Pátek 22. leden 2021
Svátek slaví Slavomír, zítra Zdeněk
Oblačno 7°C

Rozloučení s Bohem: Rodina a nejbližší přátelé žehnali Maradonovi (†60)!

Autor: ptr

Fotbalový svět zasáhla ve středu tragické zpráva. Jeden z největších velikánů kopané Diego Armando Maradona (†60) zemřel. Míčový ekvilibrista, miláček davů, ale také nespoutaný živel. Fotbalový génius byl milován a předpokládá se, že na poslední rozloučení dorazí davy fanoušků.

Jeho ostatky byly už v noci na čtvrtek převezeny do Prezidentského paláce. Už kolem půlnoci se přišla naposledy rozloučit při soukromém obřadu rodina a nejbližší přátelé. Mezi prvními byla bývalá Maradonova manželka Claudia Villafaňeová a jejich dvě dcery Dalma a Gianinna. Z blízkých přátel byli přítomni například jeho zástupce Guillermo Coppola, fotbalisté Carlos Tevez, Martín Palermo a spoluhráči z mistrovského týmu z roku 1986 v Mexiku, kteří vstoupili do vládní budovy v emotivní linii, aby se rozloučili s »kapitánem«.

Rakev s ostatky je veřejnosti přístupna od 6 hodin ráno. Ale už před půlnocí se před budovou srocovaly stovky lidí, kteří chtěli vzdát hold. Na poslední rozloučení budou mít zájemci tři dny, po které je v Argentině vyhlášen státní smutek. Následně proběhne pohřeb, který budou doprovázet značná bezpečností opatření.

Fanoušci se scházeli před Prezidentským palácem v Buenos Aires, aby se poklonili památce Diega Maradony
Fanoušci se scházeli před Prezidentským palácem v Buenos Aires, aby se poklonili památce Diega Maradony

Očekává se celosvětový zájem nejen od novinářů. Argentinská vláda se snaží v plánech minimalizovat rizika, ale i tak si uvědomuje, že mnoho opatření dodržet nelze a panují tak obavy z šíření nemoci covid. Prezident jako místo konání pohřbu navrhuje stadion Maradonova milovaného klubu Argentinos Juniors, za který i hrával, ale finální rozhodnutí ještě nepadlo.

Malý velký muž Diego Maradona podlehl infarktu ve středu kolem poledne. Stalo se tak ve čtvrti San Andrés, na předměstí Buenos Aires s názvem Tigre. Tady se usadil po operaci hlavy, kterou prodělal nedlouho předtím. Zemřel ve věku 60 let, když poslední narozeniny oslavil 30. října.