Středa 12. srpen 2020
Svátek slaví Klára, zítra Alena
Oblačno, bouřka 28°C

Co (ne)víte o nej placeném sportovci Česka: V rodině má experta na jídlo!

Autor: jík, haj
 • Tomáš Satoranský se stal nejlépe placeným českým sportovcem současnosti

  Americký sen v českém z Vinohrad dání! Tomáš Satoranský (27), skromný sympaťák z Vinohrad, podepsal v NBA smlouvu s Chicagem na 224,3 milionu korun ročně! Jaký je nejlépe placený český sportovec?

 • Zlé dítě

  Ač se to vůbec nezdá, na základní třídě byl Tomáš pěkný sígr! „Docela jsem šikanoval. Ale nebylo to tak, že bych byl zlej. Já byl velkej a hyperaktivní a největší problémy jsem měl, když jsme sportovali. Neuměl jsem prohrávat, takže jsem byl hrozně zlej na ostatní, které to třeba tolik nebavilo a kazili nám to,“ svěřil se »Saty«. Prý byl grázl z pražských Vinohrad, kterého ale srovnalo basketbalové prostředí.

  Basketbalista Tomáš Satoranský v halloweenském převlekuBasketbalista Tomáš Satoranský v halloweenském převlekuFoto Instagram

 • Otec s přípravou

  Od roku 2016 pořádá kempy pro malé basketbalisty a práci s nimi si pochvaluje. „Myslím, že k tomu mám nějaké dispozice, moje mamka pracuje celý život jako učitelka ve školce. Možná mám po ní trpělivost. A taky radost, když děti mají radost,“ práskl na sebe Satoranský už na druhém ročníku. Teď může zkušenosti zužitkovat jako táta.

  Česká basketbalová hvězda Tomáš Satoranský v dresu WashingtonuČeská basketbalová hvězda Tomáš Satoranský v dresu WashingtonuFoto Profimedia.cz

 • Snílek

  „Koukal jsem na nejlepší akce, sjížděl všechna možná videa z NBA včetně Michaela Jordana. To byl sen, kvůli kterému jsem začal hrát basket,“ vrátil se Tomáš do dětství. Ten sen se splnil v roce 2016, kdy odehrál svou premiérovou sezonu za velkou louží. „Američané mají velké sebevědomí, kluci z univerzity si věří, že mohou zakončit přes kohokoliv,“ popsal svět sobečtější než v Evropě. Mezi obry s mohutnou muskulaturou se ale, i díky skvělému výskoku, prosadil. A teď podepsal smlouvu v Chicagu Bulls, které proslavil právě fenomenální Jordan.

  Tomáš Satoranský na dovolenéTomáš Satoranský na dovolenéFoto Instagram

 • Nadaný študák

  Absolvoval sice sportovní gymnázium, měl ale i jiné hobby než jen tělocvik. „Na základce mě vždycky bavila matika, dokonce jsem přestoupil do matematické třídy. Byl jsem celkem nadanej. A pak jsem měl oblíbený zeměpis, rád jsem poznával jiné země. Když jsem byl malý, maloval jsem si vlajky všech zemí světa, teď mám různé aplikace v telefonu. Znám třeba skoro všechna hlavní města, z toho moje manželka šílí,“ popsal Tomáš.

  Tomáš Satoranský se po přestupu do Chicaga stal nejlépe placeným českým sportovcemTomáš Satoranský se po přestupu do Chicaga stal nejlépe placeným českým sportovcemFoto Jaroslav Legner (Sport)

 • Rodinný typ

  S manželkou Annou chodí od roku 2011, předloni se vzali, od letošního února mají dcerku Sofii Giu. A role jasně rozdělené. „Pořád sice pracuju, ale žiju Tomášovou kariérou. On se nemůže přizpůsobit mně, tak se přizpůsobuju já jemu. Nevěřím, že dva lidi můžou dělat vrcholovou kariéru, a ještě mít rodinu,“ pověděla bývalá basketbalistka a dcera gastronomického experta Pavla Maurera magazínu Ona Dnes. Sen o vlastní restauraci zatím odkládá.

  Největší hvězda českého basketbalu Tomáš Satoranský s manželkou AnnouNejvětší hvězda českého basketbalu Tomáš Satoranský s manželkou AnnouFoto Instagram

 •  
  Tomáš Satoranský s půvabnou manželkou Annou
  Tomáš Satoranský s půvabnou manželkou Annou