Sobota 25. května 2024
Svátek slaví Viola, zítra Filip
Oblačno, bouřka 20°C

Pastrňák se vrátil k mrazivému okamžiku, kdy přišel o syna: Medicína hokejem!

Autor: rau

Na ledě táhne Bruins, v zákulisí je oporou blondýnce Rebecce, Švédce, kterou miluje víc než hokej. A s níž předloni prožil mrazivá muka; jejich syn Viggo šest dnů po narození zemřel. Teď David Pastrňák (26) prozradil, co mu v těžkých časech pomohlo.

V noci na neděli pomohl k výhře Bostonu v San Jose 4:2 dvěma góly. Den nato řídil výhru nad Anaheimem 7:1 hattrickem a nahrávkou. Jakmile je na ledě, všechny černé myšlenky vytěsní z hlavy. „Cítím se už trochu lépe,“ řekl před Vánocemi webu The Athletic.

Pak se zhluboka nadechl. Vzpomínky na synka jsou stále ještě otevřenou ranou. „Takový okamžik vás poznamená navždycky,“ vyhrkl ze sebe. Rozzářil se znovu, když přišla řada na hokej.

„Přináší mi štěstí, mám ho rád. Taky proto jsem s ním jako kluk začal. Hokej mi hodně pomohl,“ dodal. Pastrňákovi je úplně fuk, jestli honí tenisák s kamarády za barákem v Havířově, nebo kličkuje mezi nejslavnějšími beky v NHL, kde je momentálně šestý v kanadském bodování (29+25). A kde ho znovu po roce těší souhra s krajanem Davidem Krejčím. „S ním na ledě, užívám si každou sekundu,“ básní.

Opora Bostonu jako bavič, módeman i dříč. Jaký neobvyklý dárek Pastrňák dostal?
Video se připravuje ...