Úterý 26. září 2023
Svátek slaví Andrea, zítra Jonáš
Polojasno 22°C

Případ krasobruslařky Valijevové v konečné fázi: Kdy padne verdikt?

Autor: ptr

Jedna z nejpropíranějších postav zimní olympiády v Pekingu se zřejmě konečně dočká verdiktu. Krasobruslařský megatalent Kamila Valijevová (16) tak konečně bude znát svou situaci. Zázračné dítě, které aktuálně nemůže soutěžit jinde než na domácí půdě díky zákazu pro ruské sportovce, dost možná čeká trest za doping. Polehčující okolností je však její věk.

„Vyšetřování tohoto případu je v konečné fázi. Vyšetřovací oddělení RUSADA dělá spoustu práce, aby shromáždilo všechny informace. Případ chráněné osoby (v tomto případě sportovce, který byl v době údajného porušení antidopingových pravidel mladší 16 let) vyžaduje důkladné prošetření podpůrného personálu sportovce. V následujících týdnech budou výsledky šetření předány oddělení zpracování výsledků RUSADA,“ oznámila pro MatchTV tisková služba  ruské antidopingové agentury RUSADA.

Připomeňme, že případ Valijevové se stále vyšetřuje, přestože k němu došlo již v únoru 2022. Kamila měla pozitivní drogový test na trimetazidin v prosinci 2021, ale jeho výsledek se stal známým až během olympijských her.

Následně byla zpochybněna legitimita obdržení zlaté medaile ze soutěže družstev a účasti Valijevové na olympijských hrách v Pekingu obecně. V individuálních soutěžích obsadila pouze čtvrté místo kvůli volnému programu, který byl na programu uprostřed skandálu a mladá krasobruslařka ho pod tíhou okamžiku totálně pokazila.

Kamila Valijevová je krasobruslařským fenoménem
Kamila Valijevová je krasobruslařským fenoménem