Středa 4. října 2023
Svátek slaví František, zítra Eliška
Polojasno, déšť 26°C

Lyžařka Dubovská po smrti maminky vyrazila za zaslouženou exotikou!

Autor: ptr

Prožila nejtěžší období života. Ztráta milované maminky ji velmi zasáhla, ale i tak má za sebou životní sezonu. Česká lyžařka se slovenskou krví Martina Dubovská (29) tak vyrazila dobít baterky do exotické Dominikánské republiky.

Od tragické ztráty uplynul teprve čtvrtrok. Koncem února podlehla paní Dubovská následkům nehody. I když se o ni její milovaná dcera pečlivě starala a obětovala účast na mistrovství světa, tak se jí bohužel nepodařilo odvrátit krutý osud. „Miluji tě navždy, maminko,“ napsala Martina k fotce z dětství, když se dojemně loučila.

Složité období paradoxně přineslo i kariérní maximum, když se vrátila na tratě při slalomu ve slovenské Jasné, dokončila ho na vynikajícím osmém místě. „Maminka jednou řekla, že moje radost ze závodění dává smysl všemu, co je s tím spojené, a už jen proto se vyplatí žít. Rozhodla jsem se proto nastoupit na World cup v Jasné a věnovat tento závod jenom jí, mojí mamince,“ prohlásila závodnice už před závodem. A speciální motivace jí vynesla mezi elitu.

Nyní tedy vyrazila na více než zaslouženou dovolenou. „Po dlouhé a vyčerpávající sezoně dobíjím baterie, aby ta příští byla ještě lepší,“ poslal jasný vzkaz z exotické Dominikánské republiky. Příští rok chce opět patřit mezi naprostou elitu alpského lyžování.

Alpská lyžařka Martina Dubovská na dovolené v Dominikánské republice.
Alpská lyžařka Martina Dubovská na dovolené v Dominikánské republice.