Úterý 26. září 2023
Svátek slaví Andrea, zítra Jonáš
Polojasno 22°C

Fanoušci amerického fotbalu pláčou: Sexy kočky až v srpnu!

Autor: nj

Taky už máte absťák po americkém fotbale? Soutěž plná parádních touchdownů, drsných hitů, namakaných hráčů, ale také krásných roztleskávaček, které čím dál víc oblíbenému sportu dávají drajv, se v Česku znovu rozjede až v srpnu. Těm, kteří to už bez Paddock ligy nemohou vydržet, přinášíme galerii těch nejatraktivnějších fotek soubojů i půvabných žen z minulých ročníků.

Budou slavit znovu Prague Lions? Přetlačí je konečně Ostrava Steelers? Nebo všechny překvapí Vysočina Gladiators? Odpovědi na tyto otázky jsou zatím odloženy. Pandemie koronaviru vystavila neprostupnou obranu, která útočníkům nepovolila uběhnout jediný yard.

Už je ale rozhodnuto, kdy se hráči vrátí na hřiště. Všechny mistrovské soutěže se rozjedou v osmém měsíci letošního roku. „Rozhodli jsme se tak s přihlédnutím k aktuální situaci a v souladu s většinovým názorem klubů i podle marketingových priorit,” řekl předseda asociace Filip Hobza. Odsunutí na pozdější termín má poskytnout čas k adaptaci. „Momentálně není jisté, kdy budou moci týmy trénovat, kdy bude možné odehrát zápasy,” doplnil.

K americkému fotbalu neodmyslitelně patří sexy rozleskávačky
K americkému fotbalu neodmyslitelně patří sexy rozleskávačky

Všichni už se na start dalšího ročníku těší a některé kluby si také hodně věří. „Nemůžeme mít jiný cíl než titul. Morálka je dobrá. Hráči, kteří tu jsou, se chtějí zlepšovat,” řekl nový kouč Steelers Lonnie Hursey. „Naším největším problémem byla v loňské sezoně nezkušenost. Nyní už známe úroveň nejvyšší ligy a soupeřů, takže víme, že šanci máme proti každému z nich. Chceme minimálně do Czech Bowlu,“ prohlásil Martin Kulha, hrající manažer Gladiators.

Přestože nouzový stav v Česku stále trvá, některé zápasy se už přeci jen odehrály. Rozběhl se totiž první ročník virtuální ligy. V Paddock elize, jejíž utkání se hrají na platformě Playstation 4 prostřednictvím hry Madden NFL 20, soupeří deset týmů. Snad se brzy dočkáme i těch opravdových mačů…