Neděle 26. května 2024
Svátek slaví Filip, zítra Valdemar
Oblačno, bouřka 23°C

Užíváš si fotbal, zatímco tvá země pláče! Fanoušci nechutně uráželi brankáře Realu

Autor: pl

Všem bylo jasné, že to bude třaskavé utkání. Aby taky ne, madridské derby mezi Realem a Atléticem patří ve Španělsku k těm nejostřejším. Lidé by ale měli znát hranice, to se bohužel během posledního derby nestalo. V bráně „bílého baletu“ si odbyl premiéru ukrajinský gólman Andrij Lunin (23), který musel čelit verbálním útokům.

Pro Lunina to byl splněný sen. Poprvé v bráně slavného Realu Madrid, a ještě v městském derby. Oslavu fotbalu mu ale pořádně znepříjemnili příznivci Atlética, kteří byli za jeho brankou. Jeden z nich řval urážlivé pokřiky do megafonu. „Užíváš si fotbal, zatímco tvá země pláče!“ zněla jedna z odporných urážek. K němu se v jeho blízkosti přidali i další. Video incidentu začalo kolovat Twitterem.

Z řad rivala se dočkal i zastání

Nutno ovšem podotknout, že tito lidé byli na stadionu v menšině. Nadějného brankáře se další část fanoušků Atlética zastala, a jedince za brankou vypískali. Zápas nakonec vyhrálo Atlético 1:0, ovšem Real se obávat nemusí. Ligový titul si už jeho hráči zajistili na konci dubna.

Ukrajinský brankář Realu Madrid Andrij Lunin a jeho manželka Anastasia
Ukrajinský brankář Realu Madrid Andrij Lunin a jeho manželka Anastasia