Pátek 23. února 2024
Svátek slaví Svatopluk, zítra Matěj
Zataženo, déšť 9°C

Konec nadějím na obhajobu. Kraulařka Seemanová má boreliózu!

Autor: ČTK

Měl to být útok na další triumf, ale nakonec z toho sejde. Kraulařka Barbora Seemanová (22) nebude obhajovat titul na 200 metrů v rámci srpnového mistrovství Evropy. Proč? Na vině je totiž borelióza. Není to ale první absence za poslední dobu. V červnu vynechala mistrovství světa kvůli zranění.

Účast na MS vzdala konkrétně kvůli tomu, že se po obnovených potížích se zády nestihla kvalitně připravit. Chtěla získat čas na trénink, aby byla ve formě na mistrovství Evropy, ale i to bude muset oželet. ,,Bohužel mi byla před týdnem diagnostikována borelióza. Asi před měsícem jsem měla klíště a s nějakým zpožděním se mi objevily příznaky, takže jsem to hned začala řešit," uvedla v tiskové zprávě šestá žena loňských olympijských her.

Dostala na tři týdny antibiotika a lékaři jí naordinovali klidový režim. ,,Borelióza by se neměla podceňovat, takže si na doporučení lékařů musím dát opravdu volný režim," prozradila Seemanová.

Člověk míní, život mění

Neúčast na ME, které začne 11. srpna, nese těžce. ,,Nevím, co k tomu říct, protože mě to strašně mrzí. Byl to můj plánovaný vrchol sezony, na který jsem se hodně těšila. I vzhledem k mým zdravotním problémům ze začátku roku. Nicméně člověk míní, život mění. Bohužel na mistrovství Evropy startovat nebudu, takže mým cílem je dát se co nejdříve dohromady a začít se připravovat na další sezonu," dodala rodačka z Prahy.

Problémy Seemanovou provázejí od prosincového mistrovství světa v krátkém bazénu, z něhož musela předčasně odjet, protože jí potíže se zády nedovolily pořádně dýchat. Po olympiádě z velkých akcí kompletně absolvovala jen listopadové mistrovství Evropy v krátkém bazénu, kde navzdory nachlazení získala stříbro na 200 metrů volným způsobem.

Kraulařka Barbora Seemanová nebude obhajovat titul na mistrovství Evropy. Důvodem je borelióza
Kraulařka Barbora Seemanová nebude obhajovat titul na mistrovství Evropy. Důvodem je borelióza