Neděle 21. dubna 2024
Svátek slaví Alexandra, zítra Evženie
Oblačno 6°C

Ex-trenér Vlhové, který se s ní nerozešel v dobrém: S jejím přítelem byly problémy!

Autor: pl

Nemá za sebou ideální období. Po nepovedeném mistrovství světa v Méribel musí slovenská lyžařka Petra Vlhová (27) načerpat síly, aby soupeřkám na svahu opět naháněla hrůzu. Během onoho šampionátu se o své bývalé svěřenkyni navíc rozpovídal kouč Livio Magoni (58), který na MS působil coby analytik pro švýcarskou televizi. Prozradil, že s jejím přítelem Michalem to nebylo vždy v pohodě.

Odloučení Petry Vlhové od kouče Magoniho neproběhlo zrovna nejlépe. Kamenem úrazu byly jeho tvrdé metody. V létě 2021 si tak šel každý svou cestou i přesto, že pod jeho vedením vyhrála Světový pohár.

V poslední době se ale rodačce z Liptovského Mikuláše nedaří. Kromě špatných výsledků se poměrně dost probíral i vztah Vlhové s jejím partnerem Michalem Kyselicou. Spekulovalo se dokonce o krizi, ale tu zlatá olympionička vyvrátila. Nyní o zkušenosti s Michalem promluvil i bývalý trenér Vlhové Magoni. Uvedl, že ze začátku to nebylo zrovna harmonické. „Michal je přítel jako každý jiný, i když přiznávám, že na začátku jejich vztahu s ním byl tak dva měsíce problém,“ práskl v rozhovoru pro Nový Čas.

Co konkrétně Magoni nesl nelibě? „Michal si neuvědomoval, jakou váhu má jméno Petra Vlhová. Později se ale změnil a byl skvělý po všech stránkách. Pro nás v týmu, ale hlavně pro Petru a její hlavu,“ vyzdvihl nakonec přísný trenér jejího přítele.

Radit Vlhové? Zapomeňte!

Jak to má vlastně Ital s Vlhovou aktuálně? Pokud byste čekali, že se po pár letech vše urovnalo, jste na omylu. Magoni stále nese těžce fakt, že se o něm známá závodnice negativně vyjadřovala v knize. „S Petrou nejsem vůbec v kontaktu. Důvod určitě znáte. Kvůli tomu, že o mně v knize píše jako o bláznovi a tak podobně. Radši se už k tomu nechci vyjadřovat,“ řekl zklamaně.

Na otázku, jestli může Vlhové v tomto nelehkém období něco poradit, odpověděl jasně. „Jak říkám, s Petrou nejsme v kontaktu poslední dva roky, takže pro ni nemám žádnou radu,“ vyjádřil se Magoni stroze. Vypadá to tedy, že mosty mezi těmi dvěma jsou definitivně spáleny.

Díky Magonimu vyhrála Vlhová Světový pohár. I přesto ho ale považuje za blázna
Díky Magonimu vyhrála Vlhová Světový pohár. I přesto ho ale považuje za blázna