Neděle 21. dubna 2024
Svátek slaví Alexandra, zítra Evženie
Oblačno 6°C

Sídlo fotbalisty Mendyho za 140 milionů: Tady znásilňoval ženy ve speciálních místnostech?!

Autor: pl

Je obžalován z predátorství a organizovaných pokusů o sexuální násilí. Fotbalista Manchesteru City Benjamin Mendy (28) se včera vůbec poprvé dostavil k soudu v Chesteru. Porota si mohla prohlédnout snímky jeho sídla za 140 milionů korun, kde mělo ke zvěrstvům docházet. Hráč je obviněn z osmi znásilnění a dvou pokusů.

Součástí luxusního sídla francouzského mistra světa z roku 2018 je krom řady ložnic například obří koupelna, krytý bazén, prostorná kuchyně, tělocvična nebo velká převlékárna se zrcadly, lázeňskými doplňky a obrovskými skříněmi.

Ve vile se ale nacházejí dvě speciálně upravené místnosti, které slouží jako úkryt proti zlodějům. Právě v nich měl Mendy společně se svým komplicem Louisem Sahou Matturiem podle obžaloby své oběti napadat. Zámek u těchto pokojů je nastaven tak, že se dá otevřít pouze zevnitř. Nehrozilo by tak, že obžalovaní budou při svých zvrhlých hrátkách rušeni. Během jedné party měl přitom Mendy znásilnit hned tři dívky. 

"Případ je velmi prostý. S fotbalem nemá moc společného, místo toho jde o další kapitolu velmi starého příběhu - muži, kteří znásilňují a sexuálně napadají ženy, protože se cítí silní a myslí si, že jim to projde," řekl před soudem zástupce obžaloby Timothy Cray. Z útoků, které se údajně odehrály od října 2018 do srpna 2021 v jeho domě, francouzského obránce obvinilo sedm žen. Soud se potáhne zřejmě až 15 týdnů.

Krytý bazén v Mendyho sídle
Krytý bazén v Mendyho sídle