Čtvrtek 17. června 2021
Svátek slaví Adolf, zítra Milan
Jasno 31°C

Drama v Uherském Hradišti: Opilí chuligáni napadli policejní hlídku. Pět zadržených!

Autor: ris

Po osmnácti letech mají nakročeno do fotbalové Evropy, sobotní oslavy se ale opilým chuligánům uherskohradišťského klubu pořádně vymkly kontrole, když před putykou hned vedle stadionu brutálně napadli policejní hlídku. Pět z nich bylo zadrženo!

„Incident se udál poté, co jeden z fanoušků kopl do projíždějícího služebního vozidla a poplival čelní sklo. Dvoučlenná hlídka proto z automobilu vystoupila a šla incident řešit,“ popsala policejní tisková mluvčí Simona Kyšnerová.

Muži zákona se snažili vandala zpacifikovat, jenže sami se rychle ocitli v defenzivě takové, že na svoji obranu museli využít slzotvorných prostředků, chvatů i hmatů. „Oba policisté byli napadeni nejméně šesti zjevně podnapilými osobami. Ostatní lidé přihlíželi a napadení si natáčeli. Policisté při napadení utrpěli drobné oděrky a došlo také k poškození služebního vozidla,“ stojí v policejním prohlášení.

V Uherském Hradišti se po sobotním prvoligovém fotbalovém zápase proti Bohemians strhla mela zdejších chuligánů a policejní hlídkou.
V Uherském Hradišti se po sobotním prvoligovém fotbalovém zápase proti Bohemians strhla mela zdejších chuligánů a policejní hlídkou.

Policisté neměli proti přesile naštvaných agresorů šanci. „Sedni do toho auta p*čo a vypadni,“ radil jim dav. A taky že jo. Brzy se však vrátili i s posilami. „Na místo následně dorazilo několik policejních hlídek,“ uvedla Kyšnerová.  

Policejní mluvčí nakonec dodala: „V souvislosti s tímto incidentem jsme zadrželi pět osob, které jsou nyní podezřelé ze spáchání trestného činu násilí proti úřední osobě a výtržnictví, za což jim nyní hrozí až čtyřleté vězení. Incident i nadále šetří uherskohradišťští kriminalisté. Je velmi pravděpodobné, že sdělíme podezření dalším osobám a rovněž trestní kvalifikaci doplníme o trestný čin poškození cizí věci.“