Neděle 20. září 2020
Svátek slaví Oleg, zítra Matouš
Polojasno 22°C

UFC v Praze bavila i hláškami! O koupi domu, čivavách i vzbuzení na zemi

Autor: kvč

UFC, to je boj na krev, ale i velká show. A galavečer v Praze nebyl jiný. Od chvíle, kdy Bruce Buffer poprvé nažhavil diváky krásně českým "Dobrý den!" došlo nejen na skvělé zápasy, ale i na hlášky, které rozesmály diváky. I když některé třeba zůstaly ztracené v překladu...

To byl případ hned druhého zápasu v pořadí. Když Diego Ferreira v oktagonu oslavoval výhru, zmínil: "Do tohohle zápasu jsem šel, abych si vydělal na dům. Takže zlato, budeme mít barák!" Vtipná poznámka ale zazněla jen v angličtině, moderátor Libor Bouček ji v trochu uspěchaném překladu opomněl.

Brazilec tak vše ještě zopakoval před kamerami v zákulisí. "Koupím si dům. Celý ho zaplatím, plánuji na něm zafinancovat úplně všechno. Ale pak se vrátím do oktagonu, chci soupeře z TOP 15," řekl.

Carly Bakerová (vlevo) s Lucianou Andradeovou jsou oktagon dívkami prestižní MMA organizace UFC
Carly Bakerová (vlevo) s Lucianou Andradeovou jsou oktagon dívkami prestižní MMA organizace UFC

Nakupovat bude i Chris Fishgold, který v akcí nabitém zápase zdolal Švéda Daniela Teymura na submisi. Zůstal ale o kousek skromnější, místo domu chce jen zvířátko. "Je to moje třináctá výhra na submisi. To znamená víc peněz, vyšší postavení v žebříčku, lepší život. To je to hlavní. Koupím si další čivavu. Jednu už mám, ale chtěl bych mít celou rodinku. Je to krásné, když přijdete v noci domů, a čeká na vás tenhle maličkatý pejsek," rozplýval se při zákulisním rozhovoru.

Srdce diváků si získal Damir Hadžovič, který na TKO porazil Pola Reyese. V řeči po zápase několikrát poděkoval Praze i svému soupeři a zopakoval, že k němu má velký respekt a necítí vůči němu žádnou zlobu. Jednu hlášku si ale neodpustil. "Říká se mu El Toro (Býk), tak jsem věděl, že budu muset být matadorem," řekl o boji se silným soupeřem.

Na hlavní kartě pak došlo na jedno dojemné loučení, kariéru uzavřel nizozemský obr Stefan Struve. Rozloučil se výhrou, i když po pár sekundách prvního kola to vypadalo, že jej brazilský soupeř "vypnul." Bojovník s trefnou přezdívkou Mrakodrap o tom zavtipkoval v pozápasovém rozhovoru. "Nevím, co se v prvních vteřinách stalo. Dostal jsem ránu do obličeje a vzbudil se na zemi," zahlásil Struve, a dokonce si brutální úder od Marcose Rogeria de Limy nechal přehrát na velké obrazovce.

Soupeřka Pudilové na UFC v Praze: Nečekala jsem, že bude tak silná, jak byla

Slavný hlas oktagonu Buffer: UFC je raketa, která míří vzhůru

UFC v Praze: O2 arena bouří, hlavním tahákem je u fanoušků Pudilová