů!
Do análů raději nekoukejte, hoši! Žádnou inspiraci tam před dnešním mačem s Holanďany nenajdete, naopak by vás z těch čísel mohl polít studený pot! A proč? Osm let bez vítězství v premiéře je dost dlouhá doba!
S tímto historickým strašákem za zády vstupuje český nároďák do kvalifikace o EURO 2016 proti Nizozemsku, bronzovému týmu z MS v Brazílii (výkop dnes na Letné ve 20:45, ČT Sport).
Září. Mistr Karel Gott by zapěl, že fotbaloví reprezentanti v tomhle měsíci místo bojování o postupy na světové či evropské šampionáty ještě vyvolávají fotky z prázdnin.
Národní áčko totiž vyhrálo ouverturu nějaké »kvaldy« naposledy v roce 2006 s Walesem (2:1, obě trefy si připsal Lafata, který má dnes možná spasit Vrbův soubor). Od té doby neví, co jsou to tři body ani jak vypadá vstřelený gól!
Dobrá. Chmurná statistika, do ní patří i čtyři přípravy s příšernými výsledky 2:2, 2:2, 1:2 a 0:1, jsou jen strohé cifry, tak ať dnes žije na Letné zelený strom života.
„Také před kvalifikací mistrovství Evropy 2012 jsme měli výsledky kostrbaté a postoupili jsme. Holanďané jsou silní na míči, těžko se presují, ale já pořád věřím, že se to výsledkově otočí,“ věští lepší časy gólman Petr Čech.
Tak, tak! Je na čase ty záznamy statistiků trošku překopat dnešním zázrakem s »Oranjes«…
POSLEDNÍ RADOSTČESKO – Wales 2:1 2. září 2006 Kvalifikace EURO 2008 Lafata dvěma góly slavně otočil skóre. TŘIKRÁT BEZ GÓLUSeverní Irsko – ČESKO 0:0 10. září 2008 Kvalifikace MS 2010 Grygera v Belfastu prchal jen za bod. ČESKO – Litva 0:1 7. září 2010 Kvalifikace EURO 2012 Čech přihlížel radosti Litevců po šokující porážce. Dánsko – ČR 0:0 8. září 2012 Kvalifikace MS 2014 Jiráček se v Kodani rval, ale urval pouze plichtu. |