Sobota 30. září 2023
Svátek slaví Jeroným, zítra Igor
Oblačno, déšť 21°C

Kde začala válka tenisových klanů? Otec Šarapovové skončil po napadení v koši!

Autor: ris

Tenisové prostředí umí napsat plno nenávistných příběhů. Jedním z nich je ten o nesnášenlivost mezi rodinami někdejší světové jedničky Marie Šarapovové (33) a o pět let starší krajankou Naděždou Petrovovou.

Ty dvě si nemohly přijít na jméno od samého začátku Šarapovové ve velkém tenisu. Petrovová vzpomíná na turnaj v Los Angeles 2003 následovně: „Bylo jí teprve patnáct a šlo o jeden z jejích prvních podniků na WTA a střetly jsme se ve druhém kole,“ pustila se do vyprávění dvojnásobná semifinalistka French Open.

„Na jedné straně kurtu seděl její otec, na druhém její trenér Robert Lansdorp. Neustále žvanili, hulákali a podporovali Mášu a mého tátu to rozčilovalo, tak je okřikl,“ vzpomínala Petrovová. Otec tím jen přilil oleje do ohně. „Před každým mým servisem začali tleskat jen proto, aby mě donutili chybovat.“

Maria Šarapovová po konci s tenisem roste do krásy.
Maria Šarapovová po konci s tenisem roste do krásy.

Něco takového si Petrovová nenechala líbit. „Anglicky jsem jim řekla, aby zmlkli. Nakonec jsem prohrála ve třech setech. Maria hrála dobře, ale hluk na tribuně byl nadměrný,“ dodala.

Všechno se dohrálo později v šatnách. „Můj kouč na ně začal ječet. Řekl, že jim chybí jakýkoliv respekt. Později popadl otce Marie Jurije za krk a hodil ho do obrovského koše. Dostal za to pak dlouhý distanc. Tam mezi námi vznikla obrovská rivalita. Když jsem ji míjela, otočila se hlavou na druhou stranu a ani nepozdravila,“ dodala.