Neděle 21. dubna 2024
Svátek slaví Alexandra, zítra Evženie
Oblačno 6°C

Čínská tenistka (35) obvinila vicepremiéra (75): Nutil mě k sexu!

Autor: ČTK, sm

Čínská profesionální tenistka a bývalá světová jednička ve čtyřhře Pcheng Šuaj veřejně obvinila někdejšího čínského vicepremiéra Čang Kao-lia, že ji před několika lety přinutil k sexu. Příspěvek sportovní hvězdy, který se objevil na čínské sociální síti Weibo, byl později smazán. Informovala o tom dnes agentura Reuters.

Podle screenshotu z ověřeného účtu tenistky, zhotoveného v úterý pozdě večer, Pcheng uvedla, že ji někdejší vysoký politik přiměl k sexu a později spolu udržovali příležitostný vztah. Pcheng v příspěvku napsala, že obvinění nemůže podložit žádnými důkazy, a na žádost o komentář nereagovala.

Reakci agentura Reuters nezískala ani od někdejšího vicepremiéra a člena stálého výboru politbyra čínské komunistické strany Čanga. Mluvčí čínského ministerstva zahraničí Wang Wen-pin na dnešní tiskové konferenci prohlásil, že o této záležitosti nemá žádné informace.

Příspěvek sportovkyně byl ze sociální sítě Weibo, která je čínskou obdobou Twitteru, asi půl hodiny po zveřejnění odstraněn. Snímky obrazovky byly ale dál sdíleny v soukromých skupinách v komunikačních aplikacích WeChat a iMessage.

Čínský internet podléhá tvrdé cenzuře a soukromé životy nejvyšších představitelů jsou zvlášť citlivým tématem. Vyhledávání jména Pcheng na síti Weibo dnes nepřineslo žádné výsledky a diskuze na toto téma byly blokovány.

Pětasedmdesátiletý Čang Kao-li působil jako vicepremiér v letech 2013 až 2018. Členem mocného stálého výboru politbyra komunistické strany byl mezi roky 2012 až 2017.

Nyní pětatřicetiletá Pcheng Šuaj vyhrála ve čtyřhře v roce 2013 Wimbledon a v roce 2014 French Open. V roce 2014 se ve čtyřhře stala světovou jedničkou, přičemž nejvyšší příčky na žebříčku dosáhla jako první čínská tenistka, napsala agentura Reuters.

Číňanka Pcheng Šuaj se na kurtu postavila kdysi například také naproti Andree Sestini Hlaváčkové.
Číňanka Pcheng Šuaj se na kurtu postavila kdysi například také naproti Andree Sestini Hlaváčkové.