Středa 4. října 2023
Svátek slaví František, zítra Eliška
Polojasno, déšť 26°C

Policie zadržela šéfa běloruského fotbalu s manželkou! Zápas odložen

Autor: ČTK, red

Před úterním duelem českých fotbalistek s Běloruskem v kvalifikaci mistrovství světa zadržela česká policie šéfa běloruského svazu Vladimira Bazanova kvůli podezření, že přijel do Česka bez povolení ke vstupu. Informoval o tom server Deník N s tím, že Bazanov je spojencem autoritářského prezidenta Alexandra Lukašenka a pomáhá mu udržet se u moci. Zápas v Opavě byl posléze odložen; tři Bělorusky mají covid!

Moravskoslezská cizinecká policie zadržela Bazanova i jeho manželku. „Můžeme potvrdit, že v rámci běžně realizované pobytové kontroly byli zajištěni dva cizí státní příslušníci, u kterých je podezření, že vstoupili a pobývali na území Česka v rozporu s aktuálním ochranným opatřením ministerstva zdravotnictví. Zjišťujeme rovněž oprávněnost jejich pobytu na našem území v souladu se zákonem o pobytu cizinců,“ řekla policejní mluvčí Pavla Jiroušková Deníku N.

Mluvčí nepotvrdila, o koho jde. Na dotaz ČTK uvedla, že ke konkrétním osobám se nemůže vyjadřovat. Ministr zahraničí Jakub Kulhánek (ČSSD) už v pondělí uvedl, že pokud Bazanov do Česku přijede, bude vyhoštěn. Čtyřiašedesátiletý Bazanov je předsedou běloruského fotbalového svazu od roku 2019. Dříve stál v čele klubu Dynama Brest.

Samotné kvalifikační utkání bylo odloženo poté, co tři hráčky soupeře  měly pozitivní test na covid. Celý běloruský tým podstoupil nové testování a podle výsledku se rozhodne o dalším osudu zápasu, uvedla Fotbalová asociace ČR na svém webu.

Pro náš tým je to samozřejmě komplikace, i vzhledem k tomu, že měl již končit reprezentační sraz a hráčky se měly rozjet zpět do svých klubů. Samozřejmě ochrana jejich zdraví je ale v tomto případě hlavní prioritou,“ řekl reprezentační trenér Karel Rada.

Výsledky opakovaných testů by měly být známy v nočních hodinách. Organizátoři následně rozhodnou po konzultaci s UEFA o odehrání duelu, či jeho přeložení na jiný termín.

Svěřenkyně kouče Karla Rady se kvalifikačního zápasu proti Bělorusku v Opavě nedočkaly
Svěřenkyně kouče Karla Rady se kvalifikačního zápasu proti Bělorusku v Opavě nedočkaly