Čtvrtek 21. října 2021
Svátek slaví Brigita, zítra Sabina
Polojasno 19°C

Hodonínský hokejový klub sklízí posměch: Propouští hráče, které hned bere zpátky

Autor: sm

Hokejová sezóna je v plném proudu, ale kluby se stále mohou pokoušet lanařit hráče, kteří by mohli jejich tým posílit. Kuriózní situace se však děje u hodonínských Drtičů. Ti totiž nové tváře loví ve vlastních řadách.

Výsledky druholigového týmu z Hodonína bohužel od začátku sezóny nejsou velké terno. Z šesti zápasů počítá celek Drtičů pouze jednu výhru. Možná právě neúspěch byl impulzem k tomu, aby vedení klubu, v čele s šéfkou Janou Gajošovou, sáhlo ke změnám v kádru.

Drtiči 7. října oznámili příchod nového gólmana, ale také konec několika hráčů. S rozestupem pár minut v různých příspěvcích oznámili hned tři hokejisty, kteří měli v kádru skončit. Takovým fofrem mnoho fanoušků překvapili. „Sázíte to pěkně, aby do oběda ještě někdo zůstal…“ okomentoval jeden z rozčarovaných fanoušků.

„V Hodoníně už nebude hrát ani obránce Jan Fišera. Zkušený čtyřiatřicetiletý zadák skončil na Slovácku po vzájemné dohodě, od čtvrtka se stává volným hráčem a může si hledat jiný klub,“ napsali Drtiči v jednom ze svých příspěvků na facebookových stránkách.

Jana Gajošová, šéfka hokeje v Hodoníně
Jana Gajošová, šéfka hokeje v Hodoníně

Hledání nového angažmá urostlému bekovi tolik práce nedalo. O pár dní později, přesněji 11. října, totiž přistálo na sociálních sítích klubu překvapivé oznámení: „Hodonínský hokejový druholigový klub hlásí další změny v kádru. K dnešnímu dni u Drtičů končí hrající asistent Stanislav Balán, naopak se vrací obránce Jan Fišera.“

Stačily ale pouhé dva dny k tomu, aby bylo všechno jinak. Klub totiž na svém webu zveřejnil kuriózní novinu: „Vedení SHK Drtiči Hodonín se dohodlo na pokračování s útočníkem Stanislavem Balánem v klubu.“

Vzhledem k tomu, že se již po příchodu Jana Fišery rozhodla šéfka klubu, Jana Gajošová, oznámit, že se jedná o interní věc kabiny a vždy ctila zásadu, že co je v kabině, by tam mělo i zůstat, pravděpodobně ani tentokrát se příznivci klubu důvod zmatečných kroků nedozví. Tím větší prostor však dostaly domněnky a vtipy zastřené sarkasmem.

Témata:  hokejHodonínStanislav Balán