Neděle 24. září 2023
Svátek slaví Jaromír, zítra Zlata
Zataženo 17°C

Bolestivá válka na Ukrajině: Kuchta přišel o kouče, jiný porazil Real a šel bojovat

Autor: om, sm

Ukrajinská válka zahýbala děním ve sportu. Kromě toho, že je Rusko vyloučeno z řady sportovních akcí si také mnoho sportovců či lidí z realizačních týmů balí věci. Někteří z nich se chystají zapojit do armády, jiní z nich si pakují kufry kvůli tomu, že se jim příčí setrvat v Rusku.

Se Šeriffem Tiraspol šokoval Ligu mistrů, když vyhrál mj. na Realu Madrid a ve skupině získal sedm bodů. Nyní si fotbalový trenér Juri Vernydub (56) vzal volno a odešel bránit rodnou Ukrajinu. Bizarní je, že Tiraspol sice hraje moldavskou ligu, ale sídlí v takzvaném Podněstří, což je světem neuznané území uvnitř Moldávie, které se hlásí k Rusku, a má dokonce svou vlastní měnu, pochopitelně rubl, zatímco v Moldávii platí lei...

Podobné »Podněstří« má zjevně v plánu udělat Putin i ze 150x větší Ukrajiny a Vernydub tomu čelí se zbraní v ruce. Dokonce i z Šeriffu se mu dostalo podpory. „Kéž Bůh ochrání našeho trenéra,“ přál si přes Twitter Gustavo Dulanto, peruánský obránce klubu.

Němec Markus Gisdol (52), kouč Lokomotivu Moskva, kam nedávno nastoupil exslávista Jan Kuchta, rezignoval. „Nemůžu trénovat v Moskvě, když z míst kousek odsud vycházejí rozkazy, které přinášejí zkázu a utrpení,“ pravil Gisdol, jenž vedl Lokomotiv od loňského října. „Nebudu pracovat v zemi, jejíž vůdce vede útočnou válku ve střední Evropě. Není to v souladu s hodnotami, které ctím, proto jsem rezignoval,“ vysvětlil.

Jan Kuchta (25) v přípravě pod ním dal už pět gólů a v týmu zůstává. V konkurenčním Dynamu Moskva zase skončil ukrajinský asistent Andrij Voronin (42). „Nemůžu pokračovat. Sleduju záběry z mé vlasti, odehrává se tam horor. Věřil jsem, že už nežijeme v době druhé světové války,“ řekl zklamaně.

Kouč (uprostřed) porozil Real a vyrazil do války
Kouč (uprostřed) porozil Real a vyrazil do války