Pondělí 27. března 2023
Svátek slaví Dita, zítra Soňa
Oblačno, déšť 12°C

Bláznivá msta. Šílený Ital běsnil při závodech. Rozputal velkou rvačku pilotů!

Autor: ptr

Závody motokár jsou pro mnohé oblíbenou kratochvílí, ale můžou se proměnit v divoké okamžiky. V podání profesionálů je to boj o každý centimetr a nervy pracují naplno. Očividně ne každý to ale zvládne. Ital Luca Corberi (23) předvedl během závodu vlastně pokus o vraždu v přímém přenosu.

Naprosto nechutné a odsouzeníhodné chování, jaké do sportu zcela jistě nepatří. I tak by se dal pojmenovat zkrat tohoto závodníka. Poté, co musel po kolizi s Paolem Ippolitem (ten byl později diskvalifikován) odstoupit, tak se rozhodl mstít. Místo aby opustil závod jako správný profík, sebral odpadlý nárazník, postavil se k trati a čekal na pokračující soupeře.

Co přišlo poté, je naprosto nepochopitelné. Mrštil nárazníkem na projíždějícího Paola. Naštěstí se netrefil příliš přesně a ten se tak po pár odrazech dostal zpět mimo dráhu. Kdyby se však zamotal pod v plné rychlosti řítící se motokáru, tak mohly být následky fatální. Ani komentátor nevěřil vlastním očím a celou akci okomentoval prostým, „Omlouvám se, ale toto je naprosto neakceptovatelné.“

Ani  takový zkrat však nebyl finále jeho představení. Po závodě si v depu počkal na svého soka a ještě ho fyzicky napadl, což vyústilo v hromadnou bitku, do které se zapojil i Lucův otec. Fanoušci i odborníci jsou šarvátkou znechuceni a volají po doživotním zákazu pro italského rebela.

Pikantním detailem je skutečnost, že se vše odehrálo na závodním okruhu, který patří právě jeho rodině.

Italský závodník Luca Corberi
Italský závodník Luca Corberi