Neděle 25. února 2024
Svátek slaví Liliana, zítra Dorota
Zataženo, déšť 8°C

Upřímná zpověď Petry Kvitové, které tenis bere život: Těžko hledám lásku!

Autor: vba

Díky tenisovým úspěchům ji zná celý svět. Petra Kvitová (30) však teď v upřímné zpovědi pro BBC prohlásila, že část jejího já si přeje být jen »běžnou lidskou bytostí«.

Na kontě má kromě jiného dva tituly z Wimbledonu (2011 a 2014) a během kariéry si nastřádala na prize money přes 750 milionů korun. Jenže známé pořekadlo Za peníze si štěstí nekoupíš se týká i Petry Kvitové. „My tenisté nemáme běžný život. Vše obětujeme samotné hře. Pořád cestujeme, trénujeme, hrajeme zápasy, najíme se a jdeme spát,“ popsala před startem French Open.

»Kvitka« tvrdí, že bílý sport pořád miluje, jen jí moc nevyhovuje být ve světle reflektorů mimo kurt. „Jsem neustále na veřejnosti, a to není snadné. Ale na druhou stranu mi ten tenis docela jde, takže to tak asi má být,“ krčí rameny.

S čím se však Kvitová těžko vyrovnává, to jsou problémy při seznamování. A nejde jen o hledání životní lásky. „Těžko si nacházím i běžné kamarády, tedy alespoň ty opravdu upřímné. Mám vůbec hrozně málo času na to trávit ho s mojí rodinou,“ mrzí Petru.

Vykoupí tuhle samotu alespoň povedeným výsledkem na pařížském grandslamu, který startuje už o víkendu?

Petra Kvitová a bývalý přítel Radek Meidl
Petra Kvitová a bývalý přítel Radek Meidl