Pondělí 25. leden 2021
Svátek slaví Miloš, zítra Zora
Oblačno, sněžení 2°C

Mladík tvrdí, že je syn Maradony (†60) a žádá testy: Otevřou hrob legendy?

Autor: tad, red

Klidu si během života příliš neužil a zdá se, že ani po smrti to nebude jiné. Pouhé dva dny po pohřbu Diego Maradony (†60) se přihlásil Santiago Lara (19) s požadavkem na exhumaci fotbalistova těla. Lara vznesl oficiální žádost k soudu v La Platě, požaduje testy DNA a určení otcovství.

Pokud mu soud vyhoví, hrob s Maradonovými ostatky se bude muset otevřít a experti následně odeberou vzorky DNA. „Když to neudělám, jak jinak bych vzorky získal?“ odmítá mladík kritiku fanoušků. Maradona za svého života přiznal pět dětí, dalších minimálně pět se k fotbalistovi hlásilo. „Nejde mi o peníze. Chci jen vědět, kdo jsem,“ odmítá Lara finanční motivaci.

O tom, že je jejich syn potomkem slavného fotbalisty, řekla partnerovi chlapcova matka těsně před svou smrtí. V té době měl malý Santiago pouhé tři roky. Přiznání matky mu ale bylo v pozdějších letech tlumočeno. I když se snažil dobrat pravdy už za Maradonova života, nikdy se mu to nepodařilo. A na svém požadavku neslevil ani po pohřbení svého údajného otce, i když tím pobouřil spoustu truchlících.

Santiago Lara tvrdí, že je synem Diega Maradony.
Santiago Lara tvrdí, že je synem Diega Maradony.